|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 11:02:40   
Tia27
Imamo en problem, naša Tia že lepo lula dolgo na kahlico(stara je 2,5 ), a za kakat želi pleničko, ker je nikakor nismo hoteli "silit" da še kaka na kahlico, ampak čakamo da bo sama izrazila to željo, ma zanima kako je bilo to pri vaših malčkih?Kako jo naj stimuliram, da bo začela kakati na kahlico?Sem že včerja ji razlagala, če želi da ji mamica da kahlico v njen kotek in da bo tam brala knjigico in delala "baso" pa ni bila ravno za.Tako malo napol je bila za, sva poskusili, a ni šlo.Hvala za nasvete in lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 11:31:37   
total
Mi imamo enak problem,kahla mu je čist tuja....user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 11:43:10   
Anonimen
Poglej ne bi ti znala napisatrecepta,navodila,ker smo imeli tudi mi težave.
Celo tako daleč smo šli,da smo kar dve kahljici kupili,najprej eno v obliki
kužka,pa mu ni bila všeč.Nato drugo v obliki kolesa,ki je ropotala.Nič,ni
in ga zanimalo.Nato pa smo nabavili pomajnševalnik za školjko in pručko.
Uspeha takoj ni bilo.Ko se je čisto odvadil plenic,pa smo začeli na školjko.
Torej pri nas kahljica ni prišla v poštev.Če sam noče,ga prisilt ne moreš,ker mu povečaš odpor do odvajanja in kahle.

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 11:52:26   
mala
naš tud ni maral kahlice, včasih je lulal za kakat pa ni šans, pa smo mu potem kupili tisti nastavek za na školjko in mu je bilo všeč, enkrat pa reče "mami kakat" in jest ga dam hitr gor, pol mi pa reče naj mu pomagam pritiskat in valda, k počneš tiste neumne face se mu fajn zdi in tko nam je ratal, pol smo ga dal hitr vn iz pleničk, ene parkrat mu je še ušlo, zdaj pa že kakšne dva meseca ne-kakanje mislim. Se mu je pa ful fajn zdel, k sem rekla da za nagrado dobi dva velika krofa in se mu je smejalo do ušes in je bil zelo ponosen.
V glavnem treba je taktizirat, če ne gre na kahlico, probajte na stranišče, meni je v bistvu še bolj všeč, ker potem samo potegneš vodo-in tudi to prepustim njemu ker mu je izredno všeč..
veliko sreče

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 12:19:06   
Natas@
Ne bom nič pomagala, ker pri nas s tem nimamo težav. So pa našega v vrtcu podkupovali z bonboni vsakič ko je povedal, da ga tišči lulat ali kakat in že prbl. 14 dni lula in kaka v kahlico li stranišče (se zmišljuje), tako da je čez dan suh, star pa je bil oktobra 2 leti. Doma seveda bonbonov ne dobiva.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 13:54:18   
Lona76
Mi imamo enak problem. Od poletja ne lula več v planico, za kakat jo pa hoče. Pa ga vsakič sproti sprašujem, če bi šel na stranišče ali na kahlo pa noče. Siliti ga pa ne upam, ker se že tako matra s kakanjem, kajt v vrtcu kot kaže zadrži. Če ima kakšna kakšen nasvet, bi tudi meni prav pišel.

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
13.11.2006 14:00:35   
Anonimen
planico,


pl E nico

(odgovor članu Lona76)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
17.11.2006 22:55:44   
rainbow
Pri nas je bilo tudi tako, s tem da je začela lulat kar na wc komaj mesec pred 3-tjim rojstnim dnevom; kakala pa je še kaka dva meseca v plenico; potem pa sama od sebe na wc; in kar kmalu se je navadila sama vse zrihtat (razen ritko po kakanju jaz očedim);

kar počasi in potrpežljivo.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.1.2007 21:49:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
30.1.2007 20:25:11   
TaRe*
naša tud najprej ni hotla v kahlico,pa smo kupili podstavek za wc školjko.Potem pa sem imela take fore..ko se mi je zdelo,da se pripravlja na kakanje,sem jo posadila gor in sva ble obe čisto tiho in sva poslušale,kako bo basa padla v vodico.To je palilo nekaj časa,pol pa nič več.Potem jo je hotla pa videt.Šla sem tud tako daleč,da sem nehala v školjko dajat te parfumčke(ki se obesijo na rob),zato ker je čist popenla,da se je z muko ukakala,pol se pa basa ni vidla,ker je bla pena v školjki...No,zdaj je stara dve leti in pol in nimamo s tem več problemov...več jih imamo s tem,ker zvečer ne pusti,da ji damo pleničko gor(res da je malokdaj mokra,ampak zihr je zihr),ker ma pol takoooo velikoooo ritko(to pravi ona.user posted image

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
30.1.2007 21:12:27   
rainbow
Nič silit, očitno se še ne počuti varno, poleg tega do tretjega leta še ima čas, da tudi to pri sebi pošlihta.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
6.2.2007 8:14:11   
BARBARA R.
Jat sem pa kar ostro nastopila; "No, sedaj pa še operi hlače in sebe in obleci sveže." To je bilo potrebno reči samo 3x. Seveda prala ni, ja pa bila prisotna in za čiščenje njene rite sem uporabila tuš, ki ga sicer ne mara. ...Pri določenih stvareh sem pač malo kruta.

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
6.2.2007 8:30:19   
bini
ja, imamo podobno težavo... še vedno kakamo v hlačke ali plenico...lulamo pa pridno in ji praktično nikoli ne uide...

oprosti Barbara, ampak tale  tvoj princip mi je hudo krut in če bi ga jaz poskusila, bi mi mala začela jecljat in blato zadrževat... smo namreč samo mal preveč težili in se eno obdobje ves čas pogovarjali o kakanju v školjko ali kahlico in je mala začela tako jecljat, da je bla groza... potem je začela še zadrževat blato - šele ko smo ji dali zeleno luč, da lahko kaka 'kamor hoče' se je tolk sprostila, da zdaj vsaj približno normalno kaka...
torej od moje strani nobenga pametnega nasveta - jest enostavno zdaj pravim, da važno da kaka, bo že ko bo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
7.2.2007 7:51:16   
jakaracman


Jat sem pa kar ostro nastopila; "No, sedaj pa še operi hlače in sebe in obleci sveže." To je bilo potrebno reči samo 3x. Seveda prala ni, ja pa bila prisotna in za čiščenje njene rite sem uporabila tuš, ki ga sicer ne mara. ...Pri določenih stvareh sem pač malo kruta.
[/quote] user posted image user posted image

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
7.2.2007 8:47:33   
lenika
Barbara R pri vas je mogoče to palilo, a jaz vseeno ne bi tega prakticirala, ker lahko to pri otrcih povzroči hude travme.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako otroka pripravit za kakanje na kahlico?
17.2.2007 15:39:05   
Anja167
Naš je star 2 in pol in ni šans, da bi kakal drugam kot v pelnico. Noče in pika. No, kak teden nazaj se je v kahli znašla kakica, ampak čisto po slučaju. Zdaj spet noče.
Barbara R., ne se sekirat preveč glede enih odgovorov: jaz sem bila tudi proti temu, ampak otroci so si tako različni in prav verjamem, da gre pri enih samo tako, pa zatem nič ne jecljajo in nimajo nobenih travm.

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?