|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako umiriti hud kašelj?
10.2.2009 21:04:34   
Janeja
Naša Lea (4 leta) ima gripo.  user posted image   Diagnozo je včeraj postavil njen pediater na podlagi krvnega izvida. Imela je 5 dni visoko vročino (tudi do 40), smka, kašlja. Na pljučkih se ji ni nič slišalo. Danes se tale bolezen vleče že 6i dan, problem pa je nastal v hudem suhem kašlju, ki se vleče že čist cel dan. Prej je pač pokašljevala, danes pa se je tole vleklo brez pavze cel dan. Dajala sem ji slezov sirup za pomiritev kašlja, delali sva inhalacije - nič pomagalo. Pred 3 urami sem ji dala Sinecod kapljice. Prijele niso 2 uri. Pred 1 uro je zaspala in zdaj ne kašlja, nisem pa sigurna, ali ji je prijel Sinecod ali se je malo umirilo ker je zaspala.

Ali imate kakšen nasvet, kako in s čim se še lahko pomiri tak hud kašelj? Nič ne izkašljuje, samo na suho kašlja. Jaz nimam več idej, kako ji pomagati. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
10.2.2009 21:07:38   
ttamariskaa
Poskusi aprosan sirup, pomaga. In pa seveda pržgan sladkor na mleku, ki žajbljevega sigurno ne bo pila. To ti bo 100% pomagalo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
10.2.2009 21:21:41   
petrinja
kaj pa Panatus sirup? ali pa med v mleku?

_____________________________

ko me Matevžek pogleda v oči in se nasmeje, se moje srce stopi...

27.4.2007

(odgovor članu ttamariskaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 6:26:28   
_andreja_
tko kot je že ena napisala probaj panatus sirup... pri nas je naredil čudež....


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 6:33:42   
pupika
Našemu malemu vedno pomaga pri kašlju sirup iz smrekovih vršičkov. Ta sirup naj bi pomagal izkašljevati in vleče sluz iz pljuč nase, tako da se lažje izkašljajo. Jaz našemu vedno dam pri suhem kašlju ta sirup in npr. čez dva dni začne izkašljevati, potem pa se čez par dni vse pomiri.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 7:20:07   
Luni
Janeja, samo slezovga ne! Ta pomirja, tvoja hči se pa mora začeti izkašljevati, zato ti priporočam, kar je že prej ena napisla: smrekove vršičke ali pa tropotčev sirup. Samo slezovga ne!

_____________________________



(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 9:06:08   
Tisana
Nam sta pa dve pediatrinji rekli, da dokler je suh kašelj, damo otroku sirup Panatus, ampak samo pred spanjem oz. ponoči, v kolikor se zaradi kašlja ne more spočiti oz. naspati. Čez dan ga ne dajemo, ker ima kašelj svojo pot, se mora razviti, mora priti do izkašljavanja. Ko se to zgodi, dajemo npr. sirup Prospan.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 9:08:59   
ZARA
Sinecod je za suh kašelj zakon!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 12:03:54   
lilka
Za res suh kašlej jez dam Sinecod zvečer, potem pa čez dan Prospan, da se začne luščit, nam pomaga.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 12:22:02   
ThinkPink

Nam je trpotčev sirup ful pomagal.  Ko je szho pokašljevala smo ji ga dali, ena dva dni je parkrat še konkretno zakašlajal, tretji dan pa ne duha, ne sluha o kašlju.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 13:06:52   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Janeja, samo slezovga ne! Ta pomirja, tvoja hči se pa mora začeti izkašljevati, zato ti priporočam, kar je že prej ena napisla: smrekove vršičke ali pa tropotčev sirup. Samo slezovga ne!


meni se pa zdi, da je slezov čisto primeren. Če nima kaj izkašljat, potem mora kašelj umirit.

Imaš še eno varianto. Črno redkev zgoraj odreži in jo izdolbi Noter natoči med in počakaj, da spusti tekočino. Medu ne nalij do vrha. potem daješ ta sirup 3x na dan po eno žlico.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 14:22:12   
lana38
Panatus in Sinekod imata čisto isto sestavino, samo ime je drugačno zaradi drugega proizvajalca.
Glede dajanja pa tako kot je napisala Tisana, samo zvečer za lažje spanje, ker se kašelj mora razviti v produktivnega in potem dajemo Prospan za izkašljevanje.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 15:39:45   
kaya2007
tudi naša tamala ima gripo, pediater je rekel naj ji dajemo sirup za izkašljevanje, lahko tudi fluimukan v čaj, čaj pljučnik in 500mg C-vitamina na dan. za pomiritev je rekel naj ne dajemo nič.

je pa tudi rekel, da se včasih 6. dan gripe lahko poslabša in naj v tem primeru nujno pridemo nazaj...no, pri nas je to bilo včeraj in na srečo ni bilo slabše.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 16:48:21   
Luni
Lunca1, ne smeš umirit! Pri tamalih sploh ne! Samo za ponoči, kot so predhodnice napisale, sicer je pa potrebno delati v smeri izkašljevanja! Sluz mora ven, ker se sicer lahko stanje poslabša!

_____________________________



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 19:39:30   
Jessy
Moja 3,5-letnica je zbolela za gripo ravno pred enim tednom in smo jo v ponedeljek peljali k pediatrinji, saj ji vročina kar ni padla. Ker gre za gripo, ni dobila nobenih drugih zdravil, ji je pa za kašelj predpisala Prospan sirup. V ponedeljek popoldne sem ji ga prvič dala (tisti dan ga je dobila 2x), včeraj ga je spila 3x v dnevu in danes ponoči je končno prespala noč brez kašlja, pa še včerajšnjo noč je kašljala in kašljala kar v nedogled, da ni noben spal zaradi nje.

Hočem rečt to, da nisem mogla verjeti, kako hiter učinek sirupa je. Prej sem ji dajala smrekove vršičke, ampak ji niso pomagali. Se ga pa dobi brez recepta, vendar je nekaj čez 9€.

http://www.biorevive.com/images/prospan_box.gif


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako umiriti hud kašelj?
11.2.2009 20:11:27   
Janeja
Hvala vsem za nasvete. Kašelj se je danes HB umiril, včeraj sem bila pa res že čisto obupana, ker je mala kašljala 12 ur brez prestanka - ne pretiravam. Bila je tako izmučena, da niti stat ni mogla. user posted image Tudi Sinecod ji ni nič pomagal, pa ponavadi prime v 20 minutah.

Izkašljevala je prve 4 dni, ko ji je tudi z noska teklo vse mogoče. Potem se je pa 5 dan to vse umirilo, imela je samo še visoko vročino. Sem že mislila, da gre na bolje, 6 dan pa šok - neprekinjen suh kašelj, brez izkašljevanja, iz noska pa tu in tam prozorna tekočina. Tako, da sem se res odločila za slezov sirup, ker ni imela kaj izkašljevat, samo pomirit smo morali revico.
Kaja2007, zgleda, da se je pri nas tole o poslabšanju 6 dan res uresničilo.
Pa HB, se je 7 dan tudi začelo umirjati. Danes je že lepo jedla, cel dan je bila aktivna, vročine nima več, kašlja zelo redko pa se takoj umiri. Jutri imava pa itak kontrolo, pa bomo videli. Upam, da je najhujše za nami.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?