|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klet da ali ne...
12.11.2007 10:31:33   
Dadi
Trenutno izbirava a se ne moreva odločiti: Hišo, ki ima manjše prostore in klet...ali hišo z večjimi in več prostori brez kleti...govorim seveda za montažno gradnjo. Žal finance obojega ne dopuščajo...
Koliko je pri vas uporabna klet? Oz. kako(če) jo pogrešate tisti ki je nimate?

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:38:49   
lelaval
Jaz bi se raje odločila za klet in manjše prostore.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:40:10   
TinkiBinki
Ojla!
Kar se kleti tiče, je odvisno kak način življenja imate in kaj bi tam shranjevali. Kramo, ozimnico, krompir?
Midva sva se odločila, da kleti ne rabiva, za kramo imaš uto zunaj in notri kako fajn garderobo, sicer pa ne shranjujeva navlake. Kar se kleti tiče, ne samo, da je velik strošek, pri montažni hiši povzroča to tudi toplotne mostove in če se odločata za energetsko varčno hišo, potem ni priporočljivo...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:42:23   
Anonimen
Klet je navadno samo za hrambo stare šare (ok še odmislimo tistih par stvari, ki res sodijo v klet) v večjih prostorih pa si vsak dan in jih recimo koristiš dnevno 100%.  Mi smo brez kleti čisto zadovoljni in je prav nič ne ppogrešamo.

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:43:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Jaz bi se raje odločila za klet in manjše prostore.


Jaz isto.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:48:06   
mika
mi imamo klet zunaj. mislim, da se temu reče suteren. ta del je oz. bo namenjen poslovnemu prostoru, v zemlji sta kurilnica in pralnica.

kaj bi pa imel v kleti?  lahko samo delno podkletite. če nimaš v mislih nič zelo uporabnega, ti  priporočam večje prostore in brez kleti.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 10:58:02   
rija
jaz kleti v naslednji hiši ziher ne bom več mela. kvečjemu malce večjo garažo in nek utiliti za kramo.

mi imamo kleti z garažama vred 160 m2 in je ne uporabljamo niti približno.....še v garažo se mi ne da avta zapeljat....user posted image

in gradnja kleti pride veliko, veliko dražje od gradnje stanovanjskega dela.

torej jaz sem proti kleti. sploh, če so vama finance problem.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 11:02:13   
Anonimen
Če pametno pomisliš, da boš najdražji del hiše (kar klet je) namenila - čemu? Bivanju ne.
A ni škoda denarja?
Vse to kar bi imela v kleti lahk narediš v servisnih prostorih hiše, al pa zdraven, če imaš pametnega arhitekta...

Pa še finančni vidik:
Če delaš klet gre to v BEP za plačilo komunalnega prispevka. Če narediš zadevo izven hiše kot objekt za lastne potrebe (ki ga načrt že predvidi arhitekt pa ne vriše v PGD, ampak samo v PZI), plačaš komunalni prispevek samo za hišo, za 'klet' pa ne. 'Klet' dozidaš pol z lokacijsko informacijo za katero pa lahko zaprosiš še isti dan, ko dobiš potrjeno GD. Tko da nisi nič na slabšem.

Tko da jst ne bi delala kleti, ker:
1. je najdražji del hiše (izkop, betoniranje...)
2. se ti šteje v komunalni prispevek
3. se v njej ponavadi nabira samo šara
4. sam še dodatne zadeve, ki jih je treba pucat.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:08:03   
honey
Midva sva bila pred isto dilemo. In sva se na koncu odločila, da hiše ne bomo podkletili, ampak sva, glede na to, da je hiša bolj v hribu, klet naredila bolj v hrib in imamo tam zdaj lepo teraso, v kleti pa ozimnico in take stvari, za kar klet tudi naj bi bila user posted image . Sva pa potem res naredila večjo garažo (za 2 avta) in v sklopu garaže nad garderobo in shrambo goriva pustila odprto in imava tam shranjene razne stvari: šotore, poleti smuči, pozimi bodo gor kolesa in podobno. Ker niti pod razno pa ne preneseva, da bi imela potem okrog hiše še kakšne lope in ute ipd. in smo raje naredili 10 m2 večjo hišo. Tako da: jaz ne pogrešam kleti za kramo, za ozimnico jo pa imam, bi mi pa hodilo narobe, če je ne bi imela. Če imaš možnost narediti tako klet, manjšo, za ozimnico, ti bo prišla prav, drugače opusti misel nanjo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:13:56   
Anonimen
Definitivno klet, 100%...sej rabiš kam dat vse stvari, kotlovnica, pralni stroj, perilo sušimo dol v kotlovnici, mi imamo vse to v kleti in je več kot odlično. Avtomobile pa imamo itaj zunaj v pokriti garaži. Ampak kot pravim, klet je v hišah odlična, sej ne rabiš met gromozansko klet, raje klet in manjše prostore.
Res pa je, da je klet pri montažni hiši kar draga, ampak to je pa potem čisto odvisno od vas, ali jo rabite ali ne...dobro premisli, da vam ne bo potem žal.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:19:59   
Anonimen
Definitivno klet, 100%...sej rabiš kam dat vse stvari, kotlovnica, pralni stroj, perilo sušimo dol v kotlovnici, mi imamo vse to v kleti in je več kot odlično


Vse kar si naštela se da (z dobrim arhitektom in dobrim projektom) organizirat tudiu drugje - samo odprt za nove rešitve je treba bit.

Nekaterim je odveč letat cunje prat v klet user posted image  (meni naprimer)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:32:42   
Strawberrie Cherrie
Jaz ne bi dajala kleti. Kot so že ostale povedale, pride klet olala drago. Definitivno pa bi v načrt vključila eno malo večjo garažo in utility v pritličju. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:36:11   
corfu
No, mi bomo pa imeli klet oz. podkletitev in celo večje dimenzije oz. kvadrature kot hiša, pač je ima moj tak hobi, ki ga bo opravljal v kleti, pa seveda bo rostor za kurilnico in majhno shrambo.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:42:15   
Anonimen
Ne.

No vsaj moja hiška jo ne bo imela. Centralno imaš lahko tudi v pritličju, za cunje sušit sušilc, za ozimnico shrambo, garažo maš zunej oz. streho za avte(je itak boljš da niso v ogrevani garaži), smučke in podobne stvari imaš lahko v garaži če jo boste mel al pa v kurilnici v pritličju....v glavnem zame osebno je klet stran vržen denar in samo nabiranje nepotrebne krame.

Sploh pa če bi se zarad kleti mogla odpovedat stanovanjski površiniuser posted image
Ni šans.

(odgovor članu corfu)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 13:48:04   
Lenny
Tudi pri nas bo klet. Del za garažo, za delavnico, kurilnico, špajzo, pa kakšno "rumpelkamro", ki se bo zagotovo oblikovala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 14:11:52   
MAŠKA
Mi jo imamo. Res je drag prostor, ampak si ne predstavljam, kam bi določene stvari shranjevala, če je ne bi imela. (npr. smuči, sanke, 2 vozička in  nahrbtnik za otroka, krompir, vložnine, ki mi jih tašča pripelje, samokolnico, čevlji, stvari, ki so ostale od gradnje in še niso za odpis, in še kaj bi se našlo v kleti...) Res ni nujno, da je to klet, vsekakor pa rabiš nek prostor za takšne stvari.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 14:41:56   
mika
Nekaterim je odveč letat cunje prat v klet (meni naprimer)

_____________________________


meni tuduser posted image ...mi je žal, da sem dala pralnico v klet

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 14:58:00   
mojsoncek
Mi smo lansko leto postavili montazno hiso brez kleti in je niti malo ne pogresamo. Na podstresju imamo kramo, ki je ne potrebujemo oz. ni v pogosti uporabi, v pritlicju pa imamo kurilnico in veliko pralnico, kjer imamo kramo, ki je malo bolj pogosto v uporabi.
Verjetno bi bilo drugace, ce bi rabili kaksen prostor npr. "delavnico" za popoldanski fus user posted image .

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 14:59:46   
Anonimen
Sej sem že rekla, da za vso šaro ki se jo ima v kleti se lahko najde prostor tudi na 'terenu'. Sam pol je treba mal bl razmislit kakšen je projekt za hišo in ne kar na pamet neki delat. In kukr sem že rekla, laže je narest vrtno lopo (samokolnica, kosilnica, grablje....) nadstrešek/garažo (ki vsebuje tudi shrambo, rumpl kamro....) in podobne stvari na terenu kukr eno nadstropje nižje v zemlji.

Je pa res da je treba vedet za kaj se klet rabi!!!!

In kukr sem že rekla klet SE ŠTEJE V BEP ko se plačuje komunalni prispevek, kar zna ratat kar precej, medtem ko ostale stvari pa z mal iznajdljivosti narediš 'postfestum', ki pa ni kasneje ampak hkrati z ostalo bajto. Ampak kokr sem rekla, zato se je potrebno poglobit v način življenja družine, njihove želje in je potrebno bit odprt predvsem do idej projektanta, ker ponavadi (z izjemami seveda) projktanti tud niso/nismo lih neumni.
Ampak vsak pač zase najbolj ve kaj rabi (kar pa ni vedno nujno).

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 15:05:53   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz kleti v naslednji hiši ziher ne bom več mela. kvečjemu malce večjo garažo in nek utiliti za kramo.

mi imamo kleti z garažama vred 160 m2 in je ne uporabljamo niti približno.....še v garažo se mi ne da avta zapeljat....user posted image

in gradnja kleti pride veliko, veliko dražje od gradnje stanovanjskega dela.

torej jaz sem proti kleti. sploh, če so vama finance problem.


Se popolnoma strinjam z Rijo. Če boš rabila še kakšen dodatni prostor za vrtno orodje, lahko kupiš naknadno vrtno hiško, ki je v primerjavi z kletjo nemarno poceni.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 15:10:39   
Seven*
Mi imamo pralnico in kurilnico v eni sobi, pa je noter toliko prostora, da noter stoji še tuš in dodaten umivalnik. Dandanes ti peč na plin zasede 1m2 prostora. Za kolesa imamo še eno sobo kjer imamo še ostalo kramo, ki jo bom nekega dne itak stran zabrisala. Meni se zdi klet smiselna samo v primeru, če imaš kakšen hobi ali pa vlagaš ozimnico in imaš veliko krompirja, ki mora biti na hladnem. user posted image user posted image

Že itak imam preveč krame.. Da bi si omogočila prostor še za več. Ni šans. Da se lepo živi je treba pogosto kaj stran vrečt. Slaba energija pa to... user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 15:35:31   
BAMBINA_
Naša hiša je podkletena in tu je kurilnica (peč + cisterna + kadilnica = miza in stoli; v stanovanju se ne kadi), klet (zamrzovalni skrinji, vloženo sadje in zelenjava, ozimnica - krompir, jabolka itd., omara za suho meso, stojalo za steklenice..), drvarnica (bivša, odkar imamo na nafto pa tu hranimo smuči, vso opremo za taborenje, kolesa, veelika omara nesezonskih čevljev..), garaža (ki tudi ni več to, odkar imamo nadstrešek, se uporablja kot delavnica - delovna miza, stalaže z orodjem, barvami... juhuhu stvari user posted image , vrtno orodje, kosilnica in seveda takšna in drugačna krama). Pri nas vsekakor izjemno koristni prostori, ne vem kam bi sicer z vso to navlako user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 15:41:40   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Naša hiša je podkletena in tu je kurilnica (peč + cisterna + kadilnica = miza in stoli; v stanovanju se ne kadi), klet (zamrzovalni skrinji, vloženo sadje in zelenjava, ozimnica - krompir, jabolka itd., omara za suho meso, stojalo za steklenice..), drvarnica (bivša, odkar imamo na nafto pa tu hranimo smuči, vso opremo za taborenje, kolesa, veelika omara nesezonskih čevljev..), garaža (ki tudi ni več to, odkar imamo nadstrešek, se uporablja kot delavnica - delovna miza, stalaže z orodjem, barvami... juhuhu stvari user posted image , vrtno orodje, kosilnica in seveda takšna in drugačna krama). Pri nas vsekakor izjemno koristni prostori, ne vem kam bi sicer z vso to navlako user posted image



Ja, verjetno od človeka odvisno. Mi nič od tega nimamo, razen opreme za taborjenje in koles. Čevlje pa sproti pomečem stran, veliko večino, ker kupim 1-2 na sezono in sproti ponosim.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Klet da ali ne...
12.11.2007 15:49:33   
Skabi
Mi smo bili prisiljeni v gradnjo kleti (velik hrib in majhna parcela). Naredili smo jo tako, da imamo notri shrambo za hrano (veliko pridelamo sami), kurilnico, delavnico za atija, ostalo pa je pripravljeno za enosobno stanovanje. Zaenkrat bodo tam velike fešte; če bo treba, pa moji starši ali otroci ali pa midva, ko bova sama in stara in se nama ne bo dal po stopnicah hodit. 
Če smo v redu naredili, ne vem, ekr še ne živimo v hiši.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Klet da ali ne...
13.11.2007 7:24:49   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

Mi smo bili prisiljeni v gradnjo kleti (velik hrib in majhna parcela). Naredili smo jo tako, da imamo notri shrambo za hrano (veliko pridelamo sami), kurilnico, delavnico za atija, ostalo pa je pripravljeno za enosobno stanovanje. Zaenkrat bodo tam velike fešte; če bo treba, pa moji starši ali otroci ali pa midva, ko bova sama in stara in se nama ne bo dal po stopnicah hodit. 
Če smo v redu naredili, ne vem, ekr še ne živimo v hiši.


Ravno tako je pri nama. Statik je rekel, da bo najceneje, če celo hišo podkletiva. Kar pa zdaj tudi ni slabo, ker bom končno dobila prostor za vso mojo čez leta nabrano "fitnes opremo" in tudi za tekaški trak bo še plac. On bo pa lahko imel svojo hobi-sobo. Pa kakšno ping-pong mizo ali pa kaj podobnega si potem tudi lahko privoščimo. Pralnica bo pa v pritličju.

Tako pač je, vsaka rešitev ima svoje prednosti, zdaj morata samo ugotoviti, kaj vama najbolj paše. 


(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?