|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:10:56   
honey
Zanima me, kaj imate po tleh tiste, ki ogrevate stanovanje samo s talnim gretjem? Sprašujem za sestro, ker sta v fazi urejanja hiše in sta se odločila, da se bosta ogrevala samo s talnim gretjem. Zdaj je pa problem, ker pri parketu lahko menda spustiš samo 30 °C v talno in jima potemtakem parket ne pride v poštev, ker se boji, da bo pozimi prehladnouser posted image  Kako naj zdaj reši ta problem? Ker v dnevni sobi, spalnici  in otroški sobi pravi, da ne bi imela ploščic. Ali ji ostane samo itison?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:19:16   
rija
mi imamo talno, brez radiatorjev pod parketom, pa ni problemov.

taka mišljenja talajo po moje samo eni mojstri, ki že 20 let cepajo eno ta isto....user posted image

itisona si pa živa nebi dala v stanovanje user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:28:16   
tana13
Tudi midva imava talno gretje in po celem stanovanju parket in se super obnese. Nebi menjala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:35:37   
biba77
IZVIRNO SPOROČILO: honey
Zdaj je pa problem, ker pri parketu lahko menda spustiš samo 30 °C v talno in jima potemtakem parket ne pride v poštev, ker se boji, da bo pozimi prehladnouser posted image


pri tastu imamo v zgornji etazi talno in po hodnikih in v kopalnici ploscice, po sobah parket, v eni sobi pa laminat. v spodnji etazi pa radiatorje, ter pravtako parket in ploscice.

v najini hisi definitivno ne bo laminata, bo pa parket in ploscice in izkljucno talno gretje.

ne razumem, zakaj bi ji bilo prehladno?user posted image
kaj misli, da zato, ker so radiatorji zagreti na vec kot 30 stopinj, je potem po tleh topleje? zrak ja, tla pa menda ne...
ce se ne more drugace prepricat, pa naj gre na obisk h komu, ki ima talno gretje pod parketom (zdaj je sezona), pa bo videla, da ni nic hladno.  mi ne pogresamo nic. ne itisona, ne tepiha...

lp,
b77



_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:45:04   
Anonimen
Voda za talno gretje mora bit že v štartu nižja kot v radiatorjih (že osnove fizike ti to povejo) za isti občutek toplote.

Jst mam po tleh ploščice in talno gretje. Občutek je krasen, čeprav sovražim ploščice iz dna srca. Ampak tle pa res ni panike.

Za polaganje in nasvete poišči človeka, ki se s tem ukvarja. Ker ljudje - mojstri so nagnjeni k temu, da hvalijo tisto kar znajo izvest. Včasih je pa to zelo omejen repertoar.

(odgovor članu biba77)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 13:49:07   
želva
Pri mojih starših doma imajo talno gretje, sicer imajo ploščice povsod, razen v spalnicah, kjer je laminat, pa v spalnivah sploh ni radiatorjev in je prima. Če bom kdaj mela svojo hiško, bo tud talno gretje. Radiatorjev pa nikol nismo imeli prikljenih, so sam za okras. pomoje ni panike za parket.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 14:05:23   
sazi
midva bova imela samo talno gretje in povsod (razen kopalnic in predsobe) parket
tisti, ki imajo tako in jih poznava so s tem zadovoljni

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 14:07:00   
honey
Ja, saj to jima je tisti mojster, ki je delal napeljavo za talno gretje, rekel, da je dovolj samo talno gretje in da lahko dajo čez parket. Zdaj se je pa zanimala za cene parketa in so ji v prodajalni parketa rekli, da lahko v talno spusti največ 30 °C. Kakšen parket pa imate potem doma? Onadva se zanimata za gotovi parket jesen ali javor.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 14:09:32   
sazi
ja, saj je dovolj, da se spusti samo 30° v talno gretje - se estrih segreje na to temperaturo in po celem prostoru seva v prostor - če mene vprašaš, je še teh 30 lahko ob ne zelo hudem mrazu preveč.
zaenkrat sta v izboru kanadski javor in doussie  - oboje seveda v gotovi izvedbi in dvoslojni, ki je primeren za talno gretje

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 14:13:39   
monja79
Mi imamo talno gretje povsod po stanovanju in parket. Pa je super in ne menjamo za nič.
Res naj se pozanima o talnem gretju konkretno pri mojstrih, ki ga polagajo. Gre za sistem gretja z nižjo temperaturo, al tako nekako, in je zato tudi bolj varčno in okolju prijazno, saj v ceveh talnega voda sploh ne sme bolj topla od 30 stopinj.

Mi med kurilno sezono ves čas spuščamo v cevi 24 stopinj toplo vodo, pa imamo ful toplo stanovanje. Men tudi najprej ni bilo logike, ker 24 stopinj voda men ni topla ... ampak stvar funkcionira. Po tleh se čuti, da so bolj topla, ampak to ni tako zelo, kot na peči. Pa mimogrede, menda preveč topla tla niti niso zdrava za noge (krčne žile in to) tako da ...

Je pa res, da če na hitro zima stisne, potem je dva dni hladneje oz. dogrevamo s klimo, da nas ne zebe, ker pač traja, da se vse skupaj segreje. Pa pri talnem ni enkrat prižgeš in čez dva dni ugasneš, kot pri radiatorjih. Ko začneš segrevat talno je najbolje, da dela celo sezono, samo temperaturo lahko reguliraš.

Sigurno najbolje dobiti enega dobrega mojstra, da razloži stvar in potem tudi naredi kot je treba.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 14:55:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
dvoslojni, ki je primeren za talno gretje

dvoslojni

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 15:25:42   
lex
midva sva tudi v fazi gradnje (sicer še čisto na začetku, pa vendar že zdaj je potrebno vse dorečt)

v talno gretje ne smeš spustiti vode nad 21°C, in ni primerno za navadne peči (za to še vedno velja staro zmotno prepričanje, da nastanejo krčne žile,.... ti pri talnem ne smeš občutit neke fizične toplote v noge), ampak za nizkotemperaturne kotle in toplotne črpalke.

pri enih sorodnih imajo talno gretje in ko hodiš bos po tleh se sploh ne čuti, da spodaj kaj kuri.
princip delovanja toplote:
raditor - zrak se segreva in se dviguje, zato je pri stropu vedno temperatura višja kot na tleh - te zazebe v noge in lej šmenta te celega zebe
talno gretje - ker je toplota na tleh in se dviguje, posledično izgublja svjo vrednost, je pod stropom nižja - tam itak ne potrebuješ 24 ali več, to potrebuješ na tleh in v okolici tvojega telesa.

midva sva se odločila, da gre v bajto izključno talno gretje in zraven ali nizkotemperaturni kotel, po vsej verjetnosti pa toplotna črpalka voda - voda

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 19:31:14   
Anonimen
no lex malo višje temperature se lahko spustijo v talno. kako pa bi z 21 stopinjami toplo vodo ogrel recimo na 25 stopinj?

v talno gretje se da my 28-30*C. mi imamo na glavnem razvodu bloker, ki ne spusti več kot 40 stopinj ampak nikoli ne gre toliko. po tleh imamo sicer laminat in itison in sanitarni prostori ploščice in je povsod super. smo popolnoma brez radiatorjev. toplota je pa čisto druga kot iz radiatorjev. ja seveda tudi laminat lahko položiš ampak mora biti max debeline 1,1 cm in primeren za talno gretje!

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 22:16:08   
bini
tole je pa čist debata zame...
in očitno prihajava midva iz čist levih koncev slo :(( ... namreč, v naših koncih velja, da se poleg talnega skoraj kot praksa montira še radiatorje - sicer manjše... kao za vsak slučaj, če talno crkne oz. se kaj pokvari, ker potem pač imaš celo štalo, da to daš popravit.. zdaj pa res ne vem - ampak sigurno sem to slišala že vsaj 10krat user posted image ... a gre sam za nateg al je res čist dovolj sam talno??? čist brez radiatorjev???


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
19.11.2007 23:31:49   
Anonimen
slišala že vsaj 10krat ... a gre sam za nateg al je res čist dovolj sam talno??? čist brez radiatorjev???



JAAAAAAAA.

V čem je poanta pol met talno če moraš še met navadno.

Pa še sistema morata bit ločena. Ampak če človk dvomi pol je pa tko da je zihr zihr in se da še mal radiatorjev zdraven.

Pa kondom na vibrator.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
20.11.2007 8:57:44   
biba77
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Pa kondom na vibrator.


user posted image user posted image


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
21.11.2007 18:25:49   
k1
mi imamo talno po celi hiši in nikjer kakega radiatorja. topla tla so povsod, tako tam ko so ploščice in tam ko je parket. pač je treba kupit parket najvec 1cm debel, primeren za talno.


(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
21.11.2007 19:57:44   
bini
hehe, ste me nasmejale s temle kondomom user posted image ..
no, pa ker sem glih po eni taki debati - zakaj še radiatorje?? - odgovor je bil - da če ti recimo čez 20, 30 let neki s talnim crkne, je kao manj komplikacij takrat z radiatorji kot pa ves parket ven metat in popravljat, pa še na mrzlem nisi  vmes user posted image ...
je pa tud meni mim tale dvojna varianta in če bova, bova pač imela samo eno od obeh.
Me pa zanima - a mi kdo zna povedat kakšno je razmerje v ceni, če daš napeljat talno ali pa radiatorsko gretje na recimo isti kvadraturi?? kaj je dražje in približno koliko??

hvala in lp user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ogrevanje s talnim gretjem
22.11.2007 14:08:58   
sazi
Me pa zanima - a mi kdo zna povedat kakšno je razmerje v ceni, če daš napeljat talno ali pa radiatorsko gretje na recimo isti kvadraturi?? kaj je dražje in približno koliko??


nisem nek ekspert, ampak ker ravno končujemo hišo, ki je bila kupljena v 3. pdf in je več enakih hiš: sosed je dal za ogrevanje z radiatorji več denarja, kot midva za talno gretje, pa bomo imeli oboji peč istega proizvajalca (mi celo bolj dovršeno) - ga je mojster "nategnil" pri ceni. Po mojem ni velike razlike.

pa tole "za zihr" je res malo mimo. Lahko tudi kaj pri radiatorskem greju (napeljavi) crkne - sploh pri 20 letih neuporabe. Tako dam če hoče biti kdo "zihr" najbolje, da si kot v starih časih v vsak prostor namontira še peč na drvauser posted image .

Ne vem, no. Jaz v novejše tehnologije zaupam in si ne bom delala "backupa". Pa saj so bili verjetno ljudje skeptični tudi ob začetkih centralne, pa toplovodov...

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?