|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 11:58:58   
zelenica
Z možem imava enomesečnega sina. Neprestano se prepirava, predvsem zaradi njegove premajhne pomoči. Od jutra do večera sem sama z otrokom, saj prihaja pozno popoldan iz službe. Zadnjič sva se skregala zaradi gospodinjskih opravil. Prekipelo mi je, ko je med obešanjem perila gledal televizijo. Pa sva naredila spisek opravil, ki jih opravi in prišla do tega, da dela sledeče stvari: vsak dan pomije posodo zjutraj in zvečer, enkrat na teden posesa, sproti odnaša smeti. Skoraj nikoli se mu ne ljubi pospraviti žehte. Vsak dan mu skuham kosilo, ponoči vstajam zaradi malčka on pa ga previje samo dva - trikrat na dan, zapovrh vsega bi pa še 2x na teden odšel ven na nogomet. mislim, da mi premalo pomaga in me zanima koliko drugim mamicam pomagajo moški.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:04:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zelenica
Z možem imava enomesečnega sina. Neprestano se prepirava, predvsem zaradi njegove premajhne pomoči. Od jutra do večera sem sama z otrokom, saj prihaja pozno popoldan iz službe. Zadnjič sva se skregala zaradi gospodinjskih opravil. Prekipelo mi je, ko je med obešanjem perila gledal televizijo. Pa sva naredila spisek opravil, ki jih opravi in prišla do tega, da dela sledeče stvari: vsak dan pomije posodo zjutraj in zvečer, enkrat na teden posesa, sproti odnaša smeti. Skoraj nikoli se mu ne ljubi pospraviti žehte. Vsak dan mu skuham kosilo, ponoči vstajam zaradi malčka on pa ga previje samo dva - trikrat na dan, zapovrh vsega bi pa še 2x na teden odšel ven na nogomet. mislim, da mi premalo pomaga in me zanima koliko drugim mamicam pomagajo moški.

Se hecaš? Vsak dan pomije posodo, trikrat na dan previje otroka, sproti odnaša smeti, vsak teden posesa. Ti pa znoriš, ker medtem, ko opravlja gospodinjska opravila, gleda televizijo? In kaj si revež drzne - celo na nogomet bi šel rad 2x tedensko? Poleg vsega naštetga je to popolnoma nesprejemljivo. Od kod mu pa ideja, da se poleg službe, gospodinjskih opravil ter tebe in otroka lahko še fizično sprošča? Mislim, ej, ta pa res zahteva preveč. Najbolje bi bilo, da še on ponoči vstaja, da bi lahko ti, ki si na porodniškem dopustu, vsaj malo spala.
No comment pa brez zamere. Ali pa z njo. Nevermind.

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:07:14   
Tiamo
zelenica pri meni je bila ista pesem,samo da pri meni ni nič naredil, tvoj saj nekaj naredi!!!! jaz malo krivim njihove mame, da so taki, ker jih niso nič naučile in so jim lepo rit odnašale...potem krivim malo še sebe, zakaj mu nisem takoj na začetku veze oz. skupnjega življenja povedal, da naj mi malo pomaga...sem mu pač odnašala rit,  če ima pa katera recept za to naj se pa hitro javi...

< Sporočilo je popravil Tia74 -- 21.8.2006 12:10:45 >

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:18:01   
zelenica
Kerensa, narobe si me razumela. Ni on obešal perila, ampak jaz. On je pa gledal televizijo. Tvoj komentar je pa sama kritika, kaj pa tvoj naredi..o tem pa nič.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:25:09   
Anonimen
kaj pa bi želela da še nardi?
3x previje otroka..to je recimo polovico dela opravi on pol pa ti...sej otroka previješ cca 6x na dan.
ponoči vstajaš ti ker verjetno dojiš? če ne se zmenta da eno noč vstajaš ti eno on..tako sva mela zmenjeno midva ne glede na to da on dela js pa ne, saj moram jz tut ob 6h vstat in otroka dalje rihatat.
posesa 1x na teden..kok rat bi pa mogu? mi tut posesamo 1x na teden ali manj! se pravi opravi vse delo on. mogoče bi lahko še pomil zravn ko se že s tlemi ukvarja. oz midva sva mela in imava tko da on posesa js pa takoj za njim pomivam.
cunje..ja moj zna prat dat in sušit v sušilca, obešava ne! prat in sušit da tisti, ki gre slučajno v klet po kaj drugega pa še to spooma naredi. peglam izključno js ker gre njemu preeepooočččaasssii pa zravn švica k konj :)
skuhaš ti k si doma..ni panike. lahko on pomije posodo pol..aja sej jo...
kaj pa je treba pol sploh še nardit?

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:26:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zelenica
Tvoj komentar je pa sama kritika, kaj pa tvoj naredi..o tem pa nič.

Moj naredi vse. Pri naši hiši sem jaz tista, ki ne naredim nič. On je na porodniškem dopustu, pa vseeno doma naredi 3/4 stvari (gospodinjstvo in oba otroka), hodi v šolo in honorarno dela. Jaz pa tudi hodim v službo in naredim preostalo četrtino.

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:35:33   
Anonimen
posodo zjutraj in zvečer, enkrat na teden posesa, sproti odnaša smeti. Skoraj nikoli se mu ne ljubi pospraviti žehte. Vsak dan mu skuham kosilo, ponoči vstajam zaradi malčka on pa ga previje samo dva - trikrat na dan


No ne vem če se ti bo moj odgovor dopadel.

Moj niti slučajno ne sesa vsak teden, pomivalni stroj napolni 2x na mesec, perilo obesi če me ni doma. MI pa tu pa tam zlika, zvečer nahrani otroka, včasih gre v trgovino.

V bistvu vse je na meni. Če želim sprostitev pri vsakodnevnih opravilih mu dam otroka, da poskrbi za njega.

Imava pa danes sestanek da narediva spisek.user posted image  Potem pa se javim!

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:35:37   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: zelenica

Pa sva naredila spisek opravil, ki jih opravi in prišla do tega, da dela sledeče stvari: vsak dan pomije posodo zjutraj in zvečer, enkrat na teden posesa, sproti odnaša smeti.


ne vem zakaj se to spomnete šele ob rojstvu otroka?

moški naj bi bil odrasla oseba, ki ve kaj je treba narediti brez spiska. spiske se dela otrokom, ko se učijo življenja.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:38:29   
srki
Mislim,da malo pretiravaš.

A veš, koliko je moških, ki s prstom ne mignejo za gospodinjstvo? Moj ni gospodinjec, veliko pa mi pomeni že to, da se ukvarja z otrokom  (tu spada vse, od previjanja do igranja, .....) in odnese smeti. Kaj več pa niti ne zahtevam od njega, razen če jaz res ne bi mogla.  

Ne bi rekla, da ga ni nič doma zaradi tega, ker luta okoli s prijatli. Verjetno hodi pozno popoldne domov zaradi službe in verjetno ga tudi služba izčrpa, zato ne od njega pričakovat čudežev.

Ne vem, jaz nimam glede gospodinjstva nobenih pravil: ti boš to, jaz pa to, pa če eden tega ne naredi, je pa živ hudič. Brez veze.

Še vedno smo ženske glavne glede gospodinjstva. Malo se ozri v preteklost, kaj vse so morale naše mame delat, poleg čuvanja ne enega otroka, ampak več otrok in več dela, kot ga je sedaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:38:40   
KIRA
zelenica, ne vem kaj se pritožuješ to je še vedno več, kot naredi moj, pa imam 2 malčka.user posted image

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:39:14   
Anonimen
Ja, pa saj je kar priden user posted image .

No, pri nama je takole: opravlja vsa gospodinjska opravila, samo prah še nisem videla, da bi pobrisal user posted image user posted image .  Pred porodom sva delala, kar je komu prišlo na misel. Skuhal je tisti, ki se mu je dalo, zlikal tisti, ki se je prvi spomnil na to,... Nobenega dogovora, kaj kdo dela.
Prvi mesec po porodu, ko se še navajaš na nov način življenja, je vsa gospodinjska opravila prevzel on.
Sedaj, skoraj 4 mesece po rojstvu hčerke, večino stvari opravim sama. Če se mi kaj ne ljubi, potem rečem njemu in naredi namesto mene (običajno je to likanje, ki ga res sovražim). Načeloma je tako, da je večino dneva v službi in imam zvečer, ko pride domov, veliko raje, da se ukvarja s hčerko, jaz pa v vmesnem času pospravim, kot da bi on čistil, jaz pa bi se ukvarjala s punčko. Previje jo nekajkrat na teden, dvakrat tedensko jo okopa, vsak dan si zjutraj in zvečer vzame po pol ure časa in se z malo igra, pogovarja, se ji smeji,... skratka, čas samo za njuju. Ponoči vstajam samo jaz, ker dojim, ne vem, zakaj bi moral tudi on user posted image . Je pa vstajal v začetku, ko sem še dodajala.

Sicer je večina moških, ki jih poznam, tudi takih, da doma naredijo vse, kar je treba narediti. Je pa res, da si za to vzamejo čas, takrat ko oni to hočejo. Če se želijo najprej spočiti, potem se bodo najprej spočili, potem pa šele naredili tisto, kar je treba. Ženskam pa že od malega vcepljajo v dušo, da moramo vse pospravit takoj (ker bog ne daj, da bi sosedi videli razmetano stanovanje), šele potem si vzamemo čas zase in za bližnje. Se strinjam z "moškim" načinom razmišljanja. Včasih ga je težko uresničiti, ampak mi je bližje. Prah zagotovo ne bo nikamor ušel, bo pa odnos med mano in možem zato lepši. In še rajši bo potem zlikal cunje, ker bo srečen user posted image user posted image .

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:39:49   
Bubamaraa
Ja itak, da se tudi zaradi tega sporečeva.....

Sam če vidi, da jaz imam veliko dela, da sem utrujena bo vzel sesalec v roke in posesal stanovanje, pomil kopalnico, pobrisal prah......To je edino v primeru, da nimam cajta ali da sem resnično utrujena.......(ker sem mamica, hodim v službo pa še študiram ob delu)....

drgač mu pa povem, da če ga prah moti naj vzame krpo v roke ali pa naj utihne.....ker jaz suženj stanovanja nisem...


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:47:49   
Sita
Jaz sem bila sama za vse najprej dvema in potem trem otrokom, pa nisem še pomislila, da bi se lahko kaj pritoževala.
Ko je imela starejša19 mesecev, mlajša pa 3 smo se preselili. Ker je mož takrat odprl obrt, ga ni bilo doma cele dneve, kar je bil doma, je pa moral risati načrte in delati predračune. in potem račune in druga pisarniška dela. Ob nedeljah pa smo, če je bilo mogoče (ker velikokrat ni bilo) šli skupaj kam v hribe in takrat je on kaj skuhal.
Sesal je, ko sva bila še sama, ker je takrat utegnil, potem pa ga nisem mogla več moriti. V bistvu ga itak nikoli nisem sekirala, da bi moral kaj delat. Sam je kaj naredil, če je mogel, sicer sem pa jaz.
Jaz ne vem, v bistvu mi ni jasno, zakaj rabiš kakšno pomoč. Kaj pa včasih, ko ni bilo teh Pampers ipd plenic in so morale ženske vse prati na roke? Pa ni bilo pralnega stroja? Pa ni bilo tople vode, niti elektrike? Ko na to pomislim in kako je še zmeraj v tretjem svetu, vidim, da imamo tule kup ugodnosti.
Marsikje ženske po ves dan razbijajo skale, da dobijo pesek, ki ga prodajo, da lahko s tem zaslužijo za preživetje sebe in otrok. Njim je mnogo težje, pa se sploh ne pritožujejo.
Sicer pa, če se ti zdi, da ne zmoreš sama, obstajajo rešitve: kupita pomivalni stroj (da ni treba posode prat na roke) ali pa najemita kakšno pomočnico, da vama bo vse pospravila in skuhala.
Če boš pa moža preveč sekirala, pa ne vem, če bosta dolgo ostala skupaj. Vsekakor pa ne bosta srečna. Če malčka previje, je že zelo veliko. In praviš, da mu kuhaš. A sebi ne? Saj najbrž kuhaš za oba, torej ne le njemu.
In še v službo hodi. Saj ne poležava!
Mislim, da smo ženske razvajene, ne moški. Zakaj nekatere ves čas nergate in se kregate ter z njimi delate kot da so otroci? (Govorim o moških, ki tudi kaj naredijo, samo ženam je vse premalo) Vidiš, tule jaz vidim nespoštovanje žena do njihovih možev in neljubezen.
Če ga imaš rada, boš cenila tisto, kar naredi. Če se ti zdi, da bi ti lahko kdaj kaj več pomagal, ga pa prosi. Ne ukazuj, saj ni suženj. Ali pa najdita rešitev: gospodinjsko pomočnico.
Skoraj vsak se slej ko prej naveliča bit copata.

< Sporočilo je popravil Sita -- 21.8.2006 12:54:24 >


_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:51:28   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Jaz ne vem, v bistvu mi ni jasno, zakaj rabiš kakšno pomoč. Kaj pa včasih, ko ni bilo teh Pampers ipd plenic in so morale ženske vse prati na roke? Pa ni bilo pralnega stroja? Pa ni bilo tople vode, niti elektrike? Ko na to pomislim in kako je še zmeraj v tretjem svetu, vidim, da imamo tule kup ugodnosti.
Marsikje ženske po ves dan razbijajo skale, da dobijo pesek, ki ga prodajo, da lahko s tem zaslužijo za preživetje sebe in otrok. Njim je mnogo težje, pa se sploh ne pritožujejo.
Sicer pa, če se ti zdi, da ne zmoreš sama, obstajajo rešitve: kupita pomivalni stroj (da ni treba posode prat na roke) ali pa najemita kakšno pomočnico, da vama bo vse pospravila in skuhala.
Če boš pa moža preveč sekirala, pa ne vem, če bosta dolgo ostala skupaj. Vsekakor pa ne bosta srečna. Če malčka previje, je že zelo veliko. In praviš, da mu kuhaš. A sebi ne? Saj najbrž kuhaš za oba, torej ne le njemu.
In še v službo hodi. Saj ne poležava!
Mislim, da smo ženske razvajene, ne moški. Zakaj nekatere ves čas nergate in se kregate ter z njimi delate kot da so otroci? (Govorim o moških, ki tudi kaj naredijo, samo ženam je vse premalo) Vidiš, tule jaz vidim nespoštovanje do svojega moža in neljubezen.
Če ga imaš rada, boš cenila tisto, kar naredi. Če se ti zdi, da bi ti lahko kdaj kaj več pomagal, ga pa prosi. Ne ukazuj, saj ni suženj. Ali pa najdita rešitev: gospodinjsko pomočnico.
Skoraj vsak se slej ko prej naveliča bit copata.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:51:32   
Anonimen
Moj je v 1,5 letu 1 x posesal, 0 x pomil posodo, 0 x peglal in pral.
 XXXL odpeljal smeti in skrbi za okolico hiše + grunt.
Menda pa ja ni pretežko malo pospravit po stanovanju? Če mož hodi v službo, je pa tudi prav, da se ponoči naspi.


(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:52:04   
GATA
IZVIRNO SPOROČILO: zelenica

Z možem imava enomesečnega sina. Neprestano se prepirava, predvsem zaradi njegove premajhne pomoči. Od jutra do večera sem sama z otrokom, saj
prihaja pozno popoldan iz službe - tudi moj prihaja pozno iz službe 17.30 - 18.00

Zadnjič sva se skregala zaradi gospodinjskih opravil. Prekipelo mi je, ko je med obešanjem perila
pri nas obešam perilo vedno jaz in to od vsega začetka, da ne govorim, da tudi likal ni.... 

gledal televizijo. Pa sva naredila spisek opravil, ki jih opravi in prišla do tega, da dela sledeče stvari:

vsak dan pomije posodo zjutraj in zvečer - pa da ma še cajt zjutraj pomivat user posted image
enkrat na teden posesa - če mu izrecno ne rečem ne sesa
sproti odnaša smeti - smeti odnaša vedno on
Skoraj nikoli se mu ne ljubi pospraviti žehte - še živ dan ni tega naredil
Vsak dan mu skuham kosilo - razen če ti ni do kuhanja ne razumem kaj je to takega. Če se meni kdaj ni ljubilo je skuhal on, največkrat halo pica user posted image . Če ti je sedaj to opravilo težje, si naredi kaj za v naprej in na hitro....
ponoči vstajam zaradi malčka - če dojiš pa res ne vidim zakaj bi še on moral pri tem kaj početi. Če ne dojiš je stvar dogovora. Pri nas ko se nismo dojili sva se zmenila, da je on tamalo nafutral če se je zbudila tja do 2 ure zjutraj, ker je velikokrat kaj delal tako pozno tako da še ni spal in tudi mu ni bilo težko
on pa ga previje samo dva - trikrat na dan, - moj tega še ni počel, pa imava 9 mesečno user posted image

zapovrh vsega bi pa še 2x na teden odšel ven na nogomet. mislim, da mi premalo pomaga in me zanima koliko drugim mamicam pomagajo moški.


in kaj je narobe z nogometom user posted image user posted image , pa naj gre...
 
Mogoče imaš kakšno poporodno depresijo in ne vidiš prav razumno vsega. Ne vem, meni se ne zdi da tvoj nič ne naredi.... In kaj še bo ko bo vajin user posted image  večji in ne bo samo spal....user posted image

< Sporočilo je popravil GATA -- 21.8.2006 12:57:46 >

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 12:57:25   
vesna.com
Moj nosi smeti in to je to.Zadolžen je da pelje otroke ven in na sladoled da mam jaz mir da naredim ostalo.Sam da mam mir!user posted image

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:11:14   
soncece24
Sicer še nimava user posted image , takrat bo verjetno drugače, ampak trenutno je tako: Jaz večinsko skrbim za gospodinjstvo, moj ima čez smeti in vrt - komplet zelenjavni vrt +košenje, grabljanje listja itd.

S tem da je najino gospodinjstvo zelo minimalizirano, ker noben od naju ni komplikator. Kaj bomo kuhali se vsak dan sproti zmeniva glede na to kaj je kdo imel za malico, če je malica bolj obilna jeva le še zvečer, včasih greva na pico ali se povabiva h komu od ta starih user posted image user posted image user posted image - kuhava sicer oba, izmenično, vendar on 100x boljše, posledično tudi bolj pogosto. Čistim 1x tedensko - sesanje, prah, brisanje tal, kopalnice. Dnevno edino kuhinjo takoj po kuhanju, za posodo imava pomivalni stroj. Perem sproti, ko se nabere, nekje vsak drugi dan. Likam pa NE! Posušeno perilo zložim v omaro in potem si vsak sproti preden kam gre zlika kar bo oblekel - razen preden greva na dopust pa likam cel dan, samo to je 2x letno.

Meni se zdi, da tvoj kr veliko sodeluje pri gospodinskih opravilih, res pa je, da zdaj ko imata malo user posted image se tebi verjetno zdi, da delaš dosti več od njega, ker je veliko dela z user posted image . Jaz bi rekla, da bolj kot pomoč si želiš, da bi tvoj priznal, da je delo z user posted image enako pomembno ali pa še pomembnejše kot njegovo delo - služba, tak občutek sem dobila iz tvojega posta, da ti manjka bolj priznanje, kot pa pomoč.

Poskusi malo zminimalizirat gospodinjstvo, saj ni treba, da je vse tip-top, midva ko sva kdaj v gužvi se oblačiva tudi direkt s štrika za perilo user posted image user posted image user posted image user posted image , posodo zjutraj direkt s pomivalca, malo stran pogledaš ko kje prah vidiš itd, pa je življenje takoj pol bolj enostavno.




_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:11:41   
Seven*
Sita, tole me spominja na odgovor moje mame, oprosti, ampak res se mi tako zdi.. Ja kako ti je lahko hudo, KAKO JE PA SELEEE MENI BILO HUDOOO!! ;))

Kakorkoli. Tu ni govora o tem koliko kdo naredi, gre se za to, da zivimo v druzbi, kjer se vedno velja, ceprav nekje odzadaj, da zenska naredi vecino stvari pri hisi. Premalo moskih se zaveda, da tudi umazejo gate, da se posoda ne pomije sama in da zivijo v SKUPNEM gospodinjstvu. To pomeni, da vsi serjejo v isti sekret, ki je obcasno umazan, stanovanje je polno prahu tudi zarad moskega in se samo zaradi zenske. In ce smo dandanes prisle zenske tako dalec, da smo zaradi tega, ker smo same pripravljene vzeti kramp v roke in zamenjati zarnico, potem lahko tudi moski.

Mislim, da je enkrat Joe o tem pisal in menim, da je eden izmed redkih moskih, ki so to dejansko postekali.

Vcasih psihicno "delo" se bolj utrudi kot fizicno in jaz bi zdaj z veseljem sla kopat jarke v kaksen rudnik. Verjamem, da bi bila na smrt utrujena, bi pa mogoce sla na kavico vmes v odmoru, vmes med kopanjem klepetala s sosedom in malo spremenila moj dnevni urnik.

Ni vse tako kot vcasih izgleda. Ce je ima mama nespecnega otroka, ki je povrhu vsega se zahteven, potem je moz dolzan priskociti na pomoc v cemurkoli.

Dejansko pa vecina moskih dojame kolicino dela, ki ga mora opraviti zenska sele, ko mora ona v bolnico. Me zanima v koliko zglancanih stanovanj pride taksna mama nazaj. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:23:19   
babylove
Meni se tudi zdi, da tvoj za moškega (user posted image ) naredi kar nekaj.
Zmeraj bi lahko naredil več, ampak kar si naštela, je precej.

Da bi se pa ponoči vstajal, se mi pa zdi malo absurdno. Pa če dojiš ali ne, saj vendar ti ostaneš ves dan doma in lahko dremaš, ko otrok spi.

(odgovor članu zelenica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:32:30   
Anonimen
Še nekaj sem se spomnila.

Mogoče pri tebi ni tak problem v temu, da on "nič" ne naredi oz. gleda tv, ko ti delaš, temveč v temu, da je on še vedno "svobode" in lahko gre in dela kar hoče in kadar hoče, tebe pa je otrok kar naenkrat okupiral in se je tvoje življenje naenkrat zelo omejilo. Ne moreš več gledati tv, iti na kavico s kolegico, se iti stuširat, kadar se spomniš, ker te rabi otrok in otrok ima prednost.

Se mi zdi, da je za mlade mamice to največji šok, poleg pomanjkanja spanja. Pa saj postane s časom bolje. Človek postane zelo spreten v organizaciji časa.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:42:09   
Sita


IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Sita, tole me spominja na odgovor moje mame, oprosti, ampak res se mi tako zdi.. Ja kako ti je lahko hudo, KAKO JE PA SELEEE MENI BILO HUDOOO!! ;))

Kakorkoli. Tu ni govora o tem koliko kdo naredi, gre se za to, da zivimo v druzbi, kjer se vedno velja, ceprav nekje odzadaj, da zenska naredi vecino stvari pri hisi. Premalo moskih se zaveda, da tudi umazejo gate, da se posoda ne pomije sama in da zivijo v SKUPNEM gospodinjstvu. To pomeni, da vsi serjejo v isti sekret, ki je obcasno umazan, stanovanje je polno prahu tudi zarad moskega in se samo zaradi zenske. In ce smo dandanes prisle zenske tako dalec, da smo zaradi tega, ker smo same pripravljene vzeti kramp v roke in zamenjati zarnico, potem lahko tudi moski.

/quote]

Jaz sem pisala o sebi samo zato, ker zelenica to želi - ker je vprašala, kaj naredijo naši moški. Kerensa ji je napisala odgovor, vendar ji je zelenica napisala, da pa ni nič napisala, kaj naredi njen. To je bilo njeno vprašanje, in da ne bi bilo same kritike, sem jaz napisala, kako je bilo pri nas in tudi rešitev, kaj lahko onadva naredita, da bosta oba zadovoljna.
Se povsem strinjam s teboj, Seven, da se premalo moških zaveda, da se gosodinjsko delo ne opravi samo od sebe. To je povsem res!
Vendar v tem primeru njen mož dela - hodi v službo in tudi doma kaj naredi. To ni primer moškega, ki bi SAMO lenaril in se potikal naokrog.
Če bi pa bilo vprašanje ženske, ki nima pomoči, katere dec lenari in/ali ga serje naokoli in/ali je alkoholik ... bi bil pa moj odgovor povsem drugačen.
Hotela sem poudarit le to, da moške odbija sitnarjenje ženske in obnašanje njegove žene, kot bi bila njegova mama - da z njim dela kot z otrokom.
Partnerstvo samo pomeni enakovreden odnos. To pomeni spoštljivo obnašanje z obeh strani - da se oba spoštujeta in hkrati drug drugemu dovolita, da ostaneta vsak svoja osebnost še naprej.
Tako je tudi z delom. Ampak gospodinjskega dela ne moreš delit na pol, če je eden v službi. Na pol deliš lahko celotno delo, ki ga oba opravljata za svojo družino. Torej on dela eno - da dobita denar, ona drugo - da družina lahko funkcionira. Seveda je vsak po svoje različno spreten.
Če gre žena v bolnico, jasno da ne bo (največkrat, ne pa zmeraj) vse tipi top, ko pride domov. Ker je moral še zmeraj zraven hoditi v službo, skrbeti za otroke in ženo obiskovat v bolnici. Pa tudi, ker dela ni tako vajen.
In če bi šla z veseljem kopat jarke, ja, tudi to lahko greš in ne vem, koliko ti bo, ko prideš domov še do kakšnega (gospodinjskega) dela. Ker boš utrujena, zato. Veš, če bi moški pisal namesto zelenice, bi bil moj odgovor POPOLNOMA ENAK. Rekla bi mu, ona pač hodi v službo in ti pomaga po svojih najboljših močeh. Gre za DELITEV CELOTNEGA DELA, kajti če bi šlo samo za delitev gospodinjskega dela, bi bilo pa še bolj krivično. Tisti, ki hodi še v službo, bi imel dela preveč in bi bil neznansko utrujen. Pa ni važno, ali je moški ali ženska.
Samo če ljubimo, vseeno ne gledamo lih na to polovico, a ne? Potem radi svojega partnerja tudi pocrkljamo in še kaj več naredimo zanj.
Drugo pa je, če je nekdo resnično izkoriščan, če eden dela, drugi pa lenari na njegov račun. To je pa čisto drugo.
In če dojenček joka celo noč, če je bolan ali ima kolike, jasno, da je lepo, če očka tudi kdaj vstane in ga nosi. Samo ga je treba prositi, mu reči, ne pa zahtevati ali biti tiho in se počutiti užaljena, če tega ne stori sam od sebe.
Pa še nekaj: mislim, da če imaš veliko dela, ni treba, da je stanovanje kot iz škatlice. Pa tudi, če pride kdo na obisk. Saj obiski ne pospravljajo. Če komu ni kaj všeč, pa lahko gre.
Aja, če hodita oba v službo, je moj odgovor tudi drugačen. Takrat pa se tudi delo doma deli na pol. Vsaj približno. Mislim vključno z delom na vrtu, obrezovanjem trte ...



< Sporočilo je popravil Sita -- 21.8.2006 13:50:14 >


_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:43:09   
mika
Nisem brala vsah odgovorov, me pa zanima, kaj zraven tega bi moral še narediti. men se zdi da ti kar pomaga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:46:01   
Anonimen
midva nivama dogovora kaj naj kdo dela. če sem jaz preveč zaposlena in slučajno mojega moti prah, gora nepomite posode, neoprano perilo potem to opravi sam ne da bi mu karkoli težila.
če pa ga NE moti nered (odvisno od njegovega razpoloženja) pa ga pusti in jaz opravim ko se mi zdi potrebno da je to opravljeno. posodo pomijem zvečer preden grem spat, prah, pa se zgodi včasih, da ga tudi ne  pobriševa celi mesec če sva oba reveč zaposlena. če pridem domov ob 18 ali pa še kasneje pa res ne bom šla takoj prah brisati ali pa sesati. se mi zdi da so druge stvari bolj pomembe od razkuženega (čistega)stanovanja.

stanovanje nimava razmetano, je pa takšno, da se vidi da nekdo živi v njem

nered bo počakal na svojem mestu, brezveze se sekirati za tako nepomembne svari. ne biti suženj svojih stanovanj, ker tudi drugi nimajo vedno pospravljeno in vse na svojem mestu. če se nekaj praha nabere pa tudi ne bo konec sveta, vidite ga v 99% samo ve, tisti ki pridejo k vam na obisk tega ne opazijo razen če imate res veliko prahu. malo bodite pozorne ko greste komu na obisk in takoj vam bo jasno da ni vse tipi top, kakor bi nekatere želele.

pa še to: znanstveno je dokazano da preveč sterilno okolje zdravstveno škoduje otroku, takšno okolje je primerno za razvoj astem in drugih bolezni ki so povezani z boleznijo dihal, ker so otroci izpstavljeni preveč sterilnemu okolju ne razvijejo prostiimunskih teles in so zato manj odporni na različne vdore virusov in bakterij v njihovo telo.


(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prepir zaradi gospodinjskih opravil
21.8.2006 13:58:11   
Anonimen
sem zelo vesela, da sem prebrala to debato, kritiziranje, pritoževanje,..karkoli! mi bo zelo prav prišlo, sedaj ko se glih z mojim spravlava v skupno gospodinjstvo, da ga bom že na začetku "privila". Sicer pa že sedaj vem, da je pralni stroj in likalnik pisan name, njegov pa je definitivno sesalec! Nekih seznamov itd se glih ne bova šla, bova pa (upam) uskladila čiščenje in pucanje in drgnenje! Čeprav že sedaj vidim, da bodo malenkostne težavice...user posted image

(odgovor članu zelenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?