|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 0:09:19   
trchy
Zdravo, punce!

Zagotovo je že marsikaj napisanega na to temo, pa vendar sem sedaj tudi sama izkusila to neprijetno in zelooooo bolečo izkušnjo. user posted image  Po tem, ko sem se še pred 2 mesecema, skupaj z vami veselila tistega močnega + na Clear Blue-ju in in potrditev user posted image  tudi s strani G, sem včeraj v 11t izgubila tisto malo pikico, ki sem jo prvič zagledala za ekranu UZ v 6t.  Dopoldne sem imela pregled pri G, ki mi je ugotovil, da z user posted image  nekaj ni v redu. user posted image  je namreč prenehal rasti v 7t in tako je bila včeraj vidna samo vrečka, ki je bila prazna...user posted image user posted image user posted image  Popoldne sem imela abrazijo na KC...

Zanima me, kako ste (tiste, ki ste se znašle v podobni situaciji kot jaz) to prenesle? Kaj so vam rekli zdravniki? Koliko časa po tem niste user posted image ? in kdaj ste spet začele delati na user posted image  ? So bile kasneje še kakšne komplikacije v zvezi z zanositvijo?

Meni je zdravnik na KC reku, da vsaj 2 meseca ne smeva delat na user posted image  in vsaj 3 tedne ne user posted image ... spet od drugih pa slišim, da ni dobro vsaj pol leta delat na user posted image ... ne vem več, kaj naj si sploh mislim... vsak pove drugače. na netu sem prebrala, da 6 mesecev ni dobro zanosit po ss. kaj pa torej po abraziji?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 0:14:40   
trchy
oj, punce...

še na tej strani enkrat... user posted image  kar ne morem se sprijaznit z dejstvom, da naše male pikice ni več... kako se čez noč lahko vse spremeni...user posted image  

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 1:04:16   
*talcy*
..ojla sem ti napisala že na drugi temi par vzpodbudnih besed...tud jaz sem morala na abrazijo septembra meseca...user posted image  nismo smeli do user posted image  po njej pa ja... men j g. rekla da ne smem pol leta ma če prej ni dost hudga...namreč sluznica v maternici se ti da na mesto že po user posted image  ....jaz zdaj končujem  tretjouser posted image ...tako da ta mesec bomo začeli delat na user posted image ...so mi pa ugotovili minimalno pregrado par dni nazaj tko da me je kar mal strah kako bo z drugo user posted image ker u prvi user posted image  je pikici nehalo biti srčke.....user posted image user posted image user posted image ....

...tako da...počakaj vsaj user posted image  in potem pridno user posted image  in čimprej ugledat user posted image

pa pogumno

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 9:25:27   
frutka_
Trchy, jaz sem imela abrazijo (podobno situacija kot ti, odmrtje ploda) zadnjega avgusta. Zanosila sem po prvi menstruaciji. Torej konec oktobra. Zdaj sem noseča 14tednov. Posvetovala sem se z večimi gin in vsi so bili mnenja, da je treba čim hitreje zanositi. Najbolj pa je to odvisno od tebe in tvojega počutja. Po abraziji sem pazila na hrano, kot dodatek sem si kupila multivitaminske tablete. Jedla sem Tifol in zdaj še Magnesol.

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 12:16:32   
trchy
jaz sem imela abrazijo (podobno situacija kot ti, odmrtje ploda) zadnjega avgusta. Zanosila sem po prvi menstruaciji. Torej konec oktobra.


ojla, frutka
 
kolko časa po abraziji si pa ti dobila prvo user posted image ? a pa si zdaj že bila na nuhalni? je vse v redu? joj, ful sem vesela zateuser posted image  upam, da bomo tud ostale kmalu srečke user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 12:23:18   
*talcy*
frutka.....joj midve sva si bile kar blizu s to abrazijo.....
....velikoooooooo sreče v tej drugi user posted image  in veliko veselja vseh user posted image  in seveda še po tem.....user posted image user posted image user posted image

trchy...sicer nis mene uprašala ma vseeno ...jaz sem dobila user posted image  komaj 42 dan pol drugo 37 dan in tretjo na 32 dan....čist vse se mi je zmešalo....

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 12:27:08   
trchy
so mi pa ugotovili minimalno pregrado par dni nazaj tko da me je kar mal strah kako bo z drugo ker u prvi je pikici nehalo biti srčke..... ....


oj, *talcy*

meni je tud G ugotovil pregrado že kako leto nazaj in je rekel, da ta pregrada lahko povzroči ss ali pa zunajmatenično nosečnost. zato sva se potem midva tudi odločila čimprej delat user posted image , ker mi je še rekel G, da je za zdaj pregrada še zelo minimalna in da ne bi smela predstavljati kakih posebnih težav, da pa jo bo potrebno čez čas (če se še ne bi sedaj odločila za user posted image , operacijsko odstranit). tko da, ne se sekirat, po moje ta pregrada ni tko ful rizična še zaenkrat. meni so po abraziji rekli, da je lahko 1000 razlogov za odmrtje plodka. meni je npr. nehal rast v 7t in ko sva včeraj z mojim razmišljala, kaj hudiča je blo tko hudga v 7t, sva se spomnila, da sem jaz takrat ravno zbolela, bila sem prehlajena, vročino sem imela sicer ne tako zelo visoko, okrog 37-37,8, ampak fora je, da je bila notranja vročina lahko dosti hujša kot zunanja in da je bil to vzrok...user posted image  joj, sicer se pa že 3.dan obremenjujem s tem...user posted image  ampak dvomim, da je pregrada veš talcy, ker bi nama že G in zdravniki na abraziji povedali, da jo je potrebno odstranit, ali pa da je to bil tisti ključni vzrok...

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 12:44:57   
*talcy*
trchy....hvala za odgovor in pomiritev.......tud jaz sem bila prehlajena okol 7-8 tedna user posted image  in 11t sem šla na pregled pa ni blo več user posted image user posted image  
..tako da ta mesec bomo kar veselo user posted image

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 13:00:36   
trchy
.......tud jaz sem bila prehlajena okol 7-8 tedna in 11t sem šla na pregled pa ni blo več


Čist isto kot pri men *talcy*... user posted image user posted image  ti kar veselo user posted image  in jaz upam in ti želim vse najboljše in da kmalu zagledaš pikico s katero bo vse OK!!! tudi jaz upam, do bova z mojim kmalu spet user posted image  in da bom tud jaz spet kmalu user posted image  zdaj samo teto user posted image  počakamo, pol pa vidmo kaj bo G rekel. upam na najboljše!!! in da bom marca že zagledala pikico...

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 16:24:43   
tejaz
Živjo punce!

Danes sem bila pri G in ni zaznal bitje srčka pri moji pikici. Sem v 9.t user posted image  in res nimam nobenih težav. Nisem krvavela, nimam bolečin... Se je mogoče kateri zgodilo, da se je zdravnik enostavno zmotil? Naj zahtevam drugo mnenje?

Hvala za odgovor!

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 16:56:04   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tejaz
Naj zahtevam drugo mnenje?


Absolutno! Če ni druge šanse, pojdi na ginekološko urgenco v LJ in bodo preverili. Nikoli ne delajo abrazije, preden vsaj 2x ne preverijo, če je diagnoza pravilna. Pri meni so delali UZ kar 3x - različni G.

(odgovor članu tejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 16:56:44   
špelin@
Pa seveda vso srečo - stiskam pesti za tvojo pikico user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 17:50:04   
trchy
ojla, tejaz,

meni je v 11t G ugotovil, da user posted image  ne raste več. v bistvu je nehal že v 7t user posted image user posted image user posted image  me je potem poslal na gin.urgenco in so mi 2x UZ naredli in so rekli, da moram na čiščenje....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  predvčerajšnjim sva izgubila najino malo pikico...

upam, da se je pri tebi G zmotil, samo jz sem se tud super počutila vseh 11t, nobenih slabosti, nobenih krvavitev, edino zadnje tri tedne so me vsako noč prebujale moreče sanje, da me je nekdo ubil... in res so me... ne fizično, ampak psihično....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: abrazija oz. čiščenje
11.1.2008 21:21:19   
frutka_
Pri meni je plodek odmrl v 8t. Vmes smo bili na morju. Prišli smo nazaj. Šla sem na UZ in ŠOK! Že 2t je minilo odkar se je to zgodilo, jaz pa brez enega znaka! Nobene krvavitve, krčev, ničesar. Le slabo mi je nehalo biti. Naenkrat. Grozno sem se počutila. Ampak na UZ sem takoj vedela, da je nekaj narobe, ko ga je vklopil. Običajno je zarodek v 10t zelooo živahen, srček se itak že vidi. Z rokicami maha, skače, brca. Pri meni pa je ležal na dnu kot majhen fižolček. Gin je bil zelo zaskrbljen, ker je ugotovil, da se je tkivo že začelo razkrajati. Napotili so me na abrazijo, vzeli kri, mi šutnili masko gor in v pol ure je bilo konec. Izkušnja je bila boleča tudi zato, ker me je ena sestra v OP sobi obsojala zaradi splava. Bila sem namreč full vznemirjena, jokala sem in vse...ona pa mi je rekla, čemu je zdaj treba takšen cirkus saj pa vem kaj splav pomeni... Grozno. Še zdaj mi je hudo, ko se spomnim njenih besed. Pred tem pa mi je gin zatrdila, da mi bo abrazija dobesedno rešila življenje, ker bi hitro lahko prišlo do sepse. Sploh, ker je tkivo že začelo razpadati v meni. UZ sta delala 2 gin. Prvič ko sem imela pregled in drugič za končno potrditev tik pred AB.
Če ti po pravici povem niti ne vem kdaj sem dobila M. Takrat sem bila čisto fertik. Z možijem naju je splav potrl. Mene še bolj, ko se veseliš in načrtuješ otročka, potem pa tako...
No, ampak kmalu sem spet zanosila. Konec oktobra nekje. Počutje sprva je bilo...hm...čudno. Nisem se ravno veselila. Priznam, ker sem bila zaskrbljena. Potem pa v 7t krvavitev in bolnica. Na maternici sem imela večji hematom, ki bi lahko vnovič sprožil splav. V bolnici sem ležala. Pridno jedla Dabroston in šla po tednu dni domov. Nosečnost je dobra. Obdržala se je. Ni povezana s prejšnjim splavom. Včeraj sem bila na NS. Izvid je bil super. Čakam še na izvide DHT-ja. Spremljajo me slabosti, ostali izvidi so vsi BP.
Tako, izpovedala sem se. Upam, da bo kateri pomagalo.
Tukaj sem pisala:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1825397


< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 12.1.2008 8:14:45 >

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: abrazija oz. čiščenje
15.1.2008 12:57:59   
tejaz
Na žalost sem včeraj izgubila mojo malo pokico user posted image user posted image user posted image user posted image . Nisem bila v 9t ampak celo v 12tuser posted image  kot sem si že prej sama izračunala. Najverjetneje že na začetku ni bilo vse vredu z mojo pikico in zato mi je g tudi določil rok pozneje. Sedaj me je strah, da se mi to ne zgodi tudi prihodnjič...  sem čist na tleh.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: abrazija oz. čiščenje
15.1.2008 13:46:37   
špelin@
tejaz, resnično mi je žal user posted image  V takih trenutkih človek res kar naenkrat ne najde pravih besed - rada bi ti samo povedala, da te razumem, vem, skozi kaj greš in ti pošiljam user posted image user posted image user posted image
 
Mogoče ti bo kaj v tolažbo moja zgodba oz. njeno nadaljevanje, pravzaprav. Pred 3,5 leti sem v 20. tednu nosečnosti izgubila sinka, ki mu je enostavno nehalo biti srce. Že v tretjem ciklusu po abraziji sem ponovno zanosila in po prečudoviti nosečnosti imam doma zdaj že dobri dve leti in pol staro junakinjo user posted image  Tako da: GLAVO POKONCI user posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu tejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: abrazija oz. čiščenje
15.1.2008 14:28:50   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image Žal mi je.
Tudi jaz upam, da se mi to več ne zgodi, ker se  mi je decembra že drugič zapored.

Srečnouser posted image

(odgovor članu tejaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 13:31:53   
trchy
Tejaz tudi meni je žal...user posted image user posted image user posted image  vem kako se počutiš... jaz sem jo izgubila en točno teden nazaj in se še danes nisem pobrala čist. pa še danes sem ponovno prišla od tam, ker mi niso prejšnjo sredo vsega vn pobrali...

kaj so ti pa rekli? kolko časa ne smeta zdaj delat na user posted image ?

držim pesti zate, zame in za vse, ki so pristale na istem. user posted image

(odgovor članu tejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 15:00:32   
smartika
Trchy, mi je žal za tebe. Sem brala tvojo zgodbo in sem se prestrašila, ker sem tudi sama prehlajena z vročino in angino in me zanima če si imela še drugi simptome, ki bi ti govorile na morebitni splav?

hvala in upam, da boš čimprej user posted image , držim pesti

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 15:13:31   
trchy
smartika drugače sem se super počutila. v 7t sem res imela malo vročine in bila prehlajena, sem klicala G in mi je sestra rekla, da vročina ni tako zelo visoka in da naj raje nobene tablete ne vzamem, razen če bi narasla na 38 in več, potem naj vzamem Lekadol. no meni ni narasla, pa tudi mi ni bilo do tablet in sem raje z rdečo peso zbijala vročino dol pa z ležanjem... pa je vseeno prišlo do najhujšegauser posted image user posted image user posted image  ampak, najbolj čudno pa je bilo, ko sem še kasneje v 8t-10t čutila mojo pikico, samo da me je zazeblo malo v noge, prav vedela sem, kje leži in ko sem bila v 11t na UZ je bil res tamuser posted image user posted image

drugače pa se ne sikiraj! ne smeš mislit na to, da bo to škodilo otroku. meni so na abraziji rekli, da je za odmrtje ploda lahko 1000 razlogov... ampak, jz še vedno mislim, da je bilo pri meni zaradi tistega prehladauser posted image user posted image user posted image

s fantom sva tudi nekje prebrala, da tisto vročino, ki jo ima mamica, občuti otrok vsaj še enkrat huje. ampak veš kaj pravijo, da upanje umre zadnje!!! zato, vedi, da še ni vse izgubljeno!! vso srečo ti želim in da bo s tvojim user posted image  vse v redu. obveščaj nas!!!

(odgovor članu smartika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 15:17:25   
smartika
Trchy hvala za prijazne besede; sama imam v petek drugi pregled, verjetno me je zato tudi strah;

Še enkrat hvala in držim pesti, da boš čimprej user posted image

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 15:18:44   
trchy
hvala smartika pa le glej, da poročaš v petek kako je z user posted image  !!! pa glavo pokonci, jaz upam, da bo vse ok!

(odgovor članu smartika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: abrazija oz. čiščenje
16.1.2008 17:24:05   
*talcy*
trchy...upam da kmalu prede tista user posted image  in potem veselo na delo......

tejaz...žal mi je tud zate ...vem kaj prestajaš...tud jaz sem imela abrazijo v 11t ravno tako prenehanje bitje user posted image .....groza....baje zarad prehlada ....user posted image user posted image


punce držite se tud me bomo imele user posted image

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: abrazija oz. čiščenje
18.1.2008 18:36:52   
smartika
Trchy,
upam, da boš prebrala, saj si me posila naj poročam glede pregleda, ki sem ga opravila danes. Na žalost moram povedati , da mojemu plodeku več ne bije srček, se ne giba in me čaka čiščenje.  Noseča sem danes 10 5/7, plod pa je velik komaj za 9 tednov, pa še srček se mu več ne bije, tako da je nekje okrog 9 t odmrl.Sam g mi je povedal da je vzrok verjetno moj hud prehlad, vročina...
Ne vem edino zakaj me ginekolog ni danes takoj poslal na čiščenje, ampak moram v torek še enkrat k njemu na UZ in nato v bolnišnico na čiščenje? Samo mučno čakanje dolgih 5 dni! Sem mu povedala, da bi rajši danes opravila vse skupaj, da bi čimprej pozabila, vendar ni bil takega mišljenja, tako da me čaka mučnih 5 dni. Kako naj preživim teh 5 dni? Sicer mi stoji ob strani partner, ki me tolaži in razume, ampak vseeno.... težko je, zelo težko.....user posted image user posted image user posted image user posted image
Hkrati bi Vas prosila vse, ki ste imele podobno žalostno izkušnjo, če mi opišete kako poteka abrazija? hvala že vnaprej.

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: abrazija oz. čiščenje
18.1.2008 20:39:32   
trchy
joj smartika žal mi je...user posted image  sam zakaj te je pa spet v tork naročil? čudno...user posted image   men je reku, da je bolš čimprej it na čiščenje. sam poseg ni boleč, si pod narkozo, tko, da ne veš kaj se dogaja... traja caa 10min. potem moraš pa 5-6 ur ležat in lahko greš domov. je pa psihično toliko bolj boleč....user posted image user posted image user posted image

ne pozabi, da sem s tabo... user posted image

(odgovor članu smartika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?