|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   s čim ste zidali?
26.9.2006 11:42:47   
Anonimen
počasi se bova mogla odločit ali bova zidala s cigli ali siporeksom.. klet bo itak zidana z votlaki-zaradi terena.. za zgornji dve nadstropji se pa ne znam odločiti..

zakaj ste izbrali eno ali drugo varjanto?? kje ste kupili oz. kje je najcenejša varianta?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: s čim ste zidali?
26.9.2006 12:22:25   
Afnica
Sem en košček gradbenega tehnika pa ti lahko povem samo to, da je siporeks radioaktiven. user posted image
 
Mi2 bova imela predelne stene knauf. Enostavna suha montaža je ziher nekaj kar mojemu dragemu ustreza. user posted image   Nosilne stene so pa zidane s klasični opečnatimi zidaki 19/19/29
 
 

< Sporočilo je popravil Afnica -- 26.9.2006 12:27:21 >


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: s čim ste zidali?
26.9.2006 14:26:24   
kalbo
A pejtepejte, siporeks pa radioaktiven. Od kje ti pa to?

Drugač mata pa klasika in siporeks vsak svoje pluse in minuse. V končni fazi je pa oboje OK.

Če pa zidaš na novo, pa ne moreš narest večje neumnosti kot predelne stene iz knaufa. Knauf je za strop pa za pisarne pa za tam, kjer je potrebna suha montaža. Toplo odsvetujem!

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: s čim ste zidali?
26.9.2006 15:06:49   
Micy
Se popolnoma strinjam s kalbotam. V nši vasi je več hiš kompletnih iz siporeksa pa noben nč ne prav da je radioaktivn.
Midva jo bova zidalal z opečnimi zidaki nosilne stene tud, ostale bova pa verjetno iz sioreksom bomo še vidli.

Knauf se pa uporabla točno zato k je kalbo napisu.

Pa lepo se  imejte

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: s čim ste zidali?
27.9.2006 15:27:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biba12
počasi se bova mogla odločit ali bova zidala s cigli ali siporeksom..

Ze mene je merilo ogrevanje in izolacija.

Siporeks je toplotno izolativen, vendar nima toplotne akumulacije. Zato se takšna gradnja uporablja na morju. V preostalem delu SLO pa hiša potrebuje toplotno akumulacijo.

Poroterm je iz gline z žaganje, li po žganju dobi večjo toplotno izolativnostjo kot navaden modularec, vendar je po moje primeren za gradnjo za trg. Ker je malo dražji in zato lahko zaradi njegove boljše izolativnosti malo prišparaš na toplotni izolaciji. Moraš pa zidati s toplotno izolativno malto, kar je spet malo dražje. Ta računica se izkaže samo če želiš čim ceneje zgraditi v okviru predpisov.

Če pa želiš čim boljše zgraditi za sebe in ne za predpise potem potrebuješ nosilnost z akumulacijo in posebej toplotno izolacijo.

Ker pa je moj namen desetletja šparati na ogrevanju, sem se odločil za navaden modularec, klasična zidava in zelo zelo zelo dobra toplotna izolacija. To pomeni če je sedaj po standardih potrebna debelina toplotne izolacije nekje 10 cm in se v kratkem predvideva popravek pravilnikov da bo potrebna debelina TI nekje 12cm, je moj namen obleči hišo v vsaj 14-16cm debelo toplotno izolacijo fadade in 30cm izolacije mansarde.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 27.9.2006 15:31:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: s čim ste zidali?
27.9.2006 17:23:24   
Peter167
Glede opeke in izolacije se strinjam s Tehnofilom. Bi ga pa še malo dopolnil.
Toplo priporočam, da se odločite za dovolj izolacije že pri izdelavi projekta. Pri fasadi imaš namreč lahko težave, če hočeš več izolacije, kot jo predvideva projekt. Mi imamo npr. težave pri dveh oknih. Če bi dal več izolacije, kot pri projektu, bi jih enostavno prekrilo... Pri mansardi pa izgubljaš višino, ko dodajaš izolacijo.
Pa še nekaj. Težko je govoriti samo v cm. Stiropor in kamena volna nista namreč enako izolativna. Pa tudi ti. fazni zamik je drugačen. Pa tudi pri "istem materialu" so razlike. Npr URSA SF 35 in SF 40. Na pogled popolnoma enaka izolacija, pa vendar...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: s čim ste zidali?
27.9.2006 17:41:25   
Lory
Mi smo se odločil, kar z navaden zidak 30-ka zidat. Je bol preizkušen kot pa siporeks. Je pa res, da se v obeh varijantah najdejo + in -. Klet pa smo zidal z betoncem itak.

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: s čim ste zidali?
28.9.2006 8:10:24   
AnBan
se mi ne ljubi pisat, zato si poglej kar link v mojem podpisu.
Smo pa uporabili gorotherm 25 cm...veliko, veliko boljši od porothermauser posted image user posted image user posted image
zidar ful pohvalil.

_____________________________

[



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: s čim ste zidali?
28.9.2006 9:55:35   
Taja Nagaja
Mi smo pa uporabili Termoblok od Novogoriških opekarn in termo malto.user posted image user posted image user posted image Pa pri izolacji tudi nismo šparali ( 8 cm kamene volne in Teranova 2 cm). Se kar pozna pri ogrevanju. Lani smo porabili 1300l kurilnega olja v celem letu, tudi za ogrevanje vode (137 m2). Siporeks smo pa uporabili pri dveh stenah, ki sva jih z user posted image naredila sama (grderoba in shramba). So plusi ni  minusi pri obeh. Midva sva se za termoblok odločila tudi zato, ker sva sama vlekla vse inštalacije. Poznam pa primer, ko je siporeks vleke vlago v prostor, ko še ni bilo fasade. 

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: s čim ste zidali?
29.9.2006 8:00:39   
Afnica
Ohjej...slabo poznavanje, kaj naj rečem. Knauf je tudi različnih vrst. Od takih za pisarne...do takih za stene med sobami in do takih, ki ustezajo stenam med stanovanji. Siporeks ima tudi dimenzije, ali ne?

Mi2 bova uporabila knauf plošče z dvojno podkonstrukcijo in dvojno oblogo. Bi se vsekakor odločila za opeko, ampak nam tega ne dopuščajo nosilne stene. Nočeva se pa omejevati na tisto kar poteka v nadstropju nižje.

Z vidika zdravja je seveda bolje živeti v hiši iz čim bolj naravnih materialov (opeka, les ipd.). to vsepovsod piše, tudi v strokovnih člankih in kakšnem zrmkju bi se našlo.
Že samo ime "penjeni beton" pove, da ta material ne more biti neko ekološko čudo.



_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: s čim ste zidali?
29.9.2006 8:42:30   
kalbo
Afnica, rekla si, da je siporeks radioaktiven. To je neumnost.

Knauf plošče so pa popolnoma enake za pisarno kot za stanovanje. Razlika je le v izvedbi. Le za kopalnico moraš uporabiti tazelene. V tvojem primeru je smiselno delati stene s knaufom, čeprav bi sam izbral siporeks, v novogradnji je pa knauf stena neumnost, kot sem že zgoraj napisal.

Pa lep dan želim

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: s čim ste zidali?
10.10.2006 22:32:13   
Anonimen
mi smo kar z ytongom - siporex - znanje stene 40 cm debele + 5 cm izolacije še pride pa fasada. več pa prebereš lahko spodaj na mojem linku

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?