|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prenehanje SDP ?
27.12.2006 8:35:58   
KIKI****
Lep pozdrav!
Prosim za dober nasvet.
Sem mamica dveh otrok poročena. Prijavljena na zavodu za zaposlovanje, prejemam SDP 47.000 mesečno in sem izredna študentka.
Danes bi mogla k svetovalki na razgovor pa ne morem ker imam bolna otroka, zato jo pokličem če je nujno. Pa reče ja, ne moremo vas več voditi v evidenci brezposelnih oseb. In tudi SDP vam preneha veljeti...
Pa sem rekla če so normalni al kaj s čim si pa naj plačujem šolnino??? Je rekla taki so postopki...user posted image user posted image user posted image user posted image
In res punce prosim, zdaj imam datum kr po novem letu 3.1.
A mi res preneha SDP??? Kaj lahko sploh storim-službo aktivno iščem že dlje časa, ampak nekako nimam sreče...

Prosim pomagajte mi kaj narediti

obupana...

< Sporočilo je popravil wahoo -- 27.12.2006 20:59:42 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 8:41:03   
Anonimen
Ej, ampak tebi pa res komplicirajo na vse načine. Če se opravičiš, ti da enostavno nov datum in to je to. Socialno pomoč boš pa itak dobivala, dokler ti velja odločba. Pa pravočasno moraš oddat novo vlogo, da ti jo podaljšajo. Pri nas je to datumsko omejeno do 25-ega v mesecu.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 8:43:25   
Anonimen
Glede na naslov sem mislila, da čisto nekaj drugega sprašuješ. Ampak ja, na zavodu se je pač obvezno javljati, vendar če kdaj ne moreš priti, se pač opravičiš, kot si se ti. Pa so ti dali drug datum, takrat pa le pejt.

Če se namreč na zavodu za zaposlovanje ne javljaš redno, te lahko črtajo iz evidence brezposelnih oseb in posledično ostaneš na CSD brez DSP, jasno.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 8:45:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nati

Socialno pomoč boš pa itak dobivala, dokler ti velja odločba.


Dvomim, ker zdaj ni več tako, da ti DSP pripada še tri mesece, oz. do poteka odločbe. Pa še CSD ma sam vpogled v to ali si prijavljen na zavodu kot brezposelna oseba ali ne. Jim ni treba posredovati teh podatkov, ker jih sami pridobijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zavod, CSD in IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 9:27:11   
KIKI****
Eto, še nekaj...
Otroka imam res bolna drugače bi šla že danes, pa jih nimam kam dat, k babici jih pa tud ne bom vozila če imata vročino...
Res mi komplicirajo...komaj sem prepisala avto  na atija da mi ne trgajo od 47.000 socilane še 33.333 sit, mi sporočijo da me bodo vrgli z zavoda ker sem izredna študentka mlajša od 26 let...
ZA KOZLAT.
In sedaj naj živim z 29,890 sit otroškega dodatka al kaj. Rada bi šla v službo pa je ne dobim nikjer. Šolnine imam vsak mesec 28.000 za plačat. Mož ima privat, ki pa je tako da je in ni in dela cele dni ljudje ga pa nafuser posted image in mu ne plačujejo,... toliko o tem...
SDP mi sicer velja do maja, ampak ker ne bom več na zavodu sem skoraj mnenja da mi jo bodo vzeli. Izredna SDP pa pripada samo v primeru ogroženosti,...meni je za nakup zimskih oblačil in ozimnice ter nakupa plina za ogrevanje niso hoteli dati...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  KDO ME VZAME V SLUŽBO????? Pa tako rada bi šla delat...user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Mič -- 27.12.2006 15:08:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 9:32:22   
Ro.Na
Kot izredna študentka lahko delaš preko študentskega servisa, kajne?
Če že ne dobiš redne službe in potrebuješ denar.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 9:43:02   
Pingvinčica
Ja Kiki res je socialna pomoč ti ne pripada če si mlajša od 26 let neglede na to da imaš dva majhna otroka. Iskusla na svoji koži. Kontaktiraj me na privat, pa se kaj več zmeniva.

(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 10:43:20   
tulip
Ro.Na, če si prijavljen na ZRSZ, ne smeš kot izredna študentka delati preko študentskega servisa, saj tam user posted image zahtevajo potrdilo iz Zavoda, da nisi pri njih v evidenci.
Ali eno ali drugo!!!!

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 10:59:28   
Ro.Na
tulip, izredni študentje že kar nekaj časa ne morejo biti prijavljeni na Zavodu
in tudi servis ne potrebuje več potrdila o tem. Tako je napisala tudi KIKI****.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 11:21:12   
tulip
Ro. Na, sem spregledala tisto vrstico. Mislilia pa sem isto kot ti!user posted image

(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
27.12.2006 13:39:35   
KIKI****
Ro.Na vem da se lahko dela preko študenta, ampak do zdaj sem bila na zavodu, ker sem imela do septembra otroka doma. Zdaj sem pač želela dobiti službo pri nas je kar težko tudi za študente ker imam pol ure v celje in brez potnih stroškov me stane 30.000 samo bencin in še hrana...
No sicer pa je očitno, da se bo to moralo zgoditi da bom prevzela tudi tako delo...

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 3:08:57   
Anonimen
Izredni študentje ne morejo biti več prijavljeni na RZZ, tako, da se jih ne obravnava več kot aktivne iskalce zaposlitve. Če kljub študijo želijo delati, imajo možnost delati preko študentskih servisov ali pa si, v končni fazi, še vedno lahko poiščejo redno zaposlitev, saj so izredni in ne redni študentje.
CSD vsak mesec kontaktira pristojno osebno na RZZ in pridobi podatke o tem, kdo je prijavljen in kdo ne. Načeloma torej potrdila z RZZ na CSD sploh ni potrebno več nositi, ker ta podatek sedaj CSD pridobi po uradni dolžnosti.
Če se prvič upravičeno ne javiš na sestanek na RZZ, moraš v roku 8 dni prinesti svetovalki zdravniško potrdilo (v tvojem primeru od pediatra) o bolezni in/ali poškodbi. V tem primeru ti morajo to upoštevati in ti določiti nov datum sestanka. Načeloma lahko takšnole bolniško vlečeš v nedogled, ampak v praksi pa tretjič ponavadi znorijo (beri: brišejo).
Ko dobiš domov odločbo o izbrisu, se nanjo lahko pritožiš. V času reševanja pritožbe imaš še vedno enake pravice, torej si še vedno v evidenci brezposelnih in še vedno ti pripadajo oz. lahko uveljavljaš vse pravice, vključno s CSD. In pritožba na pritožbo je tudi...
Ko in če pa te izbrišejo, potem pa ta podatek v začetku naslednjega meseca prejme tudi CSD, ki pa ti (spet po uradni dolžnosti) s tistim mesecem ukine DSP. Lahko se zgodi tudi to, da če so te z RZZ npr. brisali 6.1., podatek o tem so dobili 1.2., ti pa si vmes prejela DSP januarja, lahko zahtevajo še vrnitev januarske DSP od tebe.

Jap... zakoni se spreminjajo... tako, kot je rekel Adi Smolar - "Je treba delat"... kako pa pridt do službe, tega pa seveda nihče ne pove...

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 9:49:31   
KIKI****
Kerensa hvala za globoko obrazložitev-potem je seveda najbolje da potem 3.1. ko imam razgovor s svetovalko takoj grem hkrati tudi na CSD in tam povem kako in kaj... in prosim za enkratno denarno pomoč... ker takoj itak ne bom dobla nobenga dela-vsaj za kak mesec...
kaj pa vem, pa tko dolgo se borim najti dobro službo zdaj bom pa prisiljena delat preko študenta glp, me jezi ker mi del. doba ne bo tekla...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 9:58:50   
Anonimen
Pa naj ta mož zaposli in ti plačuje delovno dobo. Sej ti lahko nakaže samo zajamčeno plačo, zadost za pokojninsko zavarovanje. Pa tud sicer potem lahko fušaš kjerkoli za denar na roke. Eh, znajt se je treba, pa jajca morš met za take stvari. Jest sem 3 leta fušala preko študenta (izredno) in dobivala socialno podporo. Ko se je še dalo takrat in na študentu pojma niso mel, kaj in kako s potrdilom, da si izredni študent. Zdaj pa je res vse drugače.
Kiki, naj te zaposli mož, še prej pa naj na zavodu da razpis, da išče delavca, ti se javiš in dobi subvencijo, cca. milijon in pol. Seveda je pogoj, da si na zavodu. Ta čas, ko boš pri njemu, pa si naprej iščeš službo intenzivno. Zaposlena boš določen čas, ko ti preteče pogodba, te da enostavno spet na zavod, čez nekaj časa pa ponovno da ven razpis za delavca.
Sam znajdit se morate, pa mal preštudirat variante. Tako delajo pri nas privatniki in en kolega je svojo punco tako zaposlil, ko je zanosila. Zdaj, ko je končala s porodniško, jo je dal pa na zavod. Čez nekaj časa, če ne bo dobila službe, jo bo pa spet zaposlil za določen čas.

Srečno Kiki.user posted image user posted image

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 10:18:16   
KIKI****
nati to luknjo v zakonu sva midva z mojim izkoristila že pred tremi leti in povem ti da takrat se je dalo, ko se zaposliš drugič, kar sem se tudi jaz pri možu, pa je bla kr kriza veš, malo da me niso dali v tožbo zaradi izkoriščanja... potem sva to opustila. Pa ne mislim bit zaposlena in delat drugje ne, tega pa ne bom izkoriščala, potem si raje sam aplačujem del, dobo nekje cca 15.000 mesečno mislim da je najnižja.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 10:32:09   
Anonimen
Ej Kiki, če delaš po zakonu, ti nihče nič ne more. Tud če sta to že iskoristila, še vedno lahko to delata. Nihče ti nič ne more, je vse lepo uradno. Zdej pa res ne vem, a so se v tvojo družino res tako napičili vsi organi, ali vam enostavno ne zlaufajo stvari kot bi morale. Pišeš, kako veš vse zakone oz. načela, potem pa napišeš, da vas oni jeuser posted image jo, potem zaradi avta na socialni, čeprav v bistvu zakon jasno piše, da se avta do milijon 800 tisoč ne vpiše in ne šteje za znižanje socialne pomoči, kasneje si pisala, da si ga morala dati po darilni pogodbi. Zakaj se jim enostavno ne postaviš po robu in poveš kar ti gre, če te vsi tako ovirajo pri vsej tej papirologiji?????

Zakon je zakon, pa naj bo to Kiki, Jelinčič ali pa družina Strojan, ali Nati ali cel RR. Res ne vem, zakaj se jim tako pustiš, da te dobesedno ustrahujejo in kršijo svoje zakone. preostane ti samo še delovno in socialno sodišče.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 10:34:46   
Anonimen
nati to luknjo v zakonu sva midva z mojim izkoristila že pred tremi leti in povem ti da takrat se je dalo, ko se zaposliš drugič, kar sem se tudi jaz pri možu, pa je bla kr kriza veš, malo da me niso dali v tožbo zaradi izkoriščanja...


Zato obstajajo pogodbe, na katerih piše, da je zaposlitev z obrazložitvijo zaradi povečanega obsega dela. Zakaj ne preštudirate do konca vseh stvari oz. možnih variant?

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 10:37:42   
Anonimen
V bistvu me samo zanima, kdo vam obračunava in vodi poslovno knjigo vaše privat firme???? In tu boš dobila odgovor na dlan, koliko je ta oseba sposobna v papirologiji in možnih izkoriščanj v luknjah zakona.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
28.12.2006 13:44:33   
KIKI****
nati ,akj si tako nastrojena???
Poglej jaz sem urejala SDP na CSDju v Šmarju in lepo mi je rekla, da ker ima moj s.p. se nama bo en avto odštel v odločbi za 33% od celotnega zneska. Kaj naj nardim kot da avto prepišem nazaj na očeta ki mi ga je dal, je pa menda ja bolje da dobim 47 jurjov kot pa 14 jurjov???
Glede tistega izkoriščanja...je tudi drago ne samo racionalno, in nisem napisala da me jebejo ampak enostavno so spreminjali zakone vmes-prej si dobil 1,5 mio zdaj dobiš le 600 tisoč.

Pač nimam jajc kot ti, da bi izkoristla vse in se na kak klin obesla in zato plačevala vse življenje in tudi ne poznam vseh lukenj ki obstajajo, to je vse,...
bom že uredila tko kot bojo rekli tko bomnardila.

Zanima me samo če katera ve je možno dati naknadno vlogo za štipendijo in če mi zna katera zračunat koliko bi dobila naj se javi na ZS prosim...

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
9.1.2007 18:17:22   
Strawberrie Cherrie
Kiki: za štipendijo moraš biti redni študent.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
9.1.2007 18:27:14   
Strawberrie Cherrie
Pa še nekaj, res ne morem mimo tega.
Ni mi jasno, zakaj nočeš delati preko študenta - ker si omenjala relacijo Celje bi po večinoma dobivala ok 800-900sit na uro - kar znese (recimo da delaš okoli 180ur na mesec - okoli 4o ali več ur na teden po 800sit/h) 144000tisoč oz okoli 600Eur in če daš mesečno okoli 150Eur za potne stroške, ti še vseeno ostane 450Eur, kar je nedvomno VEČ KOT DOBIVAŠ SEDAJ denarne pomoči!!!
Edino kar je bi mogla pazit, da ne bi presegla cenzusa 1.600.000SIT (tak je bil za leto 2006) in ne bi rabila oddajati niti dohodnine. 450eur + otroški dodatek pa niti zate ni malo denarja in to čistega.
To je moje mnenje, in ne nisem napadalna, da ne boš mislila, da te spet kdo napada.
L_P

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
9.1.2007 20:33:36   
KIKI****
london_paris:

* kolikor vem, si lahko za štipendijo tudi izredni študent.
kot drugo-nikjer ne piše da nočem delati preko študenta-le dlje od celja ne grem. Ampak iskala bom šele zdaj, ker od septembra sem imela komaj otroke v vrtcu, zdaj sem pa čakala kdaj dobimo datum za testiranje alergij. drugače pa ja itak da grem takoj preko študenta če dobim. Raje bi seveda delala redno v službi ampak delo preko študeta je v veljavi, le za šankom me ne bojo vidli razen če nam gre za golo prživetje, žal.

upam da čimprej kej najdem...drug teden grem na razgovor za službo-držite pesti. ni glih bajna plača, je ene cca 120.000 neto+ps+malica-s tem da bi delala od 6-14 in še 8 minut stran od doma(z avtom).
Je pa res bolj moško delo v proizvodnji-brušenje, barvanje, pakiranje-ampak mene ne ustavi nič večuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
10.1.2007 18:38:25   
Strawberrie Cherrie
No, potem so mene zafrknili, ker so mi rekli, da štipendije ne bom dobila kot izredni študent???

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
11.1.2007 0:18:44   
Anonimen
KIKI zakaj si pa povedala da se šolaš.
Jaz sem stara 22 let ,sem na zavodu in se šolam izredno.pač zavodu nisem povedala niti ne bom

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zavod, CSDin IZREDNA študentka Pomoč!!!!!
11.1.2007 11:24:15   
KIKI****
Zakaj nisem povedala? Zato ker me je vprašala če se izobražujem in me prosila za potrdilo o šolanju, pa sem rekla da ga nimam in je rekla da si ga lahko tudi sami po uradni dolžnosti priskrbijo sami. Torej, če bodo šli vse tiste mlajše od 26 preverjati na vpisni center, kjer smo vpisani vsi študentje in dijaki v registru, pa da te najdejo, pol si pa v p****. In jaz tega enostavno nisem hotela-da bi čez letu ugotovili-kje naj potem dobim 600.000 sit???

Enostavno zato, ker ne kršim zakonov ki jih poznam (razen mejčkeno cestnih predpisov user posted image user posted image ).

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?