|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fondue
24.1.2007 20:05:26   
smrka
Prosim povejte mi kako pripravite "tekocino" v kateri kuhate al pecete.. meso ki ga nabadate in dajete v fondu.


V petek ga bomo sprobali, ce deluje!

Hvala za odgovore
user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fondue
24.1.2007 20:09:35   
Marogica
Kakšno tekočino? Obstaja dve vrsti eno je fondue chinoise, ki se pripravljala z bujonon oz juho in je meso narezano na tanke lističe ali pa fondue burginone, kjer se koščki mesa soečejo v olju.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fondue
24.1.2007 20:11:51   
nynna
Ne razumem dobro vprašanja. Mi dajemo meso v  navadno olje ki ga prej dobro pogreješ na štedilniku potem pa ga greješ na tistem gorilniku pod fondijem in daješ notri koščke mesa.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fondue
24.1.2007 20:12:43   
Jessy
Jaz vedno pripravim peko v olju. V posodo dam 1 l olja, ki ga na običajnem štedilniku segrejem do primerne temperature, nato pa preložim na mizo.

V olju cvremo koščke puranjega mesa, koščke svinjske ribice, koščke hrenovke in koščke sira. Zraven ponudim tatarsko omako, majonezo, vložene kisle šampinjone, polnjene olive in kisle kumarice.
Meso predhodno osolim in po želji začinim.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fondue
24.1.2007 22:25:39   
babylove
Kaj pa čokoladni fondu - raztopiš čokolado in vanjo namakaš biskvite in razno sadje.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fondue
25.1.2007 21:44:16   
smrka
vas je kar vecina ki prakticirate fondu da pecete meso na olju... saj to je ok, samo je to prevec mastno....

Nasla sem  enega izmed nasvetov kako pripraviti juho za peko mesa v fondu-ju.

V litru vode skuhas eno knor kocko, dodas na drooooobno nasekljan cesen ali dva stroka (verjetno po okusu) in na koncu se cajno zlicko olja... to zavres in potem das to na mizo da se pocasi greje in tako se koscki mesa kuhajo.

Nekaj takega sem ze jedla z mojim ko sva sla ven jesti, zraven je bilo veliko omak, in pomfri. Na tak nacin bom naredila jutri vecerjo.


(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fondue
25.1.2007 21:49:32   
Marogica
JA, to je fondue chinoise. Mi smo ga naredili tako, da smo dalo kocko v vodo. In nič drugega. Ostalo je dalo meso enkraten okus in juha je bila resnično močna. Ko se vso meso skuha in poje, se vzame ta "juha" dol, da kakšen 1 dcl šerija in se juha poje. Svetska juha.

Pa še nekaj, če boš meso pripravljala v juhi, ne sme biti meso narezano na kocke, drugače se ne bo skuhalo. Naj ti v mesariji še na pol zamrznjenega narežejo na tanke "lističe".

To je stalna praksa v Švici, zato se tako spoznamuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fondue
26.1.2007 0:53:42   
saving
Moram enkrat probat... A šeri lahko zamenjaš s čim drugim (porto? madeira?)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fondue
26.1.2007 10:04:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: saving

Moram enkrat probat... A šeri lahko zamenjaš s čim drugim (porto? madeira?)


Ne vem, nisem probala. Po moje bi šlo, saj so to sladka vina. Juha pa je resnična specialiteta. Za priporočat.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu saving)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?