|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krzno
13.3.2007 10:07:56   
Magi*
da ne bo tema o lepoti in modi povsem "puhla", me zanima vaše stališče do nošenja krzna.

jaz osebno ne bi nikdar oblekla krzna, v končni fazi mi tudi ni všeč. predvsem pa ne zato, ker ga rada vidim na živalih (živih).

usnje pa nosim, sicer se spet izogibam krokodiljemu, kačjemu... nekako se mi zdi, da če jem meso, potem lahko nosim tudi usnjene čevlje.

pa ne se zdaj skregat tule. samo zanima me vaš odnos do tega, sploh v luči letošnjih modnih zapovedi, ki ponovno poveličujejo krzno.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krzno
13.3.2007 10:13:52   
Anonimen
Krzno mi je všeč, ampak umetno - ponaredki. Živega ne dam nase za nobeno ceno. So pa sodobni ponaredki že tako dobri, da se sploh ne vidi, če gre za umetno ali živo krzno. Usnje nosim, ja, ampak samo "domače". Krokodilje, kačje... NE.

Že zdavnaj so minili časi, ko so bogataši svojo premožnost kazali s krznom.

Imam pa prav luštkani krzneni ponaredek, za katerega vsi mislijo, da je pravi. Kupljen je bil v Avstriji, a ga nisem oblekla že 3 leta, ker so zime enostavno pretople. Mi je pa bil plašč všeč na prvi pogled in tudi zelo drag je bil (glede na to, da gre za umetna vlakna).

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krzno
13.3.2007 10:16:32   
Anonimen
Ti Raho se pa zbudiš ,ko je beseda o modi.user posted image aA imaš to nekako programirano al kaj?user posted image

Drugače mi je pa všeč umetno krzno,pravo ne bi nosila,ker živali za to preveč trpijo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krzno
13.3.2007 10:21:47   
Blink1
Jaz sem tudi za umetno. Pravega naj imajo kar živaliuser posted image  Sicer pa je za moj žep itak predrago; tako krzno kot usnje... Če že pa si kupim kakšno kvalitetno usnjeno jakno (iz neeksotičnega usnja), ki jo potem žvečim ne vem kolk let...da oddelam govedino v juhi in šnicle na krožniku.

In smešno se mi zdi, da je letom modno pravo...saj se večinoma vsi zvezdniki izrekajo proti nošenju krzna itd...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krzno
13.3.2007 10:23:25   
Anonimen
Krznja ne nosim. Nosim samo usnjene čevlje, drugega usnja ne.

(odgovor članu Blink1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krzno
13.3.2007 10:25:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Krznja ne nosim. Nosim samo usnjene čevlje, drugega usnja ne.


se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krzno
13.3.2007 10:40:46   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

In smešno se mi zdi, da je letom modno pravo...saj se večinoma vsi zvezdniki izrekajo proti nošenju krzna itd...


Ja, to je res, izrekajo pred kamerami in novinarji.
Potem pa jih paparaci zasačijo v krznu.user posted image

Hvala Bogu ne vsi, vsi niso enaki!

Jaz tudi ne nosim krzna, razen usnjenih čevljev in pasov (2x).
Razmišljam pa o nakupu usnjene jakne, a moram počakat da nakažejo plačo.user posted image

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krzno
13.3.2007 10:45:19   
Ashana
Ne nosim krzna, ne pravega ne umetnega. Mi preprosto ni všeč.
Pravega ne bi oblekla tudi iz spoštovanja do živali.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krzno
13.3.2007 10:55:35   
Strawberrie Cherrie
Krzno nosijo lepe živali in grdi ljudje.


(odgovor članu Ashana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krzno
13.3.2007 11:19:42   
Anonimen
Krzno mi že na sploh ni všeč (razen na živalih), tudi umetno ne. Toleriram pa itak samo umetno krzno, tiste, ki nosijo pravega, preziram in bi jih zaprla v eno sobo in dala za gledat par filmčkov o mučenju teh ubogih živali, na kakšen način se pride do njihovega "lepega" plašča. V upanju, da bi jih premaknilo.
Pa tudi usnjenega mislim da nimam nič doma (ali pa res kakšno malenkost, katere se niti ne zavedam). Niti čevljev, torbic, denarnic... To sicer niti ni toliko zavestna odločitev, prej naključje, ki pa mi je čisto všeč.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krzno
13.3.2007 12:38:23   
pikica123
Nimam nič proti nošenju krzna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krzno
13.3.2007 13:10:47   
Kalamaki
Krzna ne nosim. Ne pravega ne umetnega. Pravo krzno mi je všeč na živih živalih,oblačil v živalskih vzorcih pa itak ne trpim.

(odgovor članu pikica123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krzno
13.3.2007 13:41:36   
Anonimen
Te filemčke sem si ogledala in resno nisem mogla par dni spat. Nikoli ne bom razumela kako je lahko kdo tako krut. To zame niso ljudjeuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krzno
13.3.2007 14:03:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Te filemčke sem si ogledala in resno nisem mogla par dni spat.

Zato jaz tega sploh ne odpiram več. Ker ne zmorem tega gledat. Me preganjajo nočne more in jokam cele dneve, nekaj dni skup, dokler se ne pomirim. Jaz nikoli ne bom doumela človeške krutosti.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krzno
13.3.2007 14:23:33   
Blink1
samo zanima me vaš odnos do tega, sploh v luči letošnjih modnih zapovedi, ki ponovno poveličujejo krzno.


Shania...podajamo mnjenja...vsak po svoje...če pikica123 nima nič proti je to čisto njena stvar.

Mislim, da se vsi ki nosijo krzno zavedajo kaj se dogaja...

< Sporočilo je popravil N&N -- 13.3.2007 14:24:30 >


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krzno
13.3.2007 14:27:28   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: N&N
...če pikica123 nima nič proti je to čisto njena stvar.



V bistvu ni čisto njena stvar, ampak stvar vseh živali, ki jih odrejo za krzno, proti kateremu ona nima nič.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krzno
13.3.2007 14:40:52   
pety78
Ni samo krzno...

http://www.osvoboditev-zivali.org/?pnm=00260 user posted image user posted image user posted image user posted image

Po drugi strani pa...

Se sploh zavedate, kako je medicina napredovala? Da je bilo marsikatero življenje, naše, od naših otrok, ... rešeno z zdravili, ki so jih testirali na živalih.







_____________________________



(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krzno
13.3.2007 14:43:36   
Taula
jaz osebno ne bi nikdar oblekla krzna, v končni fazi mi tudi ni všeč. predvsem pa ne zato, ker ga rada vidim na živalih (živih).


user posted image  
Umetno krzno se mi zdi dober nadomestek krzna, če že imaš želje po njem.

IZVIRNO SPOROČILO: N&N
...če pikica123 nima nič proti je to čisto njena stvar.




V bistvu ni čisto njena stvar, ampak stvar vseh živali, ki jih odrejo za krzno, proti kateremu ona nima nič.

 
Tole je pa tudi res, čeprav nočem da se tole sprevže v prepir.



_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krzno
13.3.2007 14:44:37   
Shania
Seveda ni samo krzno...samo sem se poskusila držati teme, pa ne naštevati še vsega ostalega, se pa strinjam, da ni samo krzno.

Kar se pa poskusov tiče je pa tako, da je tehnologija tako napredna, da imajo na voljo alternativne načine preverjanja in raziskovanja, vendar žal, so živali še vedno najbolj poceni. Ni pa res, da je edini način testiranja zgolj na živalih - daleč od tega!

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krzno
13.3.2007 14:55:34   
Anonimen
Veste, meme pa pri vsem tem najbolj bode v oči samo eno (pa nočem krega, da ne bo pomote) - uboge živalice, ki jih pobijajo za krzno... Pa živalsko življenje je enako človeškemu...

Malo pomislite na azijske in afriške države pa tudi na naš vzhodni blok - koliko je človeško življenje vredno tam? Poglejte, kako majhni otroci tam umirajo od lahkote, v sirotišnicah, brez hrane, brez toplega objema, v joku, solzah, ki jim jih nihče n more brisati... Spomnite se tiste slike, kjer mali afriški deček ves shiran čaka, da ga bo pokončal jastreb... Preberite si knjigo o alžirskih ženskah in otrocih... Mi pa se tukaj pogovarjamo, kako uboge živali trpijo... Sama pa sem mnenja, da se bo ponovno našlo nekaj hudih zagovornic, čeprav nobena od nas ne bo spremenila sveta, nobena od nas ne bo ustavila pobijanja živali, še manj pa trpljenja otrok in ljudi tega sveta.

Samo toliko...

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krzno
13.3.2007 15:00:41   
Blink1
V bistvu ni čisto njena stvar, ampak stvar vseh živali, ki jih odrejo za krzno, proti kateremu ona nima nič.


In če bi imela kaj proti, bi umrlo manj živali?

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krzno
13.3.2007 15:03:24   
Shania
raho, kaj si točno želela povedat?

Da bi bilo prav, da najprej poskrbimo za ljudi, potem za živali? Da zato, ker Pediatrična klinika ni zgrajena, bodimo tiho, če tudi zavetišča niso (karikiram)? Ali kaj točno?

Sam sem prebrala mnogo knjig, tudi teh o katerih ti govoriš. Pogledala marsikateri film, dokumentarni, bila verjela ali ne tudi prostovoljka pri "človeških" organizacijah. In kaj potem? Zdaj zaradi trpljenja ljudi po svetu, ne smemo opozarjati na trpljenje živali? Zdaj smo zopet grdi, grdi, ker smo se odločili za osveščanje ljudi, glede odnosa do živali?

Kar pa jaz ne razumem je to, kako ljudje radi uporabljajo pri osveščanju glede odnosa do živali argumente, kakršne si naštela ti. Kaj pa ljudje po svetu...pa me je vedno zanimalo, zakaj niso potem ta isti ljudje (npr. ti) v tem primeru glasni in zakaj ne opozarjajo svet, kaj se dogaja. Jaz vas bom podprla.

Zakaj torej samo pišete o tem, in mečete pod nos, nič pa ne naredite? Ne želim krega, vendar tole ni ravno najbolj primerno, niti tega ne razumem.

Jah, mogoče ne bomo spremenili, morda pa bomo. Jaz štejem v uspeh že, če spremenim mišljenje enega človeka in se posledično le ta bolj pošteno obnaša do živali. Eni pravijo temu bolj z mlini na veter, jaz pa dobljena bitka, ne vojna. In verjamem, da lahko spremenimo svet že, če spremenimo sebe. Da ne govorim, da vidim zmago živali z našo pomočjo v ljudeh, ki me obdajajo. Torej, ali se splača? Definitivno!

Samo toliko...

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krzno
13.3.2007 15:05:45   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

V bistvu ni čisto njena stvar, ampak stvar vseh živali, ki jih odrejo za krzno, proti kateremu ona nima nič.


In če bi imela kaj proti, bi umrlo manj živali?


Morda. Morda ne takoj, morda ne neposredno. Zagotovo pa bi bilo sporočilo, ki bi ga dajala svetu oz. svojim otrokom tisto, ki bi dolgoročno prineslo spremebe.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krzno
13.3.2007 15:41:25   
solatja
nisem zagovornica tistih, ki nosijo pravo krzno. mislim, da tukaj, kjer živimo in glede na standard, nove materiale, ki jih imamo, to ni potrebno.

me pa razjezijo taki burni odzivi in napadi na Pikico, ki je ena redkih, ki je upala izrazit svoje mnenje. zakaj je edina, ki je upala to brez pompa povedat??  mislim, da ne zato, da bo tarča napadov. zakaj so se do zdaj oglašale samo tiste, ki so proti nošenju pravega krzna? zaradi takšnih nestrpnih napadov. vsak ima pravico do svojega mnenja. res je, da Pikica svojega mnenja ni obrazložila in utemeljila, kot tudi nekatere druge.

pa brez zamere!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krzno
13.3.2007 17:44:54   
Seven*
Se strinjam z vsem napisanim s Shanio.

Drugace pa: "when buying stops, the killing will too"

Torej, dokler bo povprasevanje, tako dolgo bo ponudba..  Zal.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?