|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 18:55:56   
Anonimen
S partnerjem imava 4 leta starega otroka. Je zelo zvedav, dojemljiv in radoveden, vse ga zanima in se hitro nauči novih stvari.

Glede vzgoje sva si s partnerjem v glavnem enotna in tudi kot družina dobro funkcioniramo.

Edini, kot kaže, nepremostljiv problem je njegovo stališče do cerkve. Sicer sva oba ateista, vendar jaz vero dopuščam in si mislim, naj pač vsak verjame v tisto, kar si sam izbere. Pravzaprav se s to tematiko niti ne ukvarjam.
On pa je strašno negativno nastrojen do vsega tega. Stalno pljuva po cerkvi, zanj so vsi tatovi in pedofili, vsi verniki, ki nosijo kaj denarja v cerkev, pa norci. Cerkev se kopa v bogatstvu in še jim ni dovolj...
Včasih tudi žaljivo govori, npr. namesto cerkev reče "cirkus", pa če vidimo na cesti kako nuno ali duhovnika, pripomni, da so to maškare...seveda tako, da ga drugi ne slišijo.

Če smo v bližini cerkve, ko začne zvoniti, se pritožuje, da motijo ljudi s svojim hrupom itd in da bi on to z zakonom prepovedal in kaznoval. Ko so bile pred časom politične debate o možni vključitvi verouka v osnovne šole, se je razburjal, da njegov otrok že ne bo hodil k verouku, pa če dobi 100 neopravičenih, pa če se bo moral z ravnateljem skregat itd.

V glavnem, jaz sem se naučila živeti s tem, ker me do zdaj ni tako motilo, se pač izogibam tovrstnim pogovorom, saj s prepirom ničesar ne dosežeš.

Skrbi pa me, da bi skušal vcepit sovražnost do cerkve tudi otroku, kar pa se mi zdi nedopustno. Naj se mali sam odloči. Ko bo šel v šolo, bo sigurno problem, če bodo njegovi prijateljčki hodili k verouku in bo hotel tudi on...

Kako naj prepričam partnerja, naj bo pred otrokom nevtralen glede te tematike?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 19:01:04   
Anonimen
Tudi jaz ne maram cerkve (moti me "prepoved" splava"), vendar se cez duhovnike in nune nisem nikoli  rekla kaj grdega. Tvoj moz pa s taksnim obnasanjem kaze predvsem svojo plitkost. Jaz bi ga kar nadrla....ZELO


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 19:03:55   
April
Težko ga bo prepričat, če sam ne vidi, da s svojim obnašanjem vpliva na otroka. Saj najbrž je to tud njegov namen.Sicer s tem ne bi bilo nič narobe, če ne bi govoril na takšen način. Zaničevat kogarkoli, pa tud če je to cerkev, pač ni vzgojno. Če mu ni všeč, zakaj pa si potem da toliko opravka s cerkvijo? Otroku pa lahko na bolj sprejemljiv način razloži svoje mnenje, ki ga ima o rkc.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 19:12:32   
Anonimen
Ne razumem takšnih ljudi. Jas ko sem bila majhna nisem hodila verouku, nimam ne obhajila ne birme, vendar nimam nič proti cerkvi, saj jih nič slabega ne naučijo. Moj tudi ne hodi v cerkev, no vendar pri njih doma ga je mama dala verouku, vendar je bil samo pri obhajilu pol je pa okoli cerkve hodiluser posted image
Imava tri otroke prvi je naredil birmo, drugi hodi verouku in tretjega bova tudi dala.
Jih ne silim. Ni pa nič slabega in ne more jim škodovati.
Bolje da gre verouku se kaj dobrega nauči, kot pa da hodi kje okoli. Če pa bi rekel mami meni se ne dopade, nočem več hoditi verouku pač bi nehal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 19:49:46   
LARIKA
jaz pa delim mnenje s tvojim možem. V cerkvi ne vidim niti ene dobre stvari. Tako pač je. Zdej me pa spluvejte user posted image
Edino strinjam se s teboj glede odločitve. Če se bo otrok sam odločil, da bi hodil v cerkev, pač naj hodi. Res pa je, da otrok do 12 ali 13 leta starosti nima pravice sam odločat ali bo hodil ali ne. Menda to lahko doseže šele kasneje. Vsaj kolegica je očeta prijavila, ker jo je silil hoditi v cerkev, tako da je dosegla, da ji ni treba hodit.
Mah ne vem. Vsak naj dela tako, kot se njemu zdi prav. Jaz vem, da bom svojemu otroku dovolila, da se sam odloči ko bo dovolj star in ko bo lahko sam odločal o tem, prej ne.


_____________________________

Imejmo se radi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 20:47:07   
Anonimen
Oh, saj moj tudi reče, ko srečamo nuno, poglej pingvina. Pa se malo nasmehnemo in potem razloživa tamalemu, kako in kaj. Drugače moj tudi ful pljuva čez cerkev, ampak se pred otrokom zadržuje, če se le da. Pa tudi če se ne bi, se meni zdi, da to na otroka ne bi kaj preveč vplivalo, bi mu pač jaz razložila, kako je s tem - s cerkvijo in s tem, da nekdo pač v neka verjame, nekdo v nekaj drugega in da oči pač brez veze nekaj pretirava. Itak meni verjame.user posted image  Mogoče je pri vas drugače, če praviš, da sicer super funkcionirate, no, pri nas je pač tako, da je pravilno tako, kot reče mami, tako da v tem pogledu ni problema. So pa drugi, seveda.user posted image

(odgovor članu LARIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 20:58:01   
Anonimen
Jaz sem hodila v cerkev,ko sem bila še mala no sem mogla pač ubogati starše.Potem pa nisem več šla.Saj grem,če je kakšna poroka,krst,obhajilo,birma.Drugače pa k maši ne hodim.Pa ne sovražim ne nun ne duhovnikov nič nimam proti njm ali sami cerkvi.Vsak pač sam odloča,če bo hodil ali ne.Ampak obnašanje tvojega moža pa mi je res ne samo čudno ampak povsem nesramno.Otroka sem dala krstiti bo šel pač k obhajilu in to kar se pač za kristijana spodobi če bo hotel.Sama sem bla tako vzgojena čeprav ne hodim zdaj k maši nimam nič proti temu,če nekdo gre vsak dan.Saj po eni strani tam ne govorijo nič grdega.Mi je pa vseeno malo vsiljivo dajat verouk v šolo.Po mojem to ne spada tja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 21:02:22   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kako naj prepričam partnerja, naj bo pred otrokom nevtralen glede te tematike?


Ne vem, kaj si predstavljaš pod nevtralen. Če boste vi govorili o cerkvi on pa ne, pa vi ne boste nevtralni. Torej...user posted image  Mogoče bi bilo dobro, da se pač pogoorita in mu skušaš povedati, da naj obdrži zbadljivke zase, če je že naperjen proti cerkvi. In to pred otroci.

Sama sem zaprisežena "nevernica", vendar se z otroci o tem pač ne pogovarjamo  oz. če me kaj v zvezi s stem vrpašajo, jim odgovorim. In ne v posmehljivem tonu, čeprav osebno v cerkvi ne vidim nič takega, kar bi me vleklo proti njej. Boš našla na RR-ju kar nekaj tem, kjer govorim vse prej kot pozitivno o Cerkvi. In to tudi je moje osebno mnenje.

Otroku lahko vcepiš nevtralnost tako, da sam ostaneš nevtralen. Kako? Težko, odkrito povedano..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 21:24:03   
Gina
Kaj pa vem, meni se zdi, da itak to njegovo obnašanje pove več o njem, kot o kom drugem. Ljudje so včasih obrnjeni v skrajnosti. Ne morejo tisti hip drugače, res tako vidijo reči. Nekateri so goreči verniki in prezirajo ateiste in obratno. Večina ljudi je nekje na sredi, pač niso tako agresivni v nobeno smer.
Vendar veš, vzgoja naredi bore malo, glede na gene, to sem jaz zelo prepričana. Vzgojena sem bila strogo ateistično, s tem, da je moj oče potiho preziral cerkev, pa smo ga vsi vedno opazili, moj stari oče (pa to ni očetov oče, da bi se dedovalouser posted image  ali privzgojilo) pa je odkrito govoril nekako tako, kot tvoj mož, morda malo manj agresivno, pa vendarle. Ne glede na te izpade, sem jaz kar precej veren človek, niti me ne motijo nobene skrajnosti. Toleriram jih in se ne zmenim zanje. Saj pravim, ti ljudje enostavno ne morejo drugače. Tako čutijo...
...tako da, brez veze se je sploh razburjat zaradi miselnosti. Otrok bo itak verjel, kar bo hotel - ne glede na fotra. Čisto prepričana sem v to.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 21:46:34   
Slončica
Jst tud ne maram cerkve pa tud pingvini al pa nindže mi grejo na živce ko hodjo po cesti ko da so sam one pa t.i.Jezus...pa še kr trdim da je človek spolno bitje in ne ni mi logično kako se lahko zaobljubijo celibatu pol pa fantke pa punčke posiljujejo.Ma jajca bi mu odrezala.Kar se pa premoženja tiče pa imamo verjetno skor vse kazga soseda ki mu je denacionalizacija kej vzela pa cerkvici podarila.Pa tud glede vernikov se strinjam,od mojga teta nonstop visi pr župniku pa hišo so mu pomagal delat....un jim pa odpustke prodajauser posted image Mim čist

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 21:51:23   
Anonimen
Pri nas je obratno. Jaz sem bila ateist, on krščan. Moji doma so bili kristjani. Sama nisem hodila niti k verouku. vendar dopuščam možnost, da bodo pa moji otroci obiskovali verouk, ker mojemu to veliko pomeni.Vendar silila ne bom nikogar.
Sem včasih jezna, ja.Ker cerkva ma res toliko nagrablenga, da nikomur v SLO ne bi bilo treba biti lačen...sam to je druga zgodba.Nauki krščanstva so v bistvu Ok.Torej naj se otrok odloči sam.
Bi pa ZELO popizdla, če bi mi moj npr.v javnosti vsakič grdo o ateistih. Tedaj bi ga nadrla, ni važno kje. Pač ne bi dopustila.Ker več ko mu dopustiš, globje gre.In ko boš prvič jezna, bo še vedno sprobavav ker bo hotel videt do kod so meje.Tako da ti priporočam, čimhitrejše ukrepanje, drugače ga ne boš spremenila.Aja pa poizkusita urediti na smamem, ne vpričo otroka.



(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 22:46:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica
pingvini al pa nindže

user posted image user posted image user posted image

Ampak toleriram cerkev oz. krščansko vero (pa tudi vse druge vere, da ne bo pomote). Sem ateistka, ki v cerkev NE hodi, vseeno pa se mi nekateri krščanski običaji zdijo simpatični in se jih poslužujem zaradi simpatičnosti, ne zaradi njihovega izvora in/ali pomena. Molim ne, znam pa kakšno sočno balkansko kletvico, ki vsebuje Boga, izdavit, ko sem besna kot ris. Ampak that's just a word, nič drugega.

Sem na strani obeh - na tvoji in tisti od tvojega moža. Ker pač vsak od vaju stoji za svojim prepričanjem, pa kakršnokoli je že. Je pa res, da bi lahko tvoj dragi vsaj malo pazil, kaj izjavlja pred otrokom. Tudi jaz sem daleč stran od svetnice, ampak vseeno sem prepričana, da se bo otrok sam odločil, kaj bo in česa ne bo. Vključno z vero. Mogoče bo pa musliman, kaj pa jaz vem. user posted image

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 23:23:03   
Anonimen
Vsi drugačni - vsi enakopravniuser posted image .

Kdo je že to rekel?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako partnerju dopovedati?
9.4.2007 23:57:35   
lojzika
No po mnenju mojga deda je cerkev največja fabrika. Tudi pri nas smo ateisti, čeprav imam jaz zakramente do birme, tašča je prava cerkvena miš vsako nedeljo pri maši, moji starši pa občano 3x letno celo vidijo cerkev od znotraj.

In za konec še moj ta isti ded zelo proti cerkvi ravnokar gleda oddajo na hrvaškem o nekih čudežih in v to celo verjame. Nič mi ni več jasno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 7:09:29   
srki
Tvoj mož se mi zdi zelo plitek, kot ti je odgovorila 2. anonimna. Saj imamo vsi za povedat čez marsikatero stvar, samo tako ponižujoče in nesramno, to je pa malo preveč.

Če bo otrok hotel v cerkev in ga bodo te stvari kot otroka zanimale, tvoj pa bo tako pljuval, boste imeli še pestro pri vas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 7:12:29   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: lojzika

tašča je prava cerkvena miš vsako nedeljo pri maši,


Moja stara mama tudi, mami tudi, pa v tem ne vidim nič slabega.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 7:57:56   
Colt
Anonimna, žal je velik del slovenskega naroda na določen način duševno deformiran, oz sprejema vcepljene predsodke. To se vidi povsod, predvsem pa v slepem sovraštvu do vernih in do Cerkve. Če bi hoteli razglabljati čemu je tako, bi se morali vrniti desetletja nazaj, ko je bila Cerkev edina veja, kamor CK ni mogla dokončno penetrirati s svojimi vzvodi. Ampak to bi bilo predolgo...

V glavnem, si na odlični poti da tvoj mož spremeni otroka v skrajno nestrpno in fanatično bitjece, ki bo posledično sovražil kr vse po spisku, ne samo Cerkve in vernikov. Morda tudi ljudi drugačne barve itd itd...ter vseh ki pač razmišljajo drugače. Kakšna osnova je to za otroka?

Slončica, si malce nestrpna? Morda pa ravno tisti ''pingvin in nindže'' kot zaničljivo pljuvaš, dneve in noči delajo za dobro vseh ubogih in odrinjenih. Malce si razširi obzorje in ne nasedaj plitkostim.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 8:48:16   
kalbo
Tvoj je fanatik oziroma nestrpnež. Tako je in nič drugače. Zaradi takšnih ljudi se dogajajo vojne po svetu.

Colt, na žalost so tudi med verniki strašni nestrpneži.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 10.4.2007 8:49:33 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 10:09:32   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Anonimna, žal je velik del slovenskega naroda na določen način duševno deformiran, oz sprejema vcepljene predsodke. To se vidi povsod, predvsem pa v slepem sovraštvu do vernih in do Cerkve. Če bi hoteli razglabljati čemu je tako, bi se morali vrniti desetletja nazaj, ko je bila Cerkev edina veja, kamor CK ni mogla dokončno penetrirati s svojimi vzvodi. Ampak to bi bilo predolgo...





  Men je pa tole tipičen primer nestrpnega govorjenja. Kakorkoli, če nisem veren, zaradi tega zagotovo nisem "duševno deformiran".

Anonimna, tvoj partner ima pravico do svojega mnenja o cerkvi. Je pa res, da ima kar precej predsodkov v zvezi s tem, če je to tako, kot ti opisuješ. Ni pa rečeno, da bo te iste predsodke gojil tudi tvoj otrok, še zdaleč ne. Mogoče so tvojega parterja v mladosti silili v cerkev proti njegovi volji, k verouku, morda je v zvezi s tem doživel kako travmo. Vse je mogoče. Vsekakor negativnih čustev ni dobro gojiti.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 10:48:11   
Colt
Kalbo, se vsekakor strinjam. Vsaka skrajnost je pač fanatizem.

Daddy, namerno zavajaš in izkrivljaš moje besede? Kaj imaš od tega?
Duševna deformiranost je zame slepo sovraštvo brez pravih razlogov oz posledica vcepljenih predsodkov, ne pa če nekdo ne veruje. Preberi še enkrat vse skupaj.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 12:16:53   
fuzzy
Colt, če te prav razumem, se torej strinjaš z mano, da je tudi dobršen del vernikov in njihovih pastirjev duševno deformiran.
Pozdravljam tvoj pogum, večina vernikov tega ne prizna! user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 12:22:17   
Colt
Vsekakor, samo ne vem čemu ploskanje. Vsak ki ima vsaj malo pošlihtane zadeve, bo to priznal, naj bo vernik v Jezusa, na pol kuhano zelenjavo, v karkoli. Človek ne rabi poguma da se tega zaveda, je dovolj zdrava pamet.
Negativni odkloni so povsod, treba se je borit proti njim in delat za dobro vse družbe. Iz inata pa zganjati nestrpnost in sovraštvo samo zato ker je npr to moderno in ''in'', pa je milo rečeno bolano.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu fuzzy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 12:29:55   
fuzzy
Colt, ploskam ti zato, ker večina ljudi ni sposobna opaziti 'odklonov' v lastnih vrstah.
Mene pa najbolj od vsega skrbi fanatizem. V eno ali v drugo smer.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 12:47:04   
Colt
Fanatizem...problem današnjega časa. Eno je konstruktivna kritika ki jo sam podpiram in skušam vedno kar najboljše argumentirati, drugo pa je fanatizem ki dejansko izvira iz stvari ki sem jih že napisal. Fuzzy, nisi še dal komentarja k avtorici uvodnega posta user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu fuzzy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako partnerju dopovedati?
10.4.2007 14:07:44   
fuzzy
Res je, zadeve še nisem komentirala, ker se izogibam temam, ki so povezane z vero. Pa tistim v zvezi z vegetarijanstvom tudi user posted image . Gre za stvari, o katerih ima pač vsak svoje mnenje in ker ne maram, da meni kdo soli pamet glede tega, se soljenja (tuje) pameti poskušam vzdržati tudi sama.
Ker si me pa že izzval - jaz bi se s partnerjem resno pogovorila in bi zahtevala, da s svojim početjem preneha.
Tako kot se mi zdi neumno, če verniki pljuvajo čez neverne, mi je mimo tudi če neverni pljuvajo čez vero in tiste, ki ji sledijo. To jih konec koncev nič ne briga. Ko bo šlo za stvari, ki se tičejo vseh (npr. pravica do splava, ...), le udarimo kako konstruktivno debato. Do takrat pa - kakor komu ljubo.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?