|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj naj ji še svetujem?
17.10.2007 19:41:38   
Anonimen
V bistvu ne vem kje bi začela, da ne bo delovalo preveč zmedeno... v bistvu tako: moja botra je teta od mojega moža, stanuje zraven nas in nas pogosto obišče. Z njo se imam fajn edino kar me moti je to, da mi stalno jamra proti njeni 'snahi' (pravzaprav punci od sina). Imata punčko staro 1 leto, problem pa je v tem, da mi vsakič ko se vidimo govori kako je ta snaha nesramna, da ne dela nič po hiši, ko jo prosi naj ji pomaga snaha reče' jaz tukaj nisem doma in ne bom čistila tuje hiše',... Dejstvo je, da snaha živi z njimi ko pa ji kaj ne paše se kar prešalta k mami (ki živi sama). Velikokrat je mojo botro izsiljevala, da ne bo videla vnukinje, ker je tečna in je ne zna čuvat (ker se ji je enkrat zaletelo ko ji je dajala za jest user posted image ) V glavnem se moja botra sikira ko nora zaradi tega in se trudi delat vse kar reče snaha in še vedno ni prav, trenutno se mala komaj uči hodit in jo snaha noče dat v hojico, ker kao škodi zato jo mora botra nosit okoli in jo držat za roke.... stalno jamra, da jo boli hrbet, ko pa sem ji rekla, da ima še vedno izbiro da pač male ne nosi mi je rekla češ da nima druge, ker bi ji snaha malo vzela in je nebi več videla user posted image Kaj hočm povedat: res je, da so tašče tečne, ampak tudi snahe so lahko user posted image , in ne vem več kaj svetovat tej moji botri, ker seje nič ne prime, edino kar mi reče je da nima izbire user posted image  
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj naj ji še svetujem?
17.10.2007 19:55:21   
fricka
Vedno sta dve plati. Tudi jaz sem norela, ker je dedi našo ta malo narobe učil hodit, jaz pa sem jo zaradi problemov v razvoju vodila vsak teden k fizioterapevti. Če pač ne pusti hojice še ni zatežena. Verjetno bi morala pošlušati obe plati. Verjetno pa se ji ni najbolj enostavno prilagajati in zato pač pojamra tebi. Saj tudi moj tast ni umrl od sreče, ker se je kar naenkrat moral prilagoditi mojim željam. Tako pač je, pomagati ji ne moreš, lahko jo samo poslušaš. V nobeni skupnosti se ne cedita samo med in mleko. Še čez starše radi pojamramo, pa ne bomo čez snahe in tašče oz. taste.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj naj ji še svetujem?
17.10.2007 21:24:53   
Anonimen
Zanimivo da nikoli noben ne reče, da je treba poslušati še drugo plat ko se jamra čez tašče!user posted image

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj naj ji še svetujem?
17.10.2007 22:37:20   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanimivo da nikoli noben ne reče, da je treba poslušati še drugo plat ko se jamra čez tašče!user posted image


Za tole izjavo ti pa res ne bi bilo treba biti anonimna - jaz bi ti prva ploskalauser posted image , no, saj ti vseeno, četudi si anonimnauser posted image

Aja, nasveta pa nimam, ker še lastni materi ne znam svetovatiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj naj ji še svetujem?
17.10.2007 23:11:20   
Anonimen
in ne vem več kaj svetovat tej moji botri, ker seje nič ne prime


Nič.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 7:17:47   
maruškaŠ
trenutno se mala komaj uči hodit in jo snaha noče dat v hojico, ker kao škodi zato jo mora botra nosit okoli in jo držat za roke.... stalno jamra, da jo boli hrbet, ko pa sem ji rekla, da ima še vedno izbiro da pač male ne nosi mi je rekla češ da nima druge, ker bi ji snaha malo vzela in je nebi več videla


Ali bo v hojici ali ne je izključno odločitev staršev in ne babic. Tuki mislim, da snaha ni čist nič tečna.

Drugač pa - kje zdaj punca živi - z njenim sinom pri njemu doma (imajo kaj ločeno ali ne) - ali vsak po svoje al kako. Ja se strinjam, da morda bi lahko kaj pomagala (ne ona, ampak SIN), kajti glede na to, da je punčka stara okol 1 leta, mislim, da ima njena mama dosti dela že z njo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 8:28:40   
mert
Tudi jaz bi najprej vprašala, kako živijo skupaj. Če imajo vse skupaj - od kuhinje do kopalnice, potem mi je čisto logično, da je odnos takšen kot je.
Moraš pa vedeti, da se mame včasih same sebi zdijo potrpežljive in "žrtveno jagnje", v resnici pa s svojimi pripombami in jamranjem naredijo, da je situacija takšna kakršno ti opisuješ. Naj se te reči pomeni v hiši, ne da jih nosi okoli, slej ko prej bodo prišle na ušesa snahi in sinu, pa bo zopet ogenj v strehi, vendar mama bo mislila, da ni nič kriva....
Podobno zgodbo opazujem pri svoji mami in njeni snahi (bratovi ženi), pa se mi zdi, da če bi mama malo manj komentirala, o teh stvareh govorila okoli, bi tudi snaha ne bila tako nastrojena proti njej...
No, upam, da se da razumet kar sem napisala, da ni preveč zmedeno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 8:50:25   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: mert

Tudi jaz bi najprej vprašala, kako živijo skupaj. Če imajo vse skupaj - od kuhinje do kopalnice, potem mi je čisto logično, da je odnos takšen kot je.
Moraš pa vedeti, da se mame včasih same sebi zdijo potrpežljive in "žrtveno jagnje", v resnici pa s svojimi pripombami in jamranjem naredijo, da je situacija takšna kakršno ti opisuješ. Naj se te reči pomeni v hiši, ne da jih nosi okoli, slej ko prej bodo prišle na ušesa snahi in sinu, pa bo zopet ogenj v strehi, vendar mama bo mislila, da ni nič kriva....
Podobno zgodbo opazujem pri svoji mami in njeni snahi (bratovi ženi), pa se mi zdi, da če bi mama malo manj komentirala, o teh stvareh govorila okoli, bi tudi snaha ne bila tako nastrojena proti njej...
No, upam, da se da razumet kar sem napisala, da ni preveč zmedeno...


user posted image user posted image  Ravno zato jaz ne morem moje tašče... Čeprav ona se okrog ukvarja še s finančnim stanjem in delom moje mame, pa še vse družinske kvante obvlada.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 10:03:33   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanimivo da nikoli noben ne reče, da je treba poslušati še drugo plat ko se jamra čez tašče!user posted image


Ponavadi jaz  user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 11:22:25   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanimivo da nikoli noben ne reče, da je treba poslušati še drugo plat ko se jamra čez tašče!user posted image


user posted image user posted image user posted image

Jaz bi uni ta mladi rekla, da če ji ni kaj prav, naj kar domov s svoji mamici spoka. Kaj pa njen mož, je copata in dovoli, da se tako obnaša?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 11:53:45   
sneguljčica
Jaz pa priznam, da je pri nama s taščo tudi druga plat. Jaz jo namreč ignoriram. In pri tem imam vso podporo mojega tipa, ki me popolnoma razume v tej situaciji. Sicer pa tako trda tud nisem, pa grem k njej voščit za praznike, tudi če ona k meni ne. Aja, pa otrok tudi ne vlečem proč od nje... samo ona pač ni moja prijateljica...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 13:56:41   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

trenutno se mala komaj uči hodit in jo snaha noče dat v hojico, ker kao škodi zato jo mora botra nosit okoli in jo držat za roke.... stalno jamra, da jo boli hrbet, ko pa sem ji rekla, da ima še vedno izbiro da pač male ne nosi mi je rekla češ da nima druge, ker bi ji snaha malo vzela in je nebi več videla


Ali bo v hojici ali ne je izključno odločitev staršev in ne babic. Tuki mislim, da snaha ni čist nič tečna.

Drugač pa - kje zdaj punca živi - z njenim sinom pri njemu doma (imajo kaj ločeno ali ne) - ali vsak po svoje al kako. Ja se strinjam, da morda bi lahko kaj pomagala (ne ona, ampak SIN), kajti glede na to, da je punčka stara okol 1 leta, mislim, da ima njena mama dosti dela že z njo.


Se zelo strinjam z napisanim, s to pripombo, da če živijo skupaj, lahko dobro voljo pri pospravljanju seveda pokaže tudi snaha, ne samo sin.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 14:14:52   
Anonimen
jaz sem Anonimna 1:
res je, da je v bistvu dosti tega v ozadju bom ša napisala še nekaj dejstev:

1. otrok ni bil načrtovan in kasneje se je izvedlo, da je na ta način 'snaha' omrežila fanta (je sama priznala user posted image )
2. Vsakič ko sta jima botra in mož ponudila, da jima pomagata v podstrešju urediti stanovanjce, da bosta ločena sta vsakič odklonila (precej nerazumljivo?) Raje živijo v skupnem gospodinjstvu in kritizirajo botro???
3. Botra zahteva, da bo snaha pomila posodo potem ko bo mali dala jesti, ker umaže res veliko posode (videla na lastne oči) snaha pa kar pusti v pomivalnem koritu dokler se ne naredi debela skorja ki jo težko zdrgneš stran - na koncu pomije botra, ker pravi da nima druge variante user posted image
4. .... ah tega je tolko ....

moje mnenje je, da je veliko kriv fant, ker dopušča, da z 'ženo' živita tako, na mesto da bi se spravla na svoje, je mamin 'sinko' ki mu mama lika, pere (to sem ji že 100x rekla da je zdaj delo snahe in ne več njeno -ampak ji ne pride do živega -tako namreč podira sinovo lenobo pa ne vem zakaj?)

Sej vem - naj me nebi smela brigat njihova situacija, ampak meni ta ženska nekaj pomeni in mi ni vseeno ko vidim, da je totalno nesamozavestna in se pusti izkoriščati na tak način, na živce mi pa gre da se je ne prime noben nasvet, ne morem pa ji na nesramen način povedati naj mi neha najedat s tem če sama ne misli naredit nič da spremeni situacijo user posted image  Pol mi pa reče: joj škoda da ni ona kot ti - kao njo primerja z mano... ampak jaz ji povem da imam tudi jaz svoje muhe in nisem perfektna in naj ne pričakuje čudeže s strani snahe, da naj neha delat za njih in bo videla kako se bodo hitro spokali stran... ampak ne... ona vztraja ... zakaj že? Da ji nebi snaha vzela male stran user posted image  

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj naj ji še svetujem?
18.10.2007 15:30:56   
Jutra
A veš kaj, anonimna, s temi nasveti je tako: lahko jih daš na tisoče, pa se noben ne prime, lahko pa enega samega, pa pade na plodna tla - če je človek zre za to, pa če ima (v vašem primeru) namen kaj narediti na odnosih.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?