|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 16:47:09   
kaya2007
če sploh user posted image  stvar je taka, da z možem odkar imava otroka (7 mesecev) sploh nimava več partnerskega odnosa...sva se že popolnoma odtujila in imam občutek da sva cimra, ne pa mož in žena. dostikrat se tudi skregava zaradi popolnih bedarij, takrat tudi včasih pomislim, da bi šla stran, ampak on to "presliši" in se potuhne, potrudi se pa tudi ne za najin odnos. vem, da bi se tudi jaz lahko potrudila, ampak sem že tako naveličana, da ne morem več..drugače se itak bolj malo vidiva, on cel dan dela (sicer v isti hiši kot sva tudi midve z user posted image , tako da če ga rabim, je ves čas dosegljiv), skupaj smo le zvečer in čez vikende. drugače ne morem rečt, da je kaj narobe...razen da "naju" sploh ni več in da se mi zdi, da mogoče sploh nisva za skupaj. tamalo ima pa full rad in je super do nje-razen da tega ni prav veliko.
ker sva tako zelo odtujena, sploh več ne vem če kaj še čutim do njega, včasih mi gre na živce že če ga samo pogledam...verjetno mu tudi malo zamerim celo situacijo, ker se je pač takoj po porodu umaknil stran.

je tudi kdo od vas imel krizo???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 16:53:02   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
je tudi kdo od vas imel krizo???


Jaz, pri taprvi hčerki. Sicer sem bolj 'sama' imela krizo, kot pa krizo s partnerjem, ker me je pač vse skupaj ujelo nepripravljeno na takšno spremembo. No, posledično tudi za partnerja nisem ravno cvetela ves čas.
Težko je ja, ko si enkrat odtujen, treba se je res potrudit in prisilit k pogovoru in potem k dejanjem, pa čeprav od začetka malo na silo, samo da prekineš začarani krog. Potem gre lažje.
Se je pa za 100% spremenilo na bolje, ko sem šla nazaj v službo in spet zaživela kot celovita osebnost (ne le kot mama).
Pri tadrugi hčerki o kakšni krizi ni ne duha ne sluha.

Saj bo kmalu bolje, boš videla.user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 16:54:49   
caillou
Kar danes že začnita delati na vajini vezi. Vredno se je potruditi in lahko ti rečem, da se s takim problemov srečuje zelo veliko parov. Prvi otrok res obrne življenje na glavo in to ni nič nenavadnega. Že danes zvečer mu nameni tisto, kar že zelo dolgo časa ni dobil. Se bo obrestovalo, brezskrbi. V odnosu resnično ne bi smeli nikoli zaspati.
Pa srečno, caillou.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 16:57:11   
BrankaO.
Ne bi rada bila pametna ampak poskusi s pogovorom!Mogoče vama to manjka.Ali pa ga kaj muči in mu ravn ti lahko pomagaš v bistvu en drugemu!Srečno!user posted image

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 17:05:50   
Strawberrie Cherrie
Imela, in jo še imava. So dnevi, ko živiva drug mimo drugega, in to me tako najeda, da potem še jaz najedam.
bom ti kaj več napisala zvečer, ko bo malo več časa....vsekakor pa nisi sama oz edina.

(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 17:47:38   
Anonimen
Pri nama je ista kriza. Ta mala je stara 2 meseca. Od kar se je rodila sva se tudi nekako izgubila - mislim tisti stik med nama. Tudi, ko sva skupaj čutim, ne vem kako naj opišem, ko da skupaj sobivava, nisva pa tako povezana. Nekaj ima  tukaj tudi  sex, ker odkar sem rodila, sva v bistvu samo enkrat, pa še takrat naju je prekinil otroški jok. In pravi, da če ne sexa je hudo živčen.

Bom tokrat anonimna, ker me je prepoznala ena kolegica in potem mi rada servira kakšne izjave.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 18:20:40   
kaya2007
So dnevi, ko živiva drug mimo drugega, in to me tako najeda, da potem še jaz najedam.


ja, pri nama je podobno user posted image

je pa lažje rečt kot naredit-delat na vezi...ko pride gor je še malo s tamalo, jo skopa itd., potem pa utrujen gleda tv, če se pogovarjam z njim, mi odgovarja bolj na kratko ali pa se itak pogovarjava o kakšni **** temi..še kaj pojeva in greva spat. sva na taki točki, da bi mi bilo skrajno zoprno se vržt mu okoli vratu user posted image  pa saj včasih se stisnem zraven njega na kavču, ampak ne odreagira, jaz grem pa pol tut spat...btw, on spi na kavču, kao ker smrči...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 18:48:30   
Anonimen
[ sva na taki točki, da bi mi bilo skrajno zoprno se vržt mu okoli vratu user posted image  

točno tole sem mislila

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 19:09:19   
natalia
ja, pri nama je isto, po mojem je to kar pogosto, veš. Samo jaz mislim, da se to počasi normalizira, ker prvi otrok ti za 1000 procentov spremeni življenje, sploh če si nepripravljen-a, potem pa še očitanje, pa kreganje kdo kaj naredi, kam kdo gre, kdo ma več prostega časa itd.... in se to samo nabira...

čimveč se pogovarjajta, pojdita kam sama, pojdi ti kam sama, malo ga preseneti, no!user posted image

(moram it, ker mi je mala nalepla plastelin na tipkovnico)


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 21:20:06   
piščanc
midva se skregava v treh sekundah, če sva oba tečna. sva s že pa veliko naučila in če je samo eden tečen, se drugi umakne (pa to res velja za oba), če sva pa oba dobre volje (kakršen koli že razlog) je pa super.

kaj naj ti rečem, sigurno bo bolje, samo naučita se, da se prenašata tudi v slabih dnevih. midva sva že daleč. včasih pomaga, če greš sama ven, na žur. pa alkohol tudi. malo sprostitve.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 21:40:37   
Anonimen
Kriza že sedem let.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 21:56:34   
Anonimen
Nisi edina.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 21:58:03   
Taula
Mene je tega strah da se nama zgodi. Kako ukrepati? Pogovor in  vzemita si čas zase. user posted image lahko pazi kaka babica za nekaj uric.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 22:33:12   
Anonimen
dvomim, da lahko kakorkoli v naprej ukrepaš. To so stvari, ki pridejo z rojstvom otroka in te tok dogodkov potegne noter in ne moreš nič proti temu. Lahko ukrepaš, se pripraviš, zavestno prepričaš da se bosta še vedno enako posvečala drug drugemu. Tako je kriza malo manjša, ampak mislim, da kriza nastane pri vseh parih.
Pri nama je enako, bilo je že zelo hudo, najraje bi spokala od doma, kot bi živela s tujcem, potem še vmešavanje tašče  za piko na i... v glavnem, preizkušnja, kot je še nisem doživela. Sedaj se mi izteka porodniška, začnem delati čez 2 tedna in po eni strani res komaj čakam. Komaj čakam, da bom prisiljena it stran od otroka, da bom delala nekaj zase, da se bom spet uredila,...
Drugače pa hodiva tudi v posvetovalnico za pare in mislim da nama je odprlo oči. Tudi meni, ki sem mislila, da jaz pa delam vse prav...
V glavnem, jaz pravim, če je nekoč bila iskrica, lahko zopet vzplamti. Samo potrudi se, ti in daj mu vedeti, da se mora potruditi tudi on. Dobri odnosi niso samoumevna stvar, ampak je treba prekleto garat in se pogovarjat, usklajevat, dotikat,... da stvari funkcionirajo. 
Verjemi in zaupaj da zmoreta!

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 22:50:22   
kaya2007
in vzemita si čas zase. lahko pazi kaka babica za nekaj uric


ker jaz delam še fax, imava itak občasno varuško...in sva tudi že kdaj kam šla, pa je bilo tistih par ur malo bolje-pač zato ker sva se zamotila ali s filmom, ali s prijatelji ali pač s čem drugim...domov sva pa ponavad šla že skregana user posted image
tudi zvečer grem včasih na aerobiko, savno ali kaj takega, tako da ne morem rečt, da nikoli ne grem stran.
kaj pa vem, počasi mi zmanjkuje idej. in energije tudi, sem že nekaj časa totalno brezvoljna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj prideš iz krize?
13.12.2007 23:23:33   
Anonimen
Se mi zdi, da prideš iz krize s pogovorom... Vzemita si čas zase, saj nista le starša, ampak tudi moški in ženska, ki potrebujeta svoj mir, kakšno urico... Zakaj pa gresta ven z družbo, zakaj ne gresta kam sama? Verjemi, da bo minilo, kdaj pa nevem.. 

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 8:55:21   
Teya*D.
Se kar podpišem...
Včasih je res tako, da bi spakirala in šla ampak vem, da bi prišla nazaj, ker bi me minila tista jeza. Včasih res oblečem tamalo in greva kam na obisk toliko, da se ohladim, ker se mi ni smiselno kregat, ker potem sem jaz najbolj prizadeta in mene najbolj boli no, saj njega tudi ampak redko pokaže. Odtujila sva se kar...Včasih se cel dan do večera nič ne rečeva...če pa si pa se še lahko kaj hitro skregava in to zaradi malenkosti, zaradi popolnih bedarij...Dosti je živčnosti in še kakšnih drugih problemov in potem še to vse skupaj vpliva...so pa dnevi, ko se razumeva v nulo ampak so redkiuser posted image . Jaz imam še vedno upanje, da bo nekoč boljše...user posted image
Po dežju, vedno posije sonce!

p.s.:Kam ste skrile sneg??user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 9:31:40   
kristi79
No tudi midva imava krizo, ampak če bi njega vprašala bi rekel da je nimava.
On dela cele dneve pozno v noč( privatnik- gostinstvo )zraven pa še vse vikende.
Seveda pozno hodi domov okoli 2h zjutraj, ker zaključi in odpelje denar na banko. Pa da ne bo pomote to 7 dni na teden. Dopoldne običajno spi, ker prihaja ponoči domov, pol pa gre delat. Ko pa kaj rečem , pa reče " saj sem ful velik doma", pa kaj men to nuca, sej spi.
Do malega je ful pozoren in se ukvarja znjim kolk se pač more, drugač pa ni več komunikacije.

Upam na boljše čase, ko bom šla v službo bom pa itak zaigrala na druge strune ker tako ne bo šlo več naprej.

lp


_____________________________

2.5.2007 Anže

(odgovor članu Teya*D.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 9:43:49   
Anonimen
Pogovor?

Kot gluhemu dobro jutro.

(odgovor članu kristi79)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 9:58:29   
Anonimen
Pri nama pa se je kriza začela z rojstvom drugega otroka. In še kar traja in traja in traja, pa je mali star že eno leto in pol. Pri ta prvem je še vse nekako šlo, še vedno sva našla čas zase, še vedno je bilo nekaj pozornosti in spoštovanja,.....
Sedaj pa samo še očitanja, kreganje, dan na dan, ....živiva en mimo drugega. Meni se zdi, da sem jaz preobremenjena, njemu se zdi, da je on......pa smo v začaranem krogu.

No ja, saj so tudi lepši trenutki, ampak teh je tako zelo malo user posted image . Pogrešam naju, pogrešam najino uživanje, najino ljubezen in upam na boljše čase.

Se je kateri zgodilo, da je kriza prišla šele pri drugem ali tretjem otroku?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 10:22:47   
Anonimen
Nisi edina.
Ampak.
Če se pogovoriš, če je partner pripravljen stat ob strani, kriza mine točno takrat, ko si TI pripravljena narest korak naprej.
Ko si TI pripravljena na objeme, poljube in razumevanje.
No, tako je bilo pri meni.
Koliko časa je trajalo? Predolgo. Kakšni dve leti. Zdaj je super. Spolnost končno je. Ne odrivam ga več od sebe. Vem, da bo on ravno tako dobro pomil posodo ali skuhal kosilo. Da bo ravno tako dobro, kot bi jaz, previl otroka in ga nahranil.
Problem je v nas. Pa pustimo tiste partnerje, ki so že tko ali tko "razred zase". Govorim o zdravi, ljubeči partnerski zvezi. V tisti zvezi, kateri smo ME tiste, ki po porodu zablokiramo. Včasih je s pogovorom samo še slabše, ker itak ima partner prav, me smo pa še bolj prizatete...ah, ja, začaran krog.
Ampak mine.
Drži se.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 10:25:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Se je kateri zgodilo, da je kriza prišla šele pri drugem ali tretjem otroku?


ja,pri naju je prišlo do take veeeliiike krize po rojstvu tadruge hčerke.
prej je bila pravljica,potem pa kr naenkrat ni več nič štimalo. čisto druga oseba je postal. aaaa,kolikokrat sva se skregala,vse živo sva si izrekla,resno sem razmišljala,da moram stran.
sedaj je kar ok. čeprav še pride kak dan (danes je en tak...) , ko mi poči film.to pa zato,ker on cele dneve dela,pa na sestanke hodi,pa reprezentanco na tekme fura,... in v prostem času je s prijatelji. jaz pa sem 24 ur na dan z mularijo,samo z njimi se ukvarjam in z gospodinjstvom,... nekdo se mora,ne? kar pomeni,da zase nimam niti 5 minut časa.
ah,kje so časi,ko sem hodila 3x na teden k aerobiki,plavat,tečt, s prijateljicami na kafe,v kino,gledališče,... sedaj je to odpadlo. in zato sem sitna.itak.
in mu očitam,da je premalo z nami,da se ne ukvarja z mularijo,da nikamor ne gremo,da doma ne naredi nič,... in potem se itak skregamo.
in on je siten,ker sem jaz sitna in to je tko potem v nedogled.
mah,brezveze... enkrat bo boljše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 10:35:01   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

jaz grem pa pol tut spat...btw, on spi na kavču, kao ker smrči...



Začnita pri tem. Namesto da odideš v svojo sobo, ostani pri njemu. In če te bo vprašal zakaj, mu povej, da bi rada njegovo bližino. In zaspi pri njem na kavču.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 10:53:05   
Anonimen
NIKKI kot bi opisovala moj primer. Do sedaj sem v 8m šla zvečer ven 2x za ena 3h.
No sedaj, ko pa je veseli december ga pa skoraj nič ni doma. Včeri so imel s kolegi iz rekreacije prednovoletno zabavo, pa je prišel dons ob 7h zjutraj seveda v user posted image user posted image user posted image .
Sedaj bo do 14.30 spal, nato pa v službo, ki jo ma ob 14.00. No, pa spet ne bo nič z nami.
Uglavnem trenutno je december živo stanje. 24h na dan sem z otrokom on pa se zabava. Vem sliši se, kot da sem ljubosumna, ker se on zabava, ampak tudi jaz bi šla rada ven, pa ne morem vedno mami prosit za varstvo, saj on dela pozno v noč.


Se opravičujem, ampak mogla sem se mal izpovedat.

lp 

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj prideš iz krize?
14.12.2007 11:18:04   
kaya2007
Ne odrivam ga več od sebe. Vem, da bo on ravno tako dobro pomil posodo ali skuhal kosilo. Da bo ravno tako dobro, kot bi jaz, previl otroka in ga nahranil.


no pri nama te vrste težav ni, men se zdi normalno, da tudi on skuha, previje, da spat tamalo...in ni fora v tam, da bi ga odrivala stran (no, zdaj ga verjetno že, vsaj podzavestno), se je bolj on umaknil, že prvi dan ko sva prišle iz porodnišnice je šel takoj delat, čeprav sem pričakovala da bo pri nama.

tanikaa, na kavču je pa še za njega bolj malo prostora, ni šanse da bi tam zaspala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Uhančki.
пеперутка16

Kdaj je primerno preluknjati ušesa punčki?

Pred enim letom. (45%)

Po enem letu. (55%)


Število vseh glasov: 11

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!