|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 12:34:50   
KIKI****
user posted image

No, da povem kaj me muči.

Moj fant je dobil kot darilno pogodbo vso premoženje svojih staršev-zemljo (10 ha) in hišo. Vse. Praktično sta se onadva izognila davkom in vsem plačilom.
V mansardi sva si sama uredila stanovanje, podrla staro hišo in anaredila asfalt, urejava počasi še vse drugo, saj konec koncev urejava za naju. Vedno naletiva na kako čudno izjavo in mislita da nama denar leti iz ritiuser posted image .
Jaz sem brezposelna, študiram in sem res pri denarju za golo preživetje, moj pa ima sicer s.p. amapk dela sam od zore do mraka, da lahko poravnamo ostale obveznosti, davke in položnice katere plačujema samo midva.
Zdaj pa sta se tast in tašča odločila menjat okne v njuni etaži. Oba skupaj sicer prejemata cca 550 € (mogoče več-za tolk sem ziher da), ampak živita samo sebe, pa še to jesta samo domače stvari, kupujeta skorajda nič.
Šla sta na morje all inclusive, vsak teden gresta s penzionisti na izlet, zdaj gresta spet na morje k svoji hčeri ki ima prikolico, oktobra gresta za 5 dni v dubrovnik obirat mandarine,... V glavnem živita brezskrbno in lepo.
Zataknilo pa se je, ker sta mnenja da bova midva sofinancirala pri oknih. Vem, da je to velik strošek, ampak jaz sem mnenja, da, če želita nove okne, da naj si jih kupita, konec koncev živita sama v svoji etaži in kolikor sta pri zdravju, bosta te okne preživela, tko da naju čaka naslednje menjavanje, ko bo to potrebno.
Ko mi je danes tašča to omenila sem ji lepo razložila da bi si v teh 4 letih, odkar plačujeva položnice midva lahko prišparala celih 3.000 € (voda in prispevki, tel., elektrika). Edino kar dasta zraven je za kurjavo ene 30% na leto. Ampak ne, zdaj je užaljena, češ da saj bo ostalo vse nama, da sta zato dala vse pisat sinu-mojemu možu in da onadva nimata denarja,...

Kaj menite ve, a bi res mogla pomagat, al naj ju pustim užaljene in jezne name. Mož je bil modro tiho, tako kot ponavadi odreagirajo moški do staršev. Rekla sem ji da naj pač kak izlet spustita, pa morje in da bosta okne menjala pač drugo leto in si še nekaj prišparala. Če bova slučajno imela kaj viška bova vidla pa ko bosta kupovala okne in da bova mogoče dala zraven.
Res mi kdaj pa kdaj popazi na otroke, kar sem ji zelo hvaležna ampak to je mogoče celih 5 dni v letu skupaj cel dan.

Zdaj pa ne vem no. Imava pa za odplačat še nekaj malega kredita in varčujeva za ureditev tretoarja pred hišo pred njunim vhodom, ker se je beton zlomil in zateka za hišo. Kadar kaj urejava nihče ne vpraša če data kaj zraven, ker je samoumevno da bova zrihtala sama. Malo mi je žal in mi je težko ker je jezna name, ampak denarja pa tud jaz ne serjem.

Hvala ker ste me brale.
Kaj bi naredile ve v mojem primeru?

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 21.8.2008 12:44:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 12:41:09   
Anonimen
Nimam mnenja. To pa zato, ker enkrat pišeš kako nimate za živeti, pozneje pa spet drugače.

Moram se popraviti: dostikrat jočeš, se mi pa vedno zdi da ni tako.

< Sporočilo je popravil ***Želva*** -- 21.8.2008 12:47:26 >

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 12:45:48   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: ***Želva***

Nimam mnenja. To pa zato, ker enkrat pišeš kako nimate za živeti, pozneje pa spet drugače.



Kdo piše da nimamo za preživeti? Si, me ti mal očitno zamenjala.
Vsak ima pa kdaj pa kdaj finančno krizo, kar je danes povsem normalno.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 21.8.2008 12:47:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 12:55:01   
Anonimen
Sicer ne razumem čisto, ampak kolikor razumem, je tvoj mož lastnik vsega, tudi celotne hiše, torej stanovanja, kjer živita njegova starša?

Če je tako, je on lastnik in kot lastnik je dolžan skrbeti za redno vzdrževanje, torej tudi za nova okna, seveda pod pogojem, da res rabijo zamenjavo. Če je bolj nujno urediti druge stvari, potem lahko okna počakajo leto ali dve. Po moji logiki je taka investicija, če sta vidva lastnika, povsem vajina stvar, ker četudi stari starši živijo v stanovanju, so tam le nekakšni najemniki. Zato pa morajo oni poravnavati svoje obveznosti, npr. redne stroške za vodo, elektriko, ogrevanje, glede na št. oseb in kvadraturo. Kot v bloku. V bloku za nova okna v lastniških stanovanjih plačajo lastniki (če najemniki, potem naj bi se ta vrednost prištela k manjši najemnini), za okna v stopniščih pa plačajo vsi lastniki glede na delež. Ne pa najemniki.
Torej sta po mojem še malo v plusu, če hočejo starši sami plačati za večino investicije, ker tega niso dolžni narediti. Po moje.

Lahko pa vse, kar je mož dobil od staršev vrneta nazaj in se situacija obne. Boste vi lahko hodili na dopuste, pa bosta stara starša vlagala v hišo in bila doma.

Nekako se mi zdi, da je nekje globoko v ozadju ljubosumje, ker si onadva privoščita, vi pa ne. Samo a veš, da lahko danes ti in tvoj mož živita tu, kjer sta, sta se tudi njegova starša morala zagotovo marsičemu odreči, ko sta sama zidala. Danes pa živita zaradi sadov svojega dela v  preteklosti. In enako velja tudi zate.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 12:56:53   
bingi
Ni te prav nic zamenjala, se tudi jaz spomnem kako si fehtala oblacilca za ta malo, da kao nima v cem na operacijo. Tako da res enkrat pises tko drugic drgac.

In ce so starsi res dali vse tvojemu mozu, je po moje moralno dolzen jim menjat okna, ce so za zamenjat.Ce pa nima denarja pa mal zemlje prodajte, pri 10 ha se ne bo poznalo tistih par 1000m, ki bi jih prodali za okna zamenjat.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:01:34   
ronja
Mislim, da je to, ali naj bi kaj sofinancirala ali ne, odvisno predvsem od tvojega moža, tega kaj bi on rad naredil in kaj se mu zdi prav. Jaz se s taščo tega ne bi šla menit, ker se mi zdi, da je najboljše, če se to zmenijo sami med seboj. Torej, glede na to, da si se z njo že skregala, bi se na tvojem mestu pogovorila z možem, kaj si on želi naredit.

Jaz sem glede denarja precej fleksibilna: če bi rekel, da želi vlagat v vikend svojih staršev (ki ni njegov, niti ni mišljeno, da bi bil), potem ok, naj vlaga. Sem pa bolj stroga, kar se tiče svobode: ne želim se videt s sorodniki po 4x na teden, recimo.
Hočem rečt , da imamo različne tolerance za različne stvari, zato je prav, da jih uskladita predvsem vidva z možem. Če se njemu zdi prav, da vlagata, potem bi si jaz rekla ok. Če se mu ne zdi prav, jim bo to sam lažje razložil kot pa da to delaš ti.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:02:09   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sicer ne razumem čisto, ampak kolikor razumem, je tvoj mož lastnik vsega, tudi celotne hiše, torej stanovanja, kjer živita njegova starša?

Če je tako, je on lastnik in kot lastnik je dolžan skrbeti za redno vzdrževanje, torej tudi za nova okna, seveda pod pogojem, da res rabijo zamenjavo. Če je bolj nujno urediti druge stvari, potem lahko okna počakajo leto ali dve. Po moji logiki je taka investicija, če sta vidva lastnika, povsem vajina stvar, ker četudi stari starši živijo v stanovanju, so tam le nekakšni najemniki. Zato pa morajo oni poravnavati svoje obveznosti, npr. redne stroške za vodo, elektriko, ogrevanje, glede na št. oseb in kvadraturo. Kot v bloku. V bloku za nova okna v lastniških stanovanjih plačajo lastniki (če najemniki, potem naj bi se ta vrednost prištela k manjši najemnini), za okna v stopniščih pa plačajo vsi lastniki glede na delež. Ne pa najemniki.
Torej sta po mojem še malo v plusu, če hočejo starši sami plačati za večino investicije, ker tega niso dolžni narediti. Po moje.

Lahko pa vse, kar je mož dobil od staršev vrneta nazaj in se situacija obne. Boste vi lahko hodili na dopuste, pa bosta stara starša vlagala v hišo in bila doma.

Nekako se mi zdi, da je nekje globoko v ozadju ljubosumje, ker si onadva privoščita, vi pa ne. Samo a veš, da lahko danes ti in tvoj mož živita tu, kjer sta, sta se tudi njegova starša morala zagotovo marsičemu odreči, ko sta sama zidala. Danes pa živita zaradi sadov svojega dela v  preteklosti. In enako velja tudi zate.


Sej gremo tud mi na morjein izlete, nisem ljubosumna da hodita. Hvala bogu da sta toliko pri zdravju. Moti me to, da onadva bi menjala okne zato da bi lahko financirala midva. Ja, ni problema, midva bi lahko dala vse nazaj, ampak onadva nimata toliko da bi lahko plačevala vse stroške.
Okna pa še niso nujna za menjat, ampak bi jih pač rada. Pa lahko bi si urejala stanovanje tud pri meni doma, tko da ne da nisem hvaležna, ampak mož je takrat že imel vse prepisano nase, da sta onadva dobila večjo penzijo samo zato sta dala vse njemu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:06:55   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****
Praktično sta se onadva izognila davkom in vsem plačilom.

-------------------------
S tem, da sta na tvojega moža prepisala vse, kar imata user posted image ?!

In le kako si lahko privoščita, da gresta v Dubrovnik user posted image user posted image  (sicer res obirat mandarine- torej delat oz. garat)?!

In, za božjo voljo, napiši okna in ne tisto spakedranščinouser posted image user posted image user posted image !!!

P.S.: Uboga tvoja tašča in tast, sploh ne vesta, kakšnega zmaja imata pod svojo, zdaj že bivšo, streho user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:08:00   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: bingi

Ni te prav nic zamenjala, se tudi jaz spomnem kako si fehtala oblacilca za ta malo, da kao nima v cem na operacijo. Tako da res enkrat pises tko drugic drgac. Joj, kok ste ljudje zavidljivi. Ja sem prosila, ker sem bla brez službe, mož je imel poškodbo in ni mogel delati, tako da nismo imeli res skoraj nič. Pa sem prosila za kako pižamico in body, da ne bi v sinovi okrog hodila in tista ki mi je imela namen dati, mi je tud dala, kar pa verjetno nisi bila ti.

In ce so starsi res dali vse tvojemu mozu, je po moje moralno dolzen jim menjat okna, ce so za zamenjat.Ce pa nima denarja pa mal zemlje prodajte, pri 10 ha se ne bo poznalo tistih par 1000m, ki bi jih prodali za okna zamenjat. Zemlja in vse ostalo je po darilni pogodbi obezujoča tako, da si je ne sme prilastit niti sperminjat niti prodat. Pa bog ne daj da bi jo, ker bi tast znorel. Itak skor vse delava sama. Zakaj bi jima  bil dolžan menjati okne pa ne vem. Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti, to sem pozabla napisat, tko da mislim, da če je njuna, da naj jo vzdržujeta sama.
 
Sem pa samo vprašal, tolk da veste, tiste, ki ne razumete vprašanjauser posted image
 
 



(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:08:59   
Gordana-3
"ampak mož je takrat že imel vse prepisano nase, da sta onadva dobila večjo penzijo samo zato sta dala vse njemu. "

to mi ni čisto jasno ... kako sta dobila večjo penzijo?

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:11:42   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: bingi

Ni te prav nic zamenjala, se tudi jaz spomnem kako si fehtala oblacilca za ta malo, da kao nima v cem na operacijo. Tako da res enkrat pises tko drugic drgac. Joj, kok ste ljudje zavidljivi. Ja sem prosila, ker sem bla brez službe, mož je imel poškodbo in ni mogel delati, tako da nismo imeli res skoraj nič. Pa sem prosila za kako pižamico in body, da ne bi v sinovi okrog hodila in tista ki mi je imela namen dati, mi je tud dala, kar pa verjetno nisi bila ti.

In ce so starsi res dali vse tvojemu mozu, je po moje moralno dolzen jim menjat okna, ce so za zamenjat.Ce pa nima denarja pa mal zemlje prodajte, pri 10 ha se ne bo poznalo tistih par 1000m, ki bi jih prodali za okna zamenjat. Zemlja in vse ostalo je po darilni pogodbi obezujoča tako, da si je ne sme prilastit niti sperminjat niti prodat. Pa bog ne daj da bi jo, ker bi tast znorel. Itak skor vse delava sama. Zakaj bi jima  bil dolžan menjati okne pa ne vem. Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti, to sem pozabla napisat, tko da mislim, da če je njuna, da naj jo vzdržujeta sama.
 
Sem pa samo vprašal, tolk da veste, tiste, ki ne razumete vprašanjauser posted image
 
 





In pol rečeš, da sta si onadva prilastila srednjo etažo do smrti? Se ti ne zdi, da sta si vi2 prilastila vse ostalo? In po eni strani se mi zdi, da pametno, da ste to storila - sicer bi ju ti že vn vrgla...

Investicijski stroški so stvar in strošek lastnika - prav tako je tudi njegova presoja kdaj je potrebno investirati.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:12:14   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****
Praktično sta se onadva izognila davkom in vsem plačilom.

-------------------------
S tem, da sta na tvojega moža prepisala vse, kar imata user posted image ?!

In le kako si lahko privoščita, da gresta v Dubrovnik user posted image user posted image  (sicer res obirat mandarine- torej delat oz. garat)?! Preko agencije gresta na izlet, ker si kao lahko nabereš zastonj mandarine za domov. Itek gresta povsod kjer je kaj zastonj za jest in za pit, ampak vseen jih bo stalo 400 €-kako si lahko privoščita? Kako si ne bi, saj nimata nobenih stroškovuser posted image

In, za božjo voljo, napiši okna in ne tisto spakedranščinouser posted image user posted image user posted image !!! Če ne znaš brati je to čisto tvoj probem, žal.

P.S.: Uboga tvoja tašča in tast, sploh ne vesta, kakšnega zmaja imata pod svojo, zdaj že bivšo, streho user posted image ! In zakaj sem zdaj jaz zmaj, ker sem ji povedala, da nimava denarja in se nisem skregala, lepo sva se pogovarjali-je samo užaljena. Pa vedno ji kaj kupimo, plačujemo vse položnice? Da sem jaz zmaj? Se bom raje nasmejala in ne komentiralauser posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:13:32   
urskas
Če je tako, je on lastnik in kot lastnik je dolžan skrbeti za redno vzdrževanje, torej tudi za nova okna, seveda pod pogojem, da res rabijo zamenjavo. Če je bolj nujno urediti druge stvari, potem lahko okna počakajo leto ali dve. Po moji logiki je taka investicija, če sta vidva lastnika, povsem vajina stvar, ker četudi stari starši živijo v stanovanju, so tam le nekakšni najemniki. Zato pa morajo oni poravnavati svoje obveznosti, npr. redne stroške za vodo, elektriko, ogrevanje, glede na št. oseb in kvadraturo. Kot v bloku. V bloku za nova okna v lastniških stanovanjih plačajo lastniki (če najemniki, potem naj bi se ta vrednost prištela k manjši najemnini), za okna v stopniščih pa plačajo vsi lastniki glede na delež. Ne pa najemniki.
Torej sta po mojem še malo v plusu, če hočejo starši sami plačati za večino investicije, ker tega niso dolžni narediti. Po moje.


Se strinjam!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:14:31   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: bingi

Ni te prav nic zamenjala, se tudi jaz spomnem kako si fehtala oblacilca za ta malo, da kao nima v cem na operacijo. Tako da res enkrat pises tko drugic drgac. Joj, kok ste ljudje zavidljivi. Ja sem prosila, ker sem bla brez službe, mož je imel poškodbo in ni mogel delati, tako da nismo imeli res skoraj nič. Pa sem prosila za kako pižamico in body, da ne bi v sinovi okrog hodila in tista ki mi je imela namen dati, mi je tud dala, kar pa verjetno nisi bila ti.

In ce so starsi res dali vse tvojemu mozu, je po moje moralno dolzen jim menjat okna, ce so za zamenjat.Ce pa nima denarja pa mal zemlje prodajte, pri 10 ha se ne bo poznalo tistih par 1000m, ki bi jih prodali za okna zamenjat. Zemlja in vse ostalo je po darilni pogodbi obezujoča tako, da si je ne sme prilastit niti sperminjat niti prodat. Pa bog ne daj da bi jo, ker bi tast znorel. Itak skor vse delava sama. Zakaj bi jima  bil dolžan menjati okne pa ne vem. Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti, to sem pozabla napisat, tko da mislim, da če je njuna, da naj jo vzdržujeta sama.
 
Sem pa samo vprašal, tolk da veste, tiste, ki ne razumete vprašanjauser posted image
 
 





In pol rečeš, da sta si onadva prilastila srednjo etažo do smrti? Se ti ne zdi, da sta si vi2 prilastila vse ostalo? In po eni strani se mi zdi, da pametno, da ste to storila - sicer bi ju ti že vn vrgla...Sej ti nisi čist pri stvari a ne?? Onadva sta si zasigurala eto se bom tkole izrazla. Kaj jih bom jaz ven metala daj bodi pametna no. Jaz sploh nisem hotla prit k hiši, pa me je moj prosil, ker noče pustit da bi kmetija propadala ker sta že malo v letih in ne moreta delat.

Investicijski stroški so stvar in strošek lastnika - prav tako je tudi njegova presoja kdaj je potrebno investirati.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:14:55   
bingi
Glej, nisem zavidljiva ali karkoli, bog daj da ti pomagajo, kdor pac lahko.Ampak ne pa potem pisat da smo te zamenjale.

In ce je zemlja in vse res last od tvojega moza in ce zanjo on placuje davke in vse, potem jo lahko proda.Ce ni tako, zakaj jo je pa vzel????In ce je res njegova naj pac proda kos in se okna zamenja.Ce ima pa tast kontrolo in je dejansko tvoj moz lastnik samo na papirju, ste pa neumni, ker na ta nacin vi izgubljate otroske itd.In ce je tako naj pac tastu rece da denarja on nima in naj se proda kos zemlje.Saj pa kje je tu problem?user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:15:12   
ronja
Mogoče je podobno kot s socialno podporo - manj kot imaš premoženja, večjo podporo dobiš. Ne vem, ugibam, o teh stvareh nimam pojma.

Kiki, kaj pa tvoj mož pravi o tem? Ne vpričo staršev, ko se vidve s taščo cufata, pa ne ve, na katero stran bi se postavil in pač obmolči, ampak tako, na samem, ko se pogovarjata o tem? Vprašaj ga čisto brez obtoževanja in računanja, kdo je koliko dal, čisto enostavno: "Bi ti sofinanciral okna ali ne?" Če bo odg. ja, potem jaz ne bi težila, ker se mi noben denar ne zdi toliko vreden kot to, da ima moj lubi čisto vest pred seboj in ve, da ga podpiram. Če bi bil odg. ne, bi mu rekla, da naj se potem sam zmeni s svojimi...

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:16:08   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

"ampak mož je takrat že imel vse prepisano nase, da sta onadva dobila večjo penzijo samo zato sta dala vse njemu. "

to mi ni čisto jasno ... kako sta dobila večjo penzijo?



Ne vem čist točno kako je blo s tem, ampak če kataster vpišeš zraven, bi imela za plačevat več davkov, pa ne bi dobila nekega veteranskega dodatka ki se izplačuje pri pokojnini.

Pa pa saj ni veze, očitno sem naletela na gluha ušesa, ker si očitno nobena ni dobro prebrala.user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Zemlja in vse ostalo je po darilni pogodbi obezujoča tako, da si je ne sme prilastit niti sperminjat niti prodat. Pa bog ne daj da bi jo, ker bi tast znorel. Itak skor vse delava sama. Zakaj bi jima  bil dolžan menjati okne pa ne vem. Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti, to sem pozabla napisat, tko da mislim, da če je njuna, da naj jo vzdržujeta sama.
 



Ostajam brez besed, res. Dobila sta večjo penzijo, ker sta sinu dala 10ha in hišo? Prilastila (si prepričana, da si res hotela to napisat) sta si srednjo etažo?

Ja pa ljuba duša, dokler si lastnik nečesa, lahko sam upravljaš s tisitm, kakor te je volja. In to pomeni tudi, da sta si lahko zagotovila bivanje v hiši do svoej smrti. Pravno je tako dovoljeno. In tudi, da se zemlje ne prodaja (saj če je kmetijsko zemljišče, se itak ne da kar tako prodati), tudi to je rpavno zagotovljeno. Ni to nobena njuna kaprica, ampak zagotovilo, da bosta lahko vsaj delno uživala sadove svojega dela do svoje smrt. Sicer bi ju kakšna tečna snaha lahko še skozi vrata vrgla, kdo ve.

Pa dobila sta večjo penzijo?? In kaj sta dobila vidva? Luft? Onadva sta dobila en par evrčkov, vidva pa nekaj stotisoč €. Samo ti v vsem temu ne vidiš vrednsoti. Vidiš samo, kako ti tast in tašča odžirata denar, sama uživata, vi se pa žrtvujete. Dejansko pa imata veliko več od njuju, padlo vama je z neba. Lahko pa si odpreš salamonca in malo preračunaš, kakšno vrednost imata pod svojo ritjo.
In kaj bi bilo, če tega ne bi prepisala? Potem bi tu verjento jamrala, da nočejo prepisat, čeprav vlagata denar.

Sicer pa je rpavnoformalno mož lastnik, on je tisti (seveda v dogovoru s tabo), ki določa, kaj, kdaj in kako bo investiral denar v popravila.




(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:20:21   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: bingi

Glej, nisem zavidljiva ali karkoli, bog daj da ti pomagajo, kdor pac lahko.Ampak ne pa potem pisat da smo te zamenjale.

In ce je zemlja in vse res last od tvojega moza in ce zanjo on placuje davke in vse, potem jo lahko proda.Ce ni tako, zakaj jo je pa vzel???? Ne sme je prodati, ker je tako zapisano v pogodbi, tud obremenit je ne sme, torej je ne sme dati v najem. Vzel jo je zato, da sta se starša izognila davkom. Uredil jima je celo srednjo etažo. Imata novo kuhinji, kopalnico, dnevno, vse omare. In ce je res njegova naj pac proda kos in se okna zamenja.Ce ima pa tast kontrolo in je dejansko tvoj moz lastnik samo na papirju, ste pa neumni, ker na ta nacin vi izgubljate otroske itd.In ce je tako naj pac tastu rece da denarja on nima in naj se proda kos zemlje.Saj pa kje je tu problem?user posted image   sej sem napisala, da midva nimava tolk denarja da bi lahko zdle dala zraven. Imava še registracijo, del kredita in kurjavo za plačat pred zimo. Tast noče prodati zemlje niti pod razno, o tem sta se z možem že pogovarjala, pa ni šans.

Eh se mi ne da več o tem razmišljat. Sej sem napisala da če bova imela bova mogoče dala zraven, sicer pa ni tko nujno da bi mogla pa midva vse nove kupit.


(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:20:27   
maruškaŠ
No, ampak če bi starša to isto lastnino prodala in si kupila eno prijetno majhno stanovanje - bi imela do konca življenja dovolj za prijetno preživetje.

In to ali si ti hotla priti tja ali ne - je med vama z možem in ne problem njegovih staršev. Bi pa mož lahko mirne duše zavrnil podarjeno.

In kot je ena rekla - kot lastnik lahko tvoj mož reče, da investicija ni nujno potrebna ali pa, da se mora prodati del lastnine zato, da se bodo lahko zamenjala okna.

Definitivno pa jaz ne bi plačevala njunih stroškov (elektrika, voda, ...).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:21:30   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

user posted image ........menjat okne........

--------------------
O tem ti govorim! user posted image


Kakor si napisala ves sestavek, te ravno ne bi z veseljem imela pod svojo streho user posted image !
Prepisala sta stanovanje na vaju, torej je to vajina last, v zameno pričakujeta, da bosta skrbela za stroške in vzdrževanje. Jasno in razumljivo, zame. Če se ne motim, tako določa tudi stanovanjski zakon (kar se tiče vzdrževanja, seveda!). Morda je pa napaka, da niste določili pogojev že ob prepisu.
Je pa dejstvo, da če so okna realno ok (ne samo po tvojem mnenju), da jih ni potrebno menjavat.
Je pa tudi dejstvo, da če bi vidva morala plačevat nekje najemnino, bi vas v teh 4-ih letih prišla mal več kot nova okna v eni etaži.

Še par dejstev mi je padlo v oči, ne vem, če te zanima!? user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 21.8.2008 13:22:35 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:21:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****
Pa pa saj ni veze, očitno sem naletela na gluha ušesa, ker si očitno nobena ni dobro prebrala.user posted image


Podcenjuješ inteligenco in zdravo pamet uporabnic RR-ja.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:22:24   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mogoče je podobno kot s socialno podporo - manj kot imaš premoženja, večjo podporo dobiš. Ne vem, ugibam, o teh stvareh nimam pojma.

Kiki, kaj pa tvoj mož pravi o tem? Ne vpričo staršev, ko se vidve s taščo cufata,Pa saj se nisva scufali, ampak ji ni bilo po godu ko sem ji omenila d azdle pa res nimava denarjauser posted image  pa ne ve, na katero stran bi se postavil in pač obmolči, ampak tako, na samem, ko se pogovarjata o tem? Vprašaj ga čisto brez obtoževanja in računanja, kdo je koliko dal, čisto enostavno: "Bi ti sofinanciral okna ali ne?" Če bo odg. ja, potem jaz ne bi težila, ker se mi noben denar ne zdi toliko vreden kot to, da ima moj lubi čisto vest pred seboj in ve, da ga podpiram. Če bi bil odg. ne, bi mu rekla, da naj se potem sam zmeni s svojimi...


Mož je sam rekel, da bo okna pregledal in pomenjal tesnila, ampak sam ve, da nimava, saj sicer on dela za vse nas. In ja tud on bi raje počakal par let.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:26:04   
ronja
Jaz sem si res vse prebrala, ampak še vedno ne vem, kaj si o vsem tem misli tvoj mož. Te razumem, da se ti zdi noro obnavljat nekaj, kar še ni nujno potrebno, če imate veliko drugih stroškov in nujnega dela. Vsega tega nisi rabila in se ti zato zdi noro zdaj plačevat za to, sploh ker plačujeta vse stroške.

Vendar pa - to je tvoj ljubi vzel, z vsemi davki in vsem vred. Je pa res, da če okna še niso slaba, lahko mogoče sklenete kompromis, da jih zamenjate naslednje leto, recimo. Malo se sicer splača zračunat, ker lahko z novimi okni precej pri kurjavi prihraniš (ki jo v glavnem vidva plačujeta), mogoče bi se vam vseeno splačalo - ne vem, ker ne vem, kakšna so.

Po drugi strani je tudi res, da se lahko njegovim staršem zdi neumno, da jim ti govoriš, da tvoj ljubi-njihov sin ne bo sofinanciral oken, če je on edini, ki pri vaši družini služi... Nočem, da bi to zvenelo zlobno, res ni mišljeno tako in jasno mi je, da če je mama doma in skrbi za otroka, je to lahko ravno tak prihranek kot če bi hodila v službo - ampak nekateri tega ne vidijo tako... Torej - ključ je tvoj mož, kakorkoli obračaš!

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 13:27:38   
Anonimen
Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti,


user posted image
Moj bog.

Jaz imam rešitev. Pusti vse, kar sta dobila, pa naj sama vzdržujeta, vidva si pa svoje postavta na svojem al pa kupta, pa vidva vzdržujta.

To da sta pa dala tri jurje za položnce in se ti zdi to dost je pa za uscatuser posted image . Kaj pa če ti neb noben nč k rit prnesu.....misliš da bi s temi tremi jurji lahko tolk časa živela?

Nehvaležnost pa res nima meja.

Kolk je men zdej jasno zakaj je moj ati skoz govoru da naj gremo na svoje, da pri njemu doma že ne bomo. Človk gara cel life, postavi bajto, jo podari otroku, pol se pa žena od njega dere na njega zarad par oken, ki jih itak nebi ona financirala(glede na to da ima za golo preživetje-btw par mesecev nazaj si se hvalila kolk maš super truper plačouser posted image ).

(odgovor članu bingi)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?