|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strošek ogrevanja
9.10.2008 8:33:19   
Drnula
Saj morda ni ravno primerna tema za tale forum ... mogoče pa boste le kaj odgovorili.

Koliko v povprečju porabite za elektriko in koliko za ogrevanje. Pri tem me zanima tudi vaša kvadratura hiše.

Naš primarni vir ogrevanja je peč na drva in dogrevanje z gvozidičevim električnim sevalnim sistemom. Povprečna poraba  elektrike na mesec nas pride nekje 70 EUR pri 155 m2. To ni še realna poraba, ker sem pade še veliko majstrskega dela in ogrevanje v času gradnje ... in pa tudi to, da nismo preživeli not cele zime.

Rada bi spremljala našo porabo elektrike za gospodinjstvo in ogrevanje, predvsem če se bo ujemalo z našimi pričakovanji in izračuni, pri tem me zanima tudi primerjava z drugimi.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 8:40:14   
NEVA-1
Mi imamo bivalne površine cca. 120 kvadratnih metrov + toliko kleti oz. sp. del hiše, pa porabimo okoli 65 EUR mesečno za elektriko, pač vsi aparati, ki jih ima povprečno gospodinjstvo, imamo pa  dve luči tudi zunaj, ki gorita vso noč-varčne žarnice imamo pa v okoli 50% luči.

Za ogrevanje+voda pa porabimo okoli 2.500l kurilnega olja na leto, s tem da v prehodnih obdobjih kurimo kamin.


(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 13:51:47   
Tinky
Se še ne grejemo, predvidevamo pa, da bo strošek ogrevanja 120,00 eur za celo leto, elektrike pa 20 eur na mesec.

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 13:56:21   
Piruri
Mi se celo zimo grejemo s klimo (60 m2) in čez celo leto plačujemo obrok elektrike 65 eur...poračuna nimamo nič oz. lani smo bili tri mesece zastonj, ker je bila švoh zima in ker smo poleti šparali s klimo...
Kurimo pa čez cel dan (od 7-23h)...pa še čez zimo dosti sušim s sušilcem....aja, v kopalnici pa imamo kar ventilatorsko pečico, ki jo vklopimo samo za kopanje...če je pa res hudo še električni radiatorček v spalnici...tako da je elektrika še najcenejša (do podražitve)...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 19:42:37   
Anonimen
Midva sva ravno včeraj dobila položnico za plin (topla voda, kuhanje in ogrevanje) za julij, avgust in september ... septembra sem ob mrzlih dneh že malo zalaufala centralno ... ni in imava za plačat 45€. Aja, površine je pa 70 m2.

(odgovor članu Piruri)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 21:13:06   
rija
hiša, 360 m2, elektrika 65 eur, kurjava 1700 l na sezono.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strošek ogrevanja
9.10.2008 22:19:53   
ajtim76
120 je čist mim..... 1200€ je realna cena to je nekje 1500 litrov kurilca...



_____________________________

Lp, Mitja!

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strošek ogrevanja
10.10.2008 6:47:54   
Tinky
IZVIRNO SPOROČILO: ajtim76

120 je čist mim..... 1200€ je realna cena to je nekje 1500 litrov kurilca...




imamo toplotno črpalko z rekuperacijo zraka, tako da je strošek ogrevanja minimalen, pa poleg tega je hiška pasivna


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu ajtim76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strošek ogrevanja
10.10.2008 7:47:53   
Drnula
Hvala za odgovore.
Tinky imate pa res minimini porabo. In 20 € za elektriko ? Krasno.
Toliko sva imela midva, dokler sva živela v eni staaaari hiški, kjer sva imela dve bogi varovalki in če nama je laufal bojler in radiator ali pralni stroj hkrati nisem mogla likat, ker je varovalka takoj šla. Prav tako je bilo treba odklopit radiator ali likalnik če sem si hotla lase posušit. Žarnice so bile štiri v bajtici. To so pa tudi bili vsi porabniki elektrike. S tem, da sva hodila domov ob 17. in za vikende nisva živela v tej hiši.

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strošek ogrevanja
10.10.2008 13:54:07   
k1
cca 100m2; elektrike 40 eur na mesec, olja 650 l na leto. kar poceni.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strošek ogrevanja
17.10.2008 8:02:30   
kajča
135 m2, cca. 55-60eur na mesec za elektriko(od tega  za ogrevanje cca. 150 EUR na leto + ostalo pa za luči, stroje itd.) in to je to, imamo toplotno črpalko in pasivno hišo

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?