|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odločitev
23.10.2008 22:04:11   
Laubica
user posted image Prosim pomagajte mi z dilemo-pred 10 dnevi smo žal mogli peljat našo mopsovko na injekcijo-rak-imela je zelo dosti zdravstvenih problemov čeprav je bila z papirji in rodovniška.Sedaj sva z sinom izbrala kot naslednjega možnega kandidata -kraljevega pudla-ti so žal zelo redki pri nas in zato spet samo z rodovnikom in ceno 1000€.KAJ naj ali kupim navadnega pudla -ali spet z tako ceno in velikim vprašajem-kako bo njegovo zdravstveno stanje-kaj bi ve naredile?????????????

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odločitev
23.10.2008 22:10:01   
CUKRČEK
ej, pojma nimam. Tdi mi smo avgusta zgubili bernskega planšarja zaradi odpovedi ledvic. Pa je bil tudi rodovniški, star 4 letauser posted image , In se sploh ne moramo odločit, če bi sploh še imeli psa. Otroci so čisto nori na pse in to naju še bolj bega. Midva se pa bojiva, da bo spet isto.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odločitev
23.10.2008 22:14:53   
Ribica **
Brez rodovnika psa vsekakor ne bi kupovala. In "papirji" niso nic - ali je rodovnik ali ga pa ni. Jaz imam psa brez rodovnika, pa se v to ne bi vec spuscala plus tega s temi nerodovniskimi psi spodbujas steperje in slabsanje pasme.

Kako je s pudlji pri nas, pa ne vem. VEm samo, da je pri beaglih precej zalostno, ceno pa kvalitetni dosegajo tudi ze 900€.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odločitev
23.10.2008 23:38:20   
Doll
Kupi nerodovniškega.Rodovnik ni merilo za zdravje ;)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odločitev
24.10.2008 7:16:11   
LoCa
ma pejdi v zavetišče in boš pripeljala domov največjega sončka. 

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odločitev
24.10.2008 8:37:04   
nuala
Odloči se, kaj od psa pričakuješ.
Če ne boš razstavljala in vzrejala ne potrebuješ najkvalitetnejšega psa v leglu. Dober vzreditelj ti bo tako prodal rodovniškega psa po nižji ceni. Ali pa poglej v tujini; dandanes, ko smo EU ni več skoraj nobenih težav s papirji.
Nerodovniškega psa ti odsvetujem. Kupovanje ( in zato vzreja ) nerodovniških psov podpira parjenje psov, ki niso primerni za vzrejo in niso pod nobeno kontrolo. Vedeti moraš, da ti ljudje vzrejajo pse samo zaradi prodaje ( čeprav ponavadi lažejo oz. imajo 100 in 1 izgovor, zakaj psi nimajo rodovnika.
Če je denar problem, še vedno lahko izbereš kakšno bolj razširjeno pasmo ( seveda tako, ki karakterno paše v vašo družino ) ali pa preprosto pokličeš v zevetišče in odrešiš eno pasjo dušo. Ljudje, ki zavetišča vodijo si dajo veliko dela s tem, da pravi pes pride v prave roke.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odločitev
24.10.2008 10:17:00   
Mišni
Kupovanje ( in zato vzreja ) nerodovniških psov podpira parjenje psov, ki niso primerni za vzrejo in niso pod nobeno kontrolo


Se strinjam. Jaz npr. imam višavko, rodovniško, za katero pa ne verjamem, da bi dobila vzrejno dovoljenje, ker po karakterju ne ustreza tej pasmi. Je namreč zeloooo, zelooo plašna. Ampak ker sicer zdravstvenih težav nima sem vseeno vesela, da sem kupila rodovniško.
In tako bi npr. lahko tega psa parila "nerodovniško" in psički bi podedovali mamin temperament, pa od očeta bogve še katero hibo, ki bi jo imel (pri višavcih ponavai težave s kožo, ki so res grozljive, pes se pogrize do krvi ima cela področja brez dlake) in zaradi nje ne bi dobil vzrejnega dovoljenja.

To je primer nerodovniških všavcev. Pir drugih pasmah je podobno.

Zato jaz defintivno ne bi vzela nerodovniškega psa, ker resnično poleg tega, da je tveganje za nezdravega psa večje, spodbujaš tudi "štepanje" revčkov, ki pozneje v življenju lahko zelo trpijo.

Jaz bi tako vzela ali rodovniškega, in to na način, da jih hodiš v leglo gledat, ali pa enega revčka iz zavetišča.

Ravno zadnjič sem srečala eno gospo, ki ima iz zavetišča eno tako sončico, da to ne moreš verjet. Kakšen lušten kužek. Sem bila prepričana, da je mladiček, tak videz ima, pa je dve leti stara nežna psička. Jooooj, jaz sploh niti premišljevat ne smem o teh psih, ker je nevarnost, da bom res leteela po kakšnega.user posted image


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odločitev
24.10.2008 10:24:42   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Kupi nerodovniškega.Rodovnik ni merilo za zdravje ;)


Zakaj bi morala plačati zanj, če ni rodovniški.
S tem se samo podpira ljudi, ki služijo na račun ubogih kužkov in po vrhu vsega z njimi obupno ravnajo user posted image  Poglej si kak filmček ali oddajo... user posted image

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odločitev
24.10.2008 10:27:27   
Anonimen
Rodovniški ali pa zavetišče.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odločitev
24.10.2008 11:03:02   
Arwenko
Res je to, rodovnik ni merilo za zdravje. Zakaj, zato ker so tudi med rodovniškimi psi na žalost črne ovce. In v končni fazi če gledam iz svojega vidika, doma imam 4 popolnoma zdrvae rodovniške višavske terierje, ki jih imam za vzrejo. nobeden nima nikakršnih zdravstvenih problemov, z izjemo mogoče kakšnega vnetega ušesa tu pa tam, ampak to je tudi vse, k veterinarju se hodimo samo cepit. In kaj, nikomur ne morem garantirat da njegov pes ne bo zbolel, lahko pa sem nardila vse kar je blo v moji moči, to pomeni da sem parila zdrave pse, brez težav in brez znanih prenašalcev. Sploh pa pri boleznih kot je rak, nikoli ne moreš garantirat.

Tako da ko se zavedaš pomena rodovnika, potem se začne šele pravo delo izmed rodovniških vzrediteljev izbrat tistega ta "pravega", zato si je pa treba vzet čas.

Za pudle konkretno ne vem, ampak preveri karakterno kakšne so karakterne razlike med kraljevskim in standardnim, če so in premisli kaj je zate bolj ustrezno. Če pa ste se odločili za kraljevskega, pa bi jaz sinu lepo razložila, da ste si kužka izbrali in da boste zdaj nekaj časa varčevali, zato da ga boste potem kupili. In dejansko si vzamite čas, privarčujte ta denar in si ga kupite. S takšno razlago pa se bo čas sprevrgel v pozitivno pričakovanje na novega družinskega člana in na koncu ga boste še bolj veseli, ko ga boste le dočakali. Vem pa zato, ker sem sama v srednji šoli in kot študentka krepko varčevala, da sem nabrala skupaj 900 eur za svojo rodovniško psico in ni mi žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odločitev
24.10.2008 11:04:31   
Arwenko
En stavek mi je narobe ratal na začetku...hotela sem napisat, da so nažalost tudi med vzreditelji rodovniških psov črne ovce. To pač pomeni, da imamo boljše in slabše vzreditelje.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odločitev
24.10.2008 12:10:29   
Doll
malania ja zelo obupno z njimi ravnajo....

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odločitev
24.10.2008 14:59:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

malania ja zelo obupno z njimi ravnajo....


A si ti že videla kakšno "šteparišče" živali?

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odločitev
24.10.2008 19:01:08   
Ribica **
Pa tole si prosim prej preberi - prvi post:

http://www.ringaraja.net/forum/Rodovni%C5%A1ki_ali_%22%C4%8Distokrvni_brez_rodovnika%22%3F/m_3038019/tm.htm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odločitev
24.10.2008 19:07:27   
Doll
šteparišče je kaj

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odločitev
25.10.2008 12:00:02   
tanaja*
puppy mill (vtipkaj v google in pripravi robčke)

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odločitev
25.10.2008 12:10:05   
Nikita***
Dve varianti sta. Če želiš pasmo, kupi izključno rodovniškega. Ker nerodovniški vsekakor ni nobena pasma, pač pa mešanec.  Če nimaš dovolj denarja ali pa ti je vseeno, če je kuža brez rodovnika, pojdi v zavetišče. Izbire imaš na pretek user posted image

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odločitev
25.10.2008 19:07:52   
Laubica
Hvala za odgovore-sin se je odločil da bo 2 leti šparal potem ga bomo pa kupili v Kopru pri vzrediteljici-katera bo takrat imela mlade.Z zavetišči imam zelo slabe izkušnje -sem 2 muci vzela -in sta bili v takem stanju da sta mi doma poginli-taka žalost je v MB  aziluuser posted image tak da tja več ne grem -na žalost

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odločitev
25.10.2008 20:56:40   
Nikita***
Laubica, če imaš z MB zavetiščem slabe izkušnje, poglej še tukaj:

http://www.zavetisce-horjul.net/.
Kakorkoli se boš že odločila, srečno pri izbiri in veliko lepih trenutkov suser posted image  ti želim.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odločitev
25.10.2008 21:33:59   
Anonimen
user posted image za odločitev in user posted image za očitno zelo odraslega in odgovornega sina

(odgovor članu Nikita***)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odločitev
25.10.2008 22:29:43   
Laubica
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

Laubica, če imaš z MB zavetiščem slabe izkušnje, poglej še tukaj:

http://www.zavetisce-horjul.net/.
Kakorkoli se boš že odločila, srečno pri izbiri in veliko lepih trenutkov suser posted image  ti želim.
NIKITA-tisti yorki-je bil svetoven-samo moja dva -mož in sin želita pudla-imajo pa res to ful porihtano -hvala za info.

BRISAČKARCA-tudi tebi hvala za lepe besede


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?