|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 7:38:44   
Kanny
Živjo,

Ker je v današnjih časih na žalost zelo težko priti do kredita za stanovanje, če nimaš urejene službe...

...me zanima koliko od vas živi pri tašči?? Jaz sem se šele vselila, tako da za enkrat še gre. Imamo skupni vhod. Ostalo pa je ločeno. Otrok še ni.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 8:02:56   
Polona31
Jaz živim pri mami. Skupen vhod, otrok še ni, drugo vse ločeno, če verjameš. Ker imamo skupno ogrevanje na plin, štopa kako dogo teče voda, da ne porabiva preveč plina. Pride gor k nama in razlaga partnerju kako imamo, to pri nas urejeno, da pri nas šparamo. Pride gor in reče da naj midva skuhava kosilo, ker ima ona delo. Tako da...ko si urejaš svoje življenje moraš biti tako daleč stran da mama ali tašča ne more priti k tebi na obisk v copatih.
Jaz imam 100m2 veliko novo stanovanje, opremljeno z mojim denarjem, samo zidovi in streha so bili fionancirani iz skupnega proračuna, pa...si iščem stanovanje drugje, ker...tukaj ne bom verjetno nikoli imela miru. Tako da temeljito premisli. Bolje da živiš v eni sobici v miru, kot pa...da boš vedno imela kontrolo.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 8:17:24   
lenika
Živim v hiši tasta in tašče. Imamo poseben vhod in vse ostalo tudi ločeno. Skupaj živimo dobrih 5 let, imamo enega otroka in drugi je na poti. Razumemo se v redu in se ne vtikamo preveč v stvari drugega.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 8:48:11   
katra55
V taščini hiši imamo stanovanje, tako da imamo vse ločeno. Skupno imamo kurjavo in skupaj kupimo drva. Tašča se ne vtika v najine stvari in se zelo dobro razumemo. Zelo veliko mi je pomagala pomagala po porodu, ko mi je kuhala, prala in pospravljala. Sedaj pa mi večkrat pazi hčerko in skuha kosilo ko kam grem.


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 8:50:47   
Polona31
Glede na to da se razumete, me zanima kako imate urejeno glede stroškov. Ali imate ločene tudi priključke za vodo, elektriko...ogrevanje. Če si stroške delite, kiolikšen je ta znesek? Jaz dajem prispevam za vodo in elektriko 100 EUR, pa še vedno poslušam da to ni dovolj. Ker imam pri hiši največje dohodke, bi morala prispevati še za to kar se ureja okrog hiše, okrog hleva...in počasi imam tega dovolj. Pa ne bi mi bil problem dati tistih nekaj evrov več, če bi to pomenilo da imam potem mir, vendar...če zakloenem vrata, ki povezujejo zgornje in spodnej stanovanje, pravi da jih bo zlomila, če bova še enkrat zakljenena. Vrata sem pa kupila jaz.
Ko sem rekla, da če hoče da grem od hiše, je rekla da naj kar grem da ona bo vse skupaj prodala (na žalost pa nisem lastnik ničesar) in me je malo strah da bi res prodala tisto kar sem jaz gradila, tisto v kar sem tudi jaz vlagala svoj čas, trud, delo, denar...

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 9:01:54   
katra55
Ker je ona prej živela sama sedaj midva plačujeva razliko. Za komunalo, vodo in elektriko mesečno dava 60 €. Imava pa namen narediti svoj števec za elektriko. Kurimo pa na drva, nekaj jih kupimo veliko pa jih da moj oče.
Kar urejamo okrog hiše (fasado, ograjo) pa si razdelimo.
Če pride k nama vedno potrka.


(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 9:28:44   
baby22
pozdravljena,
no pri meni je bilo pa tako: ko sem prišla živet k fantu, na začetku je bilo vse kul in smo nekako shajali(ona je kuhala kosilo jaz sem pomila,kdaj sem tudi jaz kuhala,ko je bila v službi...) potem pa kar naeknrat popoln preobrat, ko nama je s fantom na pultu pustila 3 mesece pretečene hrenovke(sem šla v smeti preverit datum, ker so bile čisto posušene) in zraven nama je dala listek,da naj vse pojeva,da nje ne bo,ker je šla na kosilo. mislim pravi user posted image !!!! to lahko naredi le umsko zaostala oseba. potem nama je začela zaklepati kuhinjo, kopalnico... in sva se odločila, da si v kleti urediva 2 sobi-kuhinjo in spalnico, kopalnica je bila že od prej in da bova mi2 dol pa da bovse o.k.pa ni bilo tako. aja zraven naju živi v hiši še partnerjev brat z družino,ki pa ima celo nadstropje zase. skratka mi2 sva bila v tej družini črni ovci! ko pa je prišel user posted image ,je bila pa spet vsa sladka, vendar smo se kmalu zopet skregali. potem so bile še položnice, ki so se kljub temu, da smo živeli tam v 3 nadstropjih, mi2 samo 2 sobi in kopalnica, plačevale po osebah....user posted image user posted image user posted image  ker pa je ona pravi user posted image  je vsak večer v celem nadstropju prižgala vse luči, točila toplo vodo,.... in smo se spet kregali...
itak pa je ona taka,da bi tisto hišo (čeprav je 1/2 od brata in partnerja ) odnesla s seboj v grob... grdo rečeno ampak taka je...rajši vidi,da smo mi na cesti,kot pa da bi nam odstopila delež,ki nam pripada.ima pa ljubimca,ki ima svojo hišo in bi šla komot k njemu, ali pa v spodnji šštuk,kjer sva bila mi2, saj tam se ne da živet z user posted image  ker je zelo veliko vlage...
u glavnem jaz sem jih vseh skupaj imela poln kufer in sem šla s partnerjem in user posted image  nazaj domov.čeprav nas je sedaj 7 v stanovanju in se precej drenamose boljše razumemo, jaz nisem več toliko živčna,... in to je zelo velik dosežek...saj se veliko bolje počutim...
vendar pa poleg tega da je kar velika gužva in  pa še nobene zasebnosti bomo kmalu začeli iskati kako stanovanje z ugodno najemnino, saj se mi vedno bolj dozdeva, da se moja mami (ki ga rada pije-skoraj vsak dan pride domov pijana) vtika v mojega user posted image  in v mene koliko perem... mislim 3 stroje na teden, s tem da zraven operem še kaj od brata in sestre...pravi da je to preveč, da se špara,....itak se pri nas vedno špara, pa tako ali tako nič nimajo!

mislim da je bolje, da preden dobita user posted image  gresta na svoje, ker so ZELO redke tiste tašče ki so resnično prijazne in niso hinavske!!! ne vem morda pa imaš ravno ti tako....
čeprav jo težko najdeš, to je zame tako kot v tako velikem kupu sena kot je velika hiša najti šivanko!!!!
 
no sem se pa razpisala, uglavnem upam da se boste imeli vi kaj boljše, kot smo se imeli mi!!!
 
veliko sončka za vse!!!

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 9:48:35   
baby22
no pozabila sem omenit, da sva za polžnice plačevala toliko kot brat in tašča na glede na to, da sva imela le 2 sobi, od tega samo v kuhinji 1 radiator,  položnice so naju prišla okrog 60 €, ko je bil davek na hišo pa okrog 100€ pa nisva imela skoraj nič,kurolno olje ali drva (kakor so se odločili) pa sva plačala toliko kot brat in tašča, ki imata cel štuk, mi 2 pa samo en ubogi radiator, pa še tisti je delal ko je delal, pa se nisva nič bunila, da ne bova plačevala.... na začetku eno leto in pol nisva imela tv in sva vseeno plačevala rtv prispevek....tko da ....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

NAJBOLJ ME JEZI, KER NAM JE ŠLO ŽE TAKO VSE NAROBE, POTEM PA ŠE TAŠČA..... MISLIM DA BO RES NAJBOLJŠE, DA GREMO V NAJEM, ČEPRAV BO TEŽKO, SAJ SEM JAZ BREZPOSELNA IN NIČ NE KAŽE DA BI SE MI BLIŽALA KAKŠNA ZAPOSLITEV, SAJ POPOLDNE NIMAM VARSTVA ZA user posted image  SAMO NA ENO IZMENO PA NIKJER NE DOBIM..... ZA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .....

< Sporočilo je popravil baby22 -- 17.11.2008 9:50:00 >


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 9:56:31   
Gordana-3
mi smo na svojem. če bi bili pri tašči, bi se mi zmešalo po enem tednu. pač, odvisno, kakšna oseba je tašča. moja npr. skoz nekaj "gnjavi": zakaj še mož ni nasekal tretjo rundo drv, da bi lahko imela vrt, čeprav sem ji že neštetokrat povedala, da nimam časa za vrt in ga ne bom imela, da bi lahko imeli tretjega otroka, da ni važno, kako so otroci oblečeni, cote za doma okrog hiše so prav tako dobre za razne nakupovalne centre, ker jim takoalitako nihče ne bo dal novih oz drugih cot, če jih vidijo v takšnih, otroke dat na traktor? brez problema, čeprav ga vozi 17 letnica ipd. v glavnem, jaz posivim v enem tednu.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 10:15:50   
neanja duo
Mi imamo podstrešno stanovanje pri tašči,skupen vhod,smo 4(od tega 2 otroka3,4),Za stroške-voda ,elektrika,komunala damo 170 eur(malo veliko se mi zdi).Moji starši so v hiši in dajo okoli 100 eur(vse položnice ,tudi telefon,tv,kabelska,..).Upam,da nam enkrat uspe našparati za lastno gnezdeceuser posted image .
Povejte še ostale,koliko kaj prispevate?

lp

nd

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 10:27:04   
ronja
Preštej teme: tašča-živ hudič in podobnouser posted image , pa boš dobila približen občutek. Nama na srečo ni treba, sva na malem in svobodna kot ptička na veji z eno mladičko in enim jajcem, ki ga še valivauser posted image .

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 10:29:30   
tweed
Za stroške-voda ,elektrika,komunala damo 170 eur(malo veliko se mi zdi).


Se ti kar prav zdi... Mi imamo hišo-dvojčka skupaj s taščo in tastom (ki smo jo sedaj skupaj zgradili), njun del obsega 100 m2, naš 250 m2. Dogovorjeni smo za delitev na 1/3 dele (midva plačava 2/3), znese pa elektrika (govorim zdaj skupaj) 90 €, komunala (do sedaj) 10 €, voda 60 €, telefone imamo ločene, ker imava midva internet, onadva pa ne. Naju pridejo stroški 137 € (s telefonom vred).

Drugače pa bi se tudi rada vmešavala v vzgojo otrok, v to koliko se porabi ipd.
Sva že tudi razmišljala o tem, da bi poiskala parcelo in zgradila še eno manjšo hišo, pa bova počakala še kakih 5, 10 let..., ker ni tako nevzdržno.

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 10:57:02   
kamilija
Midva dava 80eur za zgornje stanovanje. Se pravi kuhinja, dnevna, spalnica in kopalnica. Tašča še kar uletava skoraj vsak dan. Čeprav je prijazna in ok, me vseeno moti. Moji starši pridejo enkrat na 14 dni ali še to ne.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 11:51:26   
anna20
mi2 ne dajeva nič ker se je tast odločil da noče nič in da bo dokler bo živ on plčeval vse položnice, kar pa ni po godu tašči,ona pa skos jamra koliko porabiva elektrike,vode itd. in da ne znava šparat... ta mi pa zna stopit na živc. imamo pa skupni vhod mi2 sva zgoraj kjer imava kuhinjo,kopalnico,spalnico in otroško sobo. zaradi tašče bi se takoj odselila vendar to ni mogoče saj so stanovanja draga,dohodka pa ni pravega poleg tega prihaja 1 user posted image .

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko vas živi pri tašči
17.11.2008 14:34:36   
NevenkaP
Pri nas ni problemov. Skupni vhod, skupni stroški (zaenkrat, se bo pa v kratkem spremenilo). Drug v drugega se ne vtikamo, mož gre sicer skoraj vsak večer za par minut dol, meni se pa zgodi, da jih tudi po cel teden ne vidim, pa ne, da bi se izogibala. Včasih ponudita kakšno stvar na žlico, če jo skuhata preveč, kar je zelo dobrodošlouser posted image , izmenjamo si kakšen kos peciva, potem se pa že neha. Gor prideta samo, če jih povabiva, sama od sebe nikoli. V glavnem, zadeva klapa.

(odgovor članu anna20)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 17:24:43   
RayBan
Lahko vas je vse po vrsti sram. In če boste imele srečo vaša snaha čez nekaj let ne bo tega, da ste hudič govorile o vas.

Si upam trdit da 90% zapletov pri sobivanju doprinesejo "tamlade" in ne tašče.  V končni fazi, če je vzgojila človeka s katerim imate otroke tako hudičeva že ni.




(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 17:57:54   
strumf
da povem še svojo situacijo. živiva pri njegovih v podstrešnem stanovanju, kjer imava vse (spalnico, kopalnico, kuhinjo, dnevno sobo, kabinet in otr. sobo). imamo skupni vhod. glede stroškov pa tako. midva plačava vse (internet, rtv, vodo), tast pa elektriko. glede kurjave pa kurimo na drva, tako da se vsi skupaj odpravimo v gozd in napolnimo kar nekaj prikolic tako, da imamo za celo zimo. zelo veliko pomagava (imajo kmetijo), smo ves čas zunaj. glede na to da sta tašča in stara mama doma, kuhata oni dve. jaz pa skuham za naju dva večerjo ali pa ob vikendih. razumemo se zaenkrat še super. k nam na podstrešje ne hodijo, razen izjemoma (1 na mesec), pa še takrat potrkajo - je preveč stopnic user posted image user posted image . sva pa midva večino spodaj. tako da jaz tudi pomivam, sesam ipd, ker je tašča zelo obremenjena z živino, tako da ji skušam čim več pomagati. imeli smo enega user posted image na poti, pa se je prečasno končalouser posted image . so pa bili čisto navdušeni in upam, da ko nama zopet uspe user posted image , da bodo pomagali.

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 18:01:33   
baby22
ray ban, preberi si moje sporočilo in mi potem povej če je lahko to normalna taščauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!!!!!!!!!!
je živ user posted image  ti povem, in če bom jaz taka se raje ustrelim.....ne vem kakšna je lahko mati, ki svojemu otroku ne privošči sreče....ker jo skrbi, da bo ostala sama....bla,bla,bla....pa kako lahko babica na sredo garaže vrže otroške cunje in zraven da sekiro (za drva sekat)
NO PA MI ZDEJ POVEJ KAKŠNA JE ZA TEBE POTEM TAŠČA?????????????????????
Verjetno zlata vredna, SI MISLIM JA....................user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hinavka je da večje ni in gleda samo na svojo rit....
na srečo sem se je jaz rešila in UPAM, da mi ne bo treba imet nikoli več opravka z njo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 18:07:49   
N _ B
Mi živimo nad taščo in tastem. Imamo skupen vhod, vendar ne hodimo skozi njuno stanovanje.Stroški za kurilno olje, elektriko, telefon, rtv, eventuelne stroške vzdrževanja (npr. popravilo gorilca, dimnikar ipd) gredo na pol. Vodo pa plačamo 2/3, ker smo le štirje. Od tega dva otroka. Tuširamo se vsak dan vsi, peremo najmanj en stroj dnevno. Za stroške damo med 90-100€ na mesec (brez kurilnega olja). Skupne prostore (stopnišče in klet) čistiva izmenično oz. po dogovoru. Se zgodi, da jih tudi jaz večkrat. Zarad tega mi ne bo padla krona z glave. Kuhamo vsak zase.
Pod isto streho smo 7 let in zaenkrat shajamo. Pridejo dnevi, ko pač človek ni najboljše volje in včasih sem se s tem še obremenjevala, zdaj se ne več. Tud jaz imam svoje dni.

Glede na to, da nas čaka gradnja prizidka, razmišljamo o lastnem vhodu. Bomo videli.

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 18:21:33   
uršika***
RayBan in na podlagi česa ti trdiš, da so za vse spore krive tamlade in ne tastare????
Pa če je vzgojila svojega sina in ga ima rada to še ne pomeni, da ima rada tudi svojo snaho. Večina tašč se počuti oropanih zaradi tega, ker smo jim tamlade vzele njihove sinčke.

Midva živiva pri meni doma, imava ločen vhod, na mesec pa smo zračunali, koliko več porabimo sedaj elektrike kot smo jo prej, ko najin del hiše še ni bil urejen. To je pa tudi vse, kar nama dovolijo, da prispevava. Včasih še to noče vzetuser posted image  Pa vedno ko greva v trgovino mami kliče, naj prineseva mimogrede kakšno malenkost, pa se potem tako stvari izenačijo. Če jaz pečem pecivo ga več kot pol odnesem k njim, ker midva sva samo dva, pa itak ne pojeva cel pladenj. Če peče mami, nama ona kaj prinese, kosilo ob vikendih kuhamo skupaj- soboto mami, nedeljo jaz- ali kontra.
Moj mož je zadovoljen, jaz tudi in nimava namena kamorkoli it, ker je ok tako kot je. Midva imava svoje življenje, oni imajo svoje življenje, če se pa karkoli dela pri hiši, se pa lepo dogovorimo. Sedaj bo pa še sploh luštno, ko pride malček na svetuser posted image user posted image

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 18:43:42   
Pija76
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Lahko vas je vse po vrsti sram. In če boste imele srečo vaša snaha čez nekaj let ne bo tega, da ste hudič govorile o vas.

Si upam trdit da 90% zapletov pri sobivanju doprinesejo "tamlade" in ne tašče.  V končni fazi, če je vzgojila človeka s katerim imate otroke tako hudičeva že ni.






RayBan res je vzgojila sina, s katerim živimo. Vendar to ne pomeni, da je vzgojila nas, in da nas lahko "oblikuje" po svoje oz. da bi plesale tako kot si je ona zamislila. Ohoho, to pa ne! Zdi se mi prav, da ena drugo spoštujata, in čeprav ona ne naredi velikokrat tako kot je meni prav, se jaz ne vtikujem in ne komentiram kar tko malo počez. Ne želim in ne maram, da komentira mene oz. moje delo, edini ki bi lahko to naredil je moj dragi. Ne prenesem, da mi hoče pokazati brez da jo vprašam, kako se kakšna stvar dela, kako jo dela ona, in podobno....
Jaz s svojo taščo HB nimam problemov, ker sem ji jasno zelo kmalu dala vedeti, da je ona Ona, jaz pa Jaz in da bova fajn prjateljici, če se ne bo poskušala vtikati. Sicer živimo ločeno v hišah, vendar zelo blizu, pa se včasih po cel teden ne vidimo, če si pa zaželim njene družbe grem pa do nje ali jo povabim na kavo. Ne maram pa, če mi uletava ko imam obiske! Takrat pa ona to začuti - no vsaj upam!
Zase upam, da se v življenje svojih potomcev in njihovih partnerjev ne bom vtikala! Upam da iz mene nikoli ne bo prišel stavek " Sej ne da se me tiče, ampak......"  user posted image

< Sporočilo je popravil Pija76 -- 18.11.2008 18:46:04 >

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 18:44:38   
Pija76
Ah...


< Sporočilo je popravil Pija76 -- 18.11.2008 18:45:14 >

(odgovor članu Pija76)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko vas živi pri tašči
18.11.2008 22:47:47   
Mončica
Juhu, še ena, ki je na grbi taščiuser posted image  Sicer sta oba Ok, pravita, da me ne razumeta ampak me sprejemata, vse ju zanima in tisto kar izveta rade volje vržeta naprej ob kakšnem "pravem času". Za stroške in hrano ne vzameta nič, če pustiš v dobri volji na mizi, pravita da bosta nesla v cerkev. Še verna nistauser posted image

Zato pa......do novega leta se bova vselila v svoje stanovanje in malce bolj stisnila cekinčke, tašča bo pa vljudno vabljena, da vidi kako zna tudi Mončica dobro skuhati.

(odgovor članu Pija76)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko vas živi pri tašči
19.11.2008 3:51:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31
Tako da...ko si urejaš svoje življenje moraš biti tako daleč stran da mama ali tašča ne more priti k tebi na obisk v copatih.

Pa ne samo to... tudi toliko stran, da jima ne more pasti niti na kraj pameti, da bi se obuli in usedli v avto ter "samo zapeljali mimo", da vidita, če ste doma... in če "slučajno ste", potem sledi klasična:"Ej, ravno sem šla mimo, pa...". user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31
Ko sem rekla, da če hoče da grem od hiše, je rekla da naj kar grem da ona bo vse skupaj prodala (na žalost pa nisem lastnik ničesar) in me je malo strah da bi res prodala tisto kar sem jaz gradila, tisto v kar sem tudi jaz vlagala svoj čas, trud, delo, denar...

Ko se boš odselila, vzemi s sabo vse, kar je možno, vključno z vtičnicami in lestenci... pohištvo, belo tehniko in ostalo - vse ven... kaj boš z vrati in okni, ne vem, ampak v končni fazi lahko to dvoje (+ čas in denar za vlaganje) vzameš kot znesek za brezplačno bivanje (brez najemnine)... boš hitro videla, da bi te najem stal več kot vrata in okna user posted image ... če pa po kakšnem čudežu ne bi, si pa lepo reci, da ni okna ali vrat na tem svetu, ki bi bili vredni več od ljubega miru - in ji vse skupaj pusti... ko boš šla, ti bo lepo... koga potem briga eno okno? user posted image

Drugače pa... po polnoletnosti sem kratek čas živela (z družino) pri mami in njenem partnerju... glede položnic ni bilo nobenega problema, vse ostalo pa je bilo nevzdržno... njo so motili naši obiski, mene je motil alkohol njenega partnerja... njo je motil moj bioritem, mene njeni mački... itd., itd., itd.... skratka - nekaj mesecev in odpeketala sem stran... nikoli več nisem niti pomislila na to, da bi si delila streho nad glavo s svojimi ali partnerjevimi starši... no, s sedajšnjim partnerjem sva pred časom dobila idejo, da bi šla za nekaj mesecev živet k njegovim staršem (da tistih nekaj tisoč €, ki bi jih v tem času dala za najemnine, raje dava v povrnitev dolgov in svobodneje zadihava), ampak po tednu dni razmišljanja o prednostih in slabostih (starša sta se s tem sicer strinjala) sva ugotovila, da raje plačujeva 500€/mesec in sva sama svoja gospodarja, kakor pa... no, kakor pa vse ostalo, našteto v tej temi. user posted image

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko vas živi pri tašči
19.11.2008 8:19:21   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Lahko vas je vse po vrsti sram. In če boste imele srečo vaša snaha čez nekaj let ne bo tega, da ste hudič govorile o vas.

Si upam trdit da 90% zapletov pri sobivanju doprinesejo "tamlade" in ne tašče.  V končni fazi, če je vzgojila človeka s katerim imate otroke tako hudičeva že ni.





Jaz svojo taščo spoštujem in nikoli nebi rekla da je hudič.

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?