|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Olajšava za otroka?
13.10.2008 9:16:28   
SIMONA -23
Nekaj mi ni jasno, zato se obračam na vas. Septembra sem začela delati, po porodniški in sem se seveda odločila, da mi izplačujejo olajšavo za 2 otroka mesečno... Sedaj me je pa malo šokiralo, ker na neto plačo 1000 EUR, dobim samo 53 EUR te olajšave za 2 otroka. DO semptembra sem imela še porodniško, ki pa je bila zaradi tega, ker sem prej delala samo 6 ur, manjša, torej 813 EUR in ko sem prijavila, da naj mi za otroke izplačajo olajšavo, sem dobila kar 110 EUR več. NE vem kako je to mogoče, da pri nižjem dohodku dobiš več olajšave, kot pri višjem, če pa se olajšava računa v % po bruto plači user posted image user posted image user posted image  Sme bila že pri naši računovodkinji in mi je rekla, da ji tako izračuna program za računanje plač....

Zanim me koliko olajšave dobite vi za 2 otroka??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Olajšava za otroka?
13.10.2008 9:30:30   
Erdbeere
Olajšava za dva otroka pride 379,82€, za enega pa 181,98€

(odgovor članu SIMONA -23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Olajšava za otroka?
13.10.2008 9:52:09   
jajula
kaj če bi preverila na centru za socialno delo? 

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Olajšava za otroka?
13.10.2008 10:43:53   
Luni
http://www.manpower.si/domov/informativni_izracun_place/
Zanimivo! Tudi jaz sem se zanimala nekaj v tej smeri, glede na to, da se mi je plača povečala (sedaj ima vse tri prijavljene mož), pa mi je stručka na davčni izračunala, da bi mož potem, ko bi otroke odjavil, dobil več plače user posted image  Kap! Poskusi zgornji program, je preizkušen 100 %, pa ga še vaši računovodkinji uturi! Pazi na bruto plačo delavca in bruto strošek delodajalca!!!

< Sporočilo je popravil Luni -- 13.10.2008 10:44:12 >


_____________________________



(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Olajšava za otroka?
14.10.2008 18:23:50   
Barca
Koliko imaš bruto plače? Po podatkih sklepam, da imaš 1.375€.
Samo s splošno osebno olajšavo imaš bruto plačo 911€, z olajšavo za 2 otroka pa 1.000€. Drži, sem šla peš računat.

Izračunaš pa si lahko sama takole:
brutto plača
- 22,1% prispevkov
- splošna olajšava 246,63€ mesečno (+olajšave za otroke,kot je navedla Erdbeere))
= davčna osnova
- davek po lestvici
= neto plača






Če znaša neto mesečna
davčna osnova v eurih


Znaša dohodnina v eurih


Nad

Do








598,97



    16 %


598,97

1.197,93

95,84

 + 27 %   nad 598,97


1.197,93



257,56

 + 41 %   nad 1.197,93

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Olajšava za otroka?
19.1.2009 8:47:32   
Brbs
Olajšava za dva otroka pride 379,82€, za enega pa 181,98€


verjetno je govora o bruto, ali ne?

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?