|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prihajava iz politično ideološko različnih dr...
27.12.2010 17:54:21   
mvelnikar
Pozdrav.

Malo daljše pisanje...

Oba imava 26 let. Skupaj sva sedmo leto, od tega zadnje leto in pol živiva skupaj. Ona je najlepše in najboljše, kar se mi je zgodilo.

Malo predzgodbe za lažje razumevanje. Lahko ga samo preletite:

Problem, ki sem ji ga že zelo zgodaj oz. v začetku najine zveze omenil in za katerega sem upal, da ne bo nikoli prišel na površino, pa je prišel in je naslednji:

Oba prihajava iz družin z močnim političnim prepričanjem kar se tiče polpretekle zgodovine in na žalost sedaj vidim, da sva le midva sposobna, verjetno tudi zarad let, iti preko tega in razmišljati malo širše oz. v smeri dobrih odnosov vseh nas.

Ona prihaja iz precej pobožne družine, njeni stari starši oz. sorodniki so se v času 2.sv.vojne pridružili protikomunistični milici oz. beli gardi, dva sta bila kasneje ujeta in že po vojni ubita brez sojenja, v času Tita jim je bilo vzeto precej premoženja(z denacionalizacijo dobivajo nazaj), del družine zaradi strahu pobegnil v Argentino, v glavnem so izrazito desno usmerjeni in pravzaprav vsakogar, ki ni veren in ki podpira katero izmed levih strank, označijo kot komunista, da skrajno neokusnih besed, s katerimi označujejo npr. Kučana, Pahorja, Kresalovo, Jankoviča, ... niti ne omenjam.

Jaz prihajam iz izrazito "rdeče" familije. Stari oče bil v OF in se boril proti okupatorju; cerkev, ki prisegla zvestobo nacistom oz. lokalni župnik je v času 2.sv.vojne izdal, v kateri hiši se skriva del naše "komunistične" družine, ki so jo nato našli in poslali v koncentracijsko taborišče(od tega trije otroki), baje na jugu Nemčije, kjer nihče ni preživel. Prav tako tudi moji ne najdejo niti ene dobre besede ali razumevanja za nasprotno stran...

Torej, obe družini z svojo zgodbo in "krivicami" oz. žalostnimi zgodbami in svojo razlago zgodovine.

Kje sploh je problem?

Slednji se je pojavil kmalu v času, ko sva se s punco vselila skupaj in ko so njeni starši videli, da misliva resno ter da je hčerka mene izbrala kot življenskega sopotnika. Vse do takrat zgoraj omenjeno nikoli ni bil problem oz. nikoli nismo kaj omenjali na to temo in sem se s starši razumel povsem dobro.

Kmalu po najini vselitvi pa so me njeni starši začeli obtoževati, da sem jaz kriv za to, da ona ne hodi več v cerkev oz. da več po njihovo "ne čuti Boga", da sem jaz kriv za to, da sva se skupaj odločila, da pa se v prihodnosti ne bova cerkveno poročila, da morebitnih otrok ne bova krstila, da trenutno uporabljava kontracepcijo, moji pa niso bili prav nič boljši in so jim zmetali svoje v obraz ter jih zmerjali na tak način, da me je trenutno prav sram, da so moji starši.

Kaj me najbolj boli? Da vidim svojo punco popolnoma strto zaradi vsega, kar se je zgodilo, sploh zaradi dejstva, da ji družina pomeni ogromno, da njena družina mene pravzaprav ne sprejema, da so še moji postali do nje hladni, da je nemogoče, da bi starše obeh še kdaj skupaj zbrala v enem prostoru.

Ima kdo kak koristen nasvet, kako naj sploh sedaj naprej s starši gradiva en odnos? Vse kar si oba želiva je le to, da bi bili v dobrih odnosih, v kontaktu, se zbrali ob praznikih, da bi se veselili za naju. Jaz sem pripravljen zaradi punce požreti prav vse kar sta mi njena v glavo povedala, punca prav tako. Želiva si samo normalnih odnosov. Nočeva postati še dva, ki se je odtujil od staršev in ostati pravzaprav brez stikov...

   


hvala in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 17:57:14   
Anonimen
Joj, mladina user posted image , zgodovina je pokopala njihovega duha, ne dovolita, da to stori še z vajinim.

(odgovor članu mvelnikar)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:03:03   
ribica.
po mojem je vse bolj na majavih nogah, če ona dupušča, da se je to dotakne. Jaz sem v podobni situaciji, samo ne gre za tako skrajen primer. Pri nama problemov ni, ker sva se midva med sabo dogovirila tako, da je nama obema prav. Če mojim ali njegovim kaj ni prav,pa to ni najim problem. Jaz njega dajem na prvo mesto in on mene, pred svojimi. Pa so se seveda našle opazke in obtoževanja, da je on na ič, pa da zaradi njega ne hodim več v cerker, saj ne rabim naštevat. i se moraš zmenit z njo, ona mora sama pri sebi razčistit kaj bi rada. POtem vse ostalo gre. KOnec koncev bo poročena s tabo in ne s svojimi starši. In človek se pač mora vprašati v čem je smisel zveze, če plešeš pod taktirko staršev.

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:23:33   
Gina
Ne vem kako to razčistit, ker spremenil ljudi ne boš. Oboji so prepričani, kako se jim je zgodila krivica, ne vidijo ven iz tega. Edina opcija je pritisnit na njihova materinska, očetovska čustva, pa na tem gradit. To bo morala pa tvoja z njenimi in ti s svojimi naredit. PO drugi strani pa malo zamižat na eno oko, kadar bodo sitnarili in jih buci buc potolažit, da boš otroke vseeno pošiljal v cerkev oz. tvoje starše, da če jim to itak nič ne pomeni, da se ne morejo zato sekirat, če otrok hodi tja - pa da boš zanesljivo našel župnika, ki ni fanatik, ampak velik človek, ki ni predstavnik cerkve d.o.o. ampak Cerkve kot nečesa lepega in zdravega. Pa še to moraš vedet, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha. Vse bo še dobro, samo skupaj stojta, ne kregajta se še vidva zavoljo staršev. Take stvari lahko celo razdrejo čisto lepe in dobre odnose. Ker se lahko vsak od vaju začne potiho spraševat, če morda pa le nimajo prav - če te ves čas potiho pupajo.... no, do tu pa ne smeta stvari spustit. Ne se pustit pumpat. Noben od vaju. V to spada pa prvi del - razčistiti s svojimi starši kaj dovolita in kaj ne in zaigrat na materinska čustva. Brez skrbi, da jim pomeni njihov otrok več kot trmarjenje zavoljo ideoloških prepričanj - vsaj če so zdravi starši. Če so pa bolni, potem jim pa bog pomagaj, ker vidva jima ne moreta.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:24:12   
mvelnikar
Tule sploh ne dajem pod vprašanje najine zveze. Na najin odnos to sploh ni vplivalo, le želiva si normalnega odnosa s starši, ki pa preko svoje omejenosti ne morajo, tako njeni kot moji, kar je žalostno. In midva sva že zdavnej postavila meje in kot sem rekel, sva pripravljena marsikaj požreti za dobro odnosov. Te pa stvari prizadenejo. Konec koncev gre za starše.

Sprašujem se kaj sploh še narediti za dobro odnosov?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:28:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Na najin odnos to sploh ni vplivalo,


Seveda je - tebe boli, in punca se počuti popolnoma strto.

Odpri oči, če so jih že razne ideologije zamazale staršem.

(odgovor članu mvelnikar)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:35:31   
mvelnikar
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Na najin odnos to sploh ni vplivalo,


Seveda je - tebe boli, in punca se počuti popolnoma strto.

Odpri oči, če so jih že razne ideologije zamazale staršem.


Oba sva prizadeta logično ja, ampak to ni vplivalo na najin medsebojni odnos, ker se zavedava da to ni problem naju. Mogoče sem premalo poudaril, da sva s punco enakega mnenja in da je tudi ona svojim povedala svoje in da tako ne bo šlo naprej. Sva prepametna, da bi takšne bedarije vplivale na najin odnos, vplivajo pa na odnos z najimi starši in to te prizadene, predvsem punco je.

Sem gor sem se bolj obrnil z upanjem, da je kdo že bil v podobni situaciji in si želel rešiti nastalo situacijo in jo tudi je ter da bi mogoče podal kakšen pameten nasvet...


< Sporočilo je popravil mvelnikar -- 27.12.2010 18:38:11 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:37:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Na najin odnos to sploh ni vplivalo,


Seveda je - tebe boli, in punca se počuti popolnoma strto.

Odpri oči, če so jih že razne ideologije zamazale staršem.


Mogoče sem premalo poudaril,


Mogoče sem premalo razložila...user posted image . Vpliva že na to, da sta oba slabe volje, beri da se počutita kot si zgoraj napisal - namesto da bi ta čas nabirala zvončke in se imela lepo.

(odgovor članu mvelnikar)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:41:33   
mvelnikar
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Na najin odnos to sploh ni vplivalo,




Seveda je - tebe boli, in punca se počuti popolnoma strto.

Odpri oči, če so jih že razne ideologije zamazale staršem.


Mogoče sem premalo poudaril,


Mogoče sem premalo razložila...user posted image . Vpliva že na to, da sta oba slabe volje, beri da se počutita kot si zgoraj napisal - namesto da bi ta čas nabirala zvončke in se imela lepo.


Kaj ni normalno, da takšne stvari vplivajo nate in da ne moreš kar preklopiti? Ni nama vseeno za odnose, za to kar se dogaja, če pa nama bi bilo vseeno za nastalo situacijo, pa bi kot praviš šla lahko kar zvončke nabirat in se nama bi po domače fučkalo kaj pravijo, tako pa hočeva pač nastalo situacijo rešit.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:44:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

tako pa hočeva pač nastalo situacijo rešit.


Kako pa mislita to rešit, odprepričat globoko prepričane?

(odgovor članu mvelnikar)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:52:16   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Kaj ni normalno, da takšne stvari vplivajo nate in da ne moreš kar preklopiti? Ni nama vseeno za odnose, za to kar se dogaja, če pa nama bi bilo vseeno za nastalo situacijo, pa bi kot praviš šla lahko kar zvončke nabirat in se nama bi po domače fučkalo kaj pravijo, tako pa hočeva pač nastalo situacijo rešit.



starih bikov itak ne boš premaknil... žal bosta morala najprej med sabo razčistit ali sta OK glede vsega tega, potem pa "tastarim" dat vedet, da njihova ideologija nima popolnoma nobene veze z vama, z vajino ljubeznijo, odnosom in prihodnostjo oz. vajino družina... verjetno mislita svoje otroke vzgajati in jih učiti čisto po svoje... potem je pa žogica pri njih, ali bodo to sprejeli in živeli z vama dalje, kot s hčero in zetom oz. sinom in snaho, brez "priveska" politične ideologije... je pa, brez zamere, to že vplivalo na vaju in res se morata vidva med sabo pogovorit o tej stvari, ker vsa stvar se bo dejansko začela kazati šele, ko bosta imela otroke in bodo "tastari" začel še bolj vlečt vsak na svojo stran...
vama pa želim veliko sreče... user posted image

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:52:27   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Tule sploh ne dajem pod vprašanje najine zveze. Na najin odnos to sploh ni vplivalo, le želiva si normalnega odnosa s starši, ki pa preko svoje omejenosti ne morajo, tako njeni kot moji, kar je žalostno. In midva sva že zdavnej postavila meje in kot sem rekel, sva pripravljena marsikaj požreti za dobro odnosov. Te pa stvari prizadenejo. Konec koncev gre za starše.

Sprašujem se kaj sploh še narediti za dobro odnosov?

Pomoje kaj dosti ne bosta spremenila. Pustita tako, kot je, ker bolj bosta posegala vmes bolj bo smrdelo. Če še ne vpliva, bo nekoč sigurno. Pride to z leti. Verjamem, da vama ni vseeno in da je situacija zoprna za oba. No, jst bi se malo distancirala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:54:57   
mvelnikar
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

tako pa hočeva pač nastalo situacijo rešit.


Kako pa mislita to rešit, odprepričat globoko prepričane?


Nikogar ne želiva prepričevat v kaj drugega, želiva le, da bi za dobro odnosov šli preko tega in vzpostavili normalne odnose. In tu pravzaprav nimam več ideje kaj narediti. Konec koncev ne bova živela z njima, bova samo midva skupaj, ampak oni so le starši in preprosto se ne moreva sprijazniti z dejstvom, da bodo zaradi takšnih stvari odnosi postavili pravzaprav minimalni oz. hladni.

< Sporočilo je popravil mvelnikar -- 27.12.2010 18:57:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 18:57:10   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar
Nikogar ne želiva prepričevat v kaj drugega, da bi za dobro odnosov šli preko tega vzpostavili normalne odnose. In tu pravzaprav nimam več ideje, kako.
Očitno si tega ne želijo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 19:02:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

tako pa hočeva pač nastalo situacijo rešit.


Kako pa mislita to rešit, odprepričat globoko prepričane?


Nikogar ne želiva prepričevat v kaj drugega, želiva le, da bi za dobro odnosov šli preko tega in vzpostavili normalne odnose. 


Pobožne želje, bi rekli verniki.
Ali utopistične, bi rekli komunisti (če so bili to oni user posted image , saj več ne vem).

(odgovor članu mvelnikar)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 19:58:56   
zvezdica_1
mogoče je bila napaka storjena že na začetku veze, ko sta tako govorjenje dopuščala. ti poveličevanje o beli gardi, ona o komunistih ( al obratno, user posted image )

jaz bi od odrasalih ljudi pričakovala, da se vsaj znajo izražat, svoja prepričanja lahko izrazijo tudi na bolj vljuden način, predvsem pa s primernimi izrazi. mogoče bi oba pojasnila staršem, da nihče ne želi spreminajti njihovega prepričanja, ampak da se debati enostavno izognete ( pa govorite o vremenu, cenah v trgovini), oz. da naj svoje prepričanje (če je tako potrebno razglabljati o vojni) izrazijo s primernimi besedami. da ne želiš, da bi vajini otroci poslušali tak besedni zaklad....

ampak težava je, če sta se določila smao za civilno poroko, mogoče celo za koruzo-ai bodo njeni starši sposobni sprejeti novico in dejstvo, da njihov vnuk ne bo krščen? da se bdo odpovedali svojim rperpičanjem o očiščenju izvirnega greha z izjavo, da bosta za vero otroka poskrbela njeogva starša, kljub temu da je očitno težava že sedaj, ker ona ne sedi vsako nedeljo pri maši? sicer pa me resno zanima razlog, zakaj naenkrat več ne obskuje maš(pa ne, ker bi bila radovedna, ampak ti si jo sprejel verno z vsemi cerkvenimi obveznostmi zraven- mogoče je razlog za odklonilen odnos njenih staršev do tebe v razlogu, zakaj ona več ne hodi v cerkev....)

resno pa dvomim, da boste kaj rešili. verniki se žal običajno ne ponašajo ravno s strpnostjo, o kateri govorijo tako radi. nočem biti žaljiva, a iz govorov iz prižnice ter dejanjih cerkve se da razbrati marsikaj. vi2 pa nimata samo ene verne druužine za spametovat, ampak še ta drugo, "komunistično"-verjetno nič manj zagreto in strpno, ko pride do zadev vaških straž...

je pa žalostno, 2. sv. vojna je pobrala nekaj milijonov žrtev, zaradi nestrpnosti in nespoštovanja izbire drugh pa "mori" še danes....



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:17:07   
ronja
Nisem bila v taki situaciji, imamo slučajno še kar podobne in nikakor ne tako ekstremne nazore vsi skup, tako da ne bo iz izkušnje, ampak v vajinem primeru bi jaz postavila pravila: o politiki se ne pogovarjajte. Vsi veste, kakšno mnenje ima drugi, zdaj pa to pustite pri miru, saj se očitno zmenit ne boste mogli. Lahko ste samo sin/hči in starši, ki se pač pogovarjajo svašta, ne pa ravno o polpretekli zgodovini.

Dajta jim pa oba jasno vedet, da če ne mislijo sprejet partnerja, potem se tudi vidva ne mislita trudit za odnos z njimi. Saj starši si vseeno večinoma zelo želimo imet lepe odnose z otroki in bi marsikaj za to naredili. Poizkusite tako, saj to valjda oboji razumejo, da ona ni pošiljala nikogar v taborišče in da ti nisi pobijal belogradistov, ali ne?user posted image Starši znajo manipulirat, kadar vejo, da lahko. Če jim daš vedet, da se te igre ne greš več, potem nehajo - to pa je iz lastne izkušnje, sta to počeli obe mami (vsaka na čisto drug način), dokler ju nisva ustavila.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:21:56   
ronja
ampak oni so le starši in preprosto se ne moreva sprijazniti z dejstvom, da bodo zaradi takšnih stvari odnosi postavili pravzaprav minimalni oz. hladni.

Ne bodo zaradi banalnosti odnosi hladni: če imaš otroka res iskreno rad, ne boš svojega političnega prepričanja postavljal pred njegovo srečo. Če to delaš, potem je problem veliko globlji kot to, kaj so komu počeli pred n leti... In za takimi starši ni treba tako veliko žalovat. Sicer mislim, da se bojo spametovali, samo pogruntat morajo, da nimajo kaj, pa da oni več izgubijo kot vidva. To pa lahko samo, če jima dasta oba jasno vedet, da nimajo kaj zmerjat/grdo govorit/... partnerja/ke, pa pika. Še ena taka, pa se ne oglasim več, konec. Dokler vejo, da je vama to tako zelo hudo, da bi vse pogoltnila, samo da bi "imeli lepe odnose", pa igrajo na te karte. Če bojo videli, da to ne bo šlo, se bojo spametovali, saj si verjetno želijo ostat v stikih s sinom/hčerko. Morajo si oni to bolj želet kot vidva - dokler si vidva bolj, pa vidva požirata in se oni ne trudijo. Je pa hudo, ko moraš dat na kocko in se vprašat, ali te imajo res dovolj radi... Ampak brez tega noben lep odnos nič ne pomeni, ker je zaigran.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:23:25   
Tadej1415
Pozdravljen,

za vaju dva imam zelo enostavno a tudi zelo radikalno rešitev. Če se imata res tako rada kot pravita in če sta oba trdno prepričana, da sodita drug k drugem in da sta si en drugemu na prvem mestu potem enostavno prekinita vse stike z vajinimi domačimi.

Poizkušala sta z lepa pa ni šlo - zdej dejta pa z grda.

Ko bodo oboji videli da jih ignorirata in da vaju lahko izgubijo bodo mogoče našli v zgodovini izgubljeno pamet.

Če pa tudi to ne pomaga (niti ob predpstavki da ne bodo smeli videti morebitnih vnukov) potem jim pa ni pomoči in tudi niso vredni da sami sebe imenjjejo vajini starši.

Vem da je to zelo radikalen ukrep a radikalne situacije terjajo radikalne ukrepe.

Pa vso srečo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:46:24   
mateyka
Konec koncev ne bova živela z njima, bova samo midva skupaj, ampak oni so le starši in preprosto se ne moreva sprijazniti z dejstvom, da bodo zaradi takšnih stvari odnosi postavili pravzaprav minimalni oz. hladni.


jah, po moje se bo kr treba. saj prisilit jih ne moreš?

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:47:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Konec koncev ne bova živela z njima, bova samo midva skupaj, ampak oni so le starši in preprosto se ne moreva sprijazniti z dejstvom, da bodo zaradi takšnih stvari odnosi postavili pravzaprav minimalni oz. hladni.


jah, po moje se bo kr treba. saj prisilit jih ne moreš?



Očitno je določena mera idealizma (kateregakoli, po izbiri), stvar dednosti.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:55:49   
mateyka
mvelnikar, eno je kaj lahko ti narediš za dober odnos, drugo pa kar RABI naredit druga oseba/skupina, da je stvar harmonična. medsebojni odnosi niso enostranska stvar in ZATO ni recepta ali magičnega dejanja s tvoje strani, ki bi rešila/naredil korak namesto druge osebe, da stvari stečejo tako kot je treba. bo kar tista oseba morala narest kar je treba narest, da boste lahko lepo komuniciral. nobeden tega ne more narest namesto nje. če noče, potem lepe komunikacije pač ne bo. na žalost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
27.12.2010 21:56:35   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Konec koncev ne bova živela z njima, bova samo midva skupaj, ampak oni so le starši in preprosto se ne moreva sprijazniti z dejstvom, da bodo zaradi takšnih stvari odnosi postavili pravzaprav minimalni oz. hladni.


jah, po moje se bo kr treba. saj prisilit jih ne moreš?


Očitno je določena mera idealizma (kateregakoli, po izbiri), stvar dednosti.


ali indoktrinacije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 0:14:19   
mvelnikar
hvala za mnenja in čas ki ste si ga vzeli.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 8:48:27   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Kaj ni normalno, da takšne stvari vplivajo nate in da ne moreš kar preklopiti?




seveda je normalno. za  kakšen dan recimo. v tem času zadevo prežvečiš in izpljuneš. in greš dalje. kot je ena že napisala: prepričanih ne boš odprepričal. ne moreš drugih spreminjat, ampak vedno najprej sebe. TI oz. VIDVA morata iti čez to.

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?