|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina
5.4.2011 14:15:36   
titanik
Mene pa zanima,če ima katera kaj izkušenj glede preživnine.
Kaj storiti ,če oče ne nakaže do določenega datuma,ki ga je določilo sodišče.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina
5.4.2011 14:40:07   
ona
Nič,počakaš ene dva meseca,če ne bo plačeval in greš v izvržbo preživnineuser posted image

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina
5.4.2011 14:55:07   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: ona

Nič,počakaš ene dva meseca,če ne bo plačeval in greš v izvržbo preživnineuser posted image
 

podpis, če smemuser posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina
5.4.2011 15:32:08   
DragonLady
Tko, ja...izcuzat človeka za vsak možen cent, pa tud, če magar crkne. Vsaka zadeva ima dve plati zgodbe...ni potrebno zdej raztrgat človeka, če en mesec zamuja. Ja, hudi časi so...za vse. Ne samo za mamice, tudi za očke. Komunicirajta, se bosta sigurno lahko kaj pametnega dogovorila. Če vama je to sploh v interesu...Ali je slajše dat bivšega v izterjavo?

Oprosti mojemu sarkazmu, ampak vedno več primerov poznam, ko mame, bivše partnerice igrajo na karto "sem samohranilka", njihovi bivši partnerji pa mastno plačujejo. In ne mislim samo v evrčkih.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina
5.4.2011 16:39:39   
Medea10
DragonLady user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preživnina
5.4.2011 16:53:15   
ksenija12
pokliči ga, vprašaj ga, zakaj ni nakazal..komunicirajta
-če noče nakazat oziroma pravi, da mu je preživnina previsoka al da pravi da bo čez dva dni, pa ni, pa da reče da bo čez tri dni, pa ni, pa čez en mese še ni, potem pač zaprosi na preživninskem skladu, ker se očitno ne bo samo zrihtalo..
-če pa ima sam finančne težave, pa malo počakaj, ne delaj panike, razen če nimaš za živet, potem pač naj ti vsaj en manjši del nakaže...

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina
5.4.2011 17:06:52   
mika
Tko, ja...izcuzat človeka za vsak možen cent, pa tud, če magar crkne.


Od kdaj pa je preživnina cuzanje očetauser posted image

Kdo pa vpraša mamo, če ima za otroka?

nisem ločena, da ne boš mislila, da sem osebno prizadeta, ko slišim za neplačevanje preživnine.


< Sporočilo je popravil mika -- 5.4.2011 17:07:45 >

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preživnina
5.4.2011 17:29:59   
urška
preživnina ni cuzanje očeta.

seveda se naredi, da ne more plačat do določenega datuma, ampak a on pa ni tolk, da bi sam poklical in rekel: ej sorry, ta mesec bom malo zamudil? zdej ga mora ona prosit? in za zahvalo še po kolenih hodit za njim, ker ji pravočasno nakaže? lepo vas prosim, denar je za otroka. na elektru pa na komunali in plinovodu jim je popolnoma vseeno, če ona ni dobila preživnine. njej pa kar mora bit?!

je pa res, da najprej se je treba pogovorit zakaj tako. vse se da rešit na razumen način. načeloma.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preživnina
5.4.2011 18:39:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Tko, ja...izcuzat človeka za vsak možen cent, pa tud, če magar crkne.


Od kdaj pa je preživnina cuzanje očetauser posted image

Kdo pa vpraša mamo, če ima za otroka? neplačevanje preživnine.



Preživnina je bila potencialno cuzanje očeta, dokler ni bila dogovorjena in potrjena na sodišču. Ne vem, ampak naša sodišča ne določajo tako astronomskih preživnin, da bi to lahko bilo cuzanje očeta. In če oče misli, da to je - ima še vedno na voljo vsa pravna sredstva, da (oderuške) sklepe izpodbija.

Kako se preživnina izterja? Enako kot vse ostale terjatve, samo da so tukaj postopki, če prav sledim, bolje izvršljivi.

Kot prvo bo dolžnik (v tem primeru odgovoren oče) sam poklical, da ne more plačati, in sam predlagal, kdaj bo znesek lahko poravnal. Razumen upnik običajno predlog sprejme, razen če se ne ponavlja že n-tič.
Če dolžnik tega ne stori, se ga terja, najprej ustno (se poskuša dogovoriti zgoraj napisano), po dveh neplačilih še pisno, po tretjem izvršba.
Prav tako razumen upnik ne čaka zadnjega centa, ki naj bi ga dobil, ampak tudi sam z denarjem, ki je namenjen preživljanju družine, preudarno ravna.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preživnina
5.4.2011 18:46:58   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: titanik

Mene pa zanima,če ima katera kaj izkušenj glede preživnine.
Kaj storiti ,če oče ne nakaže do določenega datuma,ki ga je določilo sodišče.



Kaj storiti?
Jaz bi rekla, da je precej odvisno od razloga zakaj ni nakazal denarja.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preživnina
5.4.2011 20:37:04   
Spark
Malo bom udarila mimo, ampak nisem iz teh vod in me res zanima. Prijatelj je ločen. Njegova plača je cca 700€, za svojega otroka nakazuje preživnino cca 150€. Sedaj ima novo družino in dva otroka. Preživnina pa mu ostaja enaka. Ali je to res, da nima možnosti spremembe višine preživnine, pa čeprav ima še vedno isti dohodek in sedaj še dva otroka z novo partnerko? Aja, pa kaj naredi oče, če mama ne dovoli stikov otroka z očetom. Mu nagaja, on ji redno plačuje preživnino, pa čeprav mu sedaj ne zmanjkuje za otroka ki jih ima z drugo partnerko.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preživnina
5.4.2011 20:55:55   
Taddy78
A je prvi otrok kaj manj vreden?


(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preživnina
5.4.2011 21:07:49   
titanik
Ne narobe razumet,to ni zamene sprašujem za sestro starejšo.Ona je že čisto obupala,ker jo tako zajebava z temi nakazili.Jaz vem ,da bi drugače ukrepala,če noče poslušati nasvetov od drugih...
Saj vendar gre denar za otroka.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preživnina
5.4.2011 21:32:30   
Spark
A je prvi otrok kaj manj vreden?

To ne, vendar s tako plačo težko shajajo. Njegova sedanja partnerka pa ima minimalca. In svojima dvema otrokoma nikakor ne moreta nameniti toliko kot starejšemu otroku iz prvega zakona.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preživnina
5.4.2011 21:53:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

A je prvi otrok kaj manj vreden?

To ne, vendar s tako plačo težko shajajo. Njegova sedanja partnerka pa ima minimalca. In svojima dvema otrokoma nikakor ne moreta nameniti toliko kot starejšemu otroku iz prvega zakona.


Če sem malo cinična - vprašaj tiste, ki pravijo, da otroci nič ne stanejo user posted image .

Sicer pa ne vem, je odgovor bolj kompleksen, odvisen tudi od tega, kakšne dohodke ima partnerka, pa tudi od sitaucije na splošno. Se mu ja plača znižala zaradi razlogov, ki niso na njegovi strani (stečaj podjetja, finančne težave firme)? Ali je imel že prej takšno? Prvi razlog je lahko deloma utemeljen, da se preživnina zniža, če je plača ostala taka kot je in je on dobil še dva otroka - razloga ni.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preživnina
5.4.2011 22:53:05   
scarlett_
Kot je meni znano lahko ob rojstvu otroka z drugo partnerico vlaga prošnjo za znižanje preživnine za otroka s prvega zakona. Ne, ker bi bil ta vreden manj, ampak ker je vreden enako. Prvič je bil izračun narejen na podlagi enega otroka, drugič torej na podlagi dveh. Vendar lahko, da se motim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preživnina
6.4.2011 8:32:23   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: titanik

Mene pa zanima,če ima katera kaj izkušenj glede preživnine.
Kaj storiti ,če oče ne nakaže do določenega datuma,ki ga je določilo sodišče.



Hm, kaj pa kaka bolj prijazna varianta, da ga npr. pokličeš in vprašaš. Lepa beseda lepo mesto najde, razen če je psihopat.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preživnina
6.4.2011 8:35:47   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: titanik

Ne narobe razumet,to ni zamene sprašujem za sestro starejšo.Ona je že čisto obupala,ker jo tako zajebava z temi nakazili.Jaz vem ,da bi drugače ukrepala,če noče poslušati nasvetov od drugih...
Saj vendar gre denar za otroka.



Šele sedaj videla, da ne plačuje redno. No, jaz bi ga vsekakor poklicala in povprašala in če bi mutil, bi mu pojasnila, kaj sledi.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preživnina
6.4.2011 8:37:18   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Tko, ja...izcuzat človeka za vsak možen cent, pa tud, če magar crkne. Vsaka zadeva ima dve plati zgodbe...



No, ja, če se navezujem na tvojo teorijo cuzanja, potem tudi otrok cuza mamo, pa če magar crkne user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preživnina
6.4.2011 9:33:30   
DragonLady
Lepo je jemat stavek iz konteksta ane, Andromeda? Če me že citiraš, citiraj kompleten komentar. Sem napisala, naj komunicirata in se najprej pogovorita. Če sta bila sposobna skupaj živet in imet skupaj otroka, bosta pa menda sposobna tudi spregovorit dva stavka skupaj. Če sta oba kolko tolko normalna, seveda. Če si pa nagajata, je pa druga stvar. Potem takem se postavlja pod vprašaj zrelost za imeti otroka. Če je pa res, da oče redno ne plačuje preživnine in je on "krivec" za nekomunikacijo, se pa strinjam...naj gre na CSD in sproži postopek. Preživnina je konec koncev namenjena otroku. Ni tu debate o tem, ali mu preživnina sploh pripada. Seveda mu.

Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke. Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"
Pa ne mislim zdaj debatirat o tem, zakaj sta sploh šla narazen, ker bi bilo brezplodno. Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.

Je pa ta dogovor na sodiščih, za katerega se dobi tudi odločba oz. sklep taka, da ne določa samo zneska preživnine, ampak tudi pogostost stikov, ki naj bi se jih držali. Pa se jih večinoma ne. Bodimo iskreni...

Je pač pri nas tako, da se da glede denarja vse takoj iztožit, za stike pa se oče izjemno težko izbori. Je tu pravica? Mogoče malo v razmislek...
Pa nisem na nobeni strani, ampak izigravanje sistema in očetov je pri nas doživelo vrhunec in me moti, da so očetje tu manjvredni. V nekaterih primerih so celo bolj sposobni in zreli vzgajanje otrok, kot matere. Poznam tako matere kot očke, ki znajo zrelo in odgovorno skrbeti za otroke, so pa tudi izjeme. Na OBEH straneh.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preživnina
6.4.2011 10:25:12   
mika
Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke. Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"
Pa ne mislim zdaj debatirat o tem, zakaj sta sploh šla narazen, ker bi bilo brezplodno. Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.


Malo več napiši kaj pomeni luxuziranje matere in da otrok nič ne občuti. A je lačen, a ni oblečen, ne skrbi zanj, ne plačuje položnic, ga ne pelje na dopust...
A bi se ločena mati morala zapustit in nikoli več prestopit praga kakršnegakoli lepotnega salona, ker oče plačuje preživnino?
kakšno preživnino ta otrok dobiva, da si mnenja, da je za lux matere.

takšne komentarje pričakuješ od kakšnega očeta, ki mu je teško dat vsak cent za otroka, z izgovorom, da je za materin luxuz....ali pa od ženske, katere partner plačuje preživnino za otroka iz prejšnje zveze in ji je to odveč.

Ne bi pa nikoli pričakovala  takšnega komentarja od matere dveh otrok, ki bi naj vedela kolikšni so stroški za preživljanje otroka.

In koliko znaša preživnina za zg. omenjenega otroka?

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preživnina
6.4.2011 10:29:00   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Lepo je jemat stavek iz konteksta ane, Andromeda? Če me že citiraš, citiraj kompleten komentar.



Citirala sem zgolj to, kar me je zbodlo v oči. Če že kaj takega napišeš, pa stoj za svojimi besedami.

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preživnina
6.4.2011 10:53:01   
ronja
Če sta bila sposobna skupaj živet

Očitno nista bila, če sta se razšla. Enkrat je en psiholog napisal, da je nerealno pričakovat od ločenih staršev, da se bojo pa po ločitvi super razumeli in se enostavno lahko o vsem dogovorili - če bi imeli tako podobne poglede, potem niti ne bi šli narazen. In se mi zdi, da ima v večini primerov kar prav. Super je, če se uspeta zmenit in poznam nekaj takih primerov in se mi zdi krasno, kako jim je ratalo. Ampak pri vseh pa to ne gre tako zlahka.

Če sta oba kolko tolko normalna, seveda. Če si pa nagajata, je pa druga stvar. Potem takem se postavlja pod vprašaj zrelost za imeti otroka.

Ko je enkrat otrok na svetu (in če je preživnina, je tudi otrok), nima smisla več razglabljat o zrelosti staršev v kontekstu: zakaj so ga vendar spočeli, če niso zreli. Otrok je že tu in zdaj ni več poti nazaj.

Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"

ne poznam takih primerov zato ne bom nič sodila, bi te samo vprašala: a bi si mamica to lahko privoščila tudi prej, ko sta bila še skupaj? Ker potem si zdaj nič ekstra ne privošči. In otrok gotovo tudi občuti to, da mami ni treba škrtarit in gledat na vsak cent in je srečna. Razen če je to način bega in šopingira samo zato, da ib pozabila na bolečo ločitev, potem ap to ni ok.

Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.

Se zelo stirnjam, da morata za otroka tako finančno kot sicer skrbet oba. Je pa res, da se stroški povečajo, ko gre družina narazen, ker je treba pač plačevat 2 stanovanji (stroške in mogoče še najemnino), zato ni realno, da bi vsi lahko živeli enako lagodno kot prej. Vseeno pa če otrok živi pri njej, ona krije večino stroškov bivanja iz svojih položnic. Torej: se strinjam z miko, navedi malo bolj konkretne številke, da vidimo, ali si mamica luksuz privošči iz preživnine in otrok ni preskrbljen ali pa ima mamica pač tako plačo, da si luksuz lahko privošči, otrok je pa lepo preskrbljen. To dvoje je namreč svetlobna leta narazen.

me moti, da so očetje tu manjvredni.

Tu se strinjam; včasih se zgrozim, ko pomislim, da imam teoretično moč, da bi lubi videl svojidve mali 1x na 14 dni... Ker bi mi težko kdo očital zanemarjanje, nisem odvisna od ničesar, imam trenutno službo in stanovanje, izobrazbo... skratka nisem popolnoma neprimerna mati, bi mi skoraj 100% dodelili otroka. In potem bi bilo precej od moje dobre volje odvisno, koliko bi ju on lahko videl... Kar malo me je groza, če pomislim, kako bi se mu trgalo, če bi ju po 14 dni ne videl. Sicer se ni za bat, ker sva se itak že pogovarjala, kako bi se zmenila in verjamem, da čeprav je bilo to samo teoretično, da bi se vse lepo dogovorila, saj vendar oba veva, da imata mali oba radi in bi z vsakim precej izgubili.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: preživnina
6.4.2011 11:38:38   
DragonLady
Spoštovana velecenjena gospa MIKA...
JA, sem mati dveh otrok in ravno zato se zavedam, kakšno moč imamo matere. Pa iskreno povem, da se bojim svoje "moči". Z mojim bi se bila v hipotetični situaciji sposobna zrelo dogovorit o stikih, preživnini, itd. Če mi pa to ne bi bilo v interesu, bi pa lahko človeka zaradi svoje maščevalnosti uničila tako čustveno (stiki) kot finančno( preživnina)?!? Sodniki očetov sploh ne poslušajo, niti do besede jim ne pustijo na teh obravnavah...ne bi verjela, če ne bi sama tega videla na lastne oči. Tista peščica očetov, ki pa po letih in letih borbe na sodiščih in ogromnih stroških le dosežejo vsaj relativno normalne pogoje in stike z otroki, pa tak al tak noče niti govorit o teh svinjarijah...večina že prej odneha, ker enostavno nimajo denarja za drage odvetnike in pritožbe, drugi pa potem, ko vidijo, da zakon dejansko ni na njihovi strani. Spet redki pa zberejo pogum in prebegnejo v tujino z otrokom in celo življenje živijo kot begunci.

Kakorkoli že, debata se je spremenila v kreg o pravicah očetov in mater. Priznati moramo, da imamo matere veliko več pravic kot očetje. Sama sem mama, pa vem, da to ni prav.
Roko na srce, s tem, ko smo rodile, nismo naenkrat postale svetnice ampak MAME. In bivši partnerji se z ločitvijo niso kar naenkrat spremenili v slabe očete. Ali so slabi očetje bili že od samega začetka ali pa jih zagrenjene bivše partnerice pač zdaj vidite v tej luči, da jih lažje sovražite. Sicer pa, nisem napadala nikogar. In če se je kateri zdelo, da jo napadam, naj povem, da sem govorila samo o MENI ZNANIH PRIMERIH. In za tem stojim.

Sicer pa, ne bi bilo bolj demokratično, če bi se na tej temi oglasil kak očka, ki je doživel kaj takega? Poskusite gledat z objektivnega stališča. Kot že prej rečeno...VSAK KOVANEC IMA DVE PLATI.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: preživnina
6.4.2011 11:50:13   
mika
Dragonlady, še vedno nisi napisala zneska preživnine s katerim mama, ki jo ti osebno poznaš, tera luxuz.

ne rabiš se razburjat in vem, da obstajajo bivše, ki bi se rade maščevale bivšim možem, ampak ne s preživnino. Stiki so pa druga stvar, s temi  lahko manipulirajo, kar je absolutno podlo. Sama ne poznam nobenega primera, prej obratno, ko so otroci zaradi novi partneric, s katerimi  nimajo otrok, v breme.

Aja, jaz se sama sebe ne bojim, ker se dobro zavedam, koliko moj mož pomeni hčerki in tega nikoli ne bi ogrožala. upam, da do takšne situacije nikoli ne pride, se pa dovolj dobro poznam, da hčerki nikoli ne bi želela škodovati. Preprečevanje stikov otroka z očetom je pa za otroka zelo škodljivo. 

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?