|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   večerja
13.12.2012 11:43:32   
gsatalema
Saj vem, da sem morda malo hitra..., pa vendar me zanima kaj boste ve pripravljale za silvestrovanje. Po kar nekaj letih, imamo 6 ljudi + mi domači na silvestrovanju pri nas doma. Tiste stare klasične večerje mi najbolj ne dišijo več. Rada bi pripravila nekaj bolj simpl, pa ne vsakdanjega. Kaj predlagate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: večerja
13.12.2012 11:50:22   
LittleSun
Lani je moja mami, sicer za božič, pa vendaruser posted image pripravila super meni.

Za predjed je bil avokadov namaz z malimi rakci, serviran za vsakega v polovici avokada in domač čebulni kruhek (lahko tudi francoza narežeš,ali toastke popečeš)
za glavno jed je bil pa raclette z raznim meskom, sirekom, zelenjavo. Če ne poznaš raclette je namizni žar na katerem si pečeš in spodaj ima predalčke, da si še gratiniraš z isto imenskim sirom. Meni je to super ideja, saj samo na male koščke vse narežeš, vsak si sam pripravi kar mu paše in še druženje je podaljšano.
Za sladico pa je naredila panna cotte.




(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: večerja
13.12.2012 12:10:42   
nyna84
Jaz sem razmišljala, da bi letos pripravila mesni fondi, pa zraven več vrst prilog in pomak.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: večerja
13.12.2012 12:21:48   
Hope2
Mi bomo isto kot lani. Bomo na plaži, zakurili ogenj, pekli klobase, koruzo, pajani kruh. Za sladico pa doma pripravim nekaj čokoladastega. Mal za spremembo od vseh dolgoletnih takih in drugačnih jedilnikov- je tole prav uživaškouser posted image


Mogoče še bobipalčke, ker so tolk popularne zadnje časeuser posted image user posted image

Aja in ker je še losos popularen in po novem znak gostoljubljauser posted image . File lososa posoliš in poporaš. Stran ki nima kože namažeš na tanko z zenfom. Pustiš nekaj ur. Tik pred peko vzameš skledo, not sipaš japonske drobtine (obvezno japonske), nasekljaš svež peteršilj, svežo baziliko, limonino lupino in 1-2 žlici olivnega olja (za 2-4 mini filije). Zmešaš- masa mora biti še vedno zelo suha. to maso pol daš na lososa, na tisto stran ko ni kože. koža pride dol, na naoljen pekač. Drobtine daš kar n adebelo (itak se ti vsuvajo dol) in daš v pečico. V bistvu ful malo dela, ne rabiš bit zraven in zelo slastno. Te drobtine so zelo hrustljave. Pečeš do 15 minut, ozodvisno kolk želiš met lososa pečenegauser posted image

Za predjed, pa je meni itak tatarc zakon ob taki priložnosti

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.12.2012 12:27:04 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: večerja
13.12.2012 12:32:01   
Tippi
Bobipalčke user posted image

Midva bova letos sama. In ker bova v novi kuhinji user posted image , bom zagotovo pripravila kakšno fuzijo okusov user posted image Nimam še ideje kaj, ampak zagotovo nekaj spešl. Predjed bo verjetno avokadov namaz, ker ga imava oba noro rada, za sladico pa sladoled z vročimi gozdnimi sadeži, ki ga prav tako obožujeva. Na mizi bodo tudi oreščki, orehi s suhim sadjem, kot vedno, zraven pa še polnjeni dateljni z maskarponejem in makedamijo. to slednje je že tradicija. Zraven pa ena, mogoče dve, ali pa celo tri user posted image buteljkice vina.

Če ma katera kakšno idejo za večerjo, ki bi pasala v moj meni, se priporočam. Edini pogoj je, da je veliko zelenjave in čim manj mesa. Ribe odpadejo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: večerja
13.12.2012 12:37:34   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Mi bomo isto kot lani. Bomo na plaži, zakurili ogenj, pekli klobase, koruzo, pajani kruh. Za sladico pa doma pripravim nekaj čokoladastega. Mal za spremembo od vseh dolgoletnih takih in drugačnih jedilnikov- je tole prav uživaškouser posted image


Mogoče še bobipalčke, ker so tolk popularne zadnje časeuser posted image user posted image

Aja in ker je še losos popularen in po novem znak gostoljubljauser posted image . File lososa posoliš in poporaš. Stran ki nima kože namažeš na tanko z zenfom. Pustiš nekaj ur. Tik pred peko vzameš skledo, not sipaš japonske drobtine (obvezno japonske), nasekljaš svež peteršilj, svežo baziliko, limonino lupino in 1-2 žlici olivnega olja (za 2-4 mini filije). Zmešaš- masa mora biti še vedno zelo suha. to maso pol daš na lososa, na tisto stran ko ni kože. koža pride dol, na naoljen pekač. Drobtine daš kar n adebelo (itak se ti vsuvajo dol) in daš v pečico. V bistvu ful malo dela, ne rabiš bit zraven in zelo slastno. Te drobtine so zelo hrustljave. Pečeš do 15 minut, ozodvisno kolk želiš met lososa pečenegauser posted image

Za predjed, pa je meni itak tatarc zakon ob taki priložnosti

user posted image user posted image Tud jaz že doživela podobno novo leto. super res!!

Teh drobtin nisem še nikoli uporabila user posted image Ok, tud sicer ne uporabljam veliko drobtin, ampak jih bom pa res kupila. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: večerja
13.12.2012 12:38:17   
Hope2
No zelenjava pa ja ne more bit slavnostnauser posted image

Kaj pa velike školjke (testenine) polnjene z rikoto, parmezanom in špinačo. Špinačo prej ožameš in na olivnem olju s česnom na hitro prepražiš. Potem daš v pekač, zaliješ s smetano, posuješ mal še parmezana in zapečeš

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: večerja
13.12.2012 12:40:51   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

No zelenjava pa ja ne more bit slavnostnauser posted image

Kaj pa velike školjke (testenine) polnjene z rikoto, parmezanom in špinačo. Špinačo prej ožameš in na olivnem olju s česnom na hitro prepražiš. Potem daš v pekač, zaliješ s smetano, posuješ mal še parmezana in zapečeš


user posted image zelenjava se ne more primerjat z bobipalčkami user posted image

Fino. simpl! ampak morda kdaj drugič. podoben narastek sem že delala. ampak tokrat se nagibam k čemu bolj zakompliciranemu user posted image nova kuhinja pa to, sej razumeš user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 13.12.2012 12:45:06 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: večerja
13.12.2012 12:44:56   
Hope2
Tele drobtine sem pred kratkim našla in so mi sto krat bolj všečuser posted image

Aja spomnila eno fajno pisano solato. rabiš rdečo papriko, redkvice, stročji fižol (zeleni), velik zeleni grah ( ne vem kako se mu reče, ga moraš skuhat, pa pol olupit, ker ima trdo lupino) pa krompir (krheljček, tak ko je mini in mal zavit, tudi ne vem kako se rečeuser posted image ). KROMPIR Z LUPINO SKUHAŠ in ga pol olupiš, pustiš kar celega (zato mini), fižol in grah skuhaš, in daš v ledeno vodo (daohrani zeleno barvo), stročjega narežeš, grahu daš lupino dol. Redkvico narežeš na kolobarje. Rdečo papriko na plinu ali na žaru zažgeš- jap, kar črna mora bit (zapreš takoj v neprodušno posodo) po nekaj minutah olupiš to črno dol in narežeš na trakce.
Dresing po želji (limona dobrodošla)
Po želji pa lahko dodaš koščke pečenega piščanca ali lososa ali kuhan jajček ali nič proteinskega.

Na velik rožnik daš spodaj rukolo (posteljkouser posted image ), čez pa vsuješ tole solato, že zmešano z dresingom.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: večerja
13.12.2012 12:47:08   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

No zelenjava pa ja ne more bit slavnostnauser posted image

Kaj pa velike školjke (testenine) polnjene z rikoto, parmezanom in špinačo. Špinačo prej ožameš in na olivnem olju s česnom na hitro prepražiš. Potem daš v pekač, zaliješ s smetano, posuješ mal še parmezana in zapečeš


user posted image zelenjava se ne more primerjat z bobipalčkami user posted image

Fino. simpl! ampak morda kdaj drugič. podoben narastek sem že delala. ampak tokrat se nagibam k čemu bolj zakompliciranemu user posted image nova kuhinja pa to, sej razumeš user posted image



Ne, ne razumem, že 3 dni govoriš samo o bobipalčkah, tak da je to vse zakomplicirano proti bobipalčkamuser posted image

Čkaj ronjo, on aima zelo komplicirana imena in veliko zelenjave. user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: večerja
13.12.2012 12:49:20   
Tippi
Ne, ne razumem, že 3 dni govoriš samo o bobipalčkah, tak da je to vse zakomplicirano proti bobipalčkamuser posted image

Zdej si pa ti to mal pomešala. Bobipalčke so za goste, za naju pa itak, najboljše! user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: večerja
13.12.2012 12:54:58   
ronja
Čokoladno D torto - to mora bit, ostalo je pa po trenutnem navdihu. Praznovali bomo sami, tako da bo sproščeno in po želji:).

Simpl, poceni in dobro je recimo sirov fondi ali pa racclette.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: večerja
13.12.2012 13:07:31   
mateyka
mini pice/pogače z raznimi nadevi, hrenovke v testu.. vse to v xmas stilu - zna bit odbito user posted image
pa kaka odbita eksotična varianta z nafilanimi bučami (recimo hokkaido buča, nafilana z kako dobro filo - v tem primeru lahko poješ tudi lupino)

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

tukaj so še zanimive ideje:
http://www.sixsistersstuff.com/2011/12/fresh-food-friday-15-christmas-party.html
http://www.yummly.com/recipes/mini-fruit-dessert

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: večerja
13.12.2012 13:08:41   
gsatalema
Joj kako slastno se sliši vse to user posted image . Ampak bo kar težka, ker moj svak ne je skoraj nič,... razen svinjskega, pa nič zelenjave niti solate....(oz. cela njegova familija). Pri njih pojedo enormne količine prašičev, pa krompir in riž user posted image , pa se vse tudi tukaj konča.
Jao meni user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: večerja
13.12.2012 13:15:11   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Joj kako slastno se sliši vse to user posted image . Ampak bo kar težka, ker moj svak ne je skoraj nič,... razen svinjskega, pa nič zelenjave niti solate....(oz. cela njegova familija). Pri njih pojedo enormne količine prašičev, pa krompir in riž user posted image , pa se vse tudi tukaj konča.
Jao meni user posted image


Nadevaš svinjsko ribico:-pršut, suhe slive ali pa kak kruhov nadev (Z VELIKO ČESNA, ČEBULE, PRŠUTA- PREPRAŽENO).
Svinjska baby rebrca. že 1 dan prej daš v paco (olivno olje, česen, rožmarin) spečeš na žaru
Svinsjka krača pečena zelo počasi
odojek pečen.
Če imate možnost izpod peke, je krača ali odojek skupaj s krompirjem fenomenalna.





< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.12.2012 13:17:12 >

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: večerja
13.12.2012 13:17:00   
Tippi
Hope hvala za solatko. je za poskusit. verjetno bi jaz to še malo predelala, ampak se mi dopade, sploh tisto z zažgano lupinouser posted image u bistvu so to potem pečene paprike - olivno/bučno olje, česen... po srbsko user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 13.12.2012 13:18:16 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: večerja
13.12.2012 13:19:50   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Hope hvala za solatko. je za poskusit. verjetno bi jaz to še malo predelala, ampak se mi dopade, sploh tisto z zažgano lupinouser posted image

Itak, da jo dodelaš po želji. Paše tudi kuhana kvinoja ali pa krompir zamenjaš s proseno kašo. sEM SAMO NAPISALA, kak lahko še zgleda solatauser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: večerja
13.12.2012 13:26:03   
Hope2
Tole sem včeraj gledala in so ful dobr ocenli in prehvalili okus solate, ok pri škampih so mal biksnili, ampak če bi jih dobro spekli, bi bila najbrž bomba

http://au.tv.yahoo.com/my-kitchen-rules/recipes/article/-/8799846/crispy-fried-prawns-wrapped-in-egg-noodles-served-on-a-vietnamese-salad/

Pa isto lahk prirediš, sveža mlada špinača ali rukola, namesto koriandra- vsaj zame je koriander fujuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.12.2012 13:38:56 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: večerja
13.12.2012 13:27:19   
Tippi
Mateyka tole z bučami je originalno!!! user posted image
hvala user posted image

ps. sej ti bom skuhala kaj drugega noooo, ne se bat da te bom pustila na bobipalčkah. razen če jih boš zahtevala user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: večerja
13.12.2012 13:53:29   
Tippi
Tile cmočki mi dišijo user posted image Namesto kostanja, bi dala recimo čičeriko... verjetno bi dodala še kaj po svoje...
http://okusno.je/recept/japonski-zeleni-cmoki

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: večerja
13.12.2012 14:11:12   
Hope2
http://au.tv.yahoo.com/my-kitchen-rules/recipes/
predvsem pri sladicah se mi sline pocedijouser posted image .
Je ogromno receptov, mogoče katera najde kako idejo, so bolj fine zadevce ali pa vsaj idejo za dekoracijo

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: večerja
13.12.2012 15:19:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tile cmočki mi dišijo user posted image Namesto kostanja, bi dala recimo čičeriko... verjetno bi dodala še kaj po svoje...
http://okusno.je/recept/japonski-zeleni-cmoki


uuuuuu, tole moram pa pokazat mojmu možu - pa sem glih kupila konzervo vodnih kostanjev (zdej pa sam še gyoza listke) user posted image
thnx mucho user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
14.12.2012 11:53:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?