|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   želja še po 3.otroku
4.10.2006 0:55:23   
sanasan
joj, punce, jaz ne vem, a so to hormoni al kaj, ampak jaz si že več kot leto želim še enega otroka...
moj pa seveda, niti slišati noče...imava namreč že dva (12, 2)....
njegov razlog je, da se počuti prestarega (47), čeprav je full fit, pln energije...pa še skoraj mlajši zgleda od mene, ki sem koledarsko 13 let mlajša od njegauser posted image ...aja, pa da njegovi kolegi (za katere itak nikoli ne najde časa in se vidimo 1x letno) nimajo tako malih otrok...
pa ne mi rečt, da bi se o tem morala pogovorit prej, ker sva se....ko sva načrtovala hčerko, sva se pogovarjala še o 3. (sina pa sem dobila v paketu z njimuser posted image )
drugače pa se super razumeva, z otrokoma pa praktično nima nič dela, ker za vse skrbim (z veseljem) sama (tudi ponoči za tamalo ni nikoli vstajal)....z njima se ukvarja večinoma kot si želi...ima ju zelo rad, je pa deloholik...
ko ga pa vprašam, če morda želi še več časa za naju, pa pravi, da mu je fajn, se nič kaj ne pritožuje...
meni se pa skoraj meša in se komaj zadržujem, da mu ne težim...
kaj naj?
vse tole zveni morda otročje, ampak moram spraviti iz sebe, ker gledam samo še mamice z majhnimi otročkiuser posted image
pa hvala, če je katera prebralauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 1:03:25   
Anonimen
Jaz sem prebrala. user posted image
Tretji otrok je v načrtu tudi pri naju s Kamikazo. Zaradi finančnega stanja pa ga zaenkrat samo delava. user posted image  Naredila ga bova nekoliko kasneje, ko urediva ostalo. Prostorsko nimava težav, če bi ga imela že zdaj, zaposlitveno oz. v zvezi z varstvom tudi ne, ampak ker to dvoje žal ne zadostuje, je tretje dete "odloženo" do nadaljnjega.
Tudi pri naju je tako, da sem jaz tista, ki si 3. otroka želim nekoliko bolj kot Kamikaza, ampak imam pa vsaj to srečo, da se na splošno tudi on strinja s tem, saj pravi, da si je od nekdaj želel dva otroka in to po možnosti seveda parček (najprej pa fantka). In "najprej fantka" je dobil, jaz pa si tudi že počasi želim imeti še punčko, saj imam zdaj doma 3 moške in se počutim kot v samskem domu. user posted image
Hormoni? Ne, me ne razganjajo, ker jih je ukrotila pamet. Včasih me sicer piči pa rečem Kamikazi, da pojdiva naredit 3. otroka, nato pa prideva seveda samo do delanja user posted image . Za ostalo poskrbi kemija.
Bistvo - ja, 3. otrok bo. Kdaj, pa še ne vem. user posted image

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 1:18:07   
sanasan
Kerensa, hvala.user posted image
Hm, midva bi v bistvu morda morala malo povečat kvadraturo, ker oba delava tudi doma in se papirji itd. valajo po celi dnevni in kuhinji...pa še kjeuser posted image ....zadnjič sem se zvalila na spenjačuser posted image

Ja, kaj morata pa še vidva pošlihtat? Financ ni nikoli premalo?
Jaz na trenutke razmišljam, da bi ga spravila v stanje zmanjšanje prištevnosti in potem v napaduser posted image ....pa se mi user posted image  ne pusti!!! čeprav, hm, mi tak način niti ni pr srcu..ampak v sili še slon muhe žreuser posted image

Ah, bom morala zgleda še fajn argumentirat, zakaj je fajn imeti 3 otroke...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 1:25:08   
Anonimen
Tudi pri nas se VSE valja po celem stanovanju, ne samo papirji, in mi hodimo, sedimo in ležimo NA VSEM. user posted image user posted image user posted image

Glede stanovanja na splošno - imamo dvosobno stanovanje, kar je za 3 otroke sicer malo, ampak večja dva v otroški sobi, manjši pa pri naju v spalnici - torej je izvedljivo. Vrtec imamo zadaj za blokom in ni problemov z vpisnimi mesti ali roki, pa tudi s Kamikazo imava takšno delo, da se lahko šihtava oz. da je vedno eden pri otrocih. V res skrajni sili sta pa tašča in tast v sosednji ulici. Ampak RES v skrajni sili. user posted image

Finance pa... ne jaz ne Kamikaza nimava redne službe. Dohodki so različni iz meseca v mesec. Edini dohodek, katerega višina se ne spreminja, je otroški dodatek. No, pa še ta se mi bo novembra zmanjšal. user posted image  Dokler nimava vsaj 500.000 SIT netto mesečno, ni šans, da narediva tretje dete. In dokler ne zgineva ven iz tega najema, ki nama pobere 150.000 SIT mesečno.

Ko bo pa to urejeno, pa ni problem. No, vsaj jaz ga nimam. Imel ga bo Kamikaza, če si bo do takrat premislil. Ha... bi ga rada videla, koliko časa bi brez seksa zdržal... Ha! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 2:01:09   
sanasan
men se pa zdi, da naju čaka še kar dolga pot do 3.-ega....
moj si pa kar hiško želi (sedaj smo v bloku), ampak pojma nimam, kdo bo po celi bajti za njim vse pobiral in čistil....user posted image
jaz bi se rada zaradi družbe in mojih preselila spet nekam v okolico ljubljane, tu v mb namreč nimava nikogar razen drug drugega in tamalihuser posted image
sem pa trenutno v fazi samozaposlovanja (j... prav to, česar nisem nikoli želela - firm v lastnem domu!!!!), prej sem delala samo po avtorskih....moj ma pa kup enih biznisov...pa ves čas samo dela, je pravi deloholikuser posted image ...mene pa že kar malo daje, ker sem bila od srednje šole ves čas navajena na lastne finance, sedaj pri 34 mi že skoraj dve leti pa mož daje user posted image ...ah, pa saj sem mu 24h/dan na voljouser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 2:04:45   
Anonimen
Hja... pravijo, da smo žene najdražje ku*be. user posted image user posted image user posted image

No, jaz željo po hiši sicer imam, ampak bom pa vseeno popolnoma zadovoljna, če prilezemo "samo" do lastniškega dvosobnega stanovanja. Dejansko zase ne potrebujem več kakor tistih cca. 60 m2 (za vso svoje nekoristno šaro pa tudi ne mislim zidati gradu in se zapufati še za v penzijo - rajši takoj vse skup v kanto treščim). user posted image

Deloholik pa na srečo nisem ne jaz niti ni Kamikaza. Midva imava pravzaprav lenoritis. Če bi zadela sedmico na Lotu ali pa kaj podobnega, bi bila 24 ur na dan zaprta med 4-mi stenami. ven bi šla verjetno samo zapravljat. No, saj takrat bi pa ves čas zapravljala, tako, da... user posted image user posted image user posted image

Vse, kar vem, je to, da 3. otrok BO. Ostalo je pa še nedoločeno. user posted image

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 7:29:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Midva imava pravzaprav lenoritis. Če bi zadela sedmico na Lotu ali pa kaj podobnega, bi bila 24 ur na dan zaprta med 4-mi stenami. ven bi šla verjetno samo zapravljat.


Nooo upam, da nikoli ne zadeneta sedmice.. user posted image user posted image .. ker v tem primeru. pa je mogoce bolje biti deloholik.. Vsaj ven moras iti bolj pogosto, kot zapravljat..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 7:50:20   
Sita
Ko sem si jaz zaželela še četrtega otroka, mi je prijateljica rekla, naj si raje kupim psa. No, kupila sem si zajca in njemu začela dajati vso svojo ljubezen, ki mi je ostajala. Potem je neka druga moja prijateljica rodila in sem šla večkrat k njej in sem tam nosila njeno dete in se z njim igrala in tako še njo malo razbremenila. Kmalu me je želja minila. Zdaj mi je všeč, da je tako kot je. Vendar jaz sem imela 3 otroke po starosti blizu skupaj in bi bil četrti bolj zadaj. Zato je moj primer drugačen od tvojega.
Ti pa imaš enega otroka še majhnega, dve leti starega. Ta otrok bi ti bil najbrž zelo hvaležen, če bi imel še kakšnega vrstnika za igro doma. Torej jaz ne bi čakala, dejansko je treba pohitet, če še imata namen imeti tretjega otroka. Moža poskušaj prepričati, da je to dobro že zaradi malega, da potrebuje družbo. On tudi ni prestar, otroke imajo tudi starejši.
Zdajje še smiselno, čez dve ali tri leta bo pa res prepozno.
Upam, da se ti bo želja uresničila. user posted image  Vse se da, če se resnično hoče.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 9:40:27   
sanasan
Ta otrok bi ti bil najbrž zelo hvaležen, če bi imel še kakšnega vrstnika za igro doma. Torej jaz ne bi čakala, dejansko je treba pohitet, če še imata namen imeti tretjega otroka. Moža poskušaj prepričati, da je to dobro že zaradi malega, da potrebuje družbo. On tudi ni prestar, otroke imajo tudi starejši.


ja, jaz tudi nekako tako razmišljam, v glavi imam že vse splanirano....sam moža moram še prepričatuser posted image  

je pa res, da je njen bratec navdušen nad njo (in obratno) in bi se kar naprej igral z njo, včasih ga komaj prepričam, da naredi še kaj za šolo, se vidi s prijatelji....dobra stran je, da si pa tudi on želi še kakšno sestrico ali bratca...

včasih se mi zdi, da me mož noče 'deliti' še s kom, čeprav vedno najdem čas zanj in sva ogromno skupaj... poskuša me prepričati, da ima on prav (da je bolje tako kot je sedaj),  in ga včasih jezi, ker mu ne omenjam ves čas svoje želje, sem mu pa rekla, da bom pač poskušala sprejeti, ker na silo pač nima smisla, ampak da se s tem moja želja pač nič ne zmanjša... postavil mi je celo neke 'pogoje' (oziroma cilje) pod katerimi bi še imela enega otroka, sedaj ga pa bega, ker jih počasi uresničujemuser posted image
se mi zdi, da se kar malo boji (malo ga pa zabava), ker spoznava, da ponavadi dosežem svoje ciljeuser posted image
moram pa čimprej ugotoviti, kaj v resnici ga odvrača od tega, saj prej je bil on bolj za kot jaz...sedaj se pa kar nekaj izgovarjauser posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 11:44:34   
mojamura
tudi jaz bi mela 3. otroka...pa mojega skrbijo finance, pa prostorska stiska pa še in več............jaz bi tudi rabila recept, kako prepričat lubija, da narediva še eno dete....starejši je star 9 let, mlajši pa 10 mesecev.....in vem po starejšem sinu, kako mu jebilo včasih dolgcajt, ko ni mel koga za igro

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 11:58:35   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

... je star 9 let, mlajši pa 10 mesecev.....in vem po starejšem sinu, kako mu jebilo včasih dolgcajt, ko ni mel koga za igro


Ja, seveda. Otroci rabijo družbo in imaš potem še manj dela z njimi, ker se med sabo igrajo. Jaz sem lahko vse postorila, klepetala s prijateljicami in brala knjige, otroci pa so se mirno igrali skupaj. O je bilo luštno! Saj je še zdaj - samo puberteta je še kar težka, vendar edinec se nima komu zaupat, one se pa sicer včasih stepejo pa zmerjajo, drugič so pa spet najboljše prijateljice (moje 3 so stare 14, 13 in 10,5 let).
Kar povej možu, da bosta potem imela manj dela - če še enega naredita in veliko več časa zase.
Finance in prostorska stiska se pa že uredi. Kjer je volja, tam je pot. Le razvajeni ne smemo preveč biti. Jaz sem imela najprej tri majhne otroke v enosobnem stanovanju. Zdaj imamo 4-sobno, nam je občina dodelila, a kar visoko najemnino. Še zmeraj upamo na hišico. Če bo, bo, če ne, pa tudi vseeno. Otroci so že veliki in najstarejša gre drugo leto že v srednjo šolo v Ljubljano - v internat. In zato se ne splača gradit velike hiše - otroci še prehitro odrastejo in gredo. Kaj če ti potem prevelika hiša. In v majhnem stanovanju ste bolj skupaj in še bolj povezani ... tko, da v tem ne vidim problema. user posted image
Srečno vsem. Če človek preveč misli, da ne bo šlo, pa itak ne bi nič naredil, a ne? Življenje je zmeraj nepredvidljivo....

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 12:08:04   
mojamura
ko pride mojuser posted image  domov iz službe, ga bom posadila za računalnik, da si malo prebere....upam da ga bo to vsaj malo prepričalo...user posted image

aja, a ve katera, če je to res, da imaš pol, če so otroci trije 100 tisoč otr. dodatka.....pa pol je še nek dodatek za velike družine, ali?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 12:24:52   
Anonimen
Odvisno, Mojamura. Če bi prejemala tri najvišje otroške dodatke, bi to zneslo cca. 70.000 SIT mesečno, enkrat letno pa še tistih cca. 80.000 SIT dodatka za veliko družino (pri štirih otrocih ali več dobiš pa cca. 100.000 SIT). Ampak to je definitivno premalo, da mesečno preskrbiš vse tri ali štiri otroke. Jaz sem imela do pred kratkim dva najvišja otroška dodatka, ki sta skupaj nanesla cca. 45.000 SIT, pa ti povem, da je šlo samo za Robijeve plenice in umetno mleko cca. 30.000 SIT na mesec, najmanj 10.000 SIT pa za oblačila in kozmetiko. S preostankom 5.000 SIT ni šans, da sem plačala še Janovo šolo, ki je v povprečju 25.000 SIT mesečno, ali pa, da bi še njemu karkoli kupila. Sva morala s Kamikazo zraven dodati še kar simpatično vsoto, da je bilo vsaj za silo.
Ampak otroški dodatek se ravno zato imenuje dodatek, ker je res samo dodatek. Ta znesek ti država doda k tvojemu denarju za tvoje otroke. Država ti samo pomaga, osnovo pa moraš vseeno urediti sam, kakor veš in znaš. Ampak zato, ker je osnova tako draga (3x hura za olajšave, ki so samo na papirju, v praksi pa za en "moški spolni organ"!), se pari ne odločajo za več kakor enega ali morda dva otroka. No, OK, vsa čast redkim izjemam (vedno redkejšim), ampak tukaj pišem o večini.

Tak, da... tisto, kar ti da država, je drobiž v primerjavi z dejanskimi stroški. Tudi za tiste, ki prejemajo najvišje dodatke. Jaz se ravno ta mesec poslavljam od njih. Pa-pa, otroški dodatek!

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 12:36:10   
mojamura
ja saj razumem zakaj je otroški do datek DODATEK k lastnemu denarju.....zanimala me je samo višina vsaj približna pri treh otrocih.

no, zdaj pa, kerensa, napiši še nekaj bolj vzpodbudnega, ker če bo moj prebral tvoj post ne vem če bi se navdušil za 3. otrokauser posted image user posted image ....napiši še neke pozitivne strani..pliiiiiiiiiiiiiiizzuser posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 12:38:11   
Anonimen
A vzpodbudno? Hm... seksat je fajn!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 12:41:06   
mojamura
hahahaha.....ta pa je dobra heheheheuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 13:04:52   
Anonimen
moja izkušnja je takšna:

midva imava tri,: punca, fant, punca, za tretjega sem navijala jaz, moj se je "samo" vdal v usodo  user posted image , ne, če ne bi bil za to, tretjega ne bi imeli,

septembra sem bila naročena na sterilizacijo, konec avgusta sem ugotovila user posted image , da sem noseča dva meseca, splav ni prišel v poštev, mogoče, če bi bila noseča en mesec, ampak ne verjamem...
z možem sva se sprva težko sprijaznila z novim družinskim članom, do sedaj so bili user posted image načrtovani in dogovorjeni, potem pa se nama zgodi: nemogoče je mogoče, ali v prevodu: zarečenega kruha se največ poje.

saj je žalostno, ampak priznati moram, da želje po četrtem ni bilo!


stanovanjski in avtomobilski problem imamo rešen, mož dobro, jaz slabo zaslužim,
odločitev za tretjega otroka ni bila prevelika dilema, želja je prevladovala pred financami,

za četrtega pa je dilema bila,
ne zaradi  financ, saj so relativne,
ampak zato, ker nisem/nisva imela želje po otročku.

ampak brez skrbi, sedaj sem že vesela nosečnica,


vsem eno user posted image

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 13:47:48   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ampak brez skrbi, sedaj sem že vesela nosečnica,



user posted image , dobra odločitev. Je pa potem toliko veselja z našimi otročki (seveda so skrbi tudi), da nam ni več žal. Saj je prav, da otroci nimajo vsega na pretek in znajo biti skromni in da vedo, da denar ne pade z neba, pač pa ga je treba prislužit, a ne?
Oh, jaz sem videla v Indiji toliko revežev .... ki niti za hrano nimajo, pa vendar živijo in delajo za vsakdanjo pest riža ... To se ne more primerjat z našimi otroci tukaj, ki imajo po večini polno rit vsega in razsipavajo z denarjem ...

In še odgovor Mojamuri: pri nas dobimo okrog 50.000 SIT otroškega dodatka za vse tri skupaj in dodatek na veliko družino enkrat na leto (80.000 SIT).

Ni veliko, pomaga pa malo .... Jaz nimam svoje plače (le na papirju), ker sem zaposlena pri možu, on pa je odvisen od dela in strank .... Letošnje leto je zelo slabo, večkrat sva že skoraj obupala, da bi zaprla, pa je potem zmeraj posijalo sonce - samo žal nikoli za dolgo. Bo že kako, še nikoli ni bilo, da sploh ne bi bilo ...user posted image  Rešitev zmeraj pride, takšna ali drugačna ... mi smo polni optimizma.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 14:59:32   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Sita
Bo že kako, še nikoli ni bilo, da sploh ne bi bilo ...user posted image  Rešitev zmeraj pride, takšna ali drugačna ... mi smo polni optimizma.


no, hvala Sita za odgovor....tudi jaz sem večna optimistka in tudi če je še tako nemogoča situacija poskušam vedno gledati pozitivno na stvar......

upam samo, da bom svojega dragega nekako uspela prepričati za tretjega otroka, ki pa ni vedno tak optimistični pozitivist kot jaz

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 21:07:06   
malika
Še jaz se postavljam v vrstouser posted image  . Ful bi imela še enega; no punčko hočem user posted image  , pa se moj ne da več. Strostno sva narazen toliko kot vidva in pravi, da nima več živcev za še enega otroka. Je pa res, da sta ta dva turbo zahtevna, sploh tamali je pravi ritoliznež user posted image  in tako je derenja in prerekanja še pa še, ampak jaz bi vseeno imela čez kakšni dve leti še enega user posted image user posted image  . Upam, da nam uspe, čeprav zgubljam upanje in sem zaradi tega včasih zelo žalostna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: želja še po 3.otroku
4.10.2006 22:05:09   
Gina
http://www.mddsz.gov.si/index.php?id=8161&no_cache=1

evo, koliko otroških dodatkov dobiš, ha, ha, ha...si me pa nasmejala..bi blo pa fajn ja, 100.000.-

Res pa dobiš dodatek za veliko družino, ki je bil letos mislim da 80.000.- in ga dobiš 1x na leto, vendar ne pokrije stroškov za dva osnovnošolska otroka za šolske potrebščine.

Še to, koliko % plačo imate na družinskega člana ti ni treba računat. To ti piše v odločbi za vrtec ali odločbi za otroške, ki jih zdaj dobiš. NO, tisto cifro množi s toliko članov, kolikor vas je in deli s petimi člani, pa dobiš pravi %.

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.10.2006 22:09:55 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: želja še po 3.otroku
5.10.2006 8:35:31   
mojamura
saj gina se mi je zdelo, da je dezinformacija....

zadnjič sta bile 2 kolegici na kafeju pri meni pa smo se hecali malo glede rojstev, pa sem rekla, da mam željo za 3. otroka, pa je ena od teh dveh rekla, ja zakaj ga pa nimaš....če maš 3 otroke itaq dobiš 100 tisoč sit otr. dodatka.

saj se mi je že takrat malo čudno zdelo, ker za otr. dodatek štejejo in preračunavajo tudi vsi dohodki v familiji....takko ta hvala

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: želja še po 3.otroku
5.10.2006 11:05:33   
Miško
Še ena, ki jo preganjajo materinske želje, le da si jaz želim 2.otroka. Pa z enako starostno razliko kot ti, sansan. In z istimi izgovori s strani partnerja - da je prestar, da nima več energije. Ampak jaz sem trmasta in ko si nekaj zapičim v glavo ... no moj reče, da sem kot najin sine, na tla, pa z glavo po ploščicah butat. Kakorkoli, zdi se mi, da mi bo celo življenje tako nekje v ozadju žal, da se nisem odločila še za enega otroka. Ampak to bo kot kaže izključno moja odločitev, ne pa najina skupna. Vsaj do sedaj nisem uspela spremeniti mnenja mojega najdražjega. Pa žnjarim že od rojstva najinega prvega otroka, kar je že dve leti. Jaz sem sedaj pripravljena, telo se je že opomoglo od poroda, priporočeni dve leti sta že mimo, malček je že dokaj samostojen, moj najdražji pa še vedno vztraja pri svojem stališču. Sedaj sem pa seveda v dilemi - naj vztrajam ali naj opustim misel na še enega otročka. Če ga nekako"prisilim" v delanje še enega (to bi se dalouser posted image user posted image user posted image ), kako bo to vplivalo na njegov odnos do tega otroka, na najin partnerski odnos. Ali postavljam najin odnos na kocko? Ali bo imel rad tega otročka tako kot prvega?

Vesela bom vsakega mnenja in izkušenj.

Miško

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: želja še po 3.otroku
5.10.2006 20:52:00   
sanasan
punce hvala vam za vse odgovoreuser posted image  (zakaj pa noben moški noče nič svetovatiuser posted image ???)
hm, jaz bom dala vse tole tudi za prebrat mojemu oziroma mu bom morala verjetno kar sama....tudi jaz sem ponavadi zelo trmasta, ampak moj je pa tudi...ampak sem jaz bolj vztrajnauser posted image  in zvitauser posted image
pa še eno 'poslovno' ponudbo sem pogruntala in upam, da se ji ne bo mogel upreti user posted image
tiste, ki ste že rodile večkrat, ali je ste drugič hitreje ali težje zanosile?...sem si nekaj splanirala...pa sedaj premišljujem, kako hitro bi mi uspelo zanositi drugič? prvič sem namreč takoj prvi mesec, ampak leta se nabirajo pa še carskega sem imelauser posted image




(odgovor članu Miško)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: želja še po 3.otroku
5.10.2006 20:55:00   
sanasan
izgovori s strani partnerja - da je prestar, da nima več energije


popolnoma enako! jaz sem že malo premišljevala, če bi mu naskrivaj začela dajat vitamineuser posted image ....v najhujši obsedenosti pa na kako špansko muhico, da bi se malo spozabil in pozabil na zaščito... no, saj sanjati ni tak grehuser posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?