|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ni mi jasno.. - Matoša
16.7.2007 9:47:02   
Anonimen
Zadnjič sem spet gledala oddajo Preverjeno in user posted image zraven, ko je bil prispevek o Ivanu  Matoši (zoo ara)..

Ni mi jasno.. tok časa se že govori o temu prascu (ne morem drugače rečt), pa ljudje še vedno kupujejo user posted image pri njemu.. Zakaj???? user posted image Ker je mogoče tistih 50 - 100€ cenejši?!??! user posted image user posted image

Ni mi jasno, res mi ni.. Že ko odpreš oglasnik in vidiš, da ponuja čist vse pasme psov, ti mora bit jasno, da tu nekaj ni vredu.. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tega deca bolš da ne vidim nekje na prehodu za pešce, ker garantiram, da ga bom povozila..user posted image user posted image user posted image Ne morem pomagat.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
16.7.2007 9:50:44   
tanaja*
ponudba-povpraševanje!
GRRRRR!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
18.7.2007 14:54:41   
arielca
Ja, ampak meni se zdi čudno, da mu nihče nič ne more user posted image ... Vsi vejo, kaj se dogaja, ampak on kar oglašuje in očitno tudi prodaja user posted image . Sem ravno v zadnjem Salomoncu spet videla njegove oglase user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
18.7.2007 15:09:34   
Anonimen
Zato mu nič ne morjo k itak kao ne krši zakonodaje. K očitno mamo super zakonodajo pa še bolj super inšpektorje.user posted image

Itak pa zato da taki ljudje k je on obstajajo so krivi izključno kupci teh psov! Ker če ne bi noben kupoval, tudi on nebi prodajal!

In zame je vsak ki tam psa kupi isto kriv kot on ki jih prodaja, ker ga z tem podpira!

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
18.7.2007 15:14:12   
Anonimen
Zadnjic sem na ANimal planetu gledala oddajo o hisnih ljubljenckih v Ameriki - tam te zaprejo v zapor ali pa moras ful kazen placat, ce zanemarjas svojega ljubljencka!!! Ena je macko pripeljala 14 dni po padcu (kvazi) z okna in jo pustila kar tam na kliniki - so jo vklenjeno odpeljali na policijsko postajo.

Eden ni futral svojih psov in sta bila tako suha, da so se jima videle kosti - enako kot zgoraj.

Pri nas pa ... hja, pri nas pa lepo sluzijo po dolgem in pocez in jim nihce nic ne more. Tako kot KD Mislinja in se vsi ostali taki ''pametnjakovici''.

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
18.7.2007 15:19:43   
arielca
Ja, tam obstaja prav posebna policijska enota, ki se s tem ukvarja.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
18.7.2007 17:14:30   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Zato mu nič ne morjo k itak kao ne krši zakonodaje. K očitno mamo super zakonodajo pa še bolj super inšpektorje.

Itak pa zato da taki ljudje k je on obstajajo so krivi izključno kupci teh psov! Ker če ne bi noben kupoval, tudi on nebi prodajal!

In zame je vsak ki tam psa kupi isto kriv kot on ki jih prodaja, ker ga z tem podpira!


Naša zakonodaja ni slaba. Celo nasprotno.
Imamo cel kup dobrih in realnih zakonov in pravil, ki NAJ bi ščitile živali (če bi se seveda izvajala) 

Problem pri nas torej je:
- ker se ne izvaja in se ne nadzoruje izvajanje zakonov in predpisov.
- ker se ne prijavlja kršiteljev (krivi smo mi vsi, veliko lažje si je zatisniti oči in odditi mimo, ne ustvarjati komfliktnih situacij s sosedi, prijatelji, znaci in bog ne daj,  celo s sorodniki)
- ker veliko ljudi niti ne pozna dovolj zakonodaje in ne ve, da ima možnost prijavljanja, kako prijaviti in komu prijaviti.
- ker če tudi se prijavlja kršitelje, naši inšpektorji (ki jih je absolutno premalo) ne odreagirajo dovolj hitro
- ker tudi še se prijava izvrši in inšpektorji odreagirajo,  naši sodni mlini meljejo prepočasi
- ker nimamo posebaj prav za živalsko problematiko usposobljenih ljudi, tudi pravnikov, ki bi bili lahko v pomoč ali se zavzeli za izvajanje teh zakonov
- ker ...
... je še veliko takih KER in ZATO ...

Med drugim tudi zato
- ker je za večino ljudi odditi po KVAZI ČISTOPASEMSKEGA kužka/mucka k enemu takemu (pre)prodajalcu ali dvoriščnemu rejcu hipna odločitev (ugoditi otroku, postavljati se pred sosedi, zdraviti osebne komplekse, ....) veliko lažje, brez problemov in to tako, kot da gre v Spar kupiti kilo kruha.
- ker niti ne pomislijo ali BOLJE, nočejo vedeti (pa čeprav to nekje v sebi vedo) od kod ti psički/mucki prihajajo
- ker mu pri teh ljudeh ni potrebno poslušati neskončnih, dolgočasnih govoranc nekih 'prismojenih' vzrediteljev, ki težijo z napotki, ga sprašujejo in bog ne daj, od njega celo zahtevajo, da pred nakupom dobro premisli in pride kužka/mucka večkrat pogledati in spoznati ...
- in nenazadnje zato, ker še vedno nasedajo 'ugodnim, poceni nakupom', kar je v bistvu zelo čudno, saj smo Slovenci znani po svoji preračunljivosti in potem, da znamo hudo dobro stvari ovrednotiti ... in preračunavati ... Tu, jim ta že pregovorna zmožnost računanja odpove ...

In ker je takih KER in ZATO še več, bodo ljudje še vedno na veliko kupovali - velikokrat dražje - živalce pri raznih KD Mislinja, ZOO Ara, itd ... ki se sedaj pojavljajao kot gobe po dežju, saj so odkrili krasno tržno nišo, nakupa željnih Slovencev ...

Saj je vse zelo preprosto ... user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 18.7.2007 19:29:52 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
19.7.2007 8:51:23   
NevenkaP
Se strinjam z Noto. Naša zakonodaja ni tako slaba, izvaja se ne.
Če boš pri nas poklical policijo zato, ker nekdo muči žival se ti bodo v ksiht smejali. Da o čem drugem niti ne začnem, ker mi odnese pokrov. Pa soseda tudi ne bomo prijavili, da stelja muce, a ne, zaradi dobrih sosedskih odnosov, pa take finte.
Skoraj vsak vsečer gledam te oddaje na Animal planetu. Pri nas lahko o takih enotah samo sanjamo.

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
19.7.2007 10:09:06   
tanaja*
se strinjam z noto. drugač pa fiša amerika je amerika in tam je vse mogoče. mi je pa všeč kako imajo v skandinaviji urejeno; tam je kaznivo produciranje nerodovniških mladičev. o tem lahko v sloveniji samo sanjamo....

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
19.7.2007 11:48:59   
Nota
Tanaja - lahko kaj več poveš o tem, kako imajo to urejeno v Skandinaviji prosim?

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
19.7.2007 11:57:52   
helloKitty
Mam prijateljico s Finske in je rekla, da tm sploh nimajo zavetišč za živali, zato ker jih ne rabjo.

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
16.8.2007 9:41:57   
LoCa
js sem sicer gledala dokumentarec Earthlings, kjer prou pokaže posnetek, kako pse, namesto evtanazije (ker pride zaradi količine zapiščenih živali predraga), kr uplinijo, mislim, ful kruto. spca in podobne organizacije so pomoje svetle izjeme, je pa res, da pač je v zda zgleda bolj razvito doniranje sredstev, ker te org. živijo iz donacij. pri nas pa je še vedno tko, da se slovenci delamo kot da nič ne vidimo, pol pač ne obstaja. žalostno.

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
16.8.2007 9:43:40   
Anonimen
Skoraj vsak vsečer gledam te oddaje na Animal planetu. Pri nas lahko o takih enotah samo sanjamo.


Pa mislite, da to zares zares obstaja ali je samo na filmu?

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
16.8.2007 13:09:26   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Skoraj vsak vsečer gledam te oddaje na Animal planetu. Pri nas lahko o takih enotah samo sanjamo.


Pa mislite, da to zares zares obstaja ali je samo na filmu?


Kaj, a Animal Police? Zares obstaja. Pa sploh ne rabimo iti v Ameriko, to vidimo že pri naših severnih sosedih. In precej bolj strogi so.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
17.8.2007 18:03:02   
* Mateja *
Jaz nisem gledala nobene oddaje, kjer so govorili o Matoši. SEm šele tle na tem forumu brala o njem in sem pol mal stvari povezala. Tko da jaz nebi vedla zanj če nebi bilo vas!! In po vsej verjetnosti bi kužka tudi kupila pri takem mazaču!!
Sam ni edini. Jaz gledam oglase v Salomoncu, na Bolhi, na še eni spletni strani in se pojavljajo skoz iste številke za klicat in ista imena. vsi imajo najmanj po 5 različnih vrst pasem in me je kar groza. Ko že mislim, da sem dobila končno enga kužka za nas, pol imena in cifre pogledam in spet vse istao!!user posted image
kar obupujem! jaz bi lahko odprela en forum kjer bi lahko samo vprašanja postavljala vam, ki več veste ko jaz!!
Na bolhi je celo tako; en uporabnik svari folk naj ne kupuje živali od enga druzga uporabnika, ker je kao preprodajalec. In pol si spet v začaranem krogu!!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
17.8.2007 20:02:39   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Jaz nisem gledala nobene oddaje, kjer so govorili o Matoši. SEm šele tle na tem forumu brala o njem in sem pol mal stvari povezala. Tko da jaz nebi vedla zanj če nebi bilo vas!! In po vsej verjetnosti bi kužka tudi kupila pri takem mazaču!!
Sam ni edini. Jaz gledam oglase v Salomoncu, na Bolhi, na še eni spletni strani in se pojavljajo skoz iste številke za klicat in ista imena. vsi imajo najmanj po 5 različnih vrst pasem in me je kar groza. Ko že mislim, da sem dobila končno enga kužka za nas, pol imena in cifre pogledam in spet vse istao!!user posted image
kar obupujem! jaz bi lahko odprela en forum kjer bi lahko samo vprašanja postavljala vam, ki več veste ko jaz!!
Na bolhi je celo tako; en uporabnik svari folk naj ne kupuje živali od enga druzga uporabnika, ker je kao preprodajalec. In pol si spet v začaranem krogu!!



Poskusi tule http://24ur.com/bin/video_show.php?PREVERJENO_d=1163502000&show_media=16147013 in tule http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3084128&show_media=16146988

Sicer se pa na vseh forumih o živalih veliko piše o preprodaji in dvoriščnih rejcih (backyardbreederjih).

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 17.8.2007 23:42:19 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ni mi jasno.. - Matoša
22.8.2007 15:51:42   
Nota
Z dovoljenjem avtorice objavljem še tale tekst/povezavo o preprodaji

http://mastino.mojforum.si/mastino-about175.html - preprodajalci psov.


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?