|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lesena okna
24.3.2009 15:26:36   
skuštrana
Mi2 se vse bolj nagibava k vgradnji lesenih oken. Ali jih ima kdo in kako ste zadovoljni?
Danes ko gledam novogradnje imajo skoraj vse plastična ali alu okna, meni pa so vse manj všeč..Jaz bi lesena, svetla okna user posted image
Plusi, minusi...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lesena okna
24.3.2009 15:33:57   
mika
Vidva kar nabavita lesena okna. minus je menda štrihanje, ampak ob danšnji kvaliteti lesenih oken, ti jih ni treba štrihat vsaj 10 let. Moja starša sta prvič štrihala okna po 12ih letih in to samo zato, ker je balkonska vrata popraskal pes, ostala okna pa mačka.

mi smo dve leti v hiši z lesenimi okni, pa razen čiščenja nimamo nobenih dodatnih del.

Še ena stvar, ki se mi zdi pomemdn je ta, da če leseno okno poškoduješ, ga zakitaš in pobarvaš, pri plastiki pa tega ne morš nardit-koliko vem.

Za komb. alu-les se nisva odločila ker so predraga in  niso vredna te cene.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lesena okna
24.3.2009 19:44:55   
Jančika_
Vprašaj Snorči, ona jih ima. 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lesena okna
24.3.2009 20:02:31   
Poka
Moja mama pa nori nad lesenimi, pa smo kupili ona res najbolj kvalitetna. Zdaj je 10 let približno od tega. No, midva imava lesena, pa so nova, ampak jih je kupil že prejšnji lastnik stanovanja in me še nikoli ni toliko zeblo. Prav piha skozi, res pa so to najslabša po mojem :)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lesena okna
25.3.2009 20:25:25   
AnBan
Poka ne vem kakšna okna imaš ti to, da ti piha skozi.
Midva sva dala v novogradnjo tudi lesena - sibirski macesen, natur barvana. Nič se ne bojim da jih bo treba barvat, ker ima barva dovolj pigmenta, da je obstojna. Kupila bom še eno zaščito s katero enkrat letno premažeš okna, da jim podaljšaš življensko dobo (podobno kot za naravni kamen).
Tko da Skuštrana kar pogumno. Če rabiš kakšne dodatne inf. pa lahko na mail ali ZS, tukaj ne bom delala reklame.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lesena okna
25.3.2009 20:28:22   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

No, midva imava lesena, pa so nova, ampak jih je kupil že prejšnji lastnik stanovanja in me še nikoli ni toliko zeblo. Prav piha skozi, res pa so to najslabša po mojem :)


imamo lesena, zares lepa in jih nikoli nebi menjala za plastiko. važno je tudi kakno okovje imaš in propustnot STEKLA. tako, da les nima veze, če piha, bolj pomembna je kvaliteta stekla.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lesena okna
26.3.2009 9:33:25   
Poka
Pri naju so najslabaša okna. Ne piha zaradi stekla. So zelo slabo narejena. Menjal jih je prejšnji lastnik, pa je verjetno vzel najslabša. Ne rečem, da pri vseh lesenih piha- doma jih ima mama, se pravi tudi v moji otroški in prej v bloku so bila - ni pihalo.

Problem je ta, da jih je menda treba vsake toliko prebarvat, pa prej menjat kot plastiko. To pravi moja mama, ki prav nori zaradi tega. Kar se tiče naravnosti materiala - sem za lesena. Vzela bova plastična, ker jih pač ugodno dobiva.

Glede stekel je pa tako - stekla so najdražji material na oknih, najbolj pomembni so pa profili in montaža. Imamo firmo, ki se sicer ne ukvarja z okni, ampak s steklenimi fasadami, no ja :) z okni, steklo je od Reflexa ali pa Kristala, ki so najbolj kvalitetna  stekla, ampak bistveno pri tem, je da moraš imet kvalitetne profile in montažo. Pri aluminiju je tako, pri plastiki je pa res, da imajo bolj ali manj vse firme profile nekako iste kvalitete, medtem ko pa imajo tudi bolj kot ne vsi tudi kvalitetna stekla. Pol je pomembna samo še montaža. Pri lesu je pa po mojem še najbolj pomembno, kako so okva izdelana, sicer se na to področje ne spoznam, ampak mi je to edina razlaga za to, zakaj so od mame okna OK, najina pa zanič, totalno (aja, tud ona guma odpada, kar pol pomeni, da ne tesnijo dost  in zato itak da piha).

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lesena okna
28.3.2009 15:51:58   
noranate
Pred kratikim smo na hiši zamenjali vsa okna.user posted image najprej v spodnji kopalnici, kjer je okno nad kopalno kadjo, tako da je večkrat tudi mokro. Dali smo plastnično. Ampak v druge prostore pa nikoli! Povsod drugod smo dali lesena, impregnirana od Inlesa Ribnica, nekatera z roleto, druga brez. Zeloooo zadovoljni.user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lesena okna
30.3.2009 21:11:46   
only_me
mi2 imava lesena.... pa nama ni žal - sicer še ne živimo not.... tak da ti bom o tem vedela več povedat čez kakih.... hm..... 5 let... :D
Ampak napaka, ki sva jo naredila pa je - bela okna..... nikoli in nikoli in nikoli več belih oken.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lesena okna
1.4.2009 12:56:33   
kalbo
Današnje čase ni več kake posebne razlike med lesom in plastiko v smislu zračnosti, prepiha in ostalih traparij, ki jih širijo zagovorniki tako plastičnih kot lesenih oken. Vse je stvar okusa in cene.

Če so ti všeč lesena okna, kar v nakup, če so ti všeč pa plastična pa tudi. Dihtala bodo oboja enako, vzdrževanje lesenih pri današnjih premazih pa tud ni nevem kok zahtevno. Da bi šel pa vsako leto štrihat okna z nevem čem, da bi jim podaljšal življensko dobo, pa raje vzamem šibico in zakurim vse skupaj. Res ni mi jasno, s čim vse si ljudje dajejo delo.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lesena okna
1.4.2009 13:03:03   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Glede stekel je pa tako - stekla so najdražji material na oknih, najbolj pomembni so pa profili in montaža. Imamo firmo, ki se sicer ne ukvarja z okni, ampak s steklenimi fasadami, no ja :) z okni, steklo je od Reflexa ali pa Kristala, ki so najbolj kvalitetna  stekla, ampak bistveno pri tem, je da moraš imet kvalitetne profile in montažo. Pri aluminiju je tako, pri plastiki je pa res, da imajo bolj ali manj vse firme profile nekako iste kvalitete, medtem ko pa imajo tudi bolj kot ne vsi tudi kvalitetna stekla. Pol je pomembna samo še montaža. Pri lesu je pa po mojem še najbolj pomembno, kako so okva izdelana, sicer se na to področje ne spoznam, ampak mi je to edina razlaga za to, zakaj so od mame okna OK, najina pa zanič, totalno (aja, tud ona guma odpada, kar pol pomeni, da ne tesnijo dost  in zato itak da piha).



A to ti govoriš tko na pamet, al imaš kake konkretne podatke o ceni profilov, okovja in sestave napram ceni stekla?
Pri vseh treh omenjenih materialih je zelo pomembna kvaliteta izdelave. Če pri aluminiju ne paziš na izolacijo spojev, ti ne pomaga še tako kvaliteten profil, pri plastiki je pa podobno, čeprav manj pomembno.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?