|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rododendron
12.5.2009 9:03:06   
honey
Včeraj sem bila v neki trgovini in sem videla tako čudovite rododendrone, da sem ga že skoraj kupila. Vem pa, da ga je imela mami na vrtu in sem jo klicala in mi je odsvetovala nakup, saj je njej zmrznil čez zimo. Bil je 30 €, zato se raje nisem odločila za nakup, ker da ga bom imela samo čez poletje, mi je škoda denarja.

Zdaj pa me zanimajo vaše izkušnje z rododendronom. Ali vam je prezimil na vrtu? Ga je potrebno še posebej zaščititi? Kakšno zemljo potrebuje? Je zelo zahtevna roža za negovanje oz. uspešno rast?

Upam, da me bo katera potolažila, da je naša mati naredila kaj narobe, da ji je pomrznil, saj so bili res tako lepi user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rododendron
12.5.2009 9:46:55   
mini11
Mi imamo zunaj kar 2 in to že 15 let, pa nam ni nič pomrznil. Tudi zahteven ni, enkrat letno mu dodamo zemljo iz gozda in je to to. Je pa res, da ga pozimi pokrijemo s plahto, da ni sneg direktno na njem.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rododendron
12.5.2009 9:48:58   
honey
Mini11 hvala user posted image Še to mi povej, iz katerega konca SLO si? Ker pri nas v Logatcu je vedno kakšnih 10°manj, kot v Lj. - pozimi mislim.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rododendron
12.5.2009 17:20:40   
Gina
Rododendroni so načeloma rastline mrzlih krajev. Cela Nemčija jih je polna, pa gozdnati predeli sosednjih dežel. Jaz živim še malo nad logatcem, pa mi uspeva(-ta dva primerka).
Problem pri rododendronih in azelejah je samo ta, da rabijo kislo zemljo (kislo šoto ali gozdno zemljo izpod iglavcev), pa da ne smejo biti na soncu - če hočeš da lepo delajo seveda. Pa večina njih relativno počasi raste, se mi zdi.
MOrda je bil pri tvoji mami problem v apnencu, ki ga ne prenesejo. Logatec pa je precej apnenčast, čim korenine dosežejo original zemljo, pod tvojo nasuto mislim, so v apnencu, ki jim slabo dene. Skopat moraš veliiiiko luknjo in vanjo dat zemljo za rododendrone, ali prinesti gozdno zemljo - približno tako kot za borovnice. Potem pa vsako leto gnoji z gnojilom zanje, pa dodajaj kislo šoto (pazi, lahko ti poturijo tudi tako, ki ni kisla, pa nujno jo namoči, preden jo boš dala v luknjo ali dodala zemlji).
30eur je veliko denarja za rododendron. V merkurju so imeli precej cenejše variante, pa relativno velike, pa zelo lepe, še par tednov nazaj. V kalcah so pa sicer dobro založeni, ampak dragi - fajn je, ker tam dobiš primerke, ki jih ne povsod, ampak moraš narediti precejšnjo selekcijo, kar se cene izdelkov tiče.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rododendron
12.5.2009 17:37:41   
mini11
Iz Maribora, imamo pa sam lapor na dvorišču - smo na hribu Kalvarija.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rododendron
12.5.2009 17:55:43   
bumerang
Zimski problem rododendronov je, da se posušijo in ne da zmrznejo. Posušijo pa se zato, ker ljudje mislijo, da jih ni potrebno zalivati. Rododendron je zimzelen, listna površina je kar velika tako da veliko vode iz nje tudi izhlapi. Posledično rododendron tudi pozimi zalivamo, razen, če je sneg ga ne. Priporočajo obilno zalivanje vsak teden v času dneva, ko zemlja odmrzne.
Znaki suše so usločeni listi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?