|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obiski staršev
14.4.2013 21:14:47   
Nastya
Drage dame, povejte mi koliko kaj hodite npr. same z otroci npr. s svojimi starši ali z enemu od njih, npr. na morje, v hribe, toplice..to za nekaj dni..kako na to gleda vaš partner..koliko kaj hodite domov na obisk..npr. če starši živijo daleč stran od vas..npr. vi živite zdaj na gorenjskem, starši so pa npr. na dolenjskem, kar ne moreš biti pri njih vsak trenutek ali ko ti zapaše..ali kdaj ostanete za nekaj dni pri njih na obisku (vse to seveda vi in otroci)..

zakaj to sprašujem..zato ker pri meni doma je to z mojim možem katastrofa..jaz se moram vedno znova in znova z njim pregovarjat, skoraj kregat, ga vprašat če lahko grem itd.. da jih grem lahko obiskat..on z menoj ne hodi, ker jih ne mara..sem pa edinka in seveda starši imajo samo mene in mojega sina, in si želijo, da malce več časa preživimo skupaj, ne samo 1x na 14 dni, za nekaj uric..da bi si vsaj 1x na leto privoščili skupaj kakšen vikend v toplicah itd..

hvala vam za odgovore - mnenja - karkoli !!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obiski staršev
14.4.2013 21:20:33   
tintin
tudi edinka, živimo 90 km narazen, vidimo se 1x na 3 tedne ali 1x mesečno za pol dneva recimo...sišimo pa skoraj vsak dan in tako nam vsem ustreza.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obiski staršev
14.4.2013 21:26:00   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

Drage dame, povejte mi koliko kaj hodite npr. same z otroci npr. s svojimi starši ali z enemu od njih, npr. na morje, v hribe, toplice..to za nekaj dni..kako na to gleda vaš partner..koliko kaj hodite domov na obisk..npr. če starši živijo daleč stran od vas..npr. vi živite zdaj na gorenjskem, starši so pa npr. na dolenjskem, kar ne moreš biti pri njih vsak trenutek ali ko ti zapaše..ali kdaj ostanete za nekaj dni pri njih na obisku (vse to seveda vi in otroci)..

zakaj to sprašujem..zato ker pri meni doma je to z mojim možem katastrofa..jaz se moram vedno znova in znova z njim pregovarjat, skoraj kregat, ga vprašat če lahko grem itd.. da jih grem lahko obiskat..on z menoj ne hodi, ker jih ne mara..sem pa edinka in seveda starši imajo samo mene in mojega sina, in si želijo, da malce več časa preživimo skupaj, ne samo 1x na 14 dni, za nekaj uric..da bi si vsaj 1x na leto privoščili skupaj kakšen vikend v toplicah itd..

hvala vam za odgovore - mnenja - karkoli !!




Nimam nobenih tezav ce hocem kam iti s sinom za nekaj dni. Ce se le da gremo skupaj, ce pa ne grem s sinom sama.
BTW: morda je zadeva njegove nesigurnosti, ker jih ne mara, morda se boji, da te bodo "scuvali" proti njemu.. morda je pa zgolj posesiven , vendar v nobenem primeru ti ne more in sme prepovedovati videvanje s tvojimi starsi, saj si odrasla, poslovno sposobna oseba in tutorja ter nadzornika ne potrebujes.
Ne bi bilo slabo ce bi malo razsikala korenine njegovega nasprotovanja, bos potem lazje resevala zadevo.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obiski staršev
14.4.2013 21:36:23   
Doll
Partnerja nimam kaj spraševat za njegovo dovoljenje,saj nisem njegova lastnina. Mislim,da pojasnjevat naprej ne rabim.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obiski staršev
14.4.2013 23:42:09   
gsatalema
Partnerja nimam kaj spraševat za njegovo dovoljenje,saj nisem njegova lastnina. Mislim,da pojasnjevat naprej ne rabim.


user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 7:51:26   
josephine27
Jaz sicer nimam potrebe po tem, da bi z mojimi kam hodila. Grem pa večkrat tudi sama z otroci na obisk za cel dan ( nismo tako zelo daleč). Moj se sicer z mojimi solidno razume in nikoli nisva imela kakšnih večjih razprtij v zvezi s tem samo na obiske k njim vseeno ne mara hodit. Tudi jaz mislim, da je krivo to, da se ne razumejo med sabo in se boji, da te ne ščuvajo proti njemu. Upam sicer, da tega res ne počenejo ( ker v tem primeru jaz napr. res ne bi hodila sama k njim) in mu mirno lahko zagotoviš, da se nima kaj bati. Pogovor ni druge. Poskusi mu razložiti, da je zate to pomembno. Če samo spokaš in greš baš me briga se pa ne potem čudit, če bo nekega dne tudi on spokal kam na enak način.

_____________________________



(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 8:57:41   
Najaa
Nič ne sprašujem, pač grem s tamalima. On veliko dela in ponavadi ne gre z nami. Vprašam ga edino zaradi avta, ker ga službeno veliko rabi in ko to uskladiva, me tri gremo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:05:28   
Anonimen
Tudi mi nismo daleč narazen doma (cca. 10km) in grem s tamalima večkrat oz. vsaj enkrat na teden sama tja, če mora moj delat ... če pa ne, gre pa z veseljem poleg. Kar smo šli slupaj na dopust za čez vikend smo šli skupaj z mojimi in njegovimi in je bilo bomba.
Pač v tvojem primeru sem jaz mnenja, da se mu prilagajaš v smislu, če imate recimo samo 1 avto pa ga tvoj takrat rabi recimo za službo itd., da pač izlet preložiš na drug dan ... če gre pa izključno za njegovo kaprico, se pa nebi kaj dost prilagajala in spraševala za dovoljenje.

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
15.4.2013 9:11:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:29:34   
Nastya
Ja, mogoče sem malce premalo obrazložila oz. opisala moj primer..gre za to da sva midva s partnerjem skupaj 10 let, imava sina starega 5 let..še predno sem spoznala svojega partnerja sem k sebi vzela deklico ki je od moje sestrično v rejništvo..ko je bila ona stara 3 leta sem spoznala sedanjega partnerja, nekako sem se trudila in poskušala, da bi jo sprejel, ampak me je takrat nekako pregovarjal, da naj poskusiva najprej sama itd..in sem se jaz z mojimi starši lepo odkrito pogovorila, da bo punčka ostala pri njima (ker to je sorodstvena vez) in da si jaz pač probam ustvariti vezo in počasi priti do tega da tudi deklica gre k nama živet..leta so minevala, on pa me je prefrigano ves čas lepo, počasi vozil na svoj mlin..toliko časa, da so tudi moji starši rekli ah, a veš kaj sedaj sva pa midva tako že navajena nanjo, nama ni nič v napoto, v veselje itd..in je ostala pri njima..seveda sem jaz vedno hodila domov na obiske, skrbela kar se tiče nje, jo vzela k sebi čez vikende a tukaj so se začele težave..on nje ne mara, je ne sprejema, takrat se cel vikend mulal, držal, ni se pogovarjal..ne z mano in ne z njo..kmalu sem ogotovila, da to pa ne bo šlo...in zakaj bi jaz njo vozila v takšno vzdušje ker si to ne zasluži in ni čisto nič kriva za nič..potem sem jaz dobila sina in sem vse skupaj še vedno vozila naprej in vztrajala pri tem, da pride ona tudi k meni..a še vedno je vse isto, trmari, se drži, mi meče naprej kako imam njo rajši kot svojega sina..budalaštine..dotalne..in ker sem se sedaj odločila, da če je takšen hud problem sedaj da ona pride k meni, jo bom pa jaz in mojo mami 1x na leto peljala za 2-36 dni na morje in da smo pač skupaj, ampak to je bilo lansko leto prvič, da sem ju peljala na morje in zdajle v mesecu maju bi ju spet rada, a je nastal že problem, ko sem ga vprašala...DRUGAČE PA MOJI STARŠI MENE NIČ NE hujskajo, pregovarjajo itd..VIDIM PA SAMO TO, DA SO TAKRAT NA ZAČETKU IMELI PRAV, KO SO MI REKLI PUNCA NA FANT NI ZATE in prav so imeli..to vidim sedaj, ker je oblastniški nad menoj, vse mora biti pod njegovo taktirko, on on on, on vse ve, on vse zna, on je IN..nimam problemov glede avtomobila imam svojega, svoj denar itd..ampak za vse kar se tiče mene in moje družine, je pri njem TABU tema, grozna tema..vsakič ko rečem da grem domov k staršem in k tamali se skregava, mulanje, držanje - iz njegove strani...se opravičujem če sem premalo napisala ali premalo razložila svoj primer..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:39:37   
Katy78
Z otroci grem sama k mojim staršem brez problema, sicer se pa mož dobro razume z mojimi, jaz pa z njegovimi starši. Septembra, ko je bil mlajši sin star par mesecev, sem šla z mojimi starši in s tamalima skupaj na morje, mož ni imel nič proti, še vesel je bil, da bodo otroci čimveč na morju, in sicer tudi takrat, ko on ne more iti.

Drugače ti pa povem, da moškega, ki ne bi sprejel punčke, pa čeprav to ne bi bil moj biološki otrok, ne bi sprejela v svoje življenje oz. se otroku zaradi njega zagotovo ne bi odrekla. Mislim, da to pove vse o karakterju človeka, kar zdaj tudi sama vidiš.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 15.4.2013 9:40:13 >

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:49:01   
Nastya
To sedaj tudi sama vidim in sem razočarana nas sabo, zakaj sem to storila..zakaj sem se spustila v to, ker mi je resnično žal - ampak da se razumemo žal glede njega - ne pa zaradi mojega otroka, da se razumemo..

jaz sem njegova sinova sprejela, eden je bil pri njem sicer takrat star 16 let, drugi sin pa je bil z bivšo ženo star takrat 12 let..vse počitnice, vse vikende itd..je bil pri njem..kdo mu je kuhal, pral itd..sedaj po tolikih letih mi pa reče A ti si mu kuhala in prala a ti..meni se srce trga user posted image in res ne vem zakaj sem se v to spustila, a še vse bi sprejela, če me nebi hotel ovirati pri deklici ki je sedaj stara že 12 let..in vse vidi in vse ve zakaj se gre..

in sedaj sem spet v dilemi ali vztrajati pri svojem ali mu spet popustiti user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:51:28   
josephine27
Drugače ti pa povem, da moškega, ki ne bi sprejel punčke, pa čeprav to ne bi bil moj biološki otrok, ne bi sprejela v svoje življenje oz. se otroku zaradi njega zagotovo ne bi odrekla. Mislim, da to pove vse o karakterju človeka, kar zdaj tudi sama vidiš.


Se popolnoma strinjam. Eno je da partner ne sprejema tvojih staršev, popolnoma drugače pa, da ne sprejema tvojega otroka. Vem, da se zdaj za nazaj ne da nič nardit. Ampak na tvojem mestu bi resno razimislila o tem, da zapustim tega človeka.

_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:54:15   
josephine27
in sedaj sem spet v dilemi ali vztrajati pri svojem ali mu spet popustiti user posted image



jaz mislim, da mu nimaš kaj popuščat, ker di mu že tako preveč popustila

_____________________________



(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 9:56:16   
Masha_M
Predvsem ne ostajaj z njim! Ker tako dvoličnega človeka res težko najdeš! Ti bi morala njegova sinova toplo in brez težav sprejeti in ju še pedenati, on je pa zahteval, da ti svojo punčko daš stran! Napako si naredila, da si mu 10 let nazaj popustila, ampak to itak že sama veš. Glede na to, da pišeš da imaš svoj denar in avto, ti priporočam da spokaj stran od tega egocentrika. Ja težko bo, finančno bo zagotovo manj na komot, ampak najtežja prva leta z otrokoma si že dala skozi in ne dvomim, da boš kos življenju tudi kot samska mamica! user posted image

No, pa da ne bom čisto mimo teme sekala. Zdaj sem na porodniški in niti slučajno ne sprašujem, če grem lahko na obisk z mlajšim k mojim staršem. Pač grem in se odpeljem. Včasih na klepet, na kosilo, na sprehod z mamo, sem in tja pa tudi počuvajo mičkenega za kako uro ali dve, da jaz lahko kaj uredim. Je pa res, da smo zelo blizu doma, tako da tam ne prespim in ne odhajam na počitnice z njimi. Je pa v tvoji situaciji tudi to razumljivo, saj je tam konec koncev tvoja hčerka, do katere imaš nedvomno močna čustva in tudi določene obveznosti, če si jo sprejela v rejništvo.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
15.4.2013 10:11:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nastya)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 10:45:47   
Vijoličarka
Podpis pod Ankico.

Občutek imam, da se vidva v bistvu ne pogovarjata. Ti skušaš razpravljati, rešiti problem, on pa samo išče načine, kako bi uveljavil svojo voljo, torej ne posluša in kompromisi ga ne zanimajo. Prav zato je večni zmagovalec diskusij in občutek imam, da se tebi zdi že marsikaj, kar drugi ne bi sprejemali, čisto normalno.

Dosegel je, da punčka ni živi s teboj in to na grd in potuhnjen način. Ni že na začetku jasno povedal, da noče da ona živi z vama in da hoče, da si ji odpoveš. Dosegel je že, da punčka ni del vajine družine, zdaj bi vaju rad pa še dokončno ločil. Najbrž si dober material za njegove vrste manipulacije, ampak čisto pa se ti še ni skisalo. Možno je, da noče, da ti hodiš stran, ker v drugem okolju in z drugimi ljudmi lahko svobodno zadihaš in začneš razmišljati, da vajin odnos ne more biti dober. In če ti prideš k pameti, kdo bo potem skrbel zanj?

Kot je Ankica lepo povedala, na preteklost ne moreš vplivati, lahko pa vplivaš na prihodnost. Najprej, ne daj se zmesti, če želite za tiste uboge tri dni na morje, potem pojdite.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 12:05:01   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Predvsem ne ostajaj z njim! Ker tako dvoličnega človeka res težko najdeš! Ti bi morala njegova sinova toplo in brez težav sprejeti in ju še pedenati, on je pa zahteval, da ti svojo punčko daš stran!


ej, tole je pa blo kot da bi mi en klofuto dal. in da si bila pripravljena jo obesit svojim staršem, ko si se TI odločila in TI prevzela skrb zanjo - nimam besed.. bi vse razumela, če ne bi mogla - da banaliziram; da bi zbolela za rakom, kap bi te, bila bi nesposobna skrbet zanjo finančno - ej, to je normalno. narediš kar je najbolje zanjo. pustit otroka zaradi moškega - pa kaka ljubezen je to? user posted image

poznam enega odraslega, ki je šel živet k babici pri 12-tih (in njegova sestra) ker je njegova mama šla s takim tipom kot je tvoj (ni maral njenih otrok); a veš da ta moški zdaj misli da je to normalno? a veš da če se pogovarjaš o otrocih, pravi da je normalno da imaš svoje otroke raje kot druge? ja, to se pol zgodi - da niti ne razumejo da jim je bila strojena krivica. da mislijo da je "normalno", da mati zapusti otroka zaradi moškega, ki (n)jih ne mara. ti ji nisi mati, si ji pa najbližje kar ima. premisli.

matr me pogreje.. no, k temi;
seveda bi šla. naredila bi vse kar bi mi srce narekovalo da je dobro zate, za tvojega sina, za tvojo "hči" (rejenko), ki jo ima zdaj tvoja mati in za tvoje starše, ki so prevzeli nase skrb za tvojo obvezo. če tvoj mož/partner tega ne ceni, potem ne vidi tvojega dobrega srca, niti ga verjetno sam nima.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.4.2013 12:14:07 >

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 12:27:30   
Lukka
Draga Nastya!

Tema, ki i jo zdajle opisala je izven koridorja mojega dojemanja. Žal! Srčna kultura je ena in edina stvar na svetu, ki šteje. Vse ostalo je pa pač slepomišenje in "kr neki".

Ljudje smo narejeni za grupe, ljudje potrebujemo bližino, objem in spoštovanje eden drugega. Ko spoštovanja ni, nimaš več kaj praskat!

Nastya, ta trenutek spokaj! Ta trenutek! Nimaš s takim človekom kaj iskat. Človek nima spoštovanja do sočloveka in to je tisto kar je temelj, on ga nima, ti ga boš pa našla drugod.
Napaka pa je bila TVOJA. In to že v štartu. V zameno za slepo ljubezen, si zanemarila srčno kulturo in spregledala bit in smisel. Škoda. Ampak nič ni izgubljenega. Nič. Že signal da ni želel tvoje rejenke je bil dovolj velik, da bi morala samo ovinek naredit mimo njega. Nisi ga, zdaj si nekje, kjer trpiš. Pojdi! Nimaš kaj izgubit - veliko si že izgubila do sedaj!
Upam, da si že na poti k staršem! Lep pozdrav!

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 12:47:59   
bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Draga Nastya!

Tema, ki i jo zdajle opisala je izven koridorja mojega dojemanja. Žal! Srčna kultura je ena in edina stvar na svetu, ki šteje. Vse ostalo je pa pač slepomišenje in "kr neki".

Ljudje smo narejeni za grupe, ljudje potrebujemo bližino, objem in spoštovanje eden drugega. Ko spoštovanja ni, nimaš več kaj praskat!

Nastya, ta trenutek spokaj! Ta trenutek! Nimaš s takim človekom kaj iskat. Človek nima spoštovanja do sočloveka in to je tisto kar je temelj, on ga nima, ti ga boš pa našla drugod.
Napaka pa je bila TVOJA. In to že v štartu. V zameno za slepo ljubezen, si zanemarila srčno kulturo in spregledala bit in smisel. Škoda. Ampak nič ni izgubljenega. Nič. Že signal da ni želel tvoje rejenke je bil dovolj velik, da bi morala samo ovinek naredit mimo njega. Nisi ga, zdaj si nekje, kjer trpiš. Pojdi! Nimaš kaj izgubit - veliko si že izgubila do sedaj!
Upam, da si že na poti k staršem! Lep pozdrav!


BTW: ni to tako komot! Ima za zgubit - sina. Ker ni rečeno, da se ta človek za svojega otroka (njenega sina torej) ne bi boril na sodišču na smrt. In potem kaj? Komu in kaj je dokazala?

Na odhod v taki situaciji se je treba pripraviti. In mogoče prej poskusuti vse konunikacijske kanale za dogovor. Je kar je in - ena je že pisala - očitno je čas oceniti svoje življenje in odločiti v katreo smer želi iti in s kom. In starši so tu samo 'izgovor' za jedro problema, ki je nekje čisto drugje.

Pa še odgovor: tudi jaz sem edinka, moj mož se z mojim starši razume bolj kot jaz (oz se mu z njima ne da kregat;) in gremo tja vedno skupaj - tudi smo dolj daleč narazen; k njegovim staršem gremo tudi skupaj ali gre on sam (to so še najbolj veseli). Mislim pa, da če bi imel kateri od naju ful hudo željo iti sam z otrokom k svojim staršem bi se najprej vprašala, zakaj tako želi iti sam z otrokom. Če pa en od naju ne bi želel iti k staršem, mislim, da ta drugi ga ne bi silil - šel bi pa sam, torej brez otroka, razen, če bi mu ta drugi to opcjo predlagal.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 13:49:41   
sazi
Ne bom moralizirala, so drugi napisali dovolj. Meni pa sploh ni jasno, kako si sploh lahko najdete partnerje in potem eden od vaju "ne prebavlja" staršev drugega. Res, ne razumem teh odnosov med partnerji in med otroki in starši - upam, da mi tudi nikolio ne bo treba.
Pri nas imamo 3 "komplete" starih staršev otrok in z vsemi se zelo dobro razumemo. S tistimi, s katerimi živimo v istem kraju se pogosto videvano, tiste, ki živijo dlje, pa obiščemo vsakih cca 5-6 tednov in ostanemo čez vikend - vsi skupaj. Še nikoli ni šel nihče od naju sam, razen če je imel neodložljive obveznosti (skoraj nikoli).
Na dopuste smo (sploh, ko sta bila otroka zelo majhna) pogosto hodili skupaj. Še zdaj gremo za nekaj dni in se imamo fajn. Tako otroci obdžimo stik s starši in vnuki s starimi starši.
Kot kaže, imamo "srečo" da se nas je našlo 8 odraslih, ki se znamo pogovarjati in prilagoditi drug drugemu, kadar skupaj preživljamo čas. Seveda pride tudi so nesoglasij, ampak smo jih do zdaj vedno uspeli brez večjih problemov rešiti.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 14:24:56   
Izabelina
mi smo se odlicno zmenil, na ksna dva tri mesece se s puncamo spakiram in gremo do mojih starsev, za vikend (od petka do nedelje) moj ostane doma in se spocije pa obicajno ma nalogo, da mal pospravi...
nam ustreza, da smo mal vsak zase, tut na dopust gremo loceno in skupi seveda...
edino kar se dogovorimo je zaradi avta, ce ga on rabi nas odpelje in potem tudi pride iskat... jaz se doma naspim, ker mami pocuva tavecjo on se pa doma naspi, ponavadi gre v petk vn in pride pozno in potem lepo izkoristi soboto...
zame je to popolna kombinacija, win-winuser posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 15:22:30   
nyna84
Vprašaj svojega partenerja, kako bi se on počutil, če bi ti zavračala njegove otroke. Si že v začetku naredila napako, ker si svoj odnos s hčerko podredila vajini zvezi.
Ampak glede na to, da se vse skupaj vleče že toliko let, je čas da zadevo urediš, tako kot je treba. Hči ti je v temu času odrasla in si v bistvu izgubila 10 let njenega življenja.
Postavi se zase in za svoje otroke!

Mi sicer živimo zelo blizu staršem (tast in tašča sta čez cesto, moji starši pa dobrih 5 minut proč), se vsi z vsemi dobro razumemo, pa dosti smo skupaj.
Največkrat gremo k mojim stašem vsi skupaj, ponavadi je to 2x tedensko (tudi mož), v izjemnih primerih (ko mož nima časa), grem pa sama s hčerama. Vmes se slišimo še po telefonu.
Hčeri gresta pogosto za vikend k njim "na počitnice" - tako onidve pravita, ko prespita za eno noč user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Vse ostalo je pa pač slepomišenje in "kr neki".


Ta "kr neki" mi pa zelo domače zveni user posted image A imaš korenine s Tolminske?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 15:22:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ej, tole je pa blo kot da bi mi en klofuto dal. in da si bila pripravljena jo obesit svojim staršem, ko si se TI odločila in TI prevzela skrb zanjo - nimam besed.. bi vse razumela, če ne bi mogla - da banaliziram; da bi zbolela za rakom, kap bi te, bila bi nesposobna skrbet zanjo finančno - ej, to je normalno. narediš kar je najbolje zanjo. pustit otroka zaradi moškega - pa kaka ljubezen je to? user posted image


Ce nimas besed je marsikdaj bolje, da ostanes tiho. Ocitno nimas pojma o dolocenih "sistemih" nadlvalde in kontroliranja osebnosti, pa iz tvoje perspektive je seveda vse lepo in prav... vendar je lahko tujim qrcem po koprivah mlatit, ko bi bil v vprasanju tvoj bi bila dosti bolj previdna pri obsojanju.
Ljudje svoje zivljenje peljemo po najboljsih moceh - vcasih sprejmemo odlictve, ki niso najboljse na dolgi rok, jih pa zato po casovni ali ini distaci vrednotimo, na novo zastavljamo in celo spreminjamo in popravljamo. Vcasih so ljudje nedovolj zreli pri sprejemanju dolocenih odlocitev, vcasih si necesa tako zelijo, da sprevidijo opozorilne signale... To je zivljenje.
Ce sprejemem tvoje moraliziranje je tako, kot bi rekel, da si je popolnoma vsak, popolnoma sam kriv za vse kar se mu dogaja v zivljenju. Iluzorno je prevideti objektivne in subjektivne okoliščine, ter custva, ki nam pravzaprav krojijo zivljenje. To ne pomeni, da lastne odgovornosti ni, vendar pomeni, da ce lahko das podporo ali pomagas se potrudi, za pljuvanje in moraliziranje se vedno najde kaksen primitivec, ki se s tem hrani in velica lastno moralnost.

poznam enega odraslega, ki je šel živet k babici pri 12-tih (in njegova sestra) ker je njegova mama šla s takim tipom kot je tvoj (ni maral njenih otrok); a veš da ta moški zdaj misli da je to normalno? a veš da če se pogovarjaš o otrocih, pravi da je normalno da imaš svoje otroke raje kot druge? ja, to se pol zgodi - da niti ne razumejo da jim je bila strojena krivica. da mislijo da je "normalno", da mati zapusti otroka zaradi moškega, ki (n)jih ne mara. ti ji nisi mati, si ji pa najbližje kar ima. premisli.


Premisli tudi sama. Ljudje smo zelo razlicni in z zelo razlicnimi stalisci. To, da se ti ne mores poenotiti s stalisci, ki jih nekdo zagovarja , to se vedno ne pomeni, da je tvoje stalisce pravilno in drugo "nenormalno". To je zgolj egocentricno stalisce kulture, ki misli, da je edina pravilna, pravicna, zvelicava, modra....

seveda bi šla. naredila bi vse kar bi mi srce narekovalo da je dobro zate, za tvojega sina, za tvojo "hči" (rejenko), ki jo ima zdaj tvoja mati in za tvoje starše, ki so prevzeli nase skrb za tvojo obvezo. če tvoj mož/partner tega ne ceni, potem ne vidi tvojega dobrega srca, niti ga verjetno sam nima.


Ona dela tisto, kar ji srce narekuje in kar misli , da je najboljse zanjo, za otroke... Tako je tudi delala. Srce pa ni vedno dober gospodar ... in se pusti zaslepiti, zavesti, prevarati....



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Obiski staršev
15.4.2013 16:31:58   
mateyka
Frodo, ni treba mislit da rabiš koga branit. vsi bomo živi in zdravi, tudi po tej debati. ali meni razlagat. veliko mnenj je in meni pusti mojega, ti imej pa svojega. se zavedam kako je življenje. in da delamo napake. in da je srce včasih slab gospodar. in vse to. jaz samo pravim, da čez otroke ne bi smeli nikoli iti ali jih zapustiti. če hočeš razumet kaj sem hotela povedat, boš, če boš hotela poudarjat različne "kulture" in debatirat kaj je normalno na splošno in v filozofskem smislu, pa odpri novo temo (mogoče ni najbolj vljudno da se to najdaljuje tukaj - presodi sama).

mislim pa, da se v osnovi samo razlikujeva v tem kje ti vidiš mejo osebne odgovornosti in kje jo jaz. jaz jo postavljam kjer je fizično bilo/je/bo možno ukrepat osebno, da se spremeni okoliščina. in je ne upoštevam kjer "višja sila" onemogoči spremembo okoliščine. tako na hitro v osnovi. seveda en otrok ima manj odgovornosti kot odrasel in še en kup faktorjev; menim pa, da ker je postala rejnik kot odrasla oseba, jo tako jo tudi ocenjujem. in je lahko bolj kritično ter raznoliko, kot sâmo razumevanje okoliščin. imava pač različne kriterije. nič narobe. hotela je mnenja, verjetno je vedela, da ne bodo vsa rožnata (tudi ti koneckoncev). to se vzame v zakup, ko pišeš na javni forum.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?