|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 12:33:59   
GATA
Mene zanima, kot že v naslovu pove, kako ste ali boste gradili hiše? V lastni režiji ali ste dali to narediti podjetju? Koliko ste dali za kakšno fazo gradnje... Ste dali načrt zrisati ali ste kupili tipskega, pa kakšna beseda mogoče o materialih... Skratka čim več informacij tem bolje user posted image .

Počasi se nam približuje čas ko bo tudi naša parcelca postala zazidljiva. In bi rada bila malo pripravljena, da ne bomo gledali debelo za vsako stvar... No upam da me razumete kaj me muči.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 12:48:24   
Anonimen
Mi bomo mel montažno.user posted image Netipsko, že zrisano v moji glav.user posted image

sanje, sanje, sanje......

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 14:02:13   
Anonimen
midva bova sprot iskala izvajalce-ne bova kr enem podjetju dala za nardit.. načrt sva sama nekako poštudirala, mal še arhitekt...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 14:25:31   
Rok_LM
Mi smo gradili klasično hišo iz opeke Porotherm ki ima pri isti debelini stene 30% boljšo izolacijo od modularca. Streha je opečnata Tondah. Do tretje faze smo dali narediti gradbenemu podjetju.

Glede cen pa takole:

- gradbeno dovoljenje (soglasja, takse, komunalni prispevek) 2,1 mio
- projekt netipski 700.000 SIT
- izkop jame 1,3 mio ampak to jemlji z rezervo, ker je pri nas 14 dni z bagrom klesal skalo ko na golem otoku
- gradnja do tretje faze 12 mio
- kleparija na strehi (obrobe in žlebovi) 500.000
- okna, zimski vrt, dvoja vhodna vrata in garažna vrata 2,5 mio

Ostalo smo delali sami.

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 18:48:39   
snorlax
Tipski načrt (z rahlimi spremembamiuser posted image ), gradili večinoma sami, razen nekaj izvajalcev (zaradi kredita, ker sva morala imeti predračune), ogroooomno je naredil moj user posted image sam.

Svetujem, da čimveč sprašuješ take, ki gradijo, čimveč prebereš..... saj veš, več glav - več ve. Drugače se pa na napakah učimo. Pa čisto vsak naredi nekaj napak pri gradnji oz. nekaj stvari, ki bi jih popravil, če bi še enkrat gradil.

Srečno!user posted image

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
12.9.2006 20:02:52   
bamby
Vse smo delali sami, ker za podjetje nimamo toliko denarja. Se pa da na ta način ogromno prišparat, če pa denar ni problem, potem pa sploh ni debate, kdo naj hišo gradi.
Glede cen je pa težko karkoli govorit, ker so te odvisne od materiala, pa od velikosti hiše, pa še mnogo drugih dejavnikov. Se je pa treba o vsem pozanimat, vse preprašat glede cen, ker so neverjetno različne (isti material, pa pri vsakem prodajalcu drugačna cena). Pa za razne popuste nikoli ne pozabi vprašat prodajalca!

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
13.9.2006 7:23:24   
Tracy
Jaz sem skeptična glede gradnje hiše, če to delaš sam. Sem že slišala za kakšne nesreče, prav zaradi takih velikih mojstrov. Tako da včasih v končni fazi samogradnja ni najbolj poceni. Je pa seveda tudi od velikosti hiše odvisno, koliko bo drga.
LP

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
14.9.2006 9:02:14   
Olivija
Midva trenutno gledava Jelovico, ena hiša nama je zelo všeč in jo bova malo spremenila. Sva pa mislila vzeti četrto podaljšano fazo  (okoli 17-20milj.) in jo potem sama dokončat.
Cela hiše s papirji vred in s kletjo, naj bi pa prišla tam okoli 35 milj. Upam pa, da bo mogoče kakšen miljon manj.

Trenutno premišljujeva o ogrevanju, ker bi najraje imela toplozračno ogrevanje ali pa kaj povezano s toplotno črpalko, mogoče pa tudi biomaso.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 14.9.2006 9:03:45 >

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
15.9.2006 13:39:10   
snorlax
IZVIRNO SPOROČILO: Tracy

Jaz sem skeptična glede gradnje hiše, če to delaš sam. Sem že slišala za kakšne nesreče, prav zaradi takih velikih mojstrov. Tako da včasih v končni fazi samogradnja ni najbolj poceni. Je pa seveda tudi od velikosti hiše odvisno, koliko bo drga.
LP


Kakšne nesreče misliš? Da se komu kaj pripeti ali da kaj sfušaš? Oboje je možno, ampak da se komu kaj zgodi, se ti lahko tudi takrat, ko greš po cesti ali delaš kaj drugega, ne gradiš. Da pa kaj sfušaš, je tudi normalno, saj se ti kosilo tudi kdaj prismodi. Iz lastnih izkušenj pa ti povem, da je ogromna razlika med tistim, kar je naredil moj mož sam in med tistim, kar so delali "mojstri", najbolj se to pozna pri  knaufu. Za tisto, kar delaš zase, se sigurno maksimalno potrudiš, mojstri pa dobijo plačano in se ne sekirajo preveč.



(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
15.9.2006 14:04:04   
Annny
Lahko gradiš sam, če to znaš in če ti časovno znese- tako lahko denarno kar nekaj prihraniš.Jaz bi hišo dala v izdelavo zanesljivemu izvajalcu, postavila bi tudi gradbenega nadzornika. Glede na to, da imava kar nekaj prihranjenega, bi vzela kredit z zastavitvijo denarnih sredstev- če imava ta denar (zastavljen) v skladu, se nama dolgoročno veliko bolj splača, kot da bi ga takoj investirala v gradnjo. Vzela bi tudi hipoteko na drugo ali isto nepremičnino.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
15.9.2006 20:33:49   
Tracy
Mislila sem da ti mali-veliki mojstri ki si sami delajo hitro zafušajo stvari. Res je cenovno bolj ugodno, vsaj na začetku. Če pa pride do kakšne nesreče, potem pa mislim da nisi nič na boljšem. Se strinjam z Anny. Tudi jaz bi vzela gradbenega nadzornika. Baje ti on lahko največ prišpara (oz. je vreden svojega denarja). Vem da je nekje ploščičarju ukazal ven vreči ploščice, ker niso bile lepo položene, na njegove stroške, seveda! Mislim da komentar ni potreben.
Seveda se pa strinjam, da za tista pripravljalna dela, pa kakšno kopanje.... je pa najbolj ugodno če sam narediš. Se pa ne strinjam glede tega če bi hotel sam elektriko štimat, razne napeljave, tudi zidanje menim da je bolje da to opravijo za to usposobljeni ljudje. POtem je pa krivo, boš pa celo življenje gledal krive stene. Pa še vedu boš ker si jih ti naredil.

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
15.9.2006 20:38:02   
Tracy
Snorlax, mislila sem na nesreče ki se lahko zgodijo kasneje. Je bilo mislim da 1/2 leta nazaj po časopisih govora, da je hiša zgorela, zato ker je mož sam elektriko delal.?!? Ne vem no. Sej verjamem da eni res nimajo keša, in da se raje sami trudijo, samo ne vem. To je pač moje mnenje, ki je seveda mišljeno zame. Moj standard, moj način razmišljanja. Vsak se pa potem posvoje odloči kako in kaj.

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
16.9.2006 22:40:03   
Anonimen
načrt sva dala zrisat ker mi tipski niso všeč. zidavo sva dala enmu zidarju, streho drugmu obrtniku, nisva dala vsega na čez ker res preplačaš zadeve. zdej išem majstre za vodo, štromarja že mamo, rabim centralničarja, estriharja in za notranje omete najt enga. pol bomo pa začel še mal sami, knauf, izolacija ostrešja pa tal pa taka druga curakarska dela. nikakor pa ne bi šli sami štroma delat ker ga enostavno ne znamo. zidat se tut nismo lotil sami, ker ne znamo in nimamo časa, ker bi se radi čimprej preselili, če bi sami zodal bi trajalo celo večnost.

(odgovor članu Tracy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
17.9.2006 10:15:00   
bamby

Meni se pa zdi, da se laiki verjetno res ne bi sami lotili hiše zidat, ali kako user posted image  Če moj tast ne bi bil zidar (pa ni izučen), se tudi mi tega ne bi lotili, tako pa... Kar se pa štromarije tiče se pa meni zdi, da ti elektrike še priklopijo ne, če ti en strokovnjak tega ne naredi in ti za to da potrdilo, da je narejeno po standardih. Razlika pa je tam, kjer je elektrika že npr. na stari hiši in si jo povlečejo v novo, tam pa eni to delajo sami.
Nesreče se pa vedno dogajajo in se vedno tudi bodo. Sicer pa, zakaj pa imamo načrte? Če se jih držiš, nimaš kaj faliti, imaš noter vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ste/boste gradili hiše?
17.9.2006 11:22:41   
Lory
Mi smo se odločili, da se sami lotmo gradnje. Če imaš čas, voljo, nekaj prijateljev, orodje potem gre. Poznat moraš fušarje, ne pocarje.
Mi na kraj pameti ne pride dat 1,4 mio za izkop. Mi smo dali za izkop 600 tisoč, s tem da bo klet cela v zemlji. Izkopal in odpeljal je 600 kubikov robe, pa še na svojo deponijo jo je spravil, da bomo imel za nazaj zasut. Zidala sta dva fušarja, ki že 20 let fušata in garantiram, da sta miljonkrat bolša, kot pa ekipa albancev, ki ti še ščijo po bajti. No in še cena zidarjev, 1700sit na uro. Malto smo seveda mi mešal in pomagal, ampak vseeno ni primerjave, da bi dal 20 mio, da bi nam jo dal pod streho.
Pa les imamo svoj, kar se tudi precej pozna. Pa enga cimpermana, ki dela napol zastonj.
Za vse stopnice po hiši sva dala 45 tisoč.
Pa so okrogla po hiši iz kleti do vrha pa še od zunaj jih imava za v klet. Narejene pa bolš, kot če bi jih delalo podjetje.
V glavnem najina hiše od izkopa pa do vključno s streho, naju bo prišla nekaj več kot 7 mio. Z vso hrano in pijačo vret.
Začel maja sedaj pa se dela streha. Se pravi v 4 mesecih bo pod streho.

Povdarjam pa da moraš imet čas, voljo, potrpljenje, orodje in prijatelje.
S tem, da smo si ves opaž itd. sposodil, delali plošče s hruško....

Se da, se da z manj dnarja pridit do hiše...

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?