|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Doule
5.2.2007 20:13:44   
skuštrana

V marsikateri kulturi je normalno, da je pri rojstvu novega člana vasi prisotna cela vas. Pri nas je normalno, da je prisoten partner, eventuelno kdo od bližnjih sorodnikov..Tudi po porodu neke organizirane pomoči ni (razen patronažne sestre, ki pa včasih naredijo več škode kot koristi). Zanima me, če bi imele možnost ali bi s odločile za doulo, da vas spremlja skozi predporodno, porodno in poporodno dobo?
Jaz bi je bila vesela v predporodni dobi, da mi malo razloži nekatere stvari, med samim porodom mi je pa še partner šel na živce, sem hotela samo, da gredo VSI ven in me pustijo na miru. Jaz bom pa že nekako. Pravzaprav je nebi potrebovala niti v poporodnem času, ker nam je dojenje in vse povezano z nego kar dobo steklo, vendar pa če bi obstajala možnost, zakaj pa ne? Verjamem pa, da bi marsikateri mamici ali pa bodoči mamici doula kar prav prišla.

Za vse, ki ne veste kaj so doule:
http://www.storklja.si/t3/index.php?id=855
http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2006/april/naslovna_tema_6.htm



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Doule
5.2.2007 20:15:53   
Seven*
Uf, super tema, sploh zato, ker so v MB Doule na voljo brezplacno. Vsaj letos so bile nekako sofinancirane od nekod.

Meni se zdi to super, ker je marsikatera mamica sama in si zeli druzbe, da o strokovni pomoci pri dojenju in nasploh sploh ne govorimo.

Upam, da se bo cimvec razvilo v tej smeri.

Skustrana, a poznas kaksno, ki je Doula oz. je imela njeno pomoc? Zanimajo me konkretne izkusnje.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Doule
5.2.2007 20:21:20   
skuštrana
Ne, sploh ne vem kako je pri nas s temuser posted image . Sem videla to za Maribor in to je pravzaprav to. Se mi zdi.
Vem, da se na Hrvaškem zadnje čase o tem zelo govori ter da se veliko žensk izobražuje v tej smeri.
Tudi mene bi zanimala kakšna konkretna izkušnja.
Poglej si malo na Rodi, na forumu, tam so ženske pisale o tem kako je kadar je s teboj doula.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Doule
5.2.2007 20:37:03   
Nogavica
Jaz sem iz MB in vam lahko napišem izkušnjo kolegice, ki je imela doulo za pomoč v poporodnem času, torej, da ji je malo pomagala pri dojenčici - zelo nezadovoljna in jo je kar hitro odslovila.
Prišla je neka starejša dokaj neprijazna gospa, ki ji ni bila v nikakršno pomoč - npr. pri podiranju kupčka je malo baje tako stresala in tolkla po ritki, da ji jo je kolegica kar iztrgala iz rok. Pa nonstop ji je dajala nasvete "stare šole", češ - saj ste vi tudi "gor rastli" po teh načelih in vam nič ne manjka, zakaj bi pa vašemu dojenčku to škodilo. Hvala lepa za tako brezplačno pomoč.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Doule
5.2.2007 20:53:04   
ŠpelaP
Jaz si ne morem predstavljati, da bi imela ob sebi kakšno doulo - sploh kako tujo žensko. Sem imela in še imam ob sebi čisto dovolj (včasih še preveč) svojih domačih doul (od jutra do večera - živimo vse v eni hiši) - babico, mamo in starejšo sestro. Najboljša doula je pa tako mož. Ja, kaj še pa hočem več!
Za tiste, ki so pa same sebi in svoji iznajdljivosti prepuščene, pa verjamem, da je neka pomoč zelo dobrodošla.

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Doule
5.2.2007 21:14:21   
Naja31
Meni se zdi to super ideja.
Pod pogojem, da ni tako kot je zgoraj ena napisala.
Nimamo vse te sreče, da bi imele še žive mame, ki bi nam pomagale.
Jaz sem v teh prvih mesecih po porodu hudo pogrešala nasvete kake starejše osebe. Ok, imam taščo, ampak si nisva zelo blizu.

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Doule
5.2.2007 21:33:18   
Anonimen
Zanima me, če bi imele možnost ali bi s odločile za doulo, da vas spremlja skozi predporodno, porodno in poporodno dobo?


Ne.

Dovolj mi je (bil) prisoten in zainteresiran partner.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Doule
5.2.2007 22:36:04   
polona2
Tudi meni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Doule
5.2.2007 22:38:04   
dk
Kaj pa, če bi bile brez partnerja? Da vas je pustil v času nosečnosti. Pa brez mame?

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Doule
5.2.2007 22:49:21   
Anonimen
Kaj pa, če bi bile brez partnerja? Da vas je pustil v času nosečnosti. Pa brez mame?


Hmmm....ne vem, samo ugibam.

Verjetno ne bi pustila nikogar blizu.

(odgovor članu dk)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Doule
5.2.2007 22:57:48   
natalia
moja mama je doula starih časov, se razhajava v mnenjih in vzgoji, tako da se s tujo žensko še bolj ne bi razumeli. Najbolj rabim mojega dragega, ki mi je vedno na voljo in mi ne očita in ne pametuje.



_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Doule
6.2.2007 16:11:06   
Baucka
Mislim, da najbolj potrebuješ nekoga, da ti pomaga pri delu, katerega ne več zmoreš sam in se lahko spočiješ in posvetiš otroku. Moja zlata mama mi še sedaj delno skuha, delno jaz in tudi lika mi še vedno. Živimo v mansardi mama pa v prtljičju. Ji poskušam poplačat  na druge načine.

Zelo prav so mi prišli nasveti patronažne, je bila res super in zelo moderna, čeprav že starejša. Če bi bile doule takšne potem sem ZA.

So mi pa naprimer šli na živce nasveti tašče in moje mame. Moja mama: Tega ne smeš jest jo bo zvijalo. Dva dni po porodu: Kaj zunaj delaš se boš prehladila? Ko je Ema jokala: Kaj ji te je?
Tašča: Kje ma dudo? jaz: Nima je? Tašča: Bi se bolj potolažla? Jaz: Če ne joče, je ne rabi, sem jaz njena duda. Tašča: Pa boljše bi blo če bi jo mela. Jaz: Če je ne rabi in ne joče je ne bo imela. Sedaj pa se tašča hvali v službi, kako Ema pri 6 mesecih iz kozarčka pije, da nima ne flaše in ne dude.

Mi je pa je mama zelo pomagala pri ostalih delih. Mi je velikokrat skuhala, likala perilo, mi popazla Emo, da sem lahko perilo obesla itd.

Problem pri AP nastane, ko je mama sama za vse. Saj se ne more posvečat otroku in še vsa gospodinjska dela naredit. Zato so je v preteklosti živelo več generacij pod isto streho.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Doule
6.2.2007 20:31:49   
Anonimen
Nikogar ne bi imela zraven. Moja tašča je kar brez vnaprejšnjega dogovora in sploh vprašanja se odločila, da bom jaz s tamalo dva meseca pri njej.user posted image  Ja valjda. Da mi bo dihala za vrat? Itak mi ni nikoli znala drugega kot pamet solit in nič nisem prav naredila. Meni je bil dovolj moj mož in drugih nisem sploh marala v bližini. Še zaradi patronažne sem bila nervozna, pa je bila v bistvu čist fajn.
Se mi pa zdi fajn, da obstajajo, za tiste, ki jim je tovrstna pomoč všeč in jim prav pride.

(odgovor članu Baucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?