|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
10.5.2007 22:06:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 7:10:07   
Seven*

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

1. Zelo intenzivni
2. Obcutljivi
3. Tezko jih potolazis

5. Zelo aktivni
6. Izcrpavajo
7. Kot dojencki se pogosto hranijo
8. Nepredvidljivi

10. Nocejo biti sami, (zato pogosto jocejo)-to ne velja za moja dva

Ce takega otroka nimas, ne razumes. Marogica, ne se trudit. user posted image user posted image user posted image

Je pa vseskupaj del otrokovega TEMPERAMENTA in ne vzgoje.



To velja za mojega ta starejšega in lahko z zanesljivostjo trdim, da je moj otrok zahteven, glede na kriterije, ki so opisani, razen dveh, ki sem jih izbrisala. Da je to del otrokovega temperamenta oz. celo njegovega karakterja se tudi absolutno strinjam. Se pa da določene lastnosti z vzgojo "omiliti" oz. omejiti. Določene pa seveda ne. Govorim iz 6-letnih izkušenj, trdega dela in jeklenih živcevuser posted image .


Se povsem strinjam. Cist lepo se da vzgajat tudi taksnega otroka, samo zelo veliko energije je potrebno.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 8:56:52   
Anonimen
Za srečanje sem tudi jaz za. Bilo bi mi zelo fajn v živo izmenjati izkušnje. Zahteven otrok? Lahko bi napisala roman. No, edina misel, ki me je vodila in bodrila, je bila: Ko se bo naučil brati, pa bo naenkrat, kot da ga ni. user posted image
Je pa na trenutke resnično, kot najbolj grozno in razvajeno bitje pod soncem, midva pa kot dva butlčkauser posted image zraven. Za potrditev pa vam povem še izjavo priznane avtoritete otroške vzgoje (ne bom imenovala), ki je morala priznati, da očitno ni razvajen, da je poseben in da vsi njeni prijemi iz dolgoletne prakse ne veljajo pri njemu. Seveda pa nama je toplo priporočila še naprej doslednost in potrplenje.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 9:02:51   
ami2
Britt, tvoj otrok je torej že večji, a ne? Imaš občutek, da je s tem, ko odrašča in naj bi bil bolj samostojen user posted image , kaj lažje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 9:18:51   
Anonimen
Star je tri in pol in je absolutno lažje. V bistvu je do dveh let samo visel na meni, kljub temu da je družaben in odprt otrok. Samostojnost je šla sorazmerno z razvojem razuma. Kar je razumsko obvladal in dojel, je bilo ok. Kot da bi doživel preblisk. Če pa tega ni bilo, pa si se lahko po zobeh metal, ni bilo haska.

(odgovor članu ami2)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 14:17:51   
svetlo
tud mi smo za srečanjeuser posted image , ampak to bi verjetno mogla povedat na drugi odprti temi....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 15:16:38   
topstar
Tudi jaz se lahko pridružim mamicam z zahtevnejšimi otroki user posted image , pa čeprav nimam Eme user posted image
Naša Nina je poosebljena v opisu:

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

http://www.askdrsears.com/html/5/T050400.asp

Tukaj je nekaj na to temo. Na kratko:

1. Zelo intenzivni
2. Obcutljivi
3. Tezko jih potolazis
4. Ne spijo ponoci
5. Zelo aktivni
6. Izcrpavajo
7. Kot dojencki se pogosto hranijo
8. Nepredvidljivi
9, Zelo velika poteba po kontaktu in nosenju
10. Nocejo biti sami, zato pogosto jocejo

...
Ja je pravi mali user posted image , že od prvega dne, ampak nikjer ne odide brez da bi jo opazili.
Res je zahtevna, z njo porabimo ogromno energije, ampak vsak njen nasmeh in glooobok pogled
nas popolnoma prevzame.

_____________________________

Če imava dve jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno po eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, imava vsak po dve. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 16:04:15   
svetlo
mene pa nekaj zanima. A vam pri vaših zahtevnejših malčkih vaši partnerji stojijo ob strani, vam pomagajo?
Pri nas sem za vse sama (otrok, bajta...), no, razen zvečer (22.00ali 23.00) ko se naš tata vrne, našo user posted image dobesedno zbudi s poljubi (pravi, da jo je pogrešal) in popolnoma zmede (pol se pa mama ukvarjaj z njo). Ampak "ta boljš"  mi pa je ko reče, da jo razvajam, da sem si sama kriva, da je taka in da kaj tolk stvari berem in neke finte uporabljam, saj njegovi starši niso nič meli, razen stajce in niso nič vedli, pa so oni fajn gor zrasli (ja, je videt), ampak pika na i pa je, ko reče, da jo bo popazil, ko bo malo bolj normalna user posted image .
sicer se pa dobro razumemo in jaz pazim, da mi te stvari gredo pri enem ušesu noter, pri drugem pa ven, ker če bi se sekirala in bila živčna vem,da bi zelo slabo vplivala na user posted image in bi bila potem še bolj razdražljiva

(odgovor članu topstar)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 19:20:00   
atteya
Ja, res da se da tale karakter otroka malo prevzgojiti, a to je res bore malo in še tista malenkost zahteva več kot celega človeka. Jaz po skoraj sedmih mesecih nespanja enostavno nimam dovolj energije, da bi se spopadla s tem. Pa ne le nespanje, še nošenje ves dan in poslušanje joka, pa tolaženje... V glavnem vsega preveč.

Meni partner stoji ob strani ves čas. Zelo mi pomaga, ga prevzame, vendar tolažba mamice nemalokrat zaleže bolj (žal). Kljub pomoči sem zelo utrujena in brezvoljna, pa če ga ima veliko on, sva pa na koncu dva taka. Toliko o tem koliko energije pobere tak otrok.


@Seven: sem za, da bi se najprej kar srečale in malo poklepetale in spoznale, mogoče pa bo potem to že dovolj. Si  izmenjamo številke in se v hudih trenutkih potem tolažimo med seboj.

Da bi se lahko dobile (ker že nekje drugje imam veliko organizacijsko vlogo - gre tudi za nek forum) bom pa vlogo organizatorja srečanja ponudila tudi tule. Da bo zadevo lažje speljati, mi napišite kateri dan v tednu in ura v dnevu bi vam za tako srečanje najbolj odgovarjala ter lokacija (ker ste verjetno od vsepovsod). Mogoče bi za začetek predlagala kot lokacijo LJ ali okolico, ker sklepam, da nas je od tu največ in če bo uspešno, se lahko potem dobivamo na vsakem koncu enkrat, da bo volk sit in koza cela.

Torej, navedite: dan v tednu, uro v dnevu in lokacijo, kjer bi se želeli dobiti.

Pa vsem skupaj veliko mirnih živcev, hladno kri in predvsem dobro voljo in sončka, da vam vlije energije (da ne boste hodeče truplo kot sem jaz user posted image ).

(odgovor članu svetlo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 19:29:22   
atteya
Ups, tole je pa v novi temi napisano. Se opravičujem, da sem jo spregledala. Torej za srečanje pišite v: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1525334

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
11.5.2007 21:45:36   
svetlo
saj vem, da to mogoče ni najbolj primerno za to temo, ampak sem tako vesela, da moram podelit z vami. popoldan so k nam prišli prijatelji, da "pogledajo ta malo". pa vprašajo našega očka (ki je imel danes prosto) kako kaj radosti očetovstva, pa naš odgovori v smislu "saj sem dedc", pa ja ne bom... na kar mu klapa zateži in obrazloži pomen očetovstva in pomoči mamici in o vsej plemenitosti, veličastnosti, privilegiju ipd. Ko so odšli, se je ponudil, da jo on malo popazi, potem pa je še po hiši pomagal pospraviti. očitno mu je dalo malo misliti... ni za obupat...

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
12.5.2007 5:29:16   
ami2
Joj, naše očetovstvo je tudi bolj tako... za tri minute na dan. Za kaj več pa ni živcev. Na začetku se je še ponujal za varstvo, a ko sem po eni uri prišla domov, je mali ležal na postelji in jokal, dragi pa zraven ležal in trmil. Ampak je pa vsaj prevzel vlogo pomivanja posode in občasnega kuhanja večerje, tako da se ne bom pritoževala. Me že s  tem razbremeni (če bi še to name padlo, bi bilo user posted image ).

(Svetlo, tudi jaz sem pomislila na to, ko sem prebrala odgovor al bine.)

Aja, pa mama mi je zadnjič rekla, da sem si sama kriva, da je takšen, ker sem malega zasvojila z dojenjem. Kako se pa otroka zasvoji z dojenjem???user posted image  user posted image

(odgovor članu svetlo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
12.5.2007 7:09:02   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

http://www.askdrsears.com/html/5/T050400.asp

Tukaj je nekaj na to temo. Na kratko:

1. Zelo intenzivni
5. Zelo aktivni
7. Kot dojencki se pogosto hranijo
8. Nepredvidljivi
9, Zelo velika poteba po kontaktu
10. Nocejo biti sami, zato pogosto jocejo

No zdaj vsaj vem, da nisem čudna, da sanjam o spanju brez joka. Samo nisem vedela, da sodi v to kategorijo. Sem mislila, da tako pač je. Naš sicer spi, ampak na sprehodu, v avtu, skratka, kadar ni doma. Pri R ga ne morem pustit. Ma nevem kakšen čut, da prec ve, kdaj grem in najkasneje po 15 minutah vklopi sireno. Ko pridem domov, je pa najprej hud jok, češ kako mi je hudo, pa kar šla si, pol je pa ok. Pa je R res potrpežljiv in me nikoli ne pokliče, češ naj si malo odpočije. Samo pol cela soseka ve, da sta sama doma.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
12.5.2007 13:54:44   
krfjolca
Se še jaz pridružujem vašemu "klubu". Naš je strašen zahtevnež. Že od začetka. Najglasnejši že v porodnišnici user posted image . Sicer je zdaj vsaj malo bolje, ko ga ne mučijo več krči, kot prve mesece, zahtaven je pa še vedno. Asistenco zahteva non stop. Pa ni nezadovoljen dojenček, nasprotno, samo hrbta mu ne smeš obrnit. user posted image
Brez moža tega ne bi zmogla. Že delovni teden komaj preživim in komaj čakam vikende, da ga prevzame še kdo drug.
Ko bi vsaj ponoči spali, se še pritoževala ne bi.



_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
12.5.2007 14:08:58   
krfjolca
Še k temu:

1. Zelo intenzivni (definitivno ti ne more biti dolgčas, če si z njim)
2. Obcutljivi          (zadnjič mu je med previjanjem na trebušček padel pokrovček od kreme, pa sem ga mirila pol ure!!! user posted image )
3. Tezko jih potolazis   (ja, se mečemo na trepalnice.)
4. Ne spijo ponoci            (bujenje tudi do 20x)
5. Zelo aktivni         (definitivno)
6. Izcrpavajo      (zvečer sem kot cunja ...)
7. Kot dojencki se pogosto hranijo   (ker (žal) ne dojim, to niti ne drži)
8. Nepredvidljivi    (ne, točno vem, kdaj bo začel tulit user posted image )
9, Zelo velika poteba po kontaktu in nosenju    (moji bicepsi so zavidljivih razsežnosti)
10. Nocejo biti sami, zato pogosto jocejo (stajica je bila najbolj brezvezen nakup. Noter je samo, če se sklanjam nadenj in ga zabavam.user posted image )

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: mamice z zahtevnejšimi malčki
13.5.2007 14:30:34   
atteya


: Seven

http://www.askdrsears.com/html/5/T050400.asp

Tukaj je nekaj na to temo. Na kratko:

1. Zelo intenzivni
2. Obcutljivi
3. Tezko jih potolazis
4. Ne spijo ponoci
5. Zelo aktivni
6. Izcrpavajo
7. Kot dojencki se pogosto hranijo
8. Nepredvidljivi
9, Zelo velika poteba po kontaktu in nosenju
10. Nocejo biti sami, zato pogosto jocejo

...



Pri nas vse drži, edinole, pri vsaki točki bi pred opis dodala še (eno) besedo ZELO. Tako je to.user posted image

(odgovor članu topstar)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?