|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črvi v kuhinji
23.8.2007 15:52:58   
Tejči
Ojla,

meni se bo zmešalo. Povsod v kuhinji imam negravžne bele črve. Naredili so se v enem predalu, pod arašidi in se razširili po celi kuhinji. Sprva sem mislila, da so le v enem predalu, potem pa pogledam še v druge, kjer sploh ni hrane in so povsod...Obstaja kaj za pošpricat, ali kako čistilo, da se ne bi več razmnoževali?? Me skrbi, da bi se še razmnoževali kljub temu, da vse sčistim..kaj pa če le kakšno jajčece spregledamuser posted image  Ima katera izkušnje z njimi in kako se jih rešiti za večno??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:15:14   
Anonimen
Če so se zaredili v les, potem dvomim, da bo karkoli pomagalo.
Preostane ti samo še nova kuhinja, ko pa daš staro ven, pa fajn detarizacija.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:38:24   
lex
To se je meni naredilo od orehovuser posted image user posted image user posted image user posted image  in sem celo kuhinjo z megliom sčistila in jih ni večuser posted image user posted image user posted image . Mam pa zato zdaj mravljeuser posted image user posted image user posted image , ki se jih nikakor ne morem rešiti.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:39:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lex
sčistila in jih ni večuser posted image user posted image user posted image . Mam pa zato zdaj mravljeuser posted image user posted image user posted image , ki se jih nikakor ne morem rešiti.


Za mravlje obstaja en super lovilec - prav hiška je narejena in vse strumno odkorakajo not, ven pa več ne morejouser posted image user posted image user posted image . Samo ne me vprašat, kje se kupiuser posted image

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:43:27   
lex
pri mojih domačih živalcah to ne užge večuser posted image user posted image user posted image , niti faraocit jim ne škodiuser posted image  le kaj user posted image  so to zaene sorte mravlje???????

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:47:45   
Šaki
kaj niso to od muhe tamali?

jz sm enkrat jih mela grejo na hrano ampak je bila od une tavelike muheuser posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 16:53:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lex

pri mojih domačih živalcah to ne užge večuser posted image user posted image user posted image , niti faraocit jim ne škodiuser posted image  le kaj user posted image  so to zaene sorte mravlje???????


Gensko spremenjeneuser posted image

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 19:05:03   
tintin
Imela črva in potem hroščke, ki iz črvov zrastejo....
kaj pomaga? vrži vse stran kar je odprtega, ostale stvari obriši z mokro krpo namočeno v vodo in kis...čimveč daj v neprodušno embalažo....spucaj celo kuhinjo naekrat (ker drugače se selijo sem in tja) z vročo vodo in kisom (mešanica seveda), omare po režah pošpricaj z biokillom. No, pri meni je zaleglo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 20:07:58   
Anonimen
To so črvi od moljev.Najprej je črv pol pa končna faza molj,tisti iz hrane.
Sem že opazila pri meni,ko sem spet z rižem ali kero drugo hrano iz trgovine prinesla.Najprej se je treba rešit odrslih moljev,spraznit omaro,pošpricat z Pipsom,počakat omaro fajn pomit,vso hrano stran vrečt:moko,riž,polento,gres,vse skratka v kar se zaredi molj.Omaro dobro spucat,pa bo.Sicer pri nas še ni v prodaji v italiji pa že.Firma Raid je
dala na tržišče posebne listke,ki jih nalimaš v omaro,so brez vonja in strupenih snovi,prepojene so z naravno aromo,ki privlači molje in še z lepilom,tako se ujamejo na listek in so kvit.

(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Črvi v kuhinji
23.8.2007 21:54:26   
Tejči
Ja, sem opazla veliko hroščkov-moljev. Danes sem vse stran zmetala in na grobo sčistila, pa se še vsake 3 ure najde kak črvek, ki leze po steni. Jutri po izpitu pa grem v akcijo-nabavit kaj za pošpricat in veselo na delo s pucarijo...upam samo, da mi bo uspelo, da se ne bodo več prikazali..ker so tako negravžni..še jest ne morem danes nič, se mi je vse gor postavlo..fujuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Črvi v kuhinji
27.8.2007 12:08:30   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

To so črvi od moljev.Najprej je črv pol pa končna faza molj,tisti iz hrane.
Sem že opazila pri meni,ko sem spet z rižem ali kero drugo hrano iz trgovine prinesla.Najprej se je treba rešit odrslih moljev,spraznit omaro,pošpricat z Pipsom,počakat omaro fajn pomit,vso hrano stran vrečt:moko,riž,polento,gres,vse skratka v kar se zaredi molj.Omaro dobro spucat,pa bo.Sicer pri nas še ni v prodaji v italiji pa že.Firma Raid je
dala na tržišče posebne listke,ki jih nalimaš v omaro,so brez vonja in strupenih snovi,prepojene so z naravno aromo,ki privlači molje in še z lepilom,tako se ujamejo na listek in so kvit.


Ja, ti črvi se radi zaredijo v moki ali čaju. Pomaga tudi sivka (posušena v vrečkicah ali kar tako daš na element).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Črvi v kuhinji
27.8.2007 12:56:14   
smigli
Nagravžno!
Tudi jaz imam nezaželjene goste po omari, pa se jih niti z lepljivimi listki ne morem rešit, ki se mimogrede dobijo tudi pri nas v mercatorju (trikotna lepljiva hiška). Že nekaj časa pucam ko nora, mečem hrano proč, kupujem lepljive pasti, oni pa nič. Zdej imam vso odprto hrano, gres, polento, razne čokolešnike in riž v hladilniku, tako sm jim zaprla menzo, pa da vidmo kdo je bolj trmast! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Črvi v kuhinji
27.8.2007 19:01:32   
malecka
ja tud mi smo vso hrano ki jo imajo radi molji preselili v hladilnik. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Črvi v kuhinji
28.8.2007 20:43:59   
Minerva
Hvala bogu, da nisem edina s temi težavami!

Vse odprte zadeve sem imela v eni plastični večji posodi, ampak verjetno so se žužki že prej zaredili v tej odprti hrani, ker sem jo imela kar nekaj časa že v omari. Gre za zadeve kot so drobtine, kokosova moka, česar porabim izredno malo.

Vse odprto sem vrgla stran, kar je ostalo v omari, sem oprala pod tekočo vodo, kar se mi dalo oprati, je šlo stran. Omaro sem pomila samo z detergentom, nič nisem špricala z biokillom ali podobno. upam, da sem jih iztrebila, bomo videli!

Ampak me pa nekaj zanima - to niso bili črvi ali molji - bile so neke male žuželke sive, bolj svetle barve, ne črne, sploh ne vem kako bi jih opisala. Niso bile mravlje. Bile so res majhne, imele so glavo in malce večji zadek - to se je še razločilo. A bi katera vedela kaj je to?

Sedaj sem nabavila aparat za vakumiranje. Tako, da imam vso hrano zaprto v vakum in potem vsakič, ko kaj rabim, ponovno zaprem v vakum. Tudi moko, ki je še original zaprta, sem dala v vakum, ker ne zaupam tisti papirnati vrečki. Kar tako imam v omari edino konzerve in originalno zaprta živila kot so npr. knorr juhe in podobno, kar je v vrečki.

Zadeva je res super, slabost je edino v tem, da za vakumiranje niso dobre navadne vrečke, ampak moraš kupiti posebno folijo od proizvajalca, ki je bolj debela, ampak ... kaj čmo! Če koga zanima: www.status.si, na prodaj pa je zadeva v Merkurju ali preko spleta.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Črvi v kuhinji
28.8.2007 23:55:04   
Naja30
Nam so se zaredili v dnevni sobi. Sem imela v omari v vrečki študentsko hrano, tiste oreščke in to. Pa so res bili stari že cca 1,5 leta. Pa so se pojavili črvi in molji, kot je napisala neva. Ko sem vrgla stran to nagravžno zadevo, se je nehalo.

(odgovor članu Minerva)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?