|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rabim pomoč
18.9.2007 21:34:05   
urskula
Pozdravljeni!!  Mene pa zanima,če ima še katera tak problem in sicer,imam sinka starega 7,5 mesecev in sploh neče sedeti,ko ga hočem posedeti za trenutek sedi malo se nagiba naprej ali postrani potem pa se začne stegovati nazaj,tako da ga moram držati za hrbet in ima zelo stegnjene nogice.Bila sva na NFTH in je terapevtka rekla,da je močno zategnjen po levi strani in da mu bok ne leži , to pomeni,da se na boku sploh neče igrati ampak se vedno prevrne na hrbet in trebušček. Ali ima kater podobne težave? Kdaj so vaši sončki začeli sedeti samostojno?  Prosi noj mi kdo odgovori,ker me to full sekira !!!!!!!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rabim pomoč
18.9.2007 22:00:12   
lojzika
Otrok sedi pri 9 mesecih uradno. Tako da bo panika ko bo star 9 messecev. Eni pač prej drugi kasnejeuser posted image .

Naš ni nikoli se sedečki igral, vedno na hrbtu fizioterapevtka je rekla da s tem ko se vedno uleže prikrije da ne zna sedeti.
Naš nikoli ni lepo sedel v vozičku, tako kot vidiš ene. Vedno je bil naslonjen.

(odgovor članu urskula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rabim pomoč
19.9.2007 9:01:39   
maja1488
Tudi moja tamala je začela samostojno sedet po 9 mesecu. Mislim, da se nimaš kaj sekirat. Če hodita na NFTH ti bo pa itak povedala, kakšne vaje moraš delat.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rabim pomoč
19.9.2007 9:26:35   
Natali07
Se pridružujem zgornjima z odgovorom. Naš je star 8 ,5 meseca in ni šan da bi sedel. No na morju je sam sedel 1 munuto, ko je gledal valove. Takrat se je splačalo potrudit, ker je fibec. Drugače pa se igra vedno na hrbtu, na trebuhu zelo redko.

Se je treba sprijaznit, da bodo naši otroci vse počeli veliko kasneje kot njihovi vrstniki. Mogoče bodo pa kasneje zato vse toliko bolje obvladali, ker hodijo na fizoterapije.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rabim pomoč
19.9.2007 13:31:07   
Naja30
Zdravnica mi je pokazal tisto njihovo shemo, kaj je "normalno" v razvoju otroka. Čeprav jaz ne dam veliko na to. V glavnem, kot ti je že ena rekla, "uradno" je pri 9m. Shodijo pa še v mejah normale vse do 15m. Tako da se nič ne sekiraj, tvoj sonček bo vse dosegel, kar še ni.user posted image  

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rabim pomoč
19.9.2007 15:45:12   
urskula
Hej punce hvala za informacije!!!!!!  Ko pridem na NFTH se mi zdi ,da je z mojim tamalim vse narobe,toliko stvari mi pove terapevtka,da ko grem domov se full sekiram.Tako,da sploh ne bom delala panike,ko bo pač bo.Koliko pa imaste ve stare sončke??user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rabim pomoč
20.9.2007 12:52:12   
maja1488
Moja tamala je imela prejšnji teden eno leto. vidim veliko trok, ki delajo iste stvari narobe, kot jih je tamala delala, pa jih pediater ni poslal v razvojno ambulanto. Jaz temu, da hodimo na nfth pravim sreča, ker vemo kako težko je dohtarjem dat napotnico. Tudi če gre za dojenčka.

(odgovor članu urskula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rabim pomoč
20.9.2007 12:57:50   
sazi
Moj sinko pa je diagnosticirano hipoton. V razvojno ambulanto sva šla na mojo pobudo šele pri 10ih mesecih, na NFTH pa šele pri 11ih (uradno, sama sva šla že prej na samoplačniško).
Prvič se je usedel sam pri 11ih mesecih, skobacal nekje pri 13-14ih, shodil pa pri 18ih. Pač mu gre malo počasneje, ampak gre naprej in se ne sekiram. Mi grejo pa na živce mamice na raznih ogriščih, ki me začudeno sprašujejo, koliko je star (je bil res malo hecen, ko je tako velik šibal po vseh 4ih) in ko sem jim povedala, so utihnile in niso vedele, kaj naj rečejo. Še bolj zoprni pa so razni "dedeki in babice" iz bloka, ki se potem še pohvalijo, ja moji vnuki so pa pri 9ih mesecih že hodili...

Ne se sekirat. Lepo upoštevaj nasvete, ki jih dobiš v razvojni in na fizioterapiji. Delaj vaje v mejah normale (tudi pretiravanje ni dobro, saj se vadba lahko otroku zameri) in boš videla napredek. Če bo obsedel ali shodil nekaj mesecev za drugimi, ni pomembno, važno, da napreduje.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rabim pomoč
20.9.2007 16:06:22   
urskula
Hvala Sazi!! Drugače je pa vse vredu z njim? Mojemu so že v porodnišnici slikali glavo in je bilo vse vredu.Drugače je full dobrovoljček in živahen.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rabim pomoč
21.9.2007 9:20:08   
Ajvy
Poznam primer, ko je deklica ob opori sedela do skoraj dopolnjenih deset mesece, se ni nikoli plazila, ker če si jo tak postavil se je drla kot jeshar...v desetem mesecu, se je kar naenkrat postavila na lastne noge in v zelo kratkem času shodila...niso hodili v nobeno razvojno ambulanto....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu urskula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rabim pomoč
21.9.2007 21:17:41   
saška*
Mi smo stari šest mesecev pa sama sedi, kolikor se ji da seveda, potem se flikne na bok in hrbet. Sama se plazi po igrače in če jo pustim ležat je katastrofa. Zaradi asimetrije jo nonstop vleče na levo stran, na katero pa se zaradi poškodb noče opirati. In ravno zato hodimo vsak teden enkrat ali dvakrat na fizioterapijo, ker vse dela prehitro in bo imela težave kasneje, najprej s hrbtenico. Vsaj enkrat mesečno smo na slikanju na travmatološki.
Z razvojem otroka ne hitite, telo mora biti pripravljeno na sedenje, hojo,...

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?