|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hiša ali stanovanje
21.7.2008 19:46:10   
Ančka 123
Pozdravljene!
Morda malo čudno vprašanje, pa vseeno. Kje je"cenejše življenje" v hiši (svoji ) ali v stanovanju (svojem)? Moj trdi, da je v stanovanju manj stroškov. To mislim glede na položnice el., voda, internet, predvsem kurjava. Kaj menite ve? Vaše izkušnje, prosim in kje bi ve raje živele.
Upam, da nisem preveč zabluzila in neumno izpadla. Prosim samo za mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hiša ali stanovanje
21.7.2008 19:50:07   
Anonimen
Ce primerjas primerljivo s primerljivim-novogradnja/stara gradnja-enaka lokacija, enako (ne)varcen nacin uporabe, je v skupnem znesku cenejse stanovanje, ker je obicajno tudi manjse. Na kvadratni meter je cenejsa hisa.

(odgovor članu Ančka 123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hiša ali stanovanje
21.7.2008 19:51:51   
želva
Sigurno je manj stroškov s stanovanjem, s kurjavo sploh. hiša je večji strošek, več vzdrževanja.Imaš pa več površine, mogoče svoj vrt, travnik pred hišo. Kar naprej imaš en del, pa je treba ograjo preštrihat, pa fabion, pa mal škarpo popravit, streha, okna...(saj imaš v stanovanju tudi, sam je količinsko manj)Ne poslušaš, kako gre sosed na Wc. Oboje ima svoje prednosti in slabosti.Kar ti bolj odgovarja.

(odgovor članu Ančka 123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hiša ali stanovanje
21.7.2008 20:05:07   
Dream
Hiša je dražja, vendar ima tudi prednosti. Ker sama že celo življenje živim v hiši, se življenja v stanovanju ne bi mogla navaditi, ker se počutim zelo utesnjeno. Okrog hiše imaš vsaj nekaj "svojega terena", ki ni samo balkon. Lahko greš na vrt, lahko posediš na klopci pred hišo, brez da bi te vsak oblajal ki pride mimo, lahko se sončiš na terasi ali na zelenici. Skratka, meni hiša bolj ustreza.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
21.7.2008 20:20:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hiša ali stanovanje
21.7.2008 21:22:08   
nuala
Stanovanje je cenejše. Če imaš malo časa in izbereš kar, kar ti je všeč, je na lepi mirni lokaciji in dobro zgrajeno.
Jaz si želim majhno hiško, ker mi gre predvsem za samostojnost in vrt, da bodo moje živali lahko nemoteno skakljale, gagale, mjavkale, lajale, blejale,... okoli hiše. Če pa odmislim živali pa sem definitivno za stanovanje.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Ančka 123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hiša ali stanovanje
21.7.2008 23:34:10   
Pi-kica 1
Mi smo živeli prej v stanovanju, sedaj živimo v hiši, starost obeh je približno enaka, zato sta primerljiva. V hiši je življenje dosti dražje, tudi vzdrževanje in vsa popravila pridejo občutno več. V stanovanju je bilo treba zamenjati recimo štiri okna, v hiši jih je dvanajst, če ne štejem garaže in kleti, kjer jih ne bomo menjavali. Enako je pri radiatorjih, kopalnici sta dve in je treba dve renovirat itd. Če pa računaš na kvadratni meter, pa je stanovanje seveda dražje, saj je v hiši neprimerno več prostora. Seveda je tudi kvaliteta bivanja neprimerljiva, dela pa je tudi mnogo več.
Trenutno sem zelo srečna, da živimo v hiši, na stara leta pa se nekako spet vidim v stanovanju, ker je z njim pač manj dela, pa tudi manj stroškov, penzije pa itak vprašanje, kakšne bodouser posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hiša ali stanovanje
22.7.2008 8:04:42   
kristinaj
cenejše.....odvisno od starosti, gradnje, lege, izolacije, velikosti, bližina mesta-centra, .......

kar se tiče vzdrževanja je cenejše v stanovanju,ker se stroški delijo.... sicer pa spet odvisno od lege ali imaš stanovanje v ljubljani ali nekje bogu za hrbtom, na periferiji......

če bi meni danes nekdo podaril 700m2 zazidalne parcele, po možnosti že komunalno opremljene ne pomislim dvakrat, v letu imam hiško sezidano, ne veliko, 150m2 imam dovolj, zgradim jo za ceno stanovanja, 4-sobnega, pol manjše kvadrature....

tako pa moreš samo za parcelo odšteti mastne denarce....

sem iz bloka, sicer majhnega, smo kot ena velika družina, sedaj ko imam pa svojo družino sem prisiljnena bila se preselit v stolpnico 8 nadstropij in si takoooo želim, da bi imela svojo hiško ampak kaj k so cene oooooooo

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Ančka 123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hiša ali stanovanje
22.7.2008 8:37:53   
NinKa
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

cenejše.....odvisno od starosti, gradnje, lege, izolacije, velikosti, bližina mesta-centra, .......

kar se tiče vzdrževanja je cenejše v stanovanju,ker se stroški delijo.... sicer pa spet odvisno od lege ali imaš stanovanje v ljubljani ali nekje bogu za hrbtom, na periferiji......

če bi meni danes nekdo podaril 700m2 zazidalne parcele, po možnosti že komunalno opremljene ne pomislim dvakrat, v letu imam hiško sezidano, ne veliko, 150m2 imam dovolj, zgradim jo za ceno stanovanja, 4-sobnega, pol manjše kvadrature....

tako pa moreš samo za parcelo odšteti mastne denarce....

sem iz bloka, sicer majhnega, smo kot ena velika družina, sedaj ko imam pa svojo družino sem prisiljnena bila se preselit v stolpnico 8 nadstropij in si takoooo želim, da bi imela svojo hiško ampak kaj k so cene oooooooo


Se samo podpišem pod to. Nam predstavlja največjo oviro do svoje hiške samo nakup parcele.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hiša ali stanovanje
22.7.2008 15:31:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Ančka 123
Kje je"cenejše življenje" v hiši (svoji ) ali v stanovanju (svojem)?

V hiši so manjši stroški na m2.
V hiši so večji stroški v absolutnem znesku, kar je logično. Imaš več kvadrature, kot v stanovanju.

Potem pa, v hiši kar prišparaš se ti pozna, v stanovanju (starejših) pa se stroški vode, tople vode delijo na osebo in pogosto ogrevanja delijo na kvadraturo, ne glede koliko imaš odprt radiator.

Potem v hiši ali na vrtu imaš stalno kaj za početi, v stanovanju pa samo študiraš kam bi šel - in seveda zapraviš več.

(odgovor članu Ančka 123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hiša ali stanovanje
22.7.2008 15:55:58   
Tanik
Jaz ne menjam hiše za stanovanje, prej sem živela v hiši, potem v bloku, sedaj pa spet v hiši in glede stroškov je res kar ostale pravijo, je pa tudi res, da je v hiši čisto drugače. Meni recimo je čisto en tak banalen primer, kar nisem mogla delat v bloku user posted image ker ne maram pometanja, raje sesam, recimo v bloku tega nisem mogla počet ob polnoči, ker bi motila sosedee, zdaj v hiši pa lahko user posted image
pa imaš svoj vrt, mir, ne glede na višino stroškov sem raje v hiši.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hiša ali stanovanje
23.7.2008 7:41:31   
Drnula
Stroške primerjat v skupnem znesku ... vep kolk moraš dat na mesec ali leto, ne dobiš pa prave primerjave. Konec koncev je primerjat stanovanje in hišo kot jabolka in hruške.
Al je ceneje it na potovanje v Vietnam s katrco ali letalom? Pa ne da je stanovanje katrca, ker je lahko ena A *, vendar je toliko faktorjev primerjave, ki so bistvenejši od cene.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hiša ali stanovanje
28.7.2008 13:34:19   
k1
ne bi več menjala hiše za stanovanje. kvaliteta bivanja je bistveno boljša v hiši kot v stanovanju.  

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hiša ali stanovanje
28.7.2008 15:50:53   
RoZala
Življenje v stanovanje JE ceneje ampak ne zamenjam hiše za stanovanje. Odkar smo v hiši, smo šele začeli dobro živeti. Prej smo morali paziti, da nismo preveč skakali, premikali stolov, metali žoge, premikali pohištva, itd.  zaradi spodnjih sosedov ali pa so bili zgornji sosedi glasni. Midva znava bit zelo tolerantna ampak sosedje na žalost niso. Poleg tega so mi šle pozimi vse kocine pokonci, ko sem videla na parkingih postavljene gajbice...  uf, me je vedno razjezilo.

Hiša je čisto druga pesem. Je draga, tudi vzdrževanje je drago. Poleg tega je stalno nekaj za delat okrog hiše, če ne drugega pa trata ali cvetlični nasad.

Vsak, ki ima željo živet v hiši, bi se moral vprašat ali je pripravljen na življenje v hiši.  Niso vsi ljudje. Moja prijateljica je po dveh letih prodala hišo in se preselila nazaj v stanovanje. Ampak njihovo življenje je čisto drugačno od našega. Oni pridejo domov samo spat, za vikende se vozijo z avtodomom, pozimi smučajo 14 dni, poleti so 2 meseca na morju oz. potovanju z avtodomom. Mi smo pa čisto drugačen tip in nas je čez vikend kar malo težko spravit od doma za cel dan.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?