|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 0:26:05   
jana banana
Uspela sm prebrat cel post in morm komentirat, da ko se je mislil, da je tip "prevaral" - NI BILO ODPUŠČANJA - pobrat kufre in it!!!
Ko se je pa ugotovil, da je "varala" ONA - pa vse polne razumevanja...

Ne stekam... dvojna merila????? Oni ne smejo - me pa lahko?

Kokrkoli že....
Mejo varanja ima vsakdo različno....  za ene varanje ni varanje, dokler hodjo domov spat....

Avtorica posta pa ne bi objavila tega posta, ce se ne bi zavedala, da je ona prekoračila mejo, ki jo ima sama postavljeno v svoji glavi.... NI JI PA ŽAL.... verjetno se je imela lepo....

Jst te cist stekam.... vcasih pač dogodki odnesejo.... Upam, da ne bo zvedel - verjetno mu ne bi bilo vseeno. Dejstvo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 8:20:38   
RayBan
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Napaka bi bila če bi eno drugo naskočil od zadaj, misleč da sem jaz.

Vse ostalo je odločitev.


user posted image user posted image

No, kar zanimiv in v nulo organiziran odnos do zivljenja. Ti znese?


Najbrž ne boš verjela, ampak JA. Mi znaša že dolgo. In že dolgo nimam več 25 let.

Oprostim lahko, če mi kdo pomotoma na nogo stopi ali me moj pozabi zjutraj zbudit, prevare pa nimam kaj odpuščat. Ker to ni nobena napaka, je zavestna odločitev človeka,s katero veliko pove, če le hočeš videt.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 9:01:36   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan
Oprostim lahko, če mi kdo pomotoma na nogo stopi ali me moj pozabi zjutraj zbudit, prevare pa nimam kaj odpuščat

user posted image user posted image bravo bravo rayban sva istega mnenja

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 9:02:54   
Lalica1
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Samo izkušnje imajo in gledajo na svet bolj široko kot ti!


Izkušnje s čim?



Kaj pa vem, mogoče z življenjem na sploh, ne s prevaro. Vsaj jaz s slednjim nimam osebnih izkušenj. Ampak se mi zdi, da so stvari vendarle zelo sive in ne črno-bele. Tudi pri varanju. Imam en par kolegov in znancev, ki so to dali čez, pa ne morem za nobenega rečt, da je bil tisti, ki je varal/a popoln prasec, drugi pa nedolžna žrtev. Tudi s časom so vsi prišli do istega spoznanja, pokazalo se je, da je rpoblem veliko globlji kot pa sama prevara. Začelo se je že zdavnaj prej. 
Vedno je veliko različnih nians.

Ja, to sem mislila. In očitno sem res imela prav, ker ti ni jasno o čem govorim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 10:27:24   
RayBan
Brez zamere, ampak označevat nekoga ki ima drugačno mnenje kot večina za fijakarskega konja,  prevelik ego in ne vem kaj še vse, je svetlobna leta daleč tako od izkušenj kot od širine.



(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 14:34:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Brez zamere, ampak označevat nekoga ki ima drugačno mnenje kot večina za fijakarskega konja,  prevelik ego in ne vem kaj še vse, je svetlobna leta daleč tako od izkušenj kot od širine.


Brez zamere, ti pa poleg pojmov in pojmovanja se prispodobe delajo tezave.  Ni te oznacil za fijakerskega konja, temvec je teza napisanega na tem, da ima fiojakerski konj plasnice, zaradi katerih ne vidi okoli sebe, temvec samo naravnost pred sebe. Prispodoba o nacinu razmisljanja.

Sedaj pa se ena prispodoba zate:
Jednog je dana stari indijanac razgovarao sa svojim unukom. Pričao mu je o tome kako se osjeća. „Osjećam“ – kaže on – kao da se u mom srcu nalaze dva vuka, koji se snažno bore jedan protiv drugoga. Jedan od njih je osvetoljubiv, ljut i nasilan, dok je drugi vuk pun ljubavi i samilostan.“ Unuk ga upita: „Djede, koji će vuk izaći kao pobjednik iz te borbe u tvom srcu?“ „Onaj kojeg hranim.“ – odgovori djed.

Katerega volka v svojem srcu ti hranis?



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 14:38:16   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Brez zamere, ti pa poleg pojmov in pojmovanja se prispodobe delajo tezave.  Ni te oznacil za fijakerskega konja, temvec je teza napisanega na tem, da ima fiojakerski konj plasnice, zaradi katerih ne vidi okoli sebe, temvec samo naravnost pred sebe. Prispodoba o nacinu razmisljanja.

lahko bi našel drugačno prispodobo user posted image


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 14:42:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Brez zamere, ti pa poleg pojmov in pojmovanja se prispodobe delajo tezave.  Ni te oznacil za fijakerskega konja, temvec je teza napisanega na tem, da ima fiojakerski konj plasnice, zaradi katerih ne vidi okoli sebe, temvec samo naravnost pred sebe. Prispodoba o nacinu razmisljanja.

lahko bi našel drugačno prispodobo user posted image


Zakaj le? Prispodoba, ki zivi ze stoletja v narodnem izrocilu in, ki je jasna kot dan (vsaj za vecino) ni napacna - ukazuje prav na tisto, kar je hotel povedati.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 15:15:20   
ronja
sej se mi ne zdi slabo, če si dober ne pa če se delaš dobrega

hehe in kakšna je tu definicija? Ker po moje, če več ljudem narediš dobro kot slabo, če jih več nasmeješ kot spraviš v jok in seveda štejejo bližnji precej več kot naključni mimoidoči - sicer bi bili vsi komiki staršno dobri (čeprav štejejo pa vsi), potem si dober, če prinašaš na svet več gorja in jeze kot dobrega, pa si v povprečju bolj slab kot dober... Mislim, da je prav, da se trudiš bit dober - torej se po tvoje "delaš dobrega" - torej delaš tako, kot da bi bil dober. In če večina ne opazi, da se v bistvu samo delaš, da si dober, potem dejansko narediš več dobrega, čeprav v bistvu nočeš, ker si v slab. Problem, a ne?user posted image

Pa se eno moje razmisljanje (predpostavka, da ne govorimo o 'kronicnem' varanju) - Ce tisti, ki vara, prevaro prizna, s tem naredi samo uslugo sebi. Resi se namrec krivde in slabe vesti, ki bi ga lahko od znotraj zrla celo zivljenje (ces, saj sem povedal in se pokesal), in namesto tega vse breme, skrbi in trpljenje prelozi na svojega partnerja. Torej je oseba, ki je kaznovana za skok cez plot, partner osebe, ki je varala, medtem ko je 'varalec' na nek nacin opran krivde.

ja, tudi jaz sem tako razmišljala, vendar pa je to odvisno od tega, kako sta zmenjena - če drugi ve, da bi rajši vedel, potem je vseeno fer, da mu poveš - s tem ga sicer prizadaneš, ampak hkrati tudi prevzameš neko odgovornost, da se trudiš napako popravit...

Mejo varanja ima vsakdo različno.... za ene varanje ni varanje, dokler hodjo domov spat....

user posted image user posted image ta je pa dobrauser posted image

Oprostim lahko, če mi kdo pomotoma na nogo stopi ali me moj pozabi zjutraj zbudit, prevare pa nimam kaj odpuščat. Ker to ni nobena napaka, je zavestna odločitev človeka,s katero veliko pove, če le hočeš videt.

A če bi ti namenoma stopil na nogo, mu pa nikakor ne bi mogla odpustit?

mišek, tale indijanska je pa meni ful všeč!



(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 16:49:30   
RayBan
Ah dej no, pa koga imaš za norca? Mene ali sebe?



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 16:54:55   
ronja
S katerim delom?
Sicer pa: če moram izbirat, potem tebeuser posted image

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 18:46:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Brez zamere, ampak označevat nekoga ki ima drugačno mnenje kot večina za fijakarskega konja,  prevelik ego in ne vem kaj še vse, je svetlobna leta daleč tako od izkušenj kot od širine.



Mislim, da izraz fijakarski konj ni imel nobenega namena biti žaljiv. Ampak samo in izključno kot ozkogledno.

In ravnotako kot nam oporekaš, da ti jemljemo pravico do svojega mnenja in da te (nekateri) zaradi tega žalijo(mo), lahko enako rečem za tebe nazaj, da je žaljivo, ker tiste, ki mogoče v težkih trenutkih ne gredo reševati problemov na prvo žogo s pakiranjem kufrov in mogoče (če se gre za prevaro) celo ostanejo skupaj na neki novi osnovi, niso pomilovanja vredni, naivni, neumni ipd. Nekateri pač vidijo stvari v širšem spektru. In čisto nič ni narobe s tem, da se sama svojih načel držiš kot pijanec plota (samo prisopodba, ni mišljena žaljivo) ter da drugi dopuščajo širše možnsoti. To ne pomeni, da boš te možnosti tudi izkoristil, le tam so. Je pa narobe, če eni ali drugi mislijo, da je samo njihova pot prava. Ni. Ljudje smo si različni in svet različno dojemamo. Če gre tebi direkt naravnost, OK. Drži se tega, ker si to ti. Smao nikakor pa prosim ne misliti, da so drugi, ki gredo po ovinkih ali vidijo do rešitve več kot samo eno pot, kaj slabši ali vredni smiljenja. Niso, samo drugačne poti ubirajo.

Dovolj razumljivo?

< Sporočilo je popravil Ankica -- 19.12.2008 18:47:27 >

(odgovor članu RayBan)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 19:09:46   
jana banana
[/quote]
Jednog je dana stari indijanac razgovarao sa svojim unukom. Pričao mu je o tome kako se osjeća. „Osjećam" – kaže on – kao da se u mom srcu nalaze dva vuka, koji se snažno bore jedan protiv drugoga. Jedan od njih je osvetoljubiv, ljut i nasilan, dok je drugi vuk pun ljubavi i samilostan." Unuk ga upita: „Djede, koji će vuk izaći kao pobjednik iz te borbe u tvom srcu?" „Onaj kojeg hranim." – odgovori djed.

[/quote]

huda

< Sporočilo je popravil jana banana -- 19.12.2008 19:10:11 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 20:07:56   
RayBan
In zakaj konkretno je človek ki prevare ne tolerira ozkogled? A nista spoštovanje in zaupanje tudi temelj odnosa? Ja sorry no, meni tole ne gre skupaj.

Ti najbrž ne toleriraš česa drugega.

Sploh pa ne vem zakaj tako razočaranje ko se izve za zanjo. Če je odnos po njen boljši v vseh pogledih....potem si jo je pa samo za želet al kaj? Čimprej tem boljše.

Ronja ti pa kot redna stranka tu gor, bi lahko videla da zgoraj sploh ne sprašujem tebe.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kdaj je varanje varanje?
19.12.2008 23:15:48   
tweed
So druge pisale zame, pa bom še jaz napisal, kar ti gre v tem primeru. Ne gre se samo za varanje, v vseh svojih odgovorih si takšna, da namesto da človeku ponudiš možnost rešitve, ga označiš za bednega, pomilovanja vrednega in podobno. Moj komentar je bil mišljen širše, ker obračam glavo tudi po drugih temah in vržem oko na določene tipe odgovorov, ki so tukaj samo zato, da bi nahranili svojo superiornost, ker se sami sebi zdijo najboljši, nezmotljivi, najpomembnejši in najpopolnejši. (en tak je bil v grški mitologiji, pa se mu ni dobro godilo...)

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 0:42:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Ah dej no, pa koga imaš za norca? Mene ali sebe?



Upam, da si postavila retoricno vprasanje.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 9:22:39   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kalyani
Kaj menite je poljubljanje, dotikanje, plesanje, stiskanje... brez seksa varanje?


Zame osebno je to že varanje, ker pomeni čustva do druge osebe. Po eni strani je to še slabše kot nepremišljen seks za eno noč z neko osebo, ki ti drugače ne pomeni nič. To je pač moja percepcija, nekdo drug pa lahko dojema to povsem drugače.

Če bi partnerja zapustila je pa težko na pamet govoriti. Da bi lahko odgovorila na to vprašanje, bi se morala sama znajti v taki situaciji.


za moje pojme je vse to varanje, razen plesa. in ja, jaz tega ziher ne bi prenašala, da se poljublja z drugimi (razen ko se npr. vošči kolegici, prijateljici za roj, dan, to je druga stvar user posted image )

in ja, takoj bi naredila konec, tega mi res ni treba user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 16:03:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

In zakaj konkretno je človek ki prevare ne tolerira ozkogled? A nista spoštovanje in zaupanje tudi temelj odnosa? Ja sorry no, meni tole ne gre skupaj.

Ti najbrž ne toleriraš česa drugega.

Sploh pa ne vem zakaj tako razočaranje ko se izve za zanjo. Če je odnos po njen boljši v vseh pogledih....potem si jo je pa samo za želet al kaj? Čimprej tem boljše.



Ozkogleden v smislu, da vidiš samo prevaro in nič drugega, odreagiraš samo na to dejanje (ali doganjanje). Širokogleden, da pogledaš še kaj je bilo prej in kaj bo poslej. V tem smislu govorim.

Toreranca... toleriram ne marisčesa, seveda. Vsi ljudje smo do določene mere netolerantni, sovražni, nečimrni, dvolični, zamrljivi,... vsi imamo tako dobre kot slabe lastnosti, ki pa niso absolutne - v določeni situaciji je ista lastnost lahko dobra, v drugi situaciji se pokaže kot slaba. Če si npr. trmast, je lahko to dobro ali slabo, odvisno v kateri sitauciji se ta osebna značilnost izraža user posted image . Torej vsi smo neka mešanica vsega po malem. Samo po sebi to ni nič slabega, še posebej, če se sam pri sebi zavedaš, da imaš tudi napake in si te napake priznavaš - ker si s tem priznavaš človeškost in od sebe ne zahtevaš nemogočega, ter ker zaradi tega sebi omogočiš, da na teh napakah ali napakah, ki si jih hote/nehote naredil, delaš - zoriš, se spreminjaš, dopolnjuješ, rasteš kot osebnost. Ne stopicljaš na mestu, temveč iz svojih osebnih značilnosti in napak, ki iz tega izhajajo, potegneš nek nauk za prihodnost.

Spoštovanje in zaupanje: ja, sta temelj odnosa. Vendar se oba tadva čustva nista izgubila ob sami prevari, ampak že nekje daleč prej. Zato tudi ne trdim, da se kar avtomatično po prevari vzpostavi dober odnos in bi se morali tega veseliti. Le kje si prebrala, da je kdorkoli trdil kaj takega?
Pri veliko parih je problem že v osnovi - temelji odnosa so črvivi - prave ljubezni ni bilo nikoli. Skupaj samo zaradi otrok, sosedov, udobja, odvisnosti od odnosov,... - prevara v takih primerih je le še en odraz varanja, ki poteka od samega začetka. Varanja samega sebe - da si srečen, zadovoljen, da imaš harmoničen odnos. Ali to ni prevara? Varaš sebe in partnerja. Ne na spolni ravni, ampak na čisto vseh ravneh medsebojnega odnosa. Ljubezen, spoštovanje, zaupanje? So sploh kdaj obstajali? In takih parov je kar veliko. Samo pač človek rabi čas, da do določenih spoznanj pride. Včasih je prevara dober povod za razhod, ni pa vzrok. Vzrok je bil že v samem fundamentu in prevara to pokaže v vsej bolečini. Eni p pač vztrajajo skupaj, ker jim je vseeno preveč komot tako kot je ali pa ker preprosto nimajo osebne moči, da bi stopili na svojo pot ali pa celo mislijo, da lepšega za njih ni.
So pa pari, ki imajo temelj odnosa zgrajen na pravi ljubezni, harmoničnosti, medsebojnemu spoštovanju, vzajemnosti. In jim super šiba 5, 10, 15,... let. Potem pa zaškripa. Ker je preveč stresa v službi, doma, s financami (zelo aktualno), rutinirano,... in se začneš oddaljevati. Se nehaš pogovarjat, stiskat, deliti vsakodnevne skrbi. Ker imaš svojih dovolj in ne zmoreš obdelat še partnerjeve. Ali kaj podobnega. In nehote preslišiš vse partnerjeve želje in potrebe. Mogoče tudi ker tvoje niso zadovoljene v taki meri, kot si navajen. Kopičijo se zamere, kopiči se želja poa človeškem stiku - in tu lahko pride do prevare. Ni za to opravičila, se strinjam, ampak lahko pa se zgodi. In kaj zdaj? Mogoče pa je osnova vendarle tako trdna, da par tudi to preživi, da se oba zavesta, da sta se nekje po poti nehala truditi in poskušata odnos vzpostaviti nazaj. To ne pomeni, da je prevara kar odpuščena in da je takoj vse super-truper. Take stvari trajajo, dolgo, dolgo časa. Dobiti nazaj zaupanje je zelo težko, ampak se da. In tudi v tem primeru je zaupanje izginilo že dolgo pred prevaro. Takrat, ko se zakonca ne moreta v vsakem trenutku zanesti eden na drugega, na medsebojno podporo.
V vsakem priemru je pot trnova, boleča in dolgotrajna, če se par razide ali če mu celo uspe iti čez. Ampak ni zato nobeden usmiljenja vreden.

(odgovor članu RayBan)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 16:50:20   
RayBan
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

So pa pari, ki imajo temelj odnosa zgrajen na pravi ljubezni, harmoničnosti, medsebojnemu spoštovanju, vzajemnosti. In jim super šiba 5, 10, 15,... let. Potem pa zaškripa. Ker je preveč stresa v službi, doma, s financami (zelo aktualno), rutinirano,... in se začneš oddaljevati. Se nehaš pogovarjat, stiskat, deliti vsakodnevne skrbi. Ker imaš svojih dovolj in ne zmoreš obdelat še partnerjeve. Ali kaj podobnega. In nehote preslišiš vse partnerjeve želje in potrebe. Mogoče tudi ker tvoje niso zadovoljene v taki meri, kot si navajen. Kopičijo se zamere, kopiči se želja poa človeškem stiku - in tu lahko pride do prevare.


To je zame samo en izgovor, pač malo lepše zavit. Ne verjamem da so bili temelji prav močni, če sta dopustila da do tega sploh pride, ker v končni fazi se to ne zgodi čez noč.

Vse sorte oprarvičil znajo sploh ženske pogruntat ko je treba. Moja prijateljica je oprostila svojemu tipu, ko si je po netu iskal druge ko je bila ona rizično noseča in ni mogla sexat, naprimer. Zdaj je seveda on prišel na gušt, in to še kar fura. Saj bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Zame pač pri prevari ni opravičljivega vzroka. Tako da z moje strani lahko zaključimo debato.


Tweed -" ker se sami sebi zdijo najboljši, nezmotljivi, najpomembnejši in najpopolnejši." A ni zanimivo, da mislim čisto isto jaz zate?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 17:06:30   
uwaga
Ankica se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 19:06:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

So pa pari, ki imajo temelj odnosa zgrajen na pravi ljubezni, harmoničnosti, medsebojnemu spoštovanju, vzajemnosti. In jim super šiba 5, 10, 15,... let. Potem pa zaškripa. Ker je preveč stresa v službi, doma, s financami (zelo aktualno), rutinirano,... in se začneš oddaljevati. Se nehaš pogovarjat, stiskat, deliti vsakodnevne skrbi. Ker imaš svojih dovolj in ne zmoreš obdelat še partnerjeve. Ali kaj podobnega. In nehote preslišiš vse partnerjeve želje in potrebe. Mogoče tudi ker tvoje niso zadovoljene v taki meri, kot si navajen. Kopičijo se zamere, kopiči se želja poa človeškem stiku - in tu lahko pride do prevare.


To je zame samo en izgovor, pač malo lepše zavit. Ne verjamem da so bili temelji prav močni, če sta dopustila da do tega sploh pride, ker v končni fazi se to ne zgodi čez noč.

Vse sorte oprarvičil znajo sploh ženske pogruntat ko je treba. Moja prijateljica je oprostila svojemu tipu, ko si je po netu iskal druge ko je bila ona rizično noseča in ni mogla sexat, naprimer. Zdaj je seveda on prišel na gušt, in to še kar fura. Saj bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Zame pač pri prevari ni opravičljivega vzroka. Tako da z moje strani lahko zaključimo debato.


Tweed -" ker se sami sebi zdijo najboljši, nezmotljivi, najpomembnejši in najpopolnejši." A ni zanimivo, da mislim čisto isto jaz zate?



Aha, no vidiš, pa se le strinjava user posted image . Nič se ne zgodi čez noč. Se pa marsikaj naredi tudi najboljšim. Marsikaj, kar zase nikoli ne bi mislil, da se bo zgodilo. A se tebi vse v življenju dogaja samo po planih? Idealnega para ni. In tudi dobri pari imajo vzpone ter padce. In krize so lahko zelo globoke, samo če imaš dober temelj, se je iz krize lažje izkopat.

Zakaj opravičila iščejo ženke? A moški pa niso prevarani? Posploševanje? A moški pa ne trpijo, ko jih njihove partnerke prevarajo? In zakaj predvidevaš, da če eden enkrat prevara, bo vedno? Mogoče pa obstaja možnost, da prevara enkrat in nikoli več?

Tudi nisem nikjer napisala, da je za prevaro kakšen koli opravičljiv razlog. Ga ni. Menim pa, da je je vzrok za prevaro veliko globlji kot samo želja po seksu. V nekaterih primerih tudi samo to, pri nekaterih pač ne. In se mi zdi smisleno, pa če ostaneš skupaj ali greš narazen, malo premisliti o preteklih dejanjih, dogajanjih, lastni vpletenosti, zato, da v prihodnje in v morebitnem novem partnerstvu (ali pa istem) ne ponavljaš več enakih napak.

Glede tvoje prijateljice: njen problem ni samo varanje. Je tudi lastna nizka samopodoba, odvisnost od odnosa verjetno, sicer bi šla po svoje. Dokler ona ne bo sebe postavila v drugo perspektivo, se ji bo pač zgodba ponavljala. S tem partnerjem ali drugim. Zato se mi zdi smiselno malo pobrskati po zgodovini.

V končni fazi sama menim, da bi morali biti ljudje vendarle toliko racionalna bitja, da bi v primeru, da nekdo začne misliti in delati v smeri varanja, najprej rešitil probleme doma - ker očitno so. Potem pa od tu dalje. Ampak ker svet ni rožnat in imamo ljudje čustva, očitno stvari ne potekajo tako enostavno. In se tudi sprašujem, kakšna bi bila reakcija, če bi en partner prišel k drugemu in rekel nekaj v smislu: najina zveza je v krizi. Imam te najrajši na svetu, a čutim, da sva se izgubila, izgubila tako zelo, da sem podporo in ljubezen začel iskati drugje. Pa sem se, preden bi naredil napačen korak, ustavil in bi rad rešil najino vezo. Me res zanima, koliko bi jih šokirano vstalo in začelo pakirat, ker prasec razmišlja o drugih. In koliko bi se jih zamislilo in skušalo rešiti, kar se da, če se da. Vedno se ne da, včasih pa.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 20.12.2008 19:07:10 >

(odgovor članu RayBan)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 19:42:03   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: kalyani

Kaj menite je poljubljanje, dotikanje, plesanje, stiskanje... brez seksa varanje? Če bi izvedeli/e, da je partner/partnerka to naredila, a bi jo/ga zapustile?



Zame je varanje vse našteto razen plesanja. In ja, zapustila bi ga. Itak, kaj pauser posted image

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu kalyani)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 20:17:50   
RayBan
Ne vem od kje vam to, da se meni vse suče samo po planih. A me niste razumele, ali pa nočete.
Biti zvest zame ni plan, jaz taka sem in to od mojega tudi pričakujem. Imava pa glede tega podobne poglede, tako da ne vem   kaj je tu sporno.
Po planu grem pa vsak dan v službo, plačujem položnice in avto na tehnični peljem. Tako kot vsi ostali najbrž.



IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

In se tudi sprašujem, kakšna bi bila reakcija, če bi en partner prišel k drugemu in rekel nekaj v smislu: najina zveza je v krizi. Imam te najrajši na svetu, a čutim, da sva se izgubila, izgubila tako zelo, da sem podporo in ljubezen začel iskati drugje. Pa sem se, preden bi naredil napačen korak, ustavil in bi rad rešil najino vezo.


Ne vem sicer kaj točno je mišljeno z "začel iskati ljubezen drugje", ampak dokler bi prišel z predlogom oziroma problemom na dan, preden je kaj "naredil" bi bila pripravljena na pogovor. Ker to pomeni da mu je kaj do najinega odnosa.
V primeru da pride s tem ko že prevara denimo, oziroma kot se v 99% zgodi, ko jaz za to izvem - pa čao Miki. Ker to pomeni da je ravno tako zavedal najinih težave, tako imenovanega odtujevanje, poskrbel pa samo za svojo rit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kdaj je varanje varanje?
20.12.2008 22:39:28   
ronja
A nista spoštovanje in zaupanje tudi temelj odnosa?

Sta, ampak ni nujno, da temeljita ravno na seksualni zvestobi. Sicer pa je ankica lepo razložila - tadva sta se izgubila lahko že davno prej... Se podpišem pod cel njen post.
Dobiti nazaj zaupanje je zelo težko, ampak se da.

Tudi s tem se strinjam, nihče ne trdi, da bi oprostil kar tako - za zaupanje je treba delat - oba morata delat, da se vzpostavi na novo, ampk ni pa to misija nemogoče.

Rayban, se ti opravičujem, tvoj post je bil pod mojim in nisem pogledala, komu si odgovarjala - moja napaka (ampak ni bila napačna odločitevuser posted image ).

Imava pa glede tega podobne poglede, tako da ne vem kaj je tu sporno.

Glede tega čisto nič. Sporno je samo to, da označuješ vse, ki dopuščamo možnost, da se to enemu ali drugemu kdaj zgodi oz. pač to naredi, da smo bedaki, ker ne bi takoj pakirali kufrov. Samo to in nič drugega. Veliko parov ima tako mnenje kot ti in če jim lepo znese, zakaj ne. Saj nihče nikogar ne sili k prevari.

Mislim, da je razlika samo v pogledu na prevaro: mislim, da gre dostikrat za beg, ne za sebičnost, da ni nujno, da pač hoče nekdo poskrbet za svojo rit... Kaj pa vem, malo ljudi sem spoznala, ki bi bili zelo srečni ob varanju... večina se jih sekira...

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kdaj je varanje varanje?
21.12.2008 6:47:59   
loredana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mislim, da je razlika samo v pogledu na prevaro: mislim, da gre dostikrat za beg, ne za sebičnost, da ni nujno, da pač hoče nekdo poskrbet za svojo rit... Kaj pa vem, malo ljudi sem spoznala, ki bi bili zelo srečni ob varanju... večina se jih sekira...



Večina se sekira? Te lepo prosim.....pridi k meni na kavo kdaj, pa boš videla kak "zasekirane" stranke zapuščajo mojo sosedo. Sekirat se začnejo takrat ko njihove žene izvedo, ker se bojijo izgubit gospodinjsko pomočnico.

Ali pojdi na kak chat v dopoldanskih urah, ko so možje na službenih PC-jih. Sami zasekiranci, ki iščejo zabavo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?