|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:18:27   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: bella02
Pa se vzela zvečilnega in mi je čas hitro minil pa še na hrano nisem mislila. Moram si kupt kar uno škatlo zvečilnihuser posted image .




Jaz se tudi z žvekicami tolažim ko je kriza...user posted image

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:18:35   
Anonimen
bella02, 1x sem bila že na ločevalni pa se spomnim ja, da sem kar zelenjavno juho skuhala na sadni dan, pa je bilo čisto ok. Samo drugi obroki so bili sadni. Ali pa sem si za kosilo naredila sadno kupo, ananas in breskve iz konzerve, kar sem imela pa svežega sem pa še dodala. A da palačinke lahko ješ namesto tortice? user posted image A z marmelado, ali lahko tudi z evrokremom?


(odgovor članu ursa30)
  Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:19:40   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ta sadni dan se je začel super, do 2h sploh nisem bila lačna. Potem sem popila juha in pojedla solato, zvečer sem bla pa tolk lačna ... Pa se vzela zvečilnega in mi je čas hitro minil pa še na hrano nisem mislila. Moram si kupt kar uno škatlo zvečilnih


A ni tako, da lahko ješ na sadni dan le sadje ali pa samo zelenjavo, mešano pa ne? A juho lahko piješ tudi na sadni dan?



Sadje=zelenjava, vsaj meniuser posted image ..juho pa zelenjavno, lahko, samo brez kakih dodatkov.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:20:48   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: gamini

Pigica, dobrodošlauser posted image !

Mene pa nekaj zanima, za OH večerjo verjetno lahko pojem palačinke z marmelado,
koliko pa jih lahko pojemuser posted image ? Kaj pa borovničevi cmoki, a lahko, koliko?


Mislim da lahko - kake 3 kom, cmokov isto.

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:21:51   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: bella02

IZVIRNO SPOROČILO: benika

A ni tako, da lahko ješ na sadni dan le sadje ali pa samo zelenjavo, mešano pa ne? A juho lahko piješ tudi na sadni dan?



Ups, to ne vem. Erin, na pomoč!
Ko sem že hujšala, sem kljub sadju jedla solato, pa je šlo vseen dol. Juho pa sem pila zelenjavno, tako da ...
Ne vem, no. Ostale, pomagajte!



Spet bom tako rekla... jaz sem oboje jedla pa je šlo doluser posted image

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:23:13   
Anonimen
Kaj pa sirov zavitek na OH dan? Kakšna ve?

(odgovor članu Erin)
  Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:23:37   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

bella02, 1x sem bila že na ločevalni pa se spomnim ja, da sem kar zelenjavno juho skuhala na sadni dan, pa je bilo čisto ok. Samo drugi obroki so bili sadni. Ali pa sem si za kosilo naredila sadno kupo, ananas in breskve iz konzerve, kar sem imela pa svežega sem pa še dodala. A da palačinke lahko ješ namesto tortice? user posted image A z marmelado, ali lahko tudi z evrokremom?




jaz sem brala, da z sladkorjem in evrokremom ne smeš..lahko pa z marmelado..itd

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:24:01   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

bella02, 1x sem bila že na ločevalni pa se spomnim ja, da sem kar zelenjavno juho skuhala na sadni dan, pa je bilo čisto ok. Samo drugi obroki so bili sadni. Ali pa sem si za kosilo naredila sadno kupo, ananas in breskve iz konzerve, kar sem imela pa svežega sem pa še dodala. A da palačinke lahko ješ namesto tortice? user posted image A z marmelado, ali lahko tudi z evrokremom?




Mmmmmmmm pa še smetanco navrh sadjauser posted image user posted image user posted image ...ok sem se že zbudilauser posted image ...pod menoj pa luža slineuser posted image user posted image user posted image

Sladica zvečer je lahko katerakoli, lahko so tudi piškoti, itd.

MArmelada, vikikrema...karkoliuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:25:10   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Kaj pa sirov zavitek na OH dan? Kakšna ve?


Ne, to pa ne vem.. kaj pa je še zraven?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:26:44   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

bella02, 1x sem bila že na ločevalni pa se spomnim ja, da sem kar zelenjavno juho skuhala na sadni dan, pa je bilo čisto ok. Samo drugi obroki so bili sadni. Ali pa sem si za kosilo naredila sadno kupo, ananas in breskve iz konzerve, kar sem imela pa svežega sem pa še dodala. A da palačinke lahko ješ namesto tortice? user posted image A z marmelado, ali lahko tudi z evrokremom?




jaz sem brala, da z sladkorjem in evrokremom ne smeš..lahko pa z marmelado..itd



Saj če lahko čokoladno torto v kateri je čokolada in cuker potem bi tud pri palačinkah lahkouser posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 13:43:27   
Anonimen
A ni burek za OH? Potem bi lahko bil tudi sirov zavitek?user posted image

(odgovor članu Erin)
  Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 15:20:47   
benika
Po moje lahko, sej je isto sranje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 17:15:25   
gamini
Ursa in Erin, hvala lepa za odgovoruser posted image . Se mi je zadnjič luštalo palačink z marmelado.
Tako, da pojutrišnjem ne bom razmišljala, kaj bi večerjalauser posted image .


Danes sem imela  za kosilo čevapčiče+čebulo, pol lepinje, sem se full najedla.
Za večerjo bom verjetno samo pila...

Tehtala se bom v ponedeljek zjutraj, pa upam, da se bo kaj premaknilo navzdoluser posted image  

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 20:39:47   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

A ni burek za OH? Potem bi lahko bil tudi sirov zavitek?user posted image


A za sladico zvečer bi jedla sirov burek? Za kosilo ga na OH dan ne smeš, ker je skuta beljakovina, a ni?

Pa kolk so meni razložili na OH dan zvečer moraš pojest sladico in ne naprimer testenine, ki so ostale od kosila, kot ene pišete.



_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 20:50:22   
maca m
Ojla suhice (bodoče),
danes sem že boljše volje, depresija me je minila, celo popoldne sem norela z otroci  in res ful uživala.
Čist sem ponosna sama nase, sem izgubila še 1kg (skupaj 4) in so me že ful hvalili, kako se mi že pozna. Itak, da sem bla čist važna.user posted image

Povečerjala sem malo pice, doma narejene, s sirom in......šunko.user posted image Mal se pa moram grešit.

Sem bla pa včeraj ful pridna, nisem čist nič grešila, jedla samo sadje, solato in zelenjavno juho.

Sem pozabila: Pozdravček vsem novim v "našem klubu"

Zdaj pa grem ............prah pobrisat z "une mašine", na kateri delaš vaje za trebuh. Pa cunje moram dol zmetat. Sem čist notr pala...........ja pa ja de...




(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 21:31:53   
benika
Pa kolk so meni razložili na OH dan zvečer moraš pojest sladico in ne naprimer testenine, ki so ostale od kosila, kot ene pišete.


res je

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 21:35:16   
benika
Moj današnji jedilnik je bil tak; za zajtrk 2 mandarini, za malico voda, za kosilo piščanec s kitajsko zelenjavo, pop. malica je bila banana, večerje pa ni bilo, ker niserm lačna.



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 21:51:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pa kolk so meni razložili na OH dan zvečer moraš pojest sladico in ne naprimer testenine, ki so ostale od kosila, kot ene pišete.


res je



Burek je mišljen za kosilo. Za večerjo sem mislila na sirov zavitek, če lahko?

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 22:02:48   
benika
Samo v zavitku je skuta a ni? Ta se pa naj bi jedla le na beljakovinski dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 22:18:39   
pezbar
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pa kolk so meni razložili na OH dan zvečer moraš pojest sladico in ne naprimer testenine, ki so ostale od kosila, kot ene pišete.


res je


Ni čisto res. V knjigi piše (str. 10), da če nisi "tasladka", lahko na OH dan zvečer poješ kako slano pecivo ali kos pice.
Drugače pa se jaz osebno ne obremenjujem s količinami. Če so na OH dan za večerjo npr. palačinke, jih pojem 2, 3 ali 4, kolikor mi pač paše. Že res, da ne bom na ta način spravila dol 25 kg (jih tudi ne nameravam), jih bom pa 10-15, kar mi zadostuje.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 23:00:50   
Erin

IZVIRNO SPOROČILO: bodoča


Pa kolk so meni razložili na OH dan zvečer moraš pojest sladico in ne naprimer testenine, ki so ostale od kosila, kot ene pišete.





V knjigi piše da lahko tudi testenine oz polovico kosila v kolikor ti sladko ne paše :)

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 23:04:44   
Erin
hehehe me je že pezbar prehitelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 23:09:00   
Erin

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Samo v zavitku je skuta a ni? Ta se pa naj bi jedla le na beljakovinski dan.


Sej so v torti tudi mleko in jajca pa se lahko je za večerjo...user posted image

OH dan je dan ko lahko mal grešiš pa mal pomiksaš,..

benika, na prvi strani sem nekaj linkov napopala, obstaja prav ena stran ki je namenjena samo tej dieti...jaz večrat nanjo kaj pogledam, če boš kdaj v kaki dilemi ali pa iskala kake ideje za recept je fajn stran... pa nekje so še čisto na kratko napisana pravila, če bi se kateri dalo brat... a jih čem napopat sem...user posted image user posted image

No jih bom..da malo znanje obnovimo, velja...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 23:16:50   
Erin
Prvih 90 dni

V tem obdobju se dejansko izvaja 90 dnevna dieta. Vseh 90 dni se je potrebno striktno držati prehranjevalnih dni po vnaprej določenem zaporedju. V tem času se bo telo očistilo in se navadilo na nov način prehranjevanja. Pred zacečtkom diete je dobro vedeti kako poteka prebavni ciklus.
http://www.mojplanet.si/uploads/images/slike/ciklus.gif
Prehranjevalni dnevi: Prehranjevalni dnevi so najpomembnejši element diete. Njihovo zaporedje in pravilna kombinacija hrane sta odločilnega pomena.

Dieta je sestavljena iz 4 rednih prehranjevalnih dni in enega občasnega. Tako imamo beljakovinski, škrobni, ogljikovo - hidratni ter sadni dan. Vsak 29. dan (se ponovi 3x v 90 dneh) pa pride vodni dan.

Dieta se začne vedno z beljakovinskim dnem, nadaljuje z škrobnim in konča z sadnim dnem. Ko je 4 dnevni ciklus končan se začne znova in tako ponavlja 90 dni. 29. v mesecu. oz. po sadnem dnevu je vodni dan.

OČIŠČEVALNI CIKLUS (med 4 in 12 uro)

V tem času se je minimalna količina hrane (v glavnem sadje) in pije večja količina vode, čaja ali nizkokaloričnih napitkov. V času diete se za zajtrk uživa samo sadje!

PREHRANJEVALNI CIKLUS (med 12 in 20 uro)

Ta čas se prehranjujemo neomejeno. Tukaj niso pomembne količine ampak pravilne kombinacije in čas med obroki.

Pri beljakovinskem dnevu mora med obroki preteči najmanj 4 ure.

Pri škrobnem dnevu ali okgljikovih hidratih morata med obroki preteči 2 uri.

Pri sadnem dnevu pa je potrebno zaužiti več obrokov, saj že en sadež šteje za obrok! Priporočena obdobje med obroki je 1 do 2 uri.

PREBAVNI CIKLUS (med 20 in 4 uro)

Ta čas je namenjen prebavi hrane, zato v tem obdobju ne zauživamo hrane. V kolikor ne zdržite pojejte sadje ali pa spijte kozarec vode ali nesladkanega čaja.

DAN 1 - BELJAKOVINSKI DAN

Kaj spada pod beljakovine:

Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...

Beljakovine so velike molekule, sestavljene iz manjših enot imenovane aminokisline. Aminokisline navadno najdemo v rastlinskih ali živalskih beljakovinah. 8 aminokislin telo ne more samo proizvajati, zato jih moramo dobiti iz hrane, ki jo jemo. Beljakovine so potrebne za ohranjevanje tkiva in za vzdrževanje rasti, saj so naša telesa (lasje, mišice, nohti,..) v glavnem zgrajene iz njih. Služijo tudi za izdelovanje hormonov in drugih psihološko aktivnih sestavin.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:

za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...

Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti beljakovine. Primeri jedilnikov:

1. 2 kuhana ali pečena nemastna svinjska zrezka (tudi govedina, perutnina, ribe ali morski sadeži) temu dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)

V solato ne mešajte fižola, koruze ali graha, ker je to škrob in spada pod škrobni dan!!!

2. 2-3 večje kose sira, košček kruha, solata, voda
3. 2-3 jogurte (čisti jogurt), solata, kos kruha, voda
4. 2-3 kuhana jajca, solata ali kuhana zelenjava, voda ali nesladkani čaj

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je, da pojeste samo polovico in nič več.

DAN 2 - ŠKROBNI DAN

Kaj spada pod škrob:

Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...

je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:

za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...

Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti škrob. Primeri jedilnikov:

1. pasulj (brez mesa), dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
2. pečen (v pečici, ne ocvrt) ali kuhan krompir, kos kruha, zelenjava
3. kuhan ali popečen riž, solata, kos kruha, voda
4. mrzla mešanica fižola, koruze in graha (brez jajc ali drugih beljakovin), začinjena, kozarec vode ali nesladkanega čaja, kos kruha

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.

OPOZORILO: na rižu, krompirju ali pasulju začinite z soljo, poprom, vegeto, origanom, pelati ali ketchapom. Po okusu seveda, vendar naj bodo začimbe prisotne saj so dobre za vaše telo.


DAN 3 - OGLJIK. - HIDR. DAN

Kaj spada pod škrob:

Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ...

Ogljikovi hidrati dajejo našemu organizmu energijo in so nepogrešljiv vir energije za normalno delovanje možganov in centralnega živčnega sistema. Če uživamo več ogljikovih hidratov kot jih telo lahko pretvori v glukozo ali glikogen (v jetrih in mišicah), se kopičijo v maščobnih celicah.

Delimo jih na:

Monosaharidi so ogljikovi hidrati, ki jih sestavlja samo ena molekula, rečemo pa jim kar sladkorji. Najdemo jih v kot glukozo v medu in sadju, ter fruktozo v sadju), ter v melku kot galaktoza.

Disaharidi so ogljikovi hidrati z dvema molekulama in to so beli sladkor iz sladkorne pese ali sladkornega trsa; dobimo jo v pivu in koruzi.

Polisaharidi so ogljikovi hidrati z več molekulami: glikogen v jetrih in mišicah (meso); škrob, ki je sestavljen iz več molekul glukoze, vsebujejo pa ga sledeče rastline: žitarice (pšenica, koruza, riž, rž, ječmen), gomolji (krompir), stročnice (posušen grah, leča soja). Te ogljikove hidrate imamo v škrobnem dnevu zato jih v tem dnevu ne jemo!!

Slabosti OH:

*
enostavni ogljikovi hidrati stimulirajo pankreas (trebušno slinavko), da proizvaja velike količine insulina. Insulin znižuje količino sladkorja v krvi in s tem povzroča občutek lakote. Poleg tega pa visoka proizvodnja insulina stimulira proizvodnjo maščob. Insulin dela in skladišči maščobe.
*
enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo trigliceride (maščobe) v krvi, kar pospešuje nastanek kardiovaskularnih obolenj;
*
enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo holesterol v krvi;
*
enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo sečno kislino v krvi, kar lahko povzroči nastanek protina (oblike artritisa).

Ker so OH najbolj krivi za naše kilograme, je tu potrebna stroga vzdržnost in prava izbira ogljikovih hidratov. To ne pomeni, da jih moramo popolnoma odstraniti iz jedilnika, saj so pomembni za naše telo, potrebna je samo prava količina, zato v našo dieto spadajo naslednji OH: Naravna pica z sadjem ali zelenjavna (brez beljakovin), testenine z paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa ali drugih beljakovin, slano pecivo v velikosti pice, ...

Prehranjevanje:

ZAJTRK:

za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...

Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti jedi z OH. Primeri jedilnikov:

1. pica z enovrstnim sadjem ali pa paradižnikom (ter drugo zelenjavo) in
začimbami, kozarec vode
2. slano pecivo v velikosti pice, voda
3. testenine z zelenjavno, paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa

VEČERJA:

Sladkarije! Da, prav ste prebrali, majša količina sladkarij. Primeri jedilnikov:

1. 3 kosi peciva
2. večji kos torte
3. 3 kepice sladoleda

Na koncu pa obvezno 1 ali 2 rebri jedilne čokolade za preprečevanje alergij!

DAN 4 - SADNI DAN

Sadje je polno vitaminov in energije, zato bo vaše počutje dobro in bo preprečevalo prehlade, ki so v zimskih dneh pogosti. Kmalu bo postal sadni dan vaš najljubši dan v dietnem ciklusu, saj se bo apetit zmanjšal in bodo sadni dnevi olajšanje po 3 vsebinsko bogatih dnevih.

Prehranjevanje:

ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:

za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...

Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

V SADNEM DNEVU JE POTREBNO POJESTI MEŠANO SADJE, TOREJ ZA ZAJTRK ENO VRSTO, ZA KOSILO DRUGO VRSTO, ZA MALICO TRETJO VRSTO SADJA IN ZA VEČERJO 4 VRSTO SADJA!!!

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: **Ločevalna d. - START 5.1.
17.1.2009 23:39:55   
Erin
user posted image user posted image user posted image



http://www.genspot.com/PhotoGallery/ShowPhoto.aspx?photo_id=48036

Mal si poglejte te slikce... una duda je fajn za odvajanje od nje...pa mladenič v kavici bi se tud prilegeluser posted image

< Sporočilo je popravil Erin -- 17.1.2009 23:50:14 >

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?