|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
13.5.2009 15:51:43   
bumerang
Ja, ampak otroci pa potem MORAJO biti muslimani neglede na vero matere!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   [Brisano sporočilo]
13.5.2009 18:07:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
13.5.2009 18:12:11   
ronja
Ne, ampak to (da vzgaja svoje otroke v njihovi veri) se zahteva od muslimanskega očeta, ne glede na vero mame (vsaj tako so meni razložili).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
13.5.2009 18:22:15   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Zanica! crnkinja! a misliš nigrca? user posted image

pardon - zamorka bi morala rečt user posted image



Saj se hecas, a ne?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
13.5.2009 18:49:58   
Nur
da, če bi bila jaz ona...in mi moja vera ne bi nič pomenila

kaj pa če se napravi kompromis......(sicer ne vem če se sme) naj ga dajo krstit in naj ga dajo obrezat....tako bo volk sit in koza cela...pa še otrok se bo kasneje sam odločil v kaj bo veroval...in imel bo oba "zakramenta" kot popotnico v življenju

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
14.5.2009 13:34:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Zanica! crnkinja! a misliš nigrca? user posted image

pardon - zamorka bi morala rečt user posted image


Saj se hecas, a ne?


seveda. smo pa za moje pojme preveč občutljivi na rasizem. kot recimo američani. sebi črnci lahko rečejo nigga (nigger), ampak Bog ne daj da to reče belec. jaz ne vidim razlike. sebi rečt budala mi je isto mimo kot to rečt enemu drugemu.. pa tudi ne vidim kaj je slabega enemu rečt, da je črn(c), če to je. tako kot enemu drugemu belko - saj je user posted image zamorec je pa itak - za morjem. v čem je problem? to je verjetno ostanek suženjstva v ameriki in na naša poimenovanja (v smilsu žaljivke) pa ne bi smel vplivat.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
14.5.2009 18:23:15   
Jutra
ČE bi imela moža druge veroizpovedi, bi bila to moja zavestna odločitev. Imeti moža mi pomeni tudi ljubiti ga, spoštovati in sprejemati njegovo razmišljanje in tudi vero. Vera potegne veliko stvari za seboj... In bi se morala strinjati z obredi njegove veroizpovedi kot tudi on moje. Zato bi najbrž morala pristati na to, da bi sina obrezal. Seveda bi upala, da bi bila deklica...

Vendar to so samo predpostavke. Moja situacija je drugačna. Vem pa, da se nikdar ne bi zmogla vklopiti v okolje z drugačno vero in se zaljubiti v moškega z drugačnim svetovnim nazorjem.

Za primer, ki ga navajaš... težko je živeti povprečje dveh ver. Partnerja bi sicer lahko živela vsak svojo vero in se kljub temu spoštovala, a v praksiuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
15.5.2009 20:43:33   
bumerang
Upala, da bi bila deklica? In jo pustila zakriti?

Povprečja dveh ver se v smislu verskega fanatizma ne da živeti.

* * *
Opomba za željne prepirov: Fanatizma v smislu slepega sledenja verskim zapovedim, zapisanih v knjigah, brez uporabe zdrave pameti in navad okolja, v katerem živiš.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
16.5.2009 21:31:56   
lamba
Sem muslimanka, poročena s Slovencem,katolikom,no zlo veren glih ni. Imava 2 hčerki in sina. Nihče ni krščen in sin ni obrezan.  Nimajo verske vzgoje-nobene.  Zdaj so že kar veliki, vendar še nihče ni izrazil želje po nikakršnem verskem obredu. Tako sva se zmenila pred proko in se potem tudi tega držala, čeprav je njegova mama na začetku pritiskala za krst, moj brat pa ni dovolil, da jih obiščemo, ker sem poročena s  katoličanom in sin ni obrezan. Te reči je treba razčistit pred poroko, sicer je zakon usojen na propad, še itak pride do težav. Komentirat se mi ne da, niti brat celega romana.
Odgovarjam ne in tudi za krst ne.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 21:36:21   
F*S*M
Ne, ker nebi dovolila nepotrebnega posega na otrokovem telesu

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu lamba)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 21:59:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Kot prvo prosim za odgovore DA/NE, ker res nočem prebirati klobas in verskih filozofij. Ne znam narediti anketo :(

Situacija je taka:

Ona prihaja iz krščanske družine, on iz muslimanske. Obadva sta pripadnika kulture bolj po dediščini, kot da bi osebno prakticirala določeno veroizpoved (razen za glavne blagdane).

Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže. Ona se z tem ne strinja najbolj (razen iz medicinskih razlogov seveda). On ne bi nikoli pristal na krščanski sakrament, se pravi ni najbolj pravičen, vendar sta obadva mnenja, da se otrok v življenju SAM odloči za katero od religij-če se bo odločil. Ampak ona misli da je moški otrok že v samem začetku opredeljen z strani starša.

Ali bi ve, zavoljo partnerja, pristale na cirkumzacijo otroka zaradi verskih/kulturnih razlogov?


če obstaja možnost samostojnega odločanja, bi pustila slednji prosto pot. kompromis je vedno dobrodošel, podrejanje pa ne prinaša zadovoljstva v obe strani. in tu drugače ne bo šlo, kot ubrati srednjo pot - torej samostojno odločitev. tako se mi zdi, da je zadnje vprašanje čisto odveč, zato tudi ne bom odgovorila z da ali ne.

< Sporočilo je popravil Melodie -- 18.5.2009 22:01:46 >

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 22:39:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: lamba

Sem muslimanka, poročena s Slovencem,katolikom,no zlo veren glih ni. Imava 2 hčerki in sina. Nihče ni krščen in sin ni obrezan.  Nimajo verske vzgoje-nobene.  Zdaj so že kar veliki, vendar še nihče ni izrazil želje po nikakršnem verskem obredu. Tako sva se zmenila pred proko in se potem tudi tega držala, čeprav je njegova mama na začetku pritiskala za krst, moj brat pa ni dovolil, da jih obiščemo, ker sem poročena s  katoličanom in sin ni obrezan. Te reči je treba razčistit pred poroko, sicer je zakon usojen na propad, še itak pride do težav. Komentirat se mi ne da, niti brat celega romana.
Odgovarjam ne in tudi za krst ne.


To pa mi je resnično všeč. Korekten odnos do obeh ver oz. neke vrste celo distanca do obeh ver, kar je v takšnem primeru resnično najboljša rešitev, vsaj meni se tako zdi. Bravo user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lamba)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 22:56:37   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Upala, da bi bila deklica? In jo pustila zakriti?




bum, zelo očitno je, da imaš velike predsodke glede islamske veroizpovedi. že na drugi temi si trdila, da si humanist in da si proti poseganju v človeško telo. to je vse lepo in prav..ampak..tale citirani del pove dosti kako razmišljaš glede dotične vere. in res je, širiš versko nestrpnost. ženske v islamu so rade zakrite in jim to dosti pomeni. pa na tvoje čudo, če katera noče, ji ni treba.
verskih fanatikov pa imaš v vsaki veri.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 23:11:15   
bumerang
A te je kdo vprašal za mnenje o meni? Te ni? No, potem se je vzdrži, oziroma, pometaj pred svojim pragom.
Glede prostovoljnega pokrivanja pa se prej malo informiraj in potem klati neumnosti! Da ne bo res o tebi kaj drugega!

Ja, sem humanist in mi je ni nad svobodo. Prisilno zakrivanje pa je daleč od nje! Od tu naprej si preberi moj podpis in prvi del tega sporočila.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 23:16:12   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

A te je kdo vprašal za mnenje o meni? Te ni? No, potem se je vzdrži, oziroma, pometaj pred svojim pragom.
Glede prostovoljnega pokrivanja pa se prej malo informiraj in potem klati neumnosti! Da ne bo res o tebi kaj drugega!

Ja, sem humanist in mi je ni nad svobodo. Prisilno zakrivanje pa je daleč od nje! Od tu naprej si preberi moj podpis in prvi del tega sporočila.




ti si bolana..moje mnenje, pa če me vprašaš ali ne..
kakorkoli obrneš pa ti klatiš neumnosti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
18.5.2009 23:17:39   
bumerang
Važno, da si ti zdrava in da ti ne klatiš neumnosti. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
22.5.2009 14:15:25   
Zofy
NE

pa ne zaradi principa, vere ipd, ampak čisto zaradi fizičnega posega. Ne bi otroka izpostavljanja nekemu operativnemu posegu, ki boli. Vera gor ali dol.
Samo jaz sem iz neverne družine, tako, da je to pač moje gledanje.

In glede na to, da so tle na forumu ali ateisti ali katoliki (večinoma), ki ne prakticirajo obrezovanja, lahko predvidevaš kakšni bojo rezultati. 99% bo NE...


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
31.5.2009 21:43:21   
Teya*D.
moj, tvoj, njegov... Saj se menimo o otrocih neuser posted image , ne o avtih ali kako?user posted image
Ja in ne...glede obrezovanja... Nisem v tej situaciji tako da nekako ne morem dokončno rečt, malo bolj se recimo nagibam k ne.

Kar pa se popolnosti tiče.. Jaz še zdaleč nisem popolna in sem kar ponosna na svojega, ker sem včasih tko neznosna, da mu je kdaj za čestitat da me prenašauser posted image ( mišljeno v pozitivnem smislu).

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   [Brisano sporočilo]
1.6.2009 12:38:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
1.6.2009 14:26:13   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
in mene briga verski al nevemkaki razlogi, jst sem za to da se otrok sam odloči, ko je vsaj približno zadost star, da razume. sam to. in če bi se moj sine hotu dat obrezat, pa čeprav ni nobenga muslimana blizu, bi se pač dal. tko je to zame.

Evo, se strinjam.

Aja, Zanica, žal na javnem forumu ne moreš zahtevat, da komentarjev ne bo...




Joj nisem "zahtevala" v začetku, ampak zdaj je kaj je... Ampak še enkrat prosim malo razmislite o vašem odgovoru, dejte se v to situacijo. Ker je to kamen spotikanj v tem zakonu. Kar se tiče otroka ki ga zdaj imata se v vsem strinjata. Želita si še enega otroka in če bi bil fant, kaj narediti....  


1. glej ne vem zakaj ti sprašuješ v imenu drugih, druge ljudi za mnenjeuser posted image
2. ne glede na to ali ti jih bo 10 ali 500 odgovorilo z DA ali NE bosta starša tega otroka naredila kar bosta sama mislila da je prav in jima bo malo mar za mnenja XX nepoznanih ljudi
3. pa če želiš odgovor, boš pač morala prebrat tudi določene komentarje, če pa jih ne želiš slišat, pa draga moja, ne sprašuj ker nisi v oddaji v kateri se odgovarja na vprašanja z DA ali NE!!!!!!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 195
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?