|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Breskova marmelada
5.8.2009 13:58:17   
Anonimen
Dobila sem kar nekaj kg breskev, ki jih moram po jitrem postopku porabiti.

Zanima me, če je že katera delala marmelado brez želirnega sladkorja, z navadnim sladkorjem? Prde potem zelo tekoče ali bolj gostljato?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:02:45   
Anonimen
ja če boš zadost dolgo kuhala, da voda povre, pol bo gosto, drgač pa ne tolk. nareži jih, pa pocukraj (jst dam vanilijem cukr, pride božansko), pol jih pa pusti stat nekaj ur, jih odcedi in dej kuhat, plus preostanek cukra. pol boš pa tko vidla, kok se bo med kuhanjem obnašalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:04:59   
Anonimen
Ji bom s kuhalnico zagrozila, če se ne bo pridno gostila user posted image .

Imam mal želatine v prahu. A je to isto kot v želirnem sladkorju al kaj čist drugega (da vidim, kolk sem sedaj mim udarila user posted image )?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:07:54   
Anonimen
mal si najbrž mim udarlauser posted image

ne vem kok bi šlo z želatinouser posted image k more bit pektin ( jabolčni največkrat, pač sadni no), ta je recimo že itak v sadju, pa v želinu in v tem želirnem cukru. želatina je pa živalskega izvora in nimam pojma kok bi se obnesla pri kuhanju marmeladuser posted image

če maš možnost kje zun si postavit pa cel dan cmarit, je uspeh zagotovljenuser posted image v kuhnji je pa tvegan podvig, te lohk še kapuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:11:16   
khurde
jaz zmer delam z navadnim sladkorjem, sam breskove pa res še nisem. bi pa v tem primeru, k ne vem, kok se breskve "strdijo", npr. slivova marmelada pride res fajn, dala not mal naribanih jabolk.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:12:16   
Anonimen
dala not mal naribanih jabolk.


jp, ker jabke vsebujejo največ pektina.

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:13:33   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

dala not mal naribanih jabolk.


jp, ker jabke vsebujejo največ pektina.



sedi, pet! user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 14:23:45   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

dala not mal naribanih jabolk.



Ej, to pa sploh ni slaba ideja. Nekaj bom sprobala, pa bomo videli, kaj bo ratal.

Sej kaj je želatina vem, nimam pa želirnega sladkorja pri roki, da bi pogledala, kaj je notri uporabljeno za želirno sredstvo.

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Breskova marmelada
5.8.2009 19:00:40   
moci
jaz sem breskve najprej posula s sladkorjem in pustila stati par ur, potem sem pa naknadno, ko se je marmelada kuhala, posula z želinom. pa je vseeno tekočauser posted image
ampak na palačinkah je super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Breskova marmelada
6.8.2009 12:18:37   
Anonimen
No, da poročam user posted image . Marmelada je uspela. Ni trdna, je pa gosta, ravno prava za na kruh ali palačinke.

Mož me je spomnil, da imamo eno 120 let staro kuharsko knjigo in takrat še niso slišali za želin in podobna sredstva. Notri piše, da se mora breskova marmelada pocat na majhnem ognju eno uro, da se začne gostit, tako sem tudi naredila in je uspelo.

Zdaj pa me zanima še, če je kdo delal marmelado iz bučk? Brala sem en recept z bučkami in bananami, pa me zanima, če je užitno user posted image . Ker bučk imamo za izvoz, škoda mi jih je metat stran.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 6.8.2009 12:20:29 >

(odgovor članu moci)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Breskova marmelada
6.8.2009 23:00:40   
Gina
Malo sem pozna. Vse marmelade, ki sem jih kdaj delala so brez želirnega sladkorja. Sadje + sladkor + kuhati na majhnem ognju doooolgo časa.

Iz bučk ne vem kakšna marmelada pride, sploh ker je toliko vode v njih - a bi dala jabolka zraven al kako? Iz banan je pa naš fant v šoli pri gospodinjstvu delal džem. Je bil prav okusen. Malo poseben, ampak čist fajn. Tisto lahko tudi pozimi delaš - tja je pa dal želirni sladkor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Breskova marmelada
6.8.2009 23:01:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Iz bučk ne vem kakšna marmelada pride


Full dobra user posted image .
Dobila, ne naredila...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Breskova marmelada
6.8.2009 23:02:38   
Anonimen
iz bučk - a to misliš one svinjske buče, al tiste, tamale, zeleneuser posted image k iz teh si glih ne predstavljam marmeladeuser posted image iz svinjskih je pa odlična, pa kompot tuduser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Breskova marmelada
6.8.2009 23:42:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

iz bučk - a to misliš one svinjske buče, al tiste, tamale, zeleneuser posted image k iz teh si glih ne predstavljam marmeladeuser posted image iz svinjskih je pa odlična, pa kompot tuduser posted image


Oranžne buče mi tudi rastejo. A maš recept za marmelado?

Drugače pa iz cuket (malih, zelenih buč) moja soseda dela super štrudl. Nisem vprašala za recept, lahko pa, če koga zanima.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Breskova marmelada
7.8.2009 10:04:48   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

iz bučk - a to misliš one svinjske buče, al tiste, tamale, zeleneuser posted image k iz teh si glih ne predstavljam marmeladeuser posted image iz svinjskih je pa odlična, pa kompot tuduser posted image



Mislim, da so kar te tamale cukete mišljene, si tudi sama ne predstavljam okusa (zato sprašujem, če je užitno user posted image ), vem pa, da se iz cuket naredi zelo dober kompot, okus pride nekje med ananasom in hruškami.

Gina, dej vprašaj sosedo za recept.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Breskova marmelada
7.8.2009 23:04:23   
Anonimen
Oranžne buče mi tudi rastejo. A maš recept za marmelado?


jst delam od oka približnouser posted image tkole nekak :

1,5kg bučnega mesa
0,5kg jabolk
sok ene limone
žlička cimeta, pol žličke ingverja
2kg sladkorja ( lohk želirnega, al pa ne)

jabke in buče narežem na manjše kocke, zmešam s cukrom, cimetom in ingverjem in pustim da stoji ene dve uri.
pol če je veliko vode, je odlijem, če je pa ni, pa dam kar kuhat (odvisno predvsem od jabk). ko zavre, grem sam parkrat s paličnim skoz, da mal zmelje, pa da ostanejo koščki, če dam želirni sladkor, kuham enih 10 min, odstavim, dodam limonin sok in nalijem v vroče kozarce. z navadnim sladkorjem pa kr kako uro kuham, pol pa isto naprejuser posted image

lohk se da tud mal ruma na koncu notr, da tud fajn aromouser posted image pa fajn je recimo dat zraven kuhat na drobne koščke narezano limonino lupinico, sam to morjo bit neškropljene limone, pa lupino je treba prej v enih petih vodah prekuhat, predn se jo da zraven k masi kuhat. lohk je tud pomarančna lupina...

velik se da, buče so itak taka fajn zadeva, k so dost nevtralne in lohk karkoli u bistvu daš zraven, pa super izpadeuser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Breskova marmelada
9.8.2009 16:05:52   
khurde
jaz vsako marmelado res dolg časa pacam, tut dve uri in dlje user posted image si vzamem čas user posted image nikol jih ne pretlačim, pasiram al karkol takega, jih pa tok časa kuham, da sadje samo razpade

ankica, kako pa narediš kompot iz bučk?

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Breskova marmelada
10.8.2009 22:50:59   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

ankica, kako pa narediš kompot iz bučk?



Bučke olupim, narežem na kocke in kuham v loncu vode okoli 20 minut, mogoče še malo manj, ko je kuhano, dam notri še sladkor po okusu, cimet in klinčke, fajn pomešam, da se sladkor stopi in to je to.

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Breskova marmelada
11.8.2009 18:08:00   
khurde
o, hvala. bom danes probala. user posted image sem sicer gledala na kulinariki, pa je vse z belim vinom delano user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Breskova marmelada, bučke
16.8.2009 22:31:03   
Gina
Evo, sem morala najprej sprobat, da je res dobro, preden krivo vero učim. user posted image

BUČKE za vlaganje v kompot, če jih imate preveč (so zelo dobre, v bistvu je okus tak, kot jabolčni kompot, meni se zdi, da je to bolj sok za razredčit kot kompot, vsaj jaz sem ga veselo razredčila in je fajn):

2kg očiščenih bučk
2dcl (vinskega) kisa 3% - jaz sem dala beli vinski kis 6%, pa pol manj količinsko
-------------------------
2l vode
1kg sladkorja
1 vanilij sladkor
5-10 klinčkov
4 skorje cimeta
1dcl ruma
1 citronka

Bučke očisti in zreži na kocke. Zalij jih z vodo, toliko da jih prekrije, dodaj kis in pusti vse skupaj stati 24 ur. Bučke nato odcedi in operi.
2l vode zavri, dodaj začimbe, razen ruma in sladkor. Ko voda zavre, stresi v to bučke. Vrejo naj 3-5 min, proti koncu dodaj rum.
Še vroče napolni v (v pečici) ogrete kozarce in takoj zapri.

Če hočeš samo kompot, da ga ne misliš uporabljati kot sirup, dodaj manj sladkorja in manj citronke. Menda je vseeno obstojno.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Breskova marmelada, bučke
16.8.2009 22:34:36   
Gina
Aja, sem vprašala sosedo, kako dela štrudl iz bučk, pa pravi da tako kot jabolčnega, samo da namesto jabolk uporabi bučke.

Če imaš višek bučk, se da naredit tudi polpete iz bučk, mi smo jih ravno danes jedli, še naša gospa pes je fehtala zanje. Naribaš jih, dodaš mešanico iz otrobov za žitne polpete (ne prav veliko, samo za okus), moko in drobtine, jajce (lahko pa še sir, čebulo ali korenje, pač kar ti po okusu bolj paše), zmešaš, s kuhlo oblikuješ polpet in ga narahlo ocvreš. Njami.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?