|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 11:35:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

[

in ravno danes je moj mož tik pred odhodom v posteljo dejal...mi trije smo najboljši par user posted image




Kljub težjemu začetku je to naša himnauser posted image  (z malo prirejenim tekstom)

http://www.youtube.com/watch?v=a0oFgnXPzkI

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 11:56:33   
štrumfek
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Ne zdi se mi tako hudo da ne ve da je koš plenic poln ali da mora imeti otrok čez pol ure obrok (saj taki so vsi moški, a niso),


ja ne vem no, če maste tako mnenje o svojih moških, pač ni čudno da se tko obnašajo. dobimo to, kar pričakujemo, mar ne.
men na kraj pameti ne pade, da bi mojmu razlagala kje so plenice, pa cunje, pa kdaj more otrok jest, pa kdaj ga je treba previt in mu celo pisala navodila kako naj to izvedeuser posted image pa kaj si nor....od prvega dne ga obravnavam kot enakopravnega, kar se tega tiče in pričakujem da kot fotr najinih otrok te stvari ve oz. se za njih zanima. men jih tud ni nekdo prišel s trahterjem vbit v betico pet minut po tistem, ko sem rodila.
in tud če me vpraša, kje ma recimo tamala štrample, mu rečem v hladilnikuuser posted image mislim nouser posted image kje pa naj bodo...
tko da jst ga kr pustim da ju sam porihta, kakor jih pač, pa tud čist vseeno mi je če jih porihta drugače od mene - kje pa piše da je samo moj način pravi?
sej v končni fazi je otrok od obeh, ni samo moj, on je pa kaj - gost na obisku, k je še njega treba pedenat?
sej je res, da jaz veliko več časa preživim z otrokoma in veliko več skrbim za nju in ju pedenam, samo to še ne pomeni, da on ni enakovreden kot starš. pomeni samo to, da se more pač malo bolj zanimat, če določenih stvari zaradi premalo preživetega časa z otroci ne obvlada in ne ve.


se nebi mogla bolj strinjat

podpisuser posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:05:27   
rija
mannna....očitno nisem prav razumela...

za vse ostale pa: ne, ni to slavospev....to je golo dejstvo, kakšen bi moral biti oče...naj mu da to prebratiuser posted image  da gospod ne bo živel v dobri veri, da daje od sebe maksimum...

in če gre komu v nos....saj veste....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:06:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem sicer, kako imate stvari doma nekatere "poštimane".....ampak jaz zase lahko rečem, da sem v prvem letu, ko sem bila doma na porodniškem, skrbela za otroka predvsem sama.....in po prvih mesecih t. i. otožnosti ali depresije, ko sem se vzela vred, sem v tem zelo uživala.....pa moj tudi ni vedel, kdaj je zmanjkalo plenic, katero cunjico naj ji obleče, kje je fiziološka, kje je operil, zdravila sem ji tudi jaz dajala, če je bila bolna, k doktorju sem jo sama peljala in si ni jemal bolniške ali dopusta zaradi tega......mi je pa pomagal pri drugih stvareh......tankal avto, kuhal,  pral cunje in posodo......



Sori, sam meni je tut mož "pomagal" nardit otroka in je toliko moj kot njegov! Jaz tut moram tankat avto, kuhat, prat cunje in posodo... Torej če mi pomaga pri tem, mi bo tudi pri otroku, saj je ja NJEGOV!!


Jaz sem govorila o tistem obdobju otroka, ko je mama na porodniškem dopustu.....torej o najzgodnejšem obdobju otroka, kjer je vseeno mama tista, ki ima največjo vlogo pri skrbi za otroka.....oče je v tem obdubju bolj v vlogi "mama servisa", da streže mami od spredaj in zadaj, da lahko ta skrbi za otrokovo blagostanje.......

In ker je narava že poskrbela zato, da pa mama in oče nista čisto enakopravna, da lahko rodi le mama, je tudi ta malo bolj intuitivno povezana z otrokom.....oče pa otrokovih potreb pač ne začuti tako zlahka kot mama in potem tu lahko nastane problem, ker ga mama lahko obtoži, da ne ve reagirati, da je nesposoben......

In na to sem mislila s tem pretiravanjem v enakopravni skrbi za otroka v času, ko ima otrok manj kot leto dni.......

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:11:34   
ajsek
Eh, moj oče je bil prisiljen skrbet zame, ker so mamo odpeljali v bolnico, ko sem bila stara 14 dni. Takrat ga ni nihče spraševal, če se je že intuitivno povezal z menoj, če me je že sprejel kot svojega otroka, če sva že navezala pristen stik,... enostavno je bil postavljen pred dejstvo, da mora poskrbet za novorojenčka in glede na to, da sem danes med vami, je to očitno zmogel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:17:10   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Eh, moj oče je bil prisiljen skrbet zame, ker so mamo odpeljali v bolnico, ko sem bila stara 14 dni. Takrat ga ni nihče spraševal, če se je že intuitivno povezal z menoj, če me je že sprejel kot svojega otroka, če sva že navezala pristen stik,... enostavno je bil postavljen pred dejstvo, da mora poskrbet za novorojenčka in glede na to, da sem danes med vami, je to očitno zmogel.


In tako bi vsak oče, ki si je otroka želel odreagiral. Ni imel druge.
Če pa žena možu kljuva mozeg, kaj vse naredi narobe, pol pa ne moreš od njega pričakovati bogve kaj.

In kako bi se počutila npr. tvoja mama ali katerakoli druga od nas, če bi nam moški govorili,  kaj vse narobe počnemo? Najbrž nesposobno.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:19:55   
baguSka
In kako bi se počutila npr. tvoja mama ali katerakoli druga od nas, če bi nam moški govorili, kaj vse narobe počnemo? Najbrž nesposobno.


user posted image user posted image user posted image ... user posted image user posted image user posted image jst se zihr nebi vec z njim pogovarjala!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:23:12   
Ulla80
In tako bi vsak oče, ki si je otroka želel odreagiral. Ni imel druge.
Če pa žena možu kljuva mozeg, kaj vse naredi narobe, pol pa ne moreš od njega pričakovati bogve kaj.



user posted image

baguška nekako to sem mislila s tistim, da kar pričakujemo, to dobimouser posted image če ti svojega dedca obravnavaš kot da je totalno nesposoben in še malo retardiran zraven, se bo tko tud obnašal. zakaj bi se pa drugače, če ti verjetno tega niti opazla ne boš? karkoli naredi, k ni dobro, ker ni tko kot je boljša polovica reklauser posted image pa ne samo partnerji, tudi otroci in u bistvu vsi, s katerimi smo v nekakih odnosih, se do nas obnašajo tko, kot vejo da se lahk - u glavnem izpolnjujejo naša pričakovanjauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:24:41   
ajsek
Ja, seveda. Fotr je imel takrat blažen mir. Oblekel me je tako, kot je sam hotel in vsi so bili veseli, da dojenčka ne zebe. Če bi pa takrat slišal, da imam spet gor napačne hlače, bi me pa pomoje tretji dan v rejo dal user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:29:29   
baguSka
baguška nekako to sem mislila s tistim, da kar pričakujemo, to dobimouser posted image če ti svojega dedca obravnavaš kot da je totalno nesposoben in še malo retardiran zraven, se bo tko tud obnašal. zakaj bi se pa drugače, če ti verjetno tega niti opazla ne boš? karkoli naredi, k ni dobro, ker ni tko kot je boljša polovica reklauser posted image pa ne samo partnerji, tudi otroci in u bistvu vsi, s katerimi smo v nekakih odnosih, se do nas obnašajo tko, kot vejo da se lahk - u glavnem izpolnjujejo naša pričakovanjauser posted image


glede pricakovanj sem jaz malce drugacnega mnenja... ker se na splosno v lifu drzim predvsem tega, da ciiiimmanj prickujem oz sploh nic, ce se le da!user posted image vsakmu pac dopuscam ziveti svoje zivljenje in ga skusam na tak nacin sprejet brez nekih pricakovanj, ker so mi ta v lifu se vedno samo skodovala, koristnega pa prinesla nic! tko da...

drugace pa:


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:35:59   
*kristy*
Pozdravljena,

Jaz lahko rečem da imam res srečo. Moj mož se dosti ukvarja z našim sinkotom, in to dela z resničnim veseljem. On pogrunta kdaj je košek za plenice poln in tudi skoz ga zamenja. Pa tudi sam ga previja, ne da bi mu jaz morala kaj rečt, je zelo pozoren. Tudi nahrani ga po flaški, ker nažalost nimam več mleka. Hitr po porodu sm ga izgubila. Sinček je pa star 6 tednov in pol. In vse kaj dela, dela zelo pozorno. Tudi ponoči se ve on vstat in malega nahranit, pravi naj jaz kar spim, da bo že zmogel. In se mu opazi, da zelo zelo uživa v vlogi očeta, to mu je še patronažna sestra rekla, da se opazi. In zaradi vseh teh stvari ga imam zelo rada, sploh ker mi toliko pomaga in ker je tko pozoren, in me tudi razume. Je rekel misamuk, da bi on tvojga brcnil v rit; kako je lahko takšen do tebe in do otroka.
Ene imamo res srečo, kar se tiče partnerjev. In misamuk ne pričakuješ preveč.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:39:10   
Ulla80
ups, soriuser posted image my mistejk....

se strinjam s tabo, baguska (user posted image ), saj ravno to je to....zakaj nebi bil partner očka tak, kakršen je pač lahko, že čisto po defoltu, sam od sebe? tko si pa ženske ustvarjo neko predstavo, kak bi naj bil njihov partner kot oče, ta predstava se seveda pol nekako ne uresniči in cele dneve samo sikajo nad njimi, kako to in ono ni prav, kako ni previt vredu, kako ga ne drži prav, kako joka, ma ni da ni...valjda se dedc potegne nazaj - pa sama rihti! kar spet ni ok, vse skup rata začaran krog, ženska rata prepričana da je njen mož totalni nesposobnež in porazen oče, mož pa ta pričakovanja lepo izpolnjujeuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:40:58   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Ne zdi se mi tako hudo da ne ve da je koš plenic poln ali da mora imeti otrok čez pol ure obrok (saj taki so vsi moški, a niso),


ja ne vem no, če maste tako mnenje o svojih moških, pač ni čudno da se tko obnašajo. dobimo to, kar pričakujemo, mar ne.
men na kraj pameti ne pade, da bi mojmu razlagala kje so plenice, pa cunje, pa kdaj more otrok jest, pa kdaj ga je treba previt in mu celo pisala navodila kako naj to izvedeuser posted image pa kaj si nor....od prvega dne ga obravnavam kot enakopravnega, kar se tega tiče in pričakujem da kot fotr najinih otrok te stvari ve oz. se za njih zanima. men jih tud ni nekdo prišel s trahterjem vbit v betico pet minut po tistem, ko sem rodila.
in tud če me vpraša, kje ma recimo tamala štrample, mu rečem v hladilnikuuser posted image mislim nouser posted image kje pa naj bodo...
tko da jst ga kr pustim da ju sam porihta, kakor jih pač, pa tud čist vseeno mi je če jih porihta drugače od mene - kje pa piše da je samo moj način pravi?
sej v končni fazi je otrok od obeh, ni samo moj, on je pa kaj - gost na obisku, k je še njega treba pedenat?
sej je res, da jaz veliko več časa preživim z otrokoma in veliko več skrbim za nju in ju pedenam, samo to še ne pomeni, da on ni enakovreden kot starš. pomeni samo to, da se more pač malo bolj zanimat, če določenih stvari zaradi premalo preživetega časa z otroci ne obvlada in ne ve.



Odlično napisano.
Bi tudi jaz podobno, če bi se mi dalo.
Pri nas je podobno.
Otroka nista samo moja, ampak sta tudi njegova. In iz tega izhaja tudi skrb za njiju. Nikoli nisem sprejela  in tudi ne bom,da je skrb za otroka izključno v domeni mamic. Večinoma sem jaz z njima, ampak so tudi obdobja ko je on več z njima. Ko grem pa jaz na službeno pot,pa sploh. No, potem pokliče taščo na pomoč user posted image .



(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:42:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka



glede pricakovanj sem jaz malce drugacnega mnenja... ker se na splosno v lifu drzim predvsem tega, da ciiiimmanj prickujem oz sploh nic, ce se le da!user posted image vsakmu pac dopuscam ziveti svoje zivljenje in ga skusam na tak nacin sprejet brez nekih pricakovanj, ker so mi ta v lifu se vedno samo skodovala, koristnega pa prinesla nic! tko da...

drugace pa:



sam v tem primeru je vseeno drugače. najbrž si želiš, da bi tvoj mož bil dober oče vajinemu otroku, a ne? vsak otrok si zasluži fajn očeta. In če mu ne bi šlo, bi ga vzpodbudila, da se z otrokom najdeta.

ne vem...grajanje misinega moža in hvaljenje svojih mož ji res nič ne koristi. kot sem napisala, ni vsem dano, da se takoj znajdejo z otrokom. nekaterim, jo to treba pokazat. In če so pripravljeni sodelovat, porblema ni.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:42:33   
baguSka
In misamuk ne pričakuješ preveč.


mah karkoli pricakujes je prevec pomoje.. user posted image

sploh pa ce beres kok majo vse pridne moze, ki so cist 100%-ni!user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu *kristy*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:48:50   
baguSka
sam v tem primeru je vseeno drugače. najbrž si želiš, da bi tvoj mož bil dober oče vajinemu otroku, a ne? vsak otrok si zasluži fajn očeta. In če mu ne bi šlo, bi ga vzpodbudila, da se z otrokom najdeta.

ne vem...grajanje misinega moža in hvaljenje svojih mož ji res nič ne koristi. kot sem napisala, ni vsem dano, da se takoj znajdejo z otrokom. nekaterim, jo to treba pokazat. In če so pripravljeni sodelovat, porblema ni.


itak zelja obstaja... ampak nekih pricakovanj pa moram rect da ni! no, tocno v tem primeru konkretno jaz trenutno se tezko govorim - res je! seveda bi si zelela, da bi moj dragi bil popoln moski! ampak VEM da ni in ne bo, kot jaz ne bom popolna mami! ravno zato tud nimam nobenih pricakovanj glede tega... kakrsna sva sva in verjetno se bova oba trudila biti najboljsa... nekako sem ga ze uspela tok spoznat, ceprav se vedno ne v vlogi oceta... ampak ze zdej npr veliko postori po hisi in tud s pesotom se igrata in nahrani ga in skopa ga in ven ga pelje, tako da nekako mislim (pricakujem pa ne), da bo tudi za SVOJEGA oz NAJINEGA otrocka poskrbel kot bo vedel in znal... ce pa bom vidla da bo potreboval mojo pomoc, pa mu bom seveda stala ob strani... prav tako mislim, da bo on stal meni ob strani, ampak pricakujem pa tega ne! ne vem.. ne znam razlozit tega tako, da bo jasno.. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:48:52   
Ulla80
ni vsem dano, da se takoj znajdejo z otrokom.


v končni fazi - kljub vsej opevani povezanosti matere in otroka in kljub dejstvu da so mi jo še s popkovino povezano takoj dali na joško, kar naj bi to vez še utrdilo, od začetka nisem pojma mela kaj naj počnem z njouser posted image user posted image gledala sm jo mal čukast, nobenih blaženih občutkov nisem občutla, tok mejhna in drobna se mi je zdela, da sem bla ziher da ji bom vse ude polomla, če jo bom samo ošinila s pogledom. prva dva dni je sploh nisem jaz previjala, so jo sestre, pol pa k mi je rekla sestra da bi pa bil čas, sej je moj otroček, sem se pa čist nesposobno počutla in znoj je v potokih tekel po men, ko sem jo previjala, tolk sem bla živčna....da ne govorim pol, k sem domov pršlauser posted image user posted image pa je vse zalaufalao glih tko, ni samoumevno prišlo z dejstvom da sem rodila, sem se pač mogla naučit vsega glih tak. in podcenjevanje moških in njihovega očetovskega čuta je glupo in čisto mimo. mislim da vsak si v osnovi želi bit dober oče, sploh če si je otroka želel in ga težko pričakoval, se ga veselil. sam če pa partnerka za vsak gib preži k sokol in sam sika pol za vse, pa piše navodila in pol deli črne pike, če navodila niso do potankosti izpolnjena - ja valjda ti vse dol pade. pol pač fantaziraš kaj vse boš počel z otrokom ko ta mal zraste - ko ne bo tak odvisen od mamice in one ne bo mela več tko močne besede....kaj pa ti ostane drugegauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:50:02   
ajsek
Ma kaj 100%. Saj noben starš ni, tudi mame ne. Samo če mama postavi svoja pravila in jih skuša do potankosti uveljavit, bo oče popušil na celi črti že pri zajtrku, ko bo malemu dal kakav namesto mleka. In jih bo slišal, da zdaj mu bodo pa zobje zgnili in bo otrok škrbast zaradi njega, nesposobnega bedaka.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 12:53:12   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Ma kaj 100%. Saj noben starš ni, tudi mame ne. Samo če mama postavi svoja pravila in jih skuša do potankosti uveljavit, bo oče popušil na celi črti že pri zajtrku, ko bo malemu dal kakav namesto mleka. In jih bo slišal, da zdaj mu bodo pa zobje zgnili in bo otrok škrbast zaradi njega, nesposobnega bedaka.


user posted image user posted image user posted image bogi deci res....

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:25:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

ni vsem dano, da se takoj znajdejo z otrokom.


v končni fazi - kljub vsej opevani povezanosti matere in otroka in kljub dejstvu da so mi jo še s popkovino povezano takoj dali na joško, kar naj bi to vez še utrdilo, od začetka nisem pojma mela kaj naj počnem z njouser posted image user posted image gledala sm jo mal čukast, nobenih blaženih občutkov nisem občutla, tok mejhna in drobna se mi je zdela, da sem bla ziher da ji bom vse ude polomla, če jo bom samo ošinila s pogledom. prva dva dni je sploh nisem jaz previjala, so jo sestre, pol pa k mi je rekla sestra da bi pa bil čas, sej je moj otroček, sem se pa čist nesposobno počutla in znoj je v potokih tekel po men, ko sem jo previjala, tolk sem bla živčna....da ne govorim pol, k sem domov pršlauser posted image user posted image pa je vse zalaufalao glih tko, ni samoumevno prišlo z dejstvom da sem rodila, sem se pač mogla naučit vsega glih tak. in podcenjevanje moških in njihovega očetovskega čuta je glupo in čisto mimo. mislim da vsak si v osnovi želi bit dober oče, sploh če si je otroka želel in ga težko pričakoval, se ga veselil. sam če pa partnerka za vsak gib preži k sokol in sam sika pol za vse, pa piše navodila in pol deli črne pike, če navodila niso do potankosti izpolnjena - ja valjda ti vse dol pade. pol pač fantaziraš kaj vse boš počel z otrokom ko ta mal zraste - ko ne bo tak odvisen od mamice in one ne bo mela več tko močne besede....kaj pa ti ostane drugegauser posted image



No, in me same, ki smo otroka 9 mesecev nosile v sebi, smo se počutile nemočne in zbegane v rokovanju z otrokom......kako se pa šele potem moški počutijo......?

Seveda ne pride samoumevno z rojstvom, kako naj široko povijaš, kako naj mu pampersko pravilno nastaviš....to so stvari, ki nas učijo.....čustva, bom pa vedno trdila, da so malo drugačna kot pri moškem (čeprav je res, da nimamo pojma, kakša so pri moškem).....ker otrok je vseeno bil del nas 9 mesecev, torej smo vseeno malo bolj povezane z njim.....in če mi te povezanosti toliko ne čutimo, jo pa čuti verjetno otrok......

Ne vem pa od kot ti podcenjevanje očetovskega čuta in moških.....v prvih mesecih pač mami pride v ospredje, ker otrok potrebuje mami bolj kot atija.....če ne že zaradi drugega, pa zaradi tega, ker ima mami zizike in mleko......

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:29:35   
baguSka
v prvih mesecih pač mami pride v ospredje, ker otrok potrebuje mami bolj kot atija.....če ne že zaradi drugega, pa zaradi tega, ker ima mami zizike in mleko......


in to je tud vse! za vse ostalo pa bi morala biti oba in ne samo mati!

seveda je pa drugace pri tistih, ki razmisljajo tako kot ti... da ce si ga pod srcem nosila 9 mesecev, da pa cutis vec kot oce tega otroka.. hm.. sej mozno, nic ne recem, ampak ravno zato moramo pustit ocetom, da to custvo nadoknadijo na drugacen nacin... nekatere se pa pac silijo v ospredje in ocetov niti ne spustijo zravn! v tem je razlika!

sicer pa kot sem ze rekla: jaz itak ne morem in smem pametovat... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:33:49   
Ulla80
čustva, bom pa vedno trdila, da so malo drugačna kot pri moškem (čeprav je res, da nimamo pojma, kakša so pri moškem).....ker otrok je vseeno bil del nas 9 mesecev, torej smo vseeno malo bolj povezane z njim.....in če mi te povezanosti toliko ne čutimo, jo pa čuti verjetno otrok......

Ne vem pa od kot ti podcenjevanje očetovskega čuta in moških.....v prvih mesecih pač mami pride v ospredje, ker otrok potrebuje mami bolj kot atija.....če ne že zaradi drugega, pa zaradi tega, ker ima mami zizike in mleko......


se strinjam.

samo glih to - velikokrat poslušamo to, kako je očetje nimajo pojma, ker pač niso tko povezani z otrokom in bla bla bla. to sem mislila.
drugače pa sigurno da je drugačna povezanost, saj tud vloga očeta in matere v otrokovem življenju je različna. in v prvem letu je res mati tista, ki je več z otrokom, ki jo otrok bolj potrebuje, je nanjo bolj navezan. kar pa ne pomeni, da more bit očka odrinjen na stranski tir. po prvem letu pa je vloga očeta zelo pomembna. oče je tisti, ki otroka varno vpelje v svet, med druge ljudi. oče je tisti, ki pomaga presekati to povezavo z mamo, to navezanost. in prav je tko.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:35:25   
Ulla80
da ce si ga pod srcem nosila 9 mesecev, da pa cutis vec kot oce tega otroka


sigurno je drugače, verjemi. samo ni prav, da se to občutenje tretira kot več. ne morem rečt da čutim več kot oče, čutim pa drugače. in fajn se je tag zavedat, to sprejet in upoštevat, pa zadeve lepo laufajo.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:39:23   
baguSka
in v prvem letu je res mati tista, ki je več z otrokom, ki jo otrok bolj potrebuje, je nanjo bolj navezan. kar pa ne pomeni, da more bit očka odrinjen na stranski tir. po prvem letu pa je vloga očeta zelo pomembna


ja bolj jo potrebuje zato, ker mu ta da mleko, medtem ko ga ocka pac nima.. in ravno zato so mame tiste, ki potem se odganjajo ockate stran, kao ces: itak si nekoristen in te ne potrebuje! jaz osebno sem vseeno mnenja, da je treba oceta maximalno vklopit v otrokovo zivljenje ze takoj od rojstva naprej in ne sele po enem letu.. ampak to je samo moje skromno mnenje.. user posted image user posted image ne vem no, vseeno imam filing, da otrok potrebuje oba.. seveda pa VSAK zmore tudi sam!user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pričakujem preveč?
25.1.2010 13:40:11   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

da ce si ga pod srcem nosila 9 mesecev, da pa cutis vec kot oce tega otroka


sigurno je drugače, verjemi. samo ni prav, da se to občutenje tretira kot več. ne morem rečt da čutim več kot oče, čutim pa drugače. in fajn se je tag zavedat, to sprejet in upoštevat, pa zadeve lepo laufajo.



no, "drugace" se pa ze drugace slisi... user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




kuhanje
tinchek1980

Kako pogosto doma kuhate?

nikoli (2%)

redko (4%)

le konec tedna (11%)

vsake 2 dni (13%)

vsak dan (71%)


Število vseh glasov: 228

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!