|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zelo umazan pes
25.2.2010 11:49:59   
africa
zdravo
pišem vam prvič, in upam, da mi lahko kdo pomaga, ker počasi mi že popuščajo živci.Stvar je taka:lani smo v zavetišču dobili psa, tista gospa nam je rekla da je navajen živeti v stanovanju, je čist, ne laja, ...vse lepo in prav.sedaj pa k problemu pes se ne pusti umivat.niti česat.niti nič!!!vse smo že probali, z igro ga spraviti v kopalnico, partner ga je poskusil nesti noter(je velik pese ima ene 40 kg)nič.poleti mu je zakon, se kopa po rekah morju noben problem.sedaj pozimi pa je to muka.komaj smo mu obrisali tace od soli-je bla cela štala po stanovanju.dlako ima kar dolgo in vso zavozlano.ali mislite, da bi to kakšen veterinar mogoče postrigu ker nam ne pusti.se mi pa prav smili ko je tak ko en klošar, da ne omenjam kako svinjarijo to pušča za sabo.po tleh pomivam vsak dan ker je nevzdržno.kakršen koli predlog dobrodošel, samo nebi ga radi dali nazaj, ker ga mamo vsi preveč radi.hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 12:22:26   
tiana
Pelji ga k pasjemu frizerju! Tja ga prpeleš pa ti ga postrižejo pa skopajo ti pa ga prideš iskat. Verjem ga bodo že zrihtal tko k je treba. Js k ga pelem pa če sem zraven sploh ne miruje zato ga tam pustim pa me pokličejo (cca uro ) pa ga pridem iskat.

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 12:23:08   
baguSka
caki caki, se takoj javim.... samo sodelovcu kavo skuham prej!user posted image

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 12:29:47   
josephine27
da ga postriže bo res najbolje kar k frizerju it. da te mal potolažim tud naš se ne mara kopat v banji ( pa ni iz zavetišča). poleti ga mi kar zunaj na vrtu kopamo, pozimi pa ga kar težko v kopalnico spravim, tako da ga vedno v dveh kopava. čistit za njim pa je treba tud pri nas vsak dan. ko pride s sprehoda ali vrta mu obvezno očistim oz. obrišem tace. nima pa vstopa v sobe tako da tam pač imamo vedno čisto.

_____________________________



(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 12:32:46   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: africa

zdravo
pišem vam prvič, in upam, da mi lahko kdo pomaga, ker počasi mi že popuščajo živci.Stvar je taka:lani smo v zavetišču dobili psa, tista gospa nam je rekla da je navajen živeti v stanovanju, je čist, ne laja, ...vse lepo in prav.sedaj pa k problemu pes se ne pusti umivat.niti česat.niti nič!!!vse smo že probali, z igro ga spraviti v kopalnico, partner ga je poskusil nesti noter(je velik pese ima ene 40 kg)nič.poleti mu je zakon, se kopa po rekah morju noben problem.sedaj pozimi pa je to muka.komaj smo mu obrisali tace od soli-je bla cela štala po stanovanju.dlako ima kar dolgo in vso zavozlano.ali mislite, da bi to kakšen veterinar mogoče postrigu ker nam ne pusti.se mi pa prav smili ko je tak ko en klošar, da ne omenjam kako svinjarijo to pušča za sabo.po tleh pomivam vsak dan ker je nevzdržno.kakršen koli predlog dobrodošel, samo nebi ga radi dali nazaj, ker ga mamo vsi preveč radi.hvala



Evo, kava skuhana..
Tkole:

1. psa naj se nebi kopal vec kot 2x letno!!
2. psu obrisite tacke predno vstopite v stanovanje - pred vrati in tako ga ne boste lovili po stanovanju!!
3. to da se ne pusti umivat ni nic neobicajnega! jaz samo brisaco primem njegovo v roke in ze spiz*di v svoj kosek in me gleda z belim.. user posted image no, ampak na koncu jaz zmagam! pri prejsnji psicki pa tud men ni uspelo in je brancala in rencala in zobke kazala...
4. poznam vec kuzkov kateri se nikakor ne pustijo kopat, zato jih lastniki vozijo k pasjim frizerjom - tam vse zrihtajo!!user posted image
5. lahko sicer tud sami doma vse to zrihtate... ampak z veliko veliko volje in potrpezljivosti in predvsem neznostjo..

< Sporočilo je popravil baguSka -- 25.2.2010 12:34:40 >

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 13:16:56   
africa
uf hvala za odgovore. verjetn res bolš, da ga pelemo h frizerju, sam to je res velik pes.a poznate kakega ki bi ga zrihtu, al pač to delajo usi pasji frizerji?kr sm slišala, da eni uzamejo sam tamale kužke, al ne?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 13:21:13   
baguSka
iz kje pa ste?

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 13:23:35   
baguSka
no, da ti bo lazje:

http://www.otrokoskop.si/main/cat/76

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 13:40:58   
Ribica **
Baguska, od kje pa ti to, da psa ne bi kopal vec kot 2x letno? To je totalni nesmisel. Jaz mojo kopam po potrebi, kar je vsekakor vec kot 2x letno, sploh, ko se po crkovini in drekih povalja. Nekak ne bo spala po posteljah taka. Pa je z njeno dlako in kozo vse ok.

Kopanja pa tudi moja ne mara - doma v tus kabini, potoki, morja in ribniki so pa zakon.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 14:07:25   
Arwenko
Ne, to definitivno da ni res, da bi naj psa kopal samo 2x letno, je res odvisno od pasme, vsekakor sicer čim manj no, pa z ustreznimi šamponi, če se le da pa samo z vodo. Enostavno bo vašega treba naučit, da je treba kopanje, česanje, itd. potrpet. Začnite od začetka, kot da bi učili mladiča. Za prvo silo sicer lahko peljete k frizerju, samo to dolgoročno ni rešitev, pa še resnično potrebujete kakšnega frizerja, ki mu bo kos. Včasih sicer pomaga, da je tujec, vedno pa ne. Jaz tudi dobim včasih kakšnega, ki je resnično nemogoč. Pri takšnem pač probaš, potem pa pokličeš lastnika, se mu zahvališ in rečeš, da naj prej dela s psom, ker takšnega je pač nemogoče stričt. Dejstvo pa je, da očitno vi nad njih nimate avtoritete, pa ne mislim fizične, ampak spoštovanja kot takšnega. Zato je namreč potrebno delat in drugega vam v takšni situaciji ne bo pomagalo, vsaj dolgoročno ne. To, da je pa pes iz zavetišča pa ni pri tem sploh pomembno, oziroma je čisto vseeno. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 14:15:34   
Anonimen
hmm... in kaj potem tm delajo z njim ko tebe ni zravn... ????
če ga lastni gospodar ne more skopat - kako ga bo potem nekdo drug?
na silo al kako? user posted image  

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 15:03:25   
Arwenko
Včasih pri kakšnih razvajenih psih pomaga, da si ti s prvega ustvariš avtoriteto in te potem upoštevajo, zato je tudi bolje, da lastnikov ni zraven oziroma v bližini, ker pol mislijo, da lahko počnejo vse kar počnejo pri svojem lastniku. Na silo pa jaz nič ne počnem, maksimalno kaj sem naredila je, da sem kakšnemu grizliju malemu dala nagobčnik gor, če pa ne gre pa kot sem rekla, pokličem lastnika, naj si ga pride iskat, nepostriženega pač. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 16:50:25   
Splišni
40-kilskega psa pa verjamem, da je težko obvladat, ja.

Pojma nimam, kaj je rešitev. Res vas bi moral ubogat, v tem je vsa znanost, samo ... to je tudi rešitev na malo daljši rok, ne od danes na jutri.

Ne vem, res ne.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 18:14:32   
africa
no mogoče je mal smešno napisan sej pes nas drugače uboga, na hodi v dnevno kr ve da ne sme, tut uzuni ni problema z njim, sam očitno ma tak strah pred kopanjem in ostalimi higienskimi stvarmi, da je joj.pa še velik je, da je to še dodaten problem.drugač je pa tapravi crkljivček.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 19:24:18   
Arwenko
africa noben pes ali pa zelo redki pse se radi kopajo, sploh šamponirajo sami po sebi, tudi to jih je treba naučit, korak po koraku, počasi kot mladička, ki ga učimo kako se zunaj lula. Druge poti ni...

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 21:03:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Baguska, od kje pa ti to, da psa ne bi kopal vec kot 2x letno? To je totalni nesmisel. Jaz mojo kopam po potrebi, kar je vsekakor vec kot 2x letno, sploh, ko se po crkovini in drekih povalja. Nekak ne bo spala po posteljah taka. Pa je z njeno dlako in kozo vse ok.

Kopanja pa tudi moja ne mara - doma v tus kabini, potoki, morja in ribniki so pa zakon.

podpis!!!

pa moj komentar: ne more biti to, da psa ne moreš skopati, razlog, da ga daš nazaj...nekako se mi nezdi pošteno do psa...

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zelo umazan pes
25.2.2010 21:24:06   
africa
ne sej dem napisala, da ga nebi dali nazaj, se tut men ne zdi prov do psa.glih komi mu je tle ok in si ne predstavlam, da bi kam šel.niti nočm vedet, kaj so prejšnji lastniki delal z njim da je pristal v zavetišču revček.tak da to ni opcija, da bi ga dal nazaj.sem sem pisala zato, če ima kdo kako idejo al pa podobno situacijo, kr je res umazan .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zelo umazan pes
26.2.2010 8:20:10   
Petja77
Kopanje 2x na leto? He, to pa res ne vem, kako bo zdrzala, saj imamo namrec psa v stanovanju in si ne predstavljam, da bi se mi po tistem, ko se kdaj povalja po gnoju ulegla na tepih pred TV-jem.
Jaz svojega kopam vsaj 1x na teden (odvisno od vremena in tega kam greva na sprehod). Zivimo na Barju in ker prinasalci zelo radi plavajo, se mi dostikrat zgodi, da uide v kak blaten jarek in takrat jo je treba definitivno skopat.

Jaz sem jo na tusiranje in samponiranje navajala ze od malega in sicer vedno tako, da sem se trudila takrat bit cimbolj umirjena in prijazna. Pod tus sem jo najprej zvabila s poli salamo, potem pa jo se pred tem veliko crkljala in se pogovarjala z njo. Med samponiranjem pa sem jo ves cas nagrajevala s trepljanjem in koscki salame. Rezultat je, da danes prav uziva v kopalnci in da gre po sprehodu vecinoma kar sama v tus kabino in tam pocaka name. Ce je treba ji operem samo tacke, sicer pa stusiram kar celo.

Upam, da ti z dosti potrpljenja rata, saj si sicer res tezko predstavljam travme po vsakem sprehodu, ko se na psu nabere svinjarija.

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zelo umazan pes
26.2.2010 8:20:15   
sanosan
Pozdravjena!

Moj predlog je takšen:

Najpej psa odpelji do frizerja, da ga reši vozlov v dlaki oz. vsaj tahujših vozlov (da ti ne bo treba s krtačo razčesavat). Potem pa vsak dan vadi kakšno vajo iz poslušnosti (npr. sedi ali prostor) in zraven psa pogladi z glavnikom. Najprej po glavi in nato nadaljuj po hrbtu, sprednjem delu in nogah. Za nagrado, če je pes priden in miren in uboga povelje (sedi ali prostor), ga nagradiš z kakšnim priboljškom ali igračo (kar ima raje). Na začetku naj traja ta vaja minuto ali dve, toliko, da pes poveže povelje in božanje (oz. česanje) z nagrado. Potem postopoma podaljšuješ povelje in lokacijo božanja oz. česanja. Pes se mora najprej tudi navadit na glavnik sam, zato naj bo na začetku samo en poteg čez dlako ali dva. Ni pa potrebno psa kregat, če ni priden, bistvo je, da nagradiš pozitivno vedenje, negativno pa ignoriraš. Ko bo to povezal, bo tudi njemu zanimivo delat. Pa tisti priboljšek ali igrača naj mu bosta zelo všeč in ga uporabljaj samo takrat, ko psa učiš, tako bo uspeh boljši. Ko se navadi na občutek glavnika in česanja, ga češi čim bolj pogosto, da se mu dlaka ne zavozla.

Za čiščenej tac pa bi ga jaz prav tako po zgornjem opisu naučila najprej, da da taco, nato bi pa poskušala za taco nekaj časa držat in potem bi dodala še mogoče brisačo ali tisto s čemer ga boš obrisala po sprehodu. Spet postopoma in počasi, da se navadi na te dražljaje in na začetku čisto kratek čas, potem pa postopoma podaljšuješ in vključiš vse tace. Pes se mora navadi na to, da se mu bodo brisale tace, kar pa nekateri ne marajo.

Ko pes enkrat toliko obvlada povelje in je toliko pripravljen naredit za nagrado, da mu lahko obrišeš tace, začni to delat vsakodnevno po sprehodu. Najprej povelje sedi ali prostor, nato mu obriši tace oz. ga očisti in nato obvezno nagrada.

Pes se mora navadit na rutino, ne glede na to ali je mladič ali odrasel pes. In pa mora si želeti, da ustreže tebi, saj zato dobi nagrado.

Želim ti dosti uspeha, najprej pa dosti potrpežljivosti in dobre volje.

(odgovor članu africa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zelo umazan pes
25.3.2010 14:52:42   
honey
Bom še jaz pristavila svoj piskrček kar se tiče kopanja in česanja psov. Sestra ima kužka mešančka, ki ga je "podedovala" od stare mame, ko je le-ta umrla. Kužek je bil na staro mamo zelo navezan, kakor tudi na vse ostale. Uboga na besedo, je tudi razvajen, kakor je pač hišni kuža razvajen. Tudi kopali smo ga večkrat (od začetka), čeprav, ko je bil majeh, smo ga samo krtačili - ker je kratkodlak, z mehko krtačo. In kaj hočem povedat? Kuža je star 13 let, ampak, ko vidi, da se mu približuješ s krtačo, uide in se skrije v kakšen kot, da ga ne dobiš ven, dokler te ne mine, da bi ga česal user posted image Pač eni psi ne prenesejo česanja. Žal. In to je že od vsega začetka tako. Pa kopanja tudi ne prenese.  Ko ga želimo skopat, ga privežemo na povodec, drugače se skrije isto kot pred krtačo. Da ne omenim tega, da je potem še 2 dni hud na tistega, ki ga je skopal user posted image Ampak majhnega cefizla s kratko dlako ni problem obvladat, problem je pri 40-kg psu.

Mogoče bi bilo dobro začeti postopoma - še najbolje pa, da ga res najprej peljete k frizerju, da ga ostriže, potem pa vi začnete z lepo, novo raslo dlako, da ga tudi ne bo cukalo. Tudi jaz ne maram, da me mali češe, ker me cuka - ravno tako tudi kuža najbrž ne uživa pri cukanju user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zelo umazan pes
30.5.2010 18:00:54   
alma82
 

Naša obožuje kopanje.

Ko odprem vrata od bajte leti do kopalnice in lo samo odprem vrata od kopalnice, že leti v tuš kabino in se lepo vsede. Ko jo šamponiram pa tudi full uživa.
Je pa res, da jo že od malega redno kopamo, hodimo na morje, poleti se tudi pred bajto redno hecamo z šlaufom in jo špricamo user posted image
tako da res full uživa v vodi in v samem kopanju.

Si pa ne predstavljam, da se naša nebi hotla kopat, ker ima sigurno ene 50 kg (sedaj sigurno še več - zaradi zime) in ne vem kako bi jo pod tuš spravla, če se sama nebi tja postavla user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?