|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zelenjava v teglu - paradajz
4.4.2010 11:42:29   
muška
za na morje sem si omislila, da bi imela v teglu na parceli kako sadiko dve paradižnika. Ker z gojenjem zelenjave v teglu nimam izkušenj (samo vrt) me zanima kako velik tegl mora bit, da se bo paradižnik lepo razvijal.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
4.4.2010 16:03:48   
Gina
KO sem ga imela v teglu cca 35 ali 40cm premera, je bila bolj kriza. Zmanjkalo mu je prostora. Sicer je imel plodove in tako, ampak se je videlo, da bi rastel višje in lepše, če bi imel več prostora. Tako da priporočam premer vsaj 50cm. V takem preizkušeno lepo delajo. Če boš imela paradižnik na morju, moraš še posebej skrbet za zalivanje. Zalivat ga moraš samo po zemlji, ne smeš po listih in dovolj pogosto. Lahko daš v zamljo eno plastenko narobe obrnjeno, odrezano in vanjo natočiš vodo, pa rastlina pije kolikor ji paše. Lahko pa pač samo zvečer zaliješ in to je to. Če imaš možnost, daj rastlino pod streho. ne prenaša dežja po listih, ne da bi dobila črnobo.

Aja, posadi ga globoko, posoda mora biti globoka. Ko raste, ga sproti zasuvaj do vrha posode, da razvije dodatne korenine. Pa ne pozabi mu ščipat zalistnike seveda, ampak to že zihr veš.
Pa vmes ga malo pognoji seveda.

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.4.2010 16:04:17 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
4.4.2010 20:43:27   
bumerang
Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
5.4.2010 9:38:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.


A se hecaš? K cvetenju? Jao, pri nas se pa niti prva narcisa še ni odprla do konca...
Kje pa dobiš tega micro toma? Zanimiva varianta.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
5.4.2010 10:05:51   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.


A se hecaš? K cvetenju? Jao, pri nas se pa niti prva narcisa še ni odprla do konca...
Kje pa dobiš tega micro toma? Zanimiva varianta.


tudi mene zanima tale mikro Tom...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
5.4.2010 10:10:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu s.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
5.4.2010 12:15:09   
Ribi Bibi
A za Micro Tom-a si dobila kje sadike, al si ga mogla sama posejat?

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
7.4.2010 8:18:02   
al1*
U, tega Mikrota bi jaz tudi za balkon! Upam, da se kje dobijo sadike. 

_____________________________

lp


(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
7.4.2010 9:02:39   
2violina
Tudi čisto pravi paradižnik lepo uspeva na balkonu. Sama prakticiram že 4 leta. Nasadim ga v " 50 l balone", ki sem jim odrezala zgornji del v navadno vrtno zemljo. Sadim ga zato, da je pod streho, da ga bolezen ne napade. Tak paradižnik jemo še pozno v jeseni.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
8.4.2010 15:27:22   
bumerang
Obstaja na tisoče različnih sort od belih, rumenih, roza do klasičnih rdečih, modrih in vijola vseh možnih oblik ploda in grma. Od povešavih sort, grmičastih do visokih... ni da ni.
Okus teh barvnih paradižnikov je nepopisen in ko si na krožnik narežeš par sort je to nad vsako hrano.

Lani sem dobila nekaj sadik v dar, letos sem nekaj semen nafehtala nekaj pa naročila, imam tam kakih 30 sort, ena od njih je tudi Micro Tom (ni edini miniaturen) in ta pravkar cveti.

Veliko o paradižnikih bo napisala kolegica, ki se je ravnokar lotila paradižnikovskega bloga:
http://paradizniki.blogspot.com/

sorte pa si lahko ogledate in semena naročite na raznih "tomato seeds" straneh.

Gina, če si kdaj kje v bližini, ti šenkam kako sadiko. Pa če hočeš, ti pošljem preostanek semen sibirskih sort (rodijo že nad 0 stopinj celzija), pri meni so posajene že v vrtu in bodo cvetele prav kmalu.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
16.4.2010 22:33:48   
Ribi Bibi
bumerang, a ti to na primorskem sadiš al kako, da ti že cveti?? A nismo za sejanje že mal pozne? Jaz bi vseeno rajš kar sadiko kupla...bi bla prvo leto rajši bolj na komot user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
22.4.2010 6:39:37   
bumerang
Ne, nismo še prepozni. Seješ lahko kadarkoli, sploh, če so sorte, ki hitro rodijo. S sejanjem z zamikom si tudi zagotoviš različno stare rastline, ki tudi ne rodijo vse naenkrat.
Kupit pa večino takih sort ne moreš, ker jih ne prodajajo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
4.5.2010 14:12:03   
Ribi Bibi
No, pa sem le našla bližnjico za lene user posted image . Danes sem na tržnici kupila sadiko "Little boy-a", zgleda mi precej podobno kot Micro Tom na zgornjih fotkah, kaj več pa napišem ko bo kaj obrodil user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
5.5.2010 21:02:16   
bumerang
Moji Tomi so že polni mini paradajzkov. Tudi Gina pravi, da je pri njej enako tako da zgleda, da so neglede na klimo zelo zgodnji.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
28.5.2010 14:22:01   
Ribi Bibi
Tako, pa mamo tudi pri nas že en kup paradajzkov. In zdaj ko je toplo so prav iz dneva v dan večji user posted image  Upam, da bojo tud okusni tko kot so lepi user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
28.5.2010 14:44:12   
darja.mark
A obstaja tkole za v tegelc tut kaka mini paprika?

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
28.5.2010 21:11:08   
Gina
Saj paprika ne rabi tako velikega lonca kot paradižnik, je manjša. Lahko vzameš čisto navadno, pa bo na sončnem balkonu uspevala.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zelenjava v teglu - paradajz
3.6.2010 15:45:30   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Moji Tomi so že polni mini paradajzkov. Tudi Gina pravi, da je pri njej enako tako da zgleda, da so neglede na klimo zelo zgodnji.


Boš delila kaj semen? Se priporočam!
Mi boš poslala na ZS?

Naj ti lepo uspeva in fajn rodi!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?