|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst - da ali ne?
11.7.2010 15:50:02   
anity_1
Pozdravljeni,

malo me zanima, ali ste za krst ali ne? In seveda, zakaj ste za krst ali pa zakaj niste za krst otrok?
Jaz bi svoje otroke dala krstit, že zaradi tradicije doma, moj dragi pa jih ne bi dal, češ da se morajo otroci sami odločit..
Zanimajo me pa še vaša mnenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 15:59:07   
Kerensa*
Jaz se strinjam s tvojim g. Možem. Razlog je razviden že iz odgovora.

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 16:07:05   
*tajda*
Oba sva  vzgojena v katoliški veri in imava vse zakramente.Poročila sva se samo civilno in otrok ne bova dala krstit, sploh mi je pa neumno krstit otroke zaradi tradicijeuser posted image . Vse svoje otroštvo sem pod prisilo staršev hodila k maši in bognedaj da bi jo kakšno nedeljo zamudila.Enako je bilo pri mojem možu.Enostavno ne verjamem v RKC,moj otrok naj se pa odloči sam.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 16:19:41   
SMT3
Meni so sicer govorili naj ju dam, ampak ker ju ne mislim vzgajati v tem duhu ju nisem krstila.Se bosta lahko kasneje sami odločiliuser posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 16:20:20   
Felicita
here we go again...user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 18:15:18   
sanasan
Jaz osebno sem proti, ampak to pač nima veze z vama. O tem se morata odločit oziroma sklenit kompromis vidva sama.
Midva sva se o vseh teh stvareh dogovorila že na začetku veze, pred poroko in otroci. Sva pa bila, na srečo, enakega mnenja.

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 19:22:06   
Katy78
Proti. Midva z možem sicer sva krščena, niso pa naju nikoli vzgajali v krščanskem duhu, saj nismo niti pri nas niti pri možu nikoli hodili v cerkev. Zato se tudi cerkveno nisva poročila in niti otroka nisva krstila, ker nama to enostavno ne pomeni nič. Če bo kdaj sam imel to željo, nimava pa nič proti.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 19:37:14   
somic
jaz sem krščena, moj je krščen, imava vse zakramente, vere pa nikolio nisva jemala tako kot bi jo "morala", v cerkev ne hodiva in na sploh nikoli nisva bila deležna katoliške vzgoje ali česar koli kar je pač povezano s tem.

svojega sina sva krstila, bolj zaradi druženja s celo družino- mojo in njegovo, ker se pač bolj malo vidimo, kot zaradi česar drugega.

se pravi, moj odgovor... da in ne, kakor za koga

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 20:40:00   
pelin
No, pa še jaz...Oba z možem sva krščena in imava opravljene vse zakramente, sva verna in  dokaj  redno obiskujeva cerkev...Pri otrocih ni bilo nikoli dileme o tem ali jih bova dala krstiti ali ne. Skratka, krščena sta, ker sva midva oba to želela (oh, groza, nisva jim pustila izbireuser posted image )oz. ker sva verna in nama te reči dosti pomenijo. Od majhnega sva pač tako vzgojena in tudi najina otroka rasteta v tem duhu. Hodita k verouku in k maši...Po resnici povedano, sva oba nekoliko bolj demokratična kot so bili odrasli  v najinem otroštvu, čeprav moram priznati, da mene nikoli niso posebej tlačili v cerkev. Že od nekdaj pa rada zahajam tja , vzdušje me umirja, sprošča, vera mi marsikdaj povrne moči...Mislim da je to, to...
Skratka, če čutiš podobno, daj otroka krstiti...če ga želiš dati zaradi tradicije ali celo zato, da se skupaj zbere sorodstvo (user posted image ), ga  po moje nima smisla...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 20:41:16   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*
Oba sva  vzgojena v katoliški veri in imava vse zakramente.Poročila sva se samo civilno in otrok ne bova dala krstit, sploh mi je pa neumno krstit otroke zaradi tradicijeuser posted image . Vse svoje otroštvo sem pod prisilo staršev hodila k maši in bognedaj da bi jo kakšno nedeljo zamudila.Enako je bilo pri mojem možu.Enostavno ne verjamem v RKC,moj otrok naj se pa odloči sam.


Kot bi opisala naju user posted image  - povsem enako je pri nama - oba vzgojena v krščanski veri, opravljene vse zakramente, poročila pa sva se samo civilno in otrok (imava 2) nisva dala krstit, kljub nasprotovanju staršev, ker edini odgovor, ki sem ga dobila na vprašanje, zakaj naj bi ju morala dati krstit, je bil "ker je taka tradicija" in to zame ni noben odgovor. Osebno se mi upira KAR KOLI početi samo zato, "ker je taka tradicija", če meni osebno ni nič do tega, sicer pa tudi o RKC nimam čisto nič dobrega mnenja, ampak to je že druga tema. Drugače pa nimam nič proti, če drugi da jo krstit svoje otroke - vsak naj naredi, kot je zanj najbolj prav. user posted image  Zdaj če pa imata z možem različna mnenja je pa to lahko problem. Tu bi jaz rekla tako, da v prvi vrsti šteje VAJINO mnenje - ne mnenje vajinih staršev, sorodnikov, itd. Če tebi res nekaj pomeni, da bi dala otroka krstit, se pač poskusi z možem pogovoriti glede tega. Če pa tebi osebno ne pomeni dosti, ampak bi dala samo zaradi tradicije, svojih staršev ..., potem pa ne vem, koliko ima to smisla, ker krst ni nekaj kar tako zaradi druženja, ampak resna obveza, da boš otroka tudi dejansko vzgajal v tej veri. Jaz sem recimo bila zelo proti cerkveni poroki in krstu, mnenje mojih staršev mi glede tega ni pomenilo čisto nič, ker je to moje življenje, ne njihovo (čeprav se s starši drugače dobro razumem), mi je pa zelo veliko pomenilo mnenje partnerja - če bi on izrazil željo, da pa bi se rad cerkevno poročil in dal krstit otroke, bi mu brez pregovarjanja ustregla, tako pa mu je bilo povsem vseeno oz. je še skoraj raje videl, da ne. On je bil edini, ki bi se mu glede teh zadev prilagodila, ker to so vendarle zelo osebne zadeve in se nimajo drugi kaj vtikovati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 21:12:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Proti. Midva z možem sicer sva krščena, niso pa naju nikoli vzgajali v krščanskem duhu, saj nismo niti pri nas niti pri možu nikoli hodili v cerkev. Zato se tudi cerkveno nisva poročila in niti otroka nisva krstila, ker nama to enostavno ne pomeni nič. Če bo kdaj sam imel to željo, nimava pa nič proti.

Enako pri nas, le da sva midva zaenkrat še v "grehu" user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 21:17:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

here we go again...user posted image


se meni tudi zdi, da smo to že premleli. a so brisali tisto temo?

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 21:24:03   
Anonimen
Zaradi tradicije otroka ne bi dala krstiti, dala bi ga krstiti edino zaradi verskega prepričanja in če bi bila oba s partnerjem za.

Sicer pa moj nima nobenih zakramentov, je ateist, jaz imam vse zakramente, razen poroke, a ne verjamem v nauke RKC, najina otroka nista krščena. Zaradi najinih prepričanj, ne zaradi sosedov, babic, tradicije,... Ko bosta odrasli, pa naj se odločita glede na svoje čutenje in potrebe. 
Krst je stvar vere - ali verjameš v njegov vpliv in pomen ali ne, verjameš v Boga ali ne, verjameš, da krst mora biti zaradi pripadnosti skupnosti in osebega čutenja ali ne. Če delaš stvari samo zaradi tradicije, potem izgubi svoj pomen.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 21:42:27   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz se strinjam s tvojim g. Možem. Razlog je razviden že iz odgovora.


podpis od naju obeh. user posted image
sem proti, dokler se sama ne odločita kako in kaj...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 21:59:18   
Pikabu
Pri krstu se med drugim tudi obljubi, da se bo otroka versko vzgajalo. Torej? user posted image Ne razumem, zakaj je treba dati otroka krstit, če vam to nič ne pomeni ali zgolj tradicijo... user posted image

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krst - da ali ne?
11.7.2010 22:02:38   
ledenaa
Nisem.Zakaj - je pa že napisanov tvojem postu

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krst - da ali ne?
12.7.2010 7:40:30   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

No, pa še jaz...Oba z možem sva krščena in imava opravljene vse zakramente, sva verna in  dokaj  redno obiskujeva cerkev...Pri otrocih ni bilo nikoli dileme o tem ali jih bova dala krstiti ali ne. Skratka, krščena sta, ker sva midva oba to želela (oh, groza, nisva jim pustila izbireuser posted image )oz. ker sva verna in nama te reči dosti pomenijo. Od majhnega sva pač tako vzgojena in tudi najina otroka rasteta v tem duhu. Hodita k verouku in k maši...Po resnici povedano, sva oba nekoliko bolj demokratična kot so bili odrasli  v najinem otroštvu, čeprav moram priznati, da mene nikoli niso posebej tlačili v cerkev. Že od nekdaj pa rada zahajam tja , vzdušje me umirja, sprošča, vera mi marsikdaj povrne moči...Mislim da je to, to...
Skratka, če čutiš podobno, daj otroka krstiti...če ga želiš dati zaradi tradicije ali celo zato, da se skupaj zbere sorodstvo (user posted image ), ga  po moje nima smisla...



...taka j tudi naša družina in razmišljanje...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krst - da ali ne?
12.7.2010 14:05:20   
barni
Jaz nimam nič od "cerkve", partner pa vse. Razen tega da živiva na koruzi. Otroka nisva dala krstit itak da ne, ker meni niti na misel ni prišlo, dokler me ni on enkrat prašal, pa sem bla zgleda tolk zmedena ob tem vprašanju, češ kaj to sploh sprašuješ, da mu je bil odgovor čisto jasen. In mu je bilo zelo prav, ker naj se otrok sam odloči, ko bo dovolj star. Mi ne živimo verskega življenja, zato ne vidim potrebe, da bi ga dali krstit v bilo katero vero, predvidevam, pa da je tukaj govora o katoliški). Partner je na sploh zaradi svojih izkušenj naperjen proti cerkvi.

Če tebi osebno to veliko pomeni oz. vama in boste tako tudi živeli, potem ga dajta krstit. Če pa ne boste tako živeli , je pa brez veze. Če te bo zelo mučilo, lahko daš krstti otroka kadar hočeš, saj ni nujno, da mora biti star ravno 4 mesece in 16 dni.

Meni je sicer tudi v cerkvi neko posebno mistično vzdušje že zaradi veličine, samo zato ne morem reči, da živim življenje v skladu z vero, ker niti zapovedi ne poznam, kaj šele kaj drugega. K maši pa ne bi hodila zato, ker ta čas raje kam gremo, že tako vikend prehitro mine, med tednom pa gre čas še hitreje.


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krst - da ali ne?
12.7.2010 14:10:09   
ronja
Ne, ker bi rada, da se sami odločita. Jaz te možnosti nisem imela in mi ni všeč, da me ni nihče nič vprašal in me zdaj vodijo v svojih statistikah kot verno, čeprav sem daaaaaaaaaaaaaaaaaleč od tega. Evo, zato ne. Ker nočem, da sta na istem.

Če se bosta sami odločili (ob polnoletnosti ali vsaj tam blizu, če si bosta želeli), pa bom prišla in pomagala karkoli me bosta prosili, ne bom zavijala z očmi ali se kakorkoli neprimerno vedla v cerkvi. To bo njuna odločitev in jo bom spoštovala, ne glede na to, ali se bom strinjala z nazorom ali ne.

Ker pa midva niti vidva nista verna, se mi zdi pa sploh brez veze, da bi dajala otroke krstit.

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krst - da ali ne?
13.7.2010 7:40:39   
barni
Samo še tole; moja sošolka se je v srednji šoli dala krstit. In to v evangeličansko vero (upam, da sem prav napisala, ker se čisto nič ne razumem na to).

Tako da se vse to čisto lepo da narediti kasneje. K sreči ni bila pred tem krščena v katoliški veri, ker bi sicer imela nemalo težav, ko je hotela biti krščena za evageličansko vero.

In moj bratranec, ker se je žena želela poročiti cerkveno, je bil sicer krščen, potem pa je vse naslednje zadeve uredil malo pred poroko (ok, je pač plačal) in ni bilo nobenega problema. Tako da res ne vidim poante v tem, da se otroka da krstit že v prvem letu življenja. Razen, da vam tako veleva tradicija. Kar pa je meni osebno čisto mimo, samo vsak po svoje.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krst - da ali ne?
13.7.2010 8:37:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Tako da se vse to čisto lepo da narediti kasneje.

Seveda se da - in to v nekaj mesecih, otrok pa mora drugače hoditi k verouku do 8 let, preden opravi vse zakramente.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krst - da ali ne?
13.7.2010 12:46:43   
pelin
Tako da se vse to čisto lepo da narediti kasneje. K sreči ni bila pred tem krščena v katoliški veri, ker bi sicer imela nemalo težav, ko je hotela biti krščena za evageličansko vero.

In moj bratranec, ker se je žena želela poročiti cerkveno, je bil sicer krščen, potem pa je vse naslednje zadeve uredil malo pred poroko (ok, je pač plačal) in ni bilo nobenega problema. Tako da res ne vidim poante v tem, da se otroka da krstit že v prvem letu življenja. Razen, da vam tako veleva tradicija. Kar pa je meni osebno čisto mimo, samo vsak po svoje.
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Samo še tole; moja sošolka se je v srednji šoli dala krstit. In to v evangeličansko vero (upam, da sem prav napisala, ker se čisto nič ne razumem na to).

Tako da se vse to čisto lepo da narediti kasneje. K sreči ni bila pred tem krščena v katoliški veri, ker bi sicer imela nemalo težav, ko je hotela biti krščena za evageličansko vero.

In moj bratranec, ker se je žena želela poročiti cerkveno, je bil sicer krščen, potem pa je vse naslednje zadeve uredil malo pred poroko (ok, je pač plačal) in ni bilo nobenega problema. Tako da res ne vidim poante v tem, da se otroka da krstit že v prvem letu življenja. Razen, da vam tako veleva tradicija. Kar pa je meni osebno čisto mimo, samo vsak po svoje.


Seveda se vse da narediti kasneje, samo če to hočeš...pa če imaš denar seveda...Tudi iz rkc se da izstopiti, čeprav nekateri vztrajno trdijo da ne...Samo vprašanje je , če ti je to vredu...če ti je, potem je krst otroka res čisti nesmisel.

Krst za večino vernih ni le nek obred ampak, gre  za željo in začetek poti  v kakšnem smislu naj bi zrasli moji (in še kateri ) otroci oz. po kakšni poti naj bi šlo njihovo otroštvo. Nama osebno se zdi odraščanje otrok v   smeri vere pravilno ,takšno, ki sva ga izbrala za svoja otroka. Ne, nista si je sama izbrala, ker do sedaj tega nista bila sposobna. V bodoče pa....s partnerjem nisva fanatično verna in mirne duše povem, da tudi marsikatero nedeljo manjkamo pri maši. Ob sebi imava tudi veliko prijateljev, ki sploh niso verni, ali pa so druge vere. To naju ne moti, ker se ponavadi o teh zadevah ne pogovarjamo v tem smislu, da bi drug drugega prepričevali...se pa velikokrat družimo za praznike, ker spoštujemo eno in drugo vero. Prav se mi zdi, da se ljudje zanimamo tudi za druge stvari in ne le za tisto, kar se nam zdi edino pravilno. Saj vendar nismo v času križarskih vojn. Moji otroci tako brez težav rastejo ob muslimanskih in drugih prijateljih, pa vseeno vedo, da se ponavadi orehova potica je  za Božič pri nas, slastne sladkarije pa za Bajram pri kolegici. Tudi najina se bosta lahko v odrasli dobi odločala po svoje...priznam, ne bom navdušena, če se bosta odločila za drugo vero..., vendar sem si že zdaj zadala , da jima ne bom nasprotovala. Če se bosta tako odločila, se bosta verjetno po svoji pameti in prepričanju in bo njuna odločitev verjetno sad premisleka in ne neke modne muhe..  To namreč spoštujem...spoštujem vse, ki trdno stojijo za svojimi prepričanji, pa naj bodo takšni ali drugačni verniki ali pa ateisti. O zadevah se je po moje res treba prepričati in izobraziti tudi na tistem področju, ki nas ne zanima preveč...pa tudi če je to za nekatere vera. To se mi zdi prava dota otrokom in ne neko govorjenje, saj se bodo odločili sami, saj to jim nič ne koristi, saj v rkc so sami pedofili ...Takšno razmišljanje se mi ne zdi vredno staršev...ni važno kako se odločiš...važno je da si zvest svojim prepričanjem in da jih znaš pametno utemeljit. Nekega dne jih boste zagotovo morali...če ne drugim , svojim otrokom.
Pa še to...hvala ( ne bom rekla komu, da ne bom koga po nepotrebnem jezilauser posted image ), da živimo v času, ko se lahko svobodno odločamo...vedno žal ni bilo tako...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krst - da ali ne?
13.7.2010 13:20:39   
pety78
Sem krščena, vendar ne hodim v cerkev. Ne boste verjele, ampak mene to prav nič ne boli, še manj, da bi zamerla staršem, ker so me krstili in me niso o tem vprašali.

Kako pa to, da se odločate sploh imeti otroka, brez da bi ga vprašale? Pa še marsikaj drugega se boste v življenju odločile namesto njega. user posted image


_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krst - da ali ne?
25.8.2010 16:52:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1
Zanimajo me pa še vaša mnenja.

Draga anity_1. Samo tvoje mnenje šteje, in tvojega dragija.

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?