|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj.....
9.1.2011 14:39:15   
tweety83
je normalno ( v kolikem času) bi se naj že skoraj petletnica navadila na enoletnico in jo sprejela v svoje življenje?
Je mogoče kaj narobe z otrokom ali le z vzgojo.....

Prosim za nasvete.....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj.....
9.1.2011 15:13:08   
DragonLady
Imam 3,5 letnega sina, drugega sem rodila pa 15. 12. 2010, torej je še novorojenček...pa ti povem, da sem starejšega začela že v nosečnosti navajati na to, da bomo imeli dojenčka, itd. Dobil je celo malo igračko dojenčka, pa sva ga skupaj previjala, cartala, mu dala dudo, flaško, v glavnem cela dejavnost je ratala iz tega. Navadila sem ga, da mora biti nežen do dojenčka in moram potrkati, je zelo pozoren in pazljiv ljubeč starejši bratec.

Smo pa uporabili eno "finto", ko sem rodila...kupila sva darilce (igračo) za starejšega in tisti dan, ko smo prispeli iz porodnišnice, je dojenček starejšemu "prinesel" darilce, da se naš veliki bratec ni počutil zapostavljenega.

Je pa res, da se včasih spozabi in se malo razdivja v bližini dojenčka...otrok pač skače, normalno. Sem pa preventivno skozi zraven, saj sem slišala zgodbice, da znajo bit starejši otroci iz ljubosumja agresivni do najmlajšega člana. No, pri nas k sreči ni tako...

Aja, mogoče nasvet: ko se mamica ukvarja z dojenčkom, naj se ati ukvarja s starejšo hčerko, potem pa zamenjajta, da ni starejša zapostavljena.

Srečno...

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj.....
9.1.2011 15:42:06   
tweety83
Hvala za tole.
ampak naj povem da sta to sestrični in ne sestrici,živimo pa v isti hiši.
In tudi jaz sem kupila majhno darilce ki ga je mala biba prinesla s sabo iz porodnišnice zanjo in od začetka sem jo tudi jaz nekako pripravljala na prihod novega člana....
Ampak ta večja jo ignorira na veliko,skriva pred njo igrače,nihče je ne sme pocartati (čeprav tud njo cartamo veliko),se ne želi z njo igrati (no saj to niti ni tako pomembno).....Pa tudi drugače je tako zelo drugačna od ostalih,ne pozdravlja, se ne zahvali,jo kaj vprašaš pa dobesedno bulji v tebe....Tak čudno se vede in kar mi je najbolj hecno pri vsem tem je pa to da punca hodi v vrtec  in se tako obnaša.
In spet vprašanje - je kriva vzgoja njenih staršev (ker tudi ona dva se naši ne posvečata ravno veliko)ali kaj drugega....
Sem počakala celo leto da bo kaj boljše in je kvečjemu še slabše.....
Pa nisem malenkostna ali kaj podobnega......Sam enostavno mi ni jasno.user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj.....
9.1.2011 16:20:15   
botrca
Je edinka? Po moje se zato tako vede, ker ji tudi starši verjetno niso kaj govorili o prihodu novega člana. Obnaša se pa zato tako, ker se kljub temu, da se ji posvečate, ona v sebi še vedno počuti odrinjena ker ni več edina in prva za vse. To je normalno in jo bo samo minilo. Je pa potrebno, da se starši malo več o tem pogovarjajo z njo. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj.....
9.1.2011 16:37:00   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

Hvala za tole.
ampak naj povem da sta to sestrični in ne sestrici,živimo pa v isti hiši.
In tudi jaz sem kupila majhno darilce ki ga je mala biba prinesla s sabo iz porodnišnice zanjo in od začetka sem jo tudi jaz nekako pripravljala na prihod novega člana....
Ampak ta večja jo ignorira na veliko,skriva pred njo igrače,nihče je ne sme pocartati (čeprav tud njo cartamo veliko),se ne želi z njo igrati (no saj to niti ni tako pomembno).....Pa tudi drugače je tako zelo drugačna od ostalih,ne pozdravlja, se ne zahvali,jo kaj vprašaš pa dobesedno bulji v tebe....Tak čudno se vede in kar mi je najbolj hecno pri vsem tem je pa to da punca hodi v vrtec  in se tako obnaša.
In spet vprašanje - je kriva vzgoja njenih staršev (ker tudi ona dva se naši ne posvečata ravno veliko)ali kaj drugega....
Sem počakala celo leto da bo kaj boljše in je kvečjemu še slabše.....
Pa nisem malenkostna ali kaj podobnega......Sam enostavno mi ni jasno.user posted image



A veš, nei otroci so že gensko taki, da so ljubosumni, da hočejo vso pozornost samo zase in da jim enostavno nikdar v lajfu ni fajn, če morajo karkoli deliti (saj poznaš množice takih odraslih, aneda). Skratka, nekaj reči se pa vseeno da doseči tudi z vzgojo. Delitev igrač npr. je tipična reč. Če jo zahtevaš kot starš, mislim d a otrok deli igrače, jih otrok deli, četudi je še tako egocentričen, ker jih enostavno mora. Vendar je pri tem vprašanju problem, ker mnooooogi starši razmišljajo enako kot otrok: Če j e njena igračka, zakaj bi jo morala deliti? Moralne vrednote, da je to lepo, prijazno in vljudno, pa da se to pričakuje od vsakega, tudi odraslega, so šle po vodi direkt v podtalnico v naši družbi. Enostavno ljudje na splošno niso več pripravljeni nič delit, materialne reči so naredile grozljivko v glavah, ampak tu pomagat ne moreš. Očitno je v tej družini tudi en od staršev tak, da to tako razmišlja, ali pa nimajo avtoritete, da bi jih otrok upošteval. Očitno v tej družini tudi upoštevajo pravilo: Ne sili v otroka, se bo že sam vse odločil. To je tipičen odraz moderne družbe, zaradi katerega so še preostanki lepega vedenja splavali po zlu. Otrok se očitno lahko sam odloči, ali bo pozdravil ali ne, ali se bo vedel, kot da je del družbe, ali bo vsem kazal, da so nezaželjeni...enostavno teh reči otroka niso niti pripravljeni naučit, niti ne znajo. Bolj se jim zdi pomembno otrokovo udobje, kot da bi se znal vest v družbi, pa da bi bil prijazen, ustrežljiv in pozoren (te vrednote so pa res skoraj umrle in tole je samo odraz stanja družbe na splošno). Tako vidiš učijo otroka, da je osebno udobje najpomembnejše in da lahko zato povozi vse pred sabo. Pri tem ima podporo staršev. Če bi ta otrok bil drugačne sorte, gensko mislim, bi težko vzgoja tako zelo škodovala, ker pa se je očitno taka rodila, ap z vzgojo vse skup še zelo poslabšajo. Lhako pa seveda ti, kot teta te reči dovoliš ali pa ne. Jaz recimo odreagiram pri vsakem otroku, ki mi je blizu, na te reči, ker to je vedenje do tebe in tvojega otroka, ki ti ga ni treba tolerirat. Zakaj pa toleriraš?

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj.....
10.1.2011 10:52:09   
tweety83
Ja - je edinka.
In jaz kot teta seveda takega obnašanja ne toleriram in ji poskušam pojasnit stvari,ji razložit in vse ampak ko me ni zraven enostavno počne spet vse kot prej - jo ignorira in skriva igrače itd.
Tu pa tam (zelo zelo redko) ji mogoče da kakšnega lubija na ličeka - ko nas je več in potem vedno in vedno znova pričakuje da ji bomo "ploskali"........
Iz srca jo imam rada ampak po moje ta otrok v sebi trpi - to ne more biti normalno. Njena dva se verjetno sploh ne zavedata kaj delata iz otroka. Nima družbe,redkokdaj kam grejo........

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj.....
12.1.2011 13:00:47   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

Ja - je edinka.
In jaz kot teta seveda takega obnašanja ne toleriram in ji poskušam pojasnit stvari,ji razložit in vse ampak ko me ni zraven enostavno počne spet vse kot prej - jo ignorira in skriva igrače itd.
Tu pa tam (zelo zelo redko) ji mogoče da kakšnega lubija na ličeka - ko nas je več in potem vedno in vedno znova pričakuje da ji bomo "ploskali"........
Iz srca jo imam rada ampak po moje ta otrok v sebi trpi - to ne more biti normalno. Njena dva se verjetno sploh ne zavedata kaj delata iz otroka. Nima družbe,redkokdaj kam grejo........


Jaz mislim, da je pač njen značaj tak, starša najbrž tudi nista delala nič na temu, da bi se spremenila, ker pač jim ni treba, saj niso oni dobili dojenčka.. .Mislim pa, da jo bo minilo. Počakaj še kakšno leto, da bo vaša stara 2 leti in se bo lahko takrat 5 letnica z njo lahko že kaj igrala.

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj.....
13.1.2011 12:28:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

Ja - je edinka.
In jaz kot teta seveda takega obnašanja ne toleriram in ji poskušam pojasnit stvari,ji razložit in vse ampak ko me ni zraven enostavno počne spet vse kot prej - jo ignorira in skriva igrače itd.
Tu pa tam (zelo zelo redko) ji mogoče da kakšnega lubija na ličeka - ko nas je več in potem vedno in vedno znova pričakuje da ji bomo "ploskali"........
Iz srca jo imam rada ampak po moje ta otrok v sebi trpi - to ne more biti normalno. Njena dva se verjetno sploh ne zavedata kaj delata iz otroka. Nima družbe,redkokdaj kam grejo........



Potem jo čimvečkrat pocartaj. Tudi ploskaj ji. Njena starša se naj obnšata kot se, tu boš teško kaj spremenila. Deklica bo slej ko prej sprejela tvoja pravila ob tvoji pupi. In če jo boš k temu še pozitivno vzpodbujala, bo lažje. Sicer ne gre vse čez noč, ampak počasi bo.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?