|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "EX" klomifenke in ostale
22.11.2010 15:08:09   
PENCA
Ojla

Tecnobica in Suzi mislim na vaju in držim pesti, da tokrat rata user posted image

Ma ne vem Tecnobica, še vedno upava, da bo šlo po naravni poti. Še sploh zdaj, ko so me čist poštimal user posted image
Moj dragi je tud proti umetni. Pravi, da že mora bit razlog, da nama ne rata. Če pa bo bo pa sploh super. Če pa ne bova imela otrok, pa tudi ne bo konec sveta. Kakor nama bo namenjeno user posted image . Edini problem zame je nevednost.

Upanje umre zadnje

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 1851
   RE: "EX" klomifenke in ostale
22.11.2010 15:13:55   
tecnobica
Hm. Ne vem kaj naj rečem. Men se zdi to razmišljanje mal mimo. Se zmeraj spomnim na un vic, ko je župnik reku, da mu bo že bog pomagal, k so ga gasilci prišli rešit v poplavi.

Razvoj gre naprej, pa tudi bolezni niso več take kot včasih. Sploh pa "umetno" je mal čuden izraz. Sploh iui se men ne zdi prov nič umeten. Saj pač samo zdravila za ovulacijo ješ (ene tud to ne), pol pa seme vbrizgajo vate.

No ja, upam, da ne bo zamere. Vama pa želim, da uspe po naravni poti. Tudi sama sem si dolgo to želela in upala. Pa če ne gre, ne gre. In jaz se bom borila do konca, tudi če ne rata zdaj, enkrat bo.


(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1852
   RE: "EX" klomifenke in ostale
23.11.2010 17:51:11   
Anonimen
Penca, jaz pa mislim, da je tvojega samo strah. Dajta se malo več pogovarjat o IVF in teh stvareh.. Mal mu povej kako to gre, mogoče se bo malo sprostil. Jaz gledam na te stvari tako kot tečnobica - samim nam pač ne rata, ampak pomoč pa lahko sprejmemo.user posted image

Kar se mene tiče - včeraj sem imela punkcijo, sedaj čakam na ET.

(odgovor članu tecnobica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1853
   RE: "EX" klomifenke in ostale
6.12.2010 13:11:30   
PENCA
Ojla

Saj se tud jaz z vama strinjam. IVI res ni nič tazga.... Ampak moj je bil vedno proti vsem umetnim stvarem, Tud če bi se že zgodaj izkazalo, da ima zarodek davnov sindrom, je proti splavu, sploh IVF je problem, ker gre toliko zarodkov lahko v nič........... Odkar je bral bioetiko je pa še bolj problem. Oni pravijo, da so že morule človek, ki morajo potem umret, če se ne primejo... Ma ne vem jaz pa pravim, da so koristi vseeno večje, Da se z ivf pomaga toliko parom, da bi moral tole mal spregledat... S tole bioetiko naj se strinjajo tisti, ki so čist zdravi, me bomo pa zagrable vse kar pride..Zdaj sem vama mal zafilozofirala

V enem postu sem zasledila: endometrioza in krvomočnica, kaj vidve mislita o tem? A mogoče katera ve kakšna je dieta ob endometiozi?

Jutr grem k G, bom dobila klomifen. Aja, Tecnobica a si že kaj ugotovila zakaj so tebi predpisali one druge?
Pa tud M sem mela full močno, pa kar cele kepe so mi ven letele... čudn vse skupi...

Suzi kdaj pa maš ET, 3 al 5 dni, ne? Držim pesti zate user posted image

Ja sem se odločila, da po novem letu začnem res še bolj zdravo jest, pa še k aerobiki se bom vpisala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1854
   RE: "EX" klomifenke in ostale
6.12.2010 13:17:44   
tecnobica
Hm, men se zdi, da je treba včasih tud mal zamižat na eno oko, kar se tiče "ubijanja" zarodkov. Pa saj jih zamrznejo, če jih je preveč in jih greš lahko še vedno iskat, ko si "Zaželiš" še kakšnega otroka.

Letrozol predpisujejo v LJ namesto Klomifena. Ker se ga ne dobi več pri nas.

Suzi pa je ET že imela.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1855
   RE: "EX" klomifenke in ostale
6.12.2010 13:22:48   
Anonimen
Kar se tiče "ubijanja" zarodkov - kaj pa npr. ko se v telesu celice oplodijo, se lepo razvijejo do stopnje blastociste, ampak se pač ne vgnezdijo? Potem konec koncev lahko vsak mesec "ubiješ" enega otroka. Plus tega je pa tako, da se itak vse celice ne oplodijo, potem se ene narobe delijo, ene se nehajo razvijat.. in prideš na ET in imaš samo še 2 zarodka za vstavit, ker so ostali enostavno preslabi. V tem primeru tudi "ubijaš"?

Ne vem, meni se zdi to čist zgrešena logika, čeprav vsak pač misli po svoje in ima svoje mnenje. Če se vidva s tem strinjata, potem je itak ok. Ne predstavljam si pa življenja z nekom, ki tako misli, sploh če imaš ti o tem čist nasprotno mnenje.

Jaz sem že imela ET - od 6 celic so se oplodile 3. ET so mi potem prestavili iz 5 na 3 dan in vstavili 2 zarodka, eden je "umrl" ker se ni razvijal. Rezultat je pa M in negativen test.

(odgovor članu tecnobica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1856
   RE: "EX" klomifenke in ostale
7.12.2010 14:41:15   
PENCA
Boga, Suzi, saj bo, pa naslednjič... Res ti želim, da se ta kalvarija že enkrat pozitivno konča user posted image
Pa zate tud Tecnobica

Drugač se pa z vama čist strinjam.

Moj dragi se pač bolj drži tega, da če ni, je za to hudičev dobr razlog. Kakšen pa ne veva. Ko bo prišel pravi čas, pa menda bo. Upam, da takrat ne bom že v meni user posted image

Drugač pa drug ciklus začnem jemat klomifen, pa ma da se prime, po možnosti kar dva, da bo pol mer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1857
   RE: "EX" klomifenke in ostale
7.12.2010 18:23:53   
Anonimen
Penca, bom držala pesti!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PENCA)
  Neposredna povezava do sporočila: 1858
   RE: "EX" klomifenke in ostale
9.12.2010 12:56:17   
PENCA
Hvala, Suzi, da držiš pesti zame, jaz jih tudi zate, Tecnobico in vse ostale, ki se borijo user posted image

Nisem še dobila Klomifena, moram v soboto še enkrat na UZ, da vidimo, če bo folikel ( 15 mm ) počil. Operiran jajčnik je pa lep, nima travme, kot jo je imel prejšnjič user posted image user posted image user posted image . Upam, da bo začel funkcionirat.


Hvala, punce, ker me razumete in mi vlivate upanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1859
   RE: "EX" klomifenke in ostale
13.12.2010 15:37:27   
tecnobica
Helou od kravice, osemenjene user posted image user posted image user posted image user posted image

Penca, veš kaj sem razmišljala danes o tebi. Pismu, pa ti tvojmu razloži, da IUI ni nič sporen. Lih tako, kot zdaj boš jedla klomifen, dobila boš injekcijo za sprožitev ovulacije, pa namesto moža bo dohtar vbrizgal moževo seme, drugo ne bo pa prov nič drugače. Saj ne bo noben zarodek na ta način umrl. Pa ta postopek ni tako drag, zato če ne bo uspeha, jih lahko delaš precej časa, če se ne strinjata z IVFjem.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1860
   RE: "EX" klomifenke in ostale
15.12.2010 7:37:48   
Anonimen
se podpišem pod osemenjeno kravico. user posted image

(odgovor članu tecnobica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1861
   RE: "EX" klomifenke in ostale
27.12.2010 21:50:12   
Barcula
imam možnost večplodne nosečnosti saj sem ful dobro odreagirala na klomifen foliklov je kr 5 in vsi so zrasli na 18,16,15,14 zdravnica mi je odsvetovala spolne odnose imam tudi tanko sluznico. A mi lahko ktera kaj več pove  a je treba ubogat al lahko vseeno poskusima 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1862
   RE: "EX" klomifenke in ostale
28.12.2010 8:35:30   
Anonimen
To se boš mogla odločit sama. Dejstvo je, da lahko iz tega nastane večplodna nosečnost, lahko pa ne bo nič. Jaz sem imela največ 2 folikla, tako, da sama nisem bila pred to odločitvijo.

(odgovor članu Barcula)
  Neposredna povezava do sporočila: 1863
   RE: "EX" klomifenke in ostale
28.12.2010 9:11:27   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: Barcula

imam možnost večplodne nosečnosti saj sem ful dobro odreagirala na klomifen foliklov je kr 5 in vsi so zrasli na 18,16,15,14 zdravnica mi je odsvetovala spolne odnose imam tudi tanko sluznico. A mi lahko ktera kaj več pove  a je treba ubogat al lahko vseeno poskusima 


Po mojem je vodilni folike uni največji. Jaz bi imela odnose vseeno. Več kot dvojčki ne bojo. Ziher.

(odgovor članu Barcula)
Neposredna povezava do sporočila: 1864
   RE: "EX" klomifenke in ostale
30.12.2010 18:33:21   
PENCA
Ojla

Trikrat sem že napisala, pa mi ni hotl poslat, upam, da mi zdaj bo user posted image

Ko se bla nazadnje pri G mi folikel še ni počil, verjetn mi je kmal po tistem, ne vem pa ne. Je rekel če bo user posted image zamujala se pa vidmo. in me je tetka presenetila že na 28. dan, ponavadi pride na 30. al pa še kak dan kasnej. Prej sem mela skoz na 28. dan na uro natančno, dokler se ni menda moj jajčnik kar odločil, da bo prišla na 30. Tako mi je razložila prejšnja G, pol so se pa počas vodne ciste začele, pol še pco, pa še endometriomi.. Mogoče me je pa G zdaj res dobro operiral in je vse tako kot mora bit, verjamem, da je to dober znak. Aja, klomifena mi pol ni dal, menda sem ga ze dost pojedla. Bom zdaj brez vsega se par mescev, ce ne bo nic se bom pa res za iui zmenla. Me pa zanima kolk besede imam pri tem, ker moj G je samo ivf omenjal. Se naj zmenim, da mi na napotnico napiše iui ali je vseeno, pa se v Lj pol menim? A se sploh lahko jaz odločim, al samo oni? Da bom vedela kako se obnašat user posted image

Punce, lepo praznujte, veliko sreče in user posted image user posted image vam zelim v novem letu

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 1865
   RE: "EX" klomifenke in ostale
30.12.2010 18:41:47   
tecnobica
Penca sem vesela za tvojo odločitev. A pol mož ni proti IUI?

Če ni nič narobe z jajcevodi, potem bodo ziher taprvo dali na IUI. Sicer pa lahko v LJ na posvetu izraziš željo, da če se da, bi šla samo na IUI, da IVF pri tebi zaradi določenih razlogov odpade.

Sicer boš pa itak zanosila naravno.


Aja, pri meni tudi drugi IUI ni bil uspešen. user posted image

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1866
   RE: "EX" klomifenke in ostale
18.3.2011 11:52:41   
PENCA
Ojla, punce

A je že kaj novega? Tolk časa me že ni bilo gor, da sem že skoraj geslo pozabila user posted image user posted image user posted image

Pri meni nič novega, še čakamo na čudež. Kmalu pričakujem M oziroma boljš, da ne pride user posted image

Kaj pa vidve tecnobica in suzi se kaj dogaja?

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 1867
   RE: "EX" klomifenke in ostale
18.3.2011 12:18:30   
Anonimen
Ojla.

Jaz čakam ponovno laparoskopijo (novembra enkrat), potem grem ponovno v IVF.

A vidva se še vedno nista odločila za IUI ali kaj podobnega?

(odgovor članu PENCA)
  Neposredna povezava do sporočila: 1868
   RE: "EX" klomifenke in ostale
18.3.2011 17:39:20   
tecnobica
Jaz grem na IVF. Sem včeraj dobila pošto, sam nisem še odprla, ker so poslali na stalni naslov. grem danes zvečer tja.

Kako ste se vi odločili? greste na kak IUI probat?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1869
   RE: "EX" klomifenke in ostale
19.3.2011 11:40:17   
PENCA
Ojla

Suzi, zakaj moraš pa do novembra čakat? A so take čakalne vrste, al nima smisla prej delat? Boga si, cel življenje skoz nekaj čakaš. HB da si tolk močna. Na koncu bo posijalo sonce user posted image .

Tecnobica super, da greš v postopek. Kolk si jih pa že dala skoz?

Pri meni nič novega, še vedno se borimo za dovoljenja in soglasja za gradnjo hiše. Pa tud vse nama je že petkrat padlo dol, ker je tisoč preprek... Tako, da sploh ne vem, če bomo zidali.. Prej sem bila prepričana, da bom zanosila, ko bom imela največ dela s hišo. Zdaj pa sploh ne vem, če bomo kaj delali. Če ne bova šla pa v nakup kakšne stare. Ma ne vem, najbolj me jezi, ker ne vem kako bo. Glede otroka sem se pa tudi že pripravila, da ga mogoče ne bo, pa se zaradi tega svet ne bo podrl. Bom pa zdaj te dni govorila z mojim kako naprej. Da bi mi vsaj kdo pregledal še hormone, ker pomoje je tam problem. Moj G na to ni nič gledal, na neplodnostni pa je bolj povdarek na tem, ane?

Lepo se imejta, držim pesti za vaju user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1870
   RE: "EX" klomifenke in ostale
19.3.2011 12:50:27   
tecnobica
Dva IUIja sem dala skoz. Zdaj pa pravi dr. da je brezveze še čakat, sploh ker ne dajo več injekcij za stimulacijo pri IUI. Tako da me je dal kar na IVF. Če pa bi zahtevala več IUIjev, bi mi pa seveda napisal. Je pa dr. Zorn zaveden kristjan, tako da mogoče bi tudi vidva z možem šla k njemu. Saj je tvoj mož proti zaradi cerkvenih stvari a ne?

Kakšno razmišljanje pa je zdaj to? Kako ne boš imela otrok??
Kakšne probleme pa imata s hišo? Midva se bova tudi počasi s tem ubadat. No, imava že arhitekta. Zdaj čakava, da kako idejno nariše, pol pa naprej. Staro hišo sva pa tudi že skoraj do konca spraznila. Ko bo komanda, se samo podre.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1871
   RE: "EX" klomifenke in ostale
22.3.2011 13:30:43   
Anonimen
Penca, šele novembra imam laparoskopijo, ker hočem, da me operira dr. Ribičeva. Pri njej so pa res kar dolge čakalne vrste. Sicer sem dobila ravno včeraj pošto za ponoven postopek (5.) v MBju, ampak bom odpovedala in počakala na drugo leto.

Kar se tiče hiše - jaz vama predlagam, da se na vajini UE/občini pozanimata, kater arhitekt njim riše in vzameta njega/njo. Ponavadi se potem lažje kaj zmeniš. user posted image

(odgovor članu tecnobica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1872
   RE: "EX" klomifenke in ostale
23.3.2011 13:22:44   
PENCA
Ojla

Imam eno dobro in eno slabo novico.

Slaba je ta, da sem zelo bolna, huda viroza. Že od ponedeljka visoka vročina tja do 38,7. tudi daleron ne pomaga veliko saj mi samo za kratek čas pade do 37. Pa hud glavobol, boli me čelo in sinusi. Rahlo se mi že trga, ker sem čisto fuč... glava me boli pa oči, zobe si bom zgrizla user posted image
Če veste za kakšen domači trik, bo zelo dobrodošel. Prej sem vdihovala paro z eteričnim oljem, da bi se mi kaj odprlo, pa nič, nič ne gre ven.

Dobra je pa ta, da je test pokazal user posted image user posted image

Ponovila se je zgodba izpred dveh let. Ravno tako sem bila v 5. tednu grozno prehlajena, v 9. je pa nehal biti srček. Upam, da se ne bo ponovila ta zgodba. Mal sem tudi razmišljala, kaj če moje telo misli, da je zarodek tujek in se brani z vročino. user posted image
Držite pesti, da tokrat speljem do konca, do zdravega user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1873
   RE: "EX" klomifenke in ostale
23.3.2011 13:35:15   
tecnobica
Jeeee, Penca user posted image user posted image user posted image

Beži z Daleronom. Samo kak lekadol lahko vzameš.

Jaz sem bila pred 14 dnevi ravno s tako virozo. Ni niti lekadol zbil vročine. Pa je pol dr. rekla, da je včasih bolje, da pustimo telesu, da se brani z vročino. Pri meni je trajala kar 5 dni.


Drgač pa... poznam še eno, ki je obakrat, ko je bila noseča pa še ni vedela za to, imela gripo.

(odgovor članu PENCA)
Neposredna povezava do sporočila: 1874
   RE: "EX" klomifenke in ostale
23.3.2011 14:27:25   
PENCA
Ja, Tecnobica, vročina je zato, da se telo brani pred virusi. Ampak v nosečnosti, je pa bolj nevarno pregrevanje telesa kot pa tablet. Vsaj zako mi je razložila v lekarni. Daleron je pa isto kot lekadol, dovoljen tudi nosečnicam.

A ti si se pa že pocajtala? Super.


(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 1875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?