|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   posvojitev iz zavetišča...
22.2.2013 9:45:13   
kajalin*
Mene pa zanima, če se da kje posvojit muca,da ne rabi biti izključno v hiši ?Da se lahko prosto sprehaja po vrtu kot je v mačji naravi, brez kletke, mreže ne vem kaj še ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: posvojitev iz zavetišča...
22.2.2013 10:07:41   
Arwenko
V bistvu ne oziroma bo zelo težka. Jaz tega tudi nisem razumela, dokler mi ni prvi muc enostavno zginil lepega dne in sem se 1 teden prejokala zakaj ga ni več, ko sem posvojila naslednjega (iz zavetišča) sem se brez težav strinjala in vem da je tako za muco najboljše, da je samo noter.

Poskušaj razumet, da največ muc se v zavetišču znajde, ker jih poberejo s ceste - povoženih, veliko jih lahko samo še uspavajo, veliko jih rešujejo z operacijami, in jaz sem po neštetih takšnih zgodbah začela razumet zakaj ta društva in zavetišča ne dajo muc takšnim lastnikom, ki jim ne bodo zagotovili samo notranjih prostorov, zato ker ne bodo tvegali, da bodo naslednjič prav tega tvojega mucka težko poškodovanega kraspali s ceste.

Saj po eni strani razumem ljudi, ki mislijo da muca rabi svobodo, pa travnike, pa ne vem kaj, ampak danes so največji sovražnik muc avtomobili in to ni naravni sovražnik, za katerega bi rekel, pač tako mora bit. In če za muco skrbimo, zanjo namenjamo denar, potem smo po zakonu dolžni zagotoviti, da je prvo in predvsem varna in zdrava in pri današnji količini prometa zunaj žal nobena muca ni varna.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: posvojitev iz zavetišča...
22.2.2013 12:57:48   
kajalin*
No, nekak poskušam razumeti.Vseeno pa se bo brat vrjetno odločil za muca v "lastni režiji " brez pogodb in pogojev.Glede na to, da se bodo mucki skotili, si tudi zaslužijo dober dom, in kakšno rajanje na terasi za hiško user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: posvojitev iz zavetišča...
23.2.2013 15:41:15   
Arwenko
Se strinjam, da si vsak zasluži dom pravzaprav. Če že brat ali kdor to posvaja ne more iz svojega prepričanja, da mora bit maček zunaj, pa naj lepo prosim poskrbi vsaj za ustrezna cepljenja in čipiranje mačka ter takojšnjo sterilizacijo in kastracijo. Če ga bo vzel pač kr nekje (kar predvidevam) naj ga takoj pelje na pošten veterinarski pregled (vem, da ni poceni), ampak tako boste zminimizirali možnosti, a je s čim okužen in se še kdo kaj naleze (predvsem mislim mikrosporijo, pa kakšne gliste).

Pa tako žalostno in hudo kot mi je pri tem, bodočemu mucu želim čim daljše življenje.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: posvojitev iz zavetišča...
24.2.2013 18:42:57   
kajalin*
Arwenko, pri nas je imela babica muce in smo jih vedno dali sterilizirati, tak da nič bat glede veterinarske oskrbe. Potemtakem je treba obsojat vsakega kmeta, k ima prostoživeče muce da miške lovijo. In vsako domačo žival omejiti in zapreti v kletko. Ja, to je verjetno res edino pravilno, sam mi smo pretumasti, da bi lahko to razumeli. Škodauser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: posvojitev iz zavetišča...
27.2.2013 11:42:33   
Arwenko
Ja, v bistvu obsojam kmete, ki imajo na desetine muc, ki se nekontrolirano množijo in ki so velikokrat tudi leglo bolezni. Po zakonu je mačka domača žival in po tem istem zakonu moramo imet domače žival - mačke pod kontrolo, ter preprečevati nezaželene brejosti in širjenje bolezni in večina kmetov ne počne prav nič od tega navedena in ja, to obsojam...

Zame pač pomeni, da imaš mačko bodisi v hiši, pač na tak način preprečuješ nenehno razmnoževanje ali jo ustrezno steriliziraš in kastriraš. Hkrati mislim da je tvoja naloga kot lastnik, da poskrbiš da ne gre pod avto, da ne požre strupa, da ne serje sosedu po solati in podobne zelo zoprne stvari. Če kdo to lahko zagotavlja tako, da mačka ne rabi bit v hiši, pa kapo dol...večina zunanjih mačk pač v povprečju konča pod avtomobili, poje kakšno sranje, zraven se poškoduje v raznih mačjih pretepih (predvsem nesterilizirani in nekastrirani), itd. Jaz obožujem živali, imam pse in imam mačko, ampak so moji, jaz skrbim za njih in kljub temu da imam sama živali popizdim ko najdem zjutraj prekopano in od mačk posrano gredico od rož...pa naj mi še kdo reče, kako imajo lastniki te mačke pod kontrolo. Da ne govorim o tem, da pač živimo ob glavni cesti in se v ustrezni "sezoni" skoraj vsak dan zjočem, ko vidim, da je kakšna povožena pred bajto. K*** pa takšna mačja svoboda.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: posvojitev iz zavetišča...
8.3.2013 14:32:04   
Taddy78
Imamo kmetijo in 4 mačkone, ki cele dneve ležijo na pragu in fehtajo hrano. Kje kakajo nimam pojma, ker nisem še nikjer videla kakega kakeca, edino kar me moti je markiranje, sploh če mu uspe priti na skrivaj v stanovanje.
Noben nima imena, vsi so Muc-muc. Ko se ženijo vsake tolko kateri kam zgine za kak dan ali dva, potem pa spet mijavkajo in čakajo na jesti. Peti mačkon, pa pride 1x na leto domov za nekaj dni...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?