|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 10:15:59   
Anonimen
Evo me iz pregleda 😃 vse OK, malo raste in smo na 600g (24t 1d). Punce, celo tlak je bil danes super normalen 👍🏻 sem bla zelo vesela. Izvidi krvi, urina, toxo in OGTT vse BP, edino železo imam malce nižje in sicer 113. Vrednosti naj bi bile 120-150, tako da dobim tisti sirup 2x na dan. Ima katera izkušnje že s temi sirupi za železo? Jaz imam prvič to, tako da nevem kaj pričakovat 😃
Saša

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 1126
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 10:31:17   
4.mama
Saša super za pregled res. moja je 400 g 21T2D in je tudi rekla da je super, sem vprašala za cukr test pa je rekel da ni potrebe zaenkrat kdo to razume, imam pa drugič odvzem krvi in vode morda bodo takrat, in pa verjetno inekcijo ker sem RH negativna.

nikoli mi ni bilo potrebno piti železo ker imam super 144 zadnja kontrola, je pa tako Saša da te to zapre ponavadi, malo več prebavnih težav tako je meni kolegica obrazložil aker ga pije

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1127
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 10:56:44   
anja93
a

< Sporočilo je popravil anja93 -- 14.3.2023 10:59:20 >

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1128
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 10:58:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: anja93



IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Saša super za pregled res. moja je 400 g 21T2D in je tudi rekla da je super, sem vprašala za cukr test pa je rekel da ni potrebe zaenkrat kdo to razume, imam pa drugič odvzem krvi in vode morda bodo takrat, in pa verjetno inekcijo ker sem RH negativna.

nikoli mi ni bilo potrebno piti železo ker imam super 144 zadnja kontrola, je pa tako Saša da te to zapre ponavadi, malo več prebavnih težav tako je meni kolegica obrazložil aker ga pije

Super, da ti je OGTTA prihranjen 😃👍🏻 Tamala pa naj samo lepo raste! ❤️Za prebavne težave sem pa slišala ja, da rado zapira :/ še tako imam skozi težave s tem, zdaj pa še to. No nimamo kaj. Upam, da bo do naslednjega pregleda železo že boljše 😁😇 
Saša


(odgovor članu anja93)
  Neposredna povezava do sporočila: 1129
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 11:06:29   
4.mama
Saša jaz sedaj imam magnezij od Krke 400 in imam redno prebavo, mi je tudi v lekarni povedala da mi bo pomagalo. Katere magnezije piješ ti?

in se zamenjala vitamine sem vzela premam ker elenatal sem imela težave in me je zapiralo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1130
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 11:16:27   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Saša jaz sedaj imam magnezij od Krke 400 in imam redno prebavo, mi je tudi v lekarni povedala da mi bo pomagalo. Katere magnezije piješ ti?

in se zamenjala vitamine sem vzela premam ker elenatal sem imela težave in me je zapiralo



Tudi jaz jemljem Magnezij Krka 400 (no do sedaj sem tistega 300), ampak mi zaradi tega ni bilo nekaj boljse. Eh ja. Bo ze 😃Saša

(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 1131
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 11:20:44   
4.mama
vsaka ima svojo težavo, meni se vedno tako slabo da se mi ze meša in glavoboli. in včeraj mi reče medicinska sestra da od enega do drugega pregleda ni proporočljiov da se več kot 2 kg zredim, jaz sem se v 6 tednih 3 kg, ampak ker jem samo krekerje slane palčke, zdej imam še to skrb da se ne bom preveč zredila v naslednjih 5 tednih

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1132
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 15:17:16   
BeautifulButterfly
Vrednosti naj bi bile 120-150, tako da dobim tisti sirup 2x na dan. Ima katera izkušnje že s temi sirupi za železo?


Sirup? Mene so dali na tablete in umiram že tko zarad zaprtja, tele tablete pa še poslabšajo zadevo.
Mislim, da grem 1x na teden na wc, kar pomeni max 5x na mesec. NORO.

Glede kg pa naj jutri na mojem pregledu kr zavijajo z očmi, če želijo. Sej jih jaz nosim :) In se bom jaz z njimi spopadala.
Mislim da sem sedaj hmm na dobrih 58kg. Torej +6kg v 22 tednih. Bodo že preživel.

In povsod k sem brala, je kao normalno, da po 20 tednih dobiš do 500g na teden? Zdaj v zadnjem trimesečju bomo vse še bolj zacvetele in se poredile, otročke je treba iz 400g spravit na ok ne 4000g ampak na 3.500g pa lahko :) Pa zdaj so baje pol toliko veliki kot bodo ob porodu.

Se javim jutri po morfologiji.

Kako ste ostale? Kaj ste vse že nabavile in KJE? Hodi katera po trgovinah, spremljate kakšne popuste, ste gledale dopust?

Aja do jutri je za oddat za vrtec, ampak ne za nas. Ker ne moremo oddat za še nerojenega otroka. Tko da bog si ga vedi, kako bomo dobile vrtec po juliju 2024, ker bodo vsa mesta seveda zasedena in še pred nami bodo na čakalni listi, so pa vloge zdaj za leto 2023/24 . Jaz bi pa vrtec rabila že sredi julija 2024, (konec porodniške je namreč junij 2023 + nekaj dopusta) ampak upam, da bo mami pomagala in da septembra 2024 dobimo vrtec. user posted image

Hmm kje so ostale julijke? user posted image

4.mama in Saša super za preglede in da ni več opaziti pikice in da user posted image rastejo ... komaj čaka jutri na pregled in tele številke user posted image

< Sporočilo je popravil BeautifulButterfly -- 14.3.2023 15:19:00 >


_____________________________

*~**~**~**~**~**~**~**~**~*

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1133
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 16:00:37   
Anonimen
BB, tudi jaz bom pristala na tabletah, ker sirupa ni za dobit vse do aprila. Glede zaprtja vem - ampak ni kaj. Bomo trpeli dalje 😅 Ja glede KG se res ne sekiraj, prav imas. Pri meni tut +6 oz skoraj +7 v 24t 🤷🏼‍♀️ … bo ze. Ocitno pa eni G ful komplicerajo, eni pa sploh ne. Tko kot pri večini stvareh. 
Lepo opravi jutri 🍀
Saša

(odgovor članu BeautifulButterfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 1134
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 17:31:37   
ironic
Pozdravljene,


že nekaj časa vas spremljam.. Svojega nicka se nikakor ne spomnim, ker je še iz l. '07 user posted image

Pa sem se danes odločila, da se vam pridružim, ker mi je že prav tečno, saj sem v staležu user posted image in verjetno me ne bo spustila nazaj delati. Super. Sem upala, da bom do konca delala, pa sem imela vmes težave, pristala v urgentni ambulanti in sedaj lepo doma.. user posted image No, ampak za naše otročke bomo že potrpele...

No moj PDP je 14.07., čeprav mislim, da bo 08.07.. Najprej sem imela 11.07., pa so po nuhalni prestavili. Ker mi je bilo 24/h slabo do 15W, sem še v službi nekaj suhega jedla, toliko da ni nihče opazil, naslednji dan odvzem krvi in ravno prek pokazalo, ker nisem bila dovolj dolgo tešča user posted image imela nadomestno ginekologinjo, ki pač ni nič razumela in takoj diabetologu in merjenje... Imam ves čas normalen sladkor ali pa še pod normalno. Je diabetologinja rekla, da pač bova morali sedaj do konca pregurati in, da še imam maja zadnjo kontrolo, da se pokažem, potem pa me pošlje v porodnišnico user posted image Je rekla, da tako pač je tudi zdravstveno "nastavljeno", ko pač te enkrat obravnavajo je to to..

Sem pa prvorodka, pričakujeva user posted image Bil manjši šok na morfologiji, ker sem bila prepričana da bo user posted image Ves čas sem imela tak občutek, še bolj pa tudi za to, ker so mi vsi tako govorili user posted image vendar v trenutku pozabljeno, samo da je vse bp in zdravo dete.

Brala sem, da imate prehranska dopolnila/vitamine ipd... Če ima katera instagram - potem svetujem, da sledite Ani pod "prehranazadva". Super je! Jaz kar njo upoštevam, pa še res odgovarja na msg, če ji pošlješ user posted image Kaj pa šola za starše? Ali se boste tega polsužile? Jaz bom vzela spletno predavanje od Nastje "moja babica", vendar ne celote, samo porod. Ženska mi je A1 res.. Popolnoma drugačen pristop ima. Prav nič se še nisem začela pripravljati, nato pa se zavem v katerem tednu/mesecu sem, tako da bom sedaj bolj začela user posted image Kaj pa ostale, že imate pripravljene stvari? Jaz sem samo voziček nabavila, ker je bila 50% akcija v tujini v primerjavi z našimi trgovinami, da sem naročila. Ostalo pa nimam še nič.

No, sem malo več napisala, kot sem sprva mislila user posted image


Lep pozdrav vsem!! [sm\=rozica.gif]

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1135
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 17:35:26   
Anonimen
Ironic, tudi jaz bom vzela Nastjina predavanja in sicer porod ter dojenje 🥰 ful hvalijo, meni je pa tudi vsec, da lahko doma na kavcu se učiš 😇 Hvala za idejo o profilu na insta, jaz ziher pogledam 🍀 In sevedaaaaa - čestitke za zdravo pupiko, lepo, da je še ena med nami. Meni se zdi, da nas je julijk OGROMNO. baje, da je FB skupina fuuul velika, mi ie povedala prijateljica, ki je noter 😃
Saša

(odgovor članu ironic)
  Neposredna povezava do sporočila: 1136
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 18:26:01   
Aloa
Heii punce tudi jaz se po enem mesecu javim. Kar skoz imam nekaj, tako da sem malo pozabila na forum😩 kako se kaj imate? Vidim da vas js že kas nekaj imelo morfologijo💪🙏 Včeraj sem imela morfologijo  vse je okej.. še vedno kaže na punčko❤️ Počutim se v redu ampak pestijo me bakterijska vnetja nožnice.. nikakor se ne morem znebiti tega😩 malo sem gledala vozičke, se še vedno odločava..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1137
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 20:04:38   
ironic
Mislim, da nas je tudi kar nekaj ko pričakujemo user posted image user posted image Lani je bilo leto fantkov, letos punčk user posted image

Glede bakterijskih vnetij pa.. Jaz nikoli nisem imela težav, niti z izcedki ali vnetji. Samo enkrat sem dobila vnetje, sicer po svoji "pameti", ker sem vzela chilly - mentol! user posted image Dobila noro vnetje... Sedaj v nosečnosti pa svoji ginekologinji nikakor nisem mogla razložiti, da nimam nobenih težav ali z vnetji ali izcedki, ampak da me zanima kaj to pomeni, ker sem imela 2x kot neko sluz.. In seveda g. google najdel kot vmesno luščenje čepa.. Za kar pa ni neki treba skrbet, ker se obnavlja v teh tednih, pa tudi samo 2x sem imela.. No, ona pa kr neko vnetje in ko me je gledala me je očitno ranila in kar dalje poslala.. Tam pa so mi vzeli bris in kot zakleto spektokok +.. OMG sem mislila. Mi je kar antibiotike predpisala + svečke. Tako, da eno kuro sem naredila, več ne mislim... Jemljem pa od NOW probiotike 10, kakor je Ana (prehranazadva) priporočala, ko sem ji pisala. Ženska je res super, dajte ji res malo sledit. Je prehranska svetovalka v času zanositve, nosečnosti, po porodu,... Pa tista dopolnila ko priporoča imajo vzadaj raziskave, GMP... Ker je baje ta trg zelo nenadzorovan. Deluje na IG in pa tudi plačniško individualno. Meni je prav zanimiva. Zato pa kar tista dopolnila jemljem, ker je na trgu tolk tega in ko greš primerjat.. Vseeno pa spet ni kaj davaš v sebe, ker otrok dobi.. Aja, za intimno milo pa sem našla v lekarni DermoXEN antibakterijski (piše tudi za vnetja, zdravljenja,..). Mislim, da je okrog 7 eur, tak, da še ni taka huda cena. Ker vnetja je težko preprečit, če se skozi pojavljajo. S temi probiotiki, mili, malo tudi prehrana. Tako, da jaz pač na te načine sedaj.. Po moje velja za tebe enako, ker vedno samo to bolj poudarjajo..

Mene je kar strah vzeti ta predavanja, odkrito. user posted image Poroda me je res vedno bilo najbolj strah, pa nevem zakaj, ker drugače sem bolj odločen karakter, tudi močna sem in visok prag bolečine.. Ampak ta strah.. Neznana bolečina, pa seveda.. da mi ne uide na mizi user posted image user posted image Zato pa sem se odločila za njo, ker ima tak dober pristop... Pa še v živo je taka! Sva se ravno v nedeljo srečali, na sprehodu. Tako energijo že od daleč oddaja user posted image Bi jo imela za babico ob porodu user posted image

(odgovor članu Aloa)
Neposredna povezava do sporočila: 1138
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 20:07:31   
Pikcapokca
Uff kak bodo porodnisnice julija polne 🙈🤗 super se ena nova z nami wuhu cestitke za puncko 😊Midva ze nekaj imava malega.. previjalno mizico, posteljo(sva dobila), par cotik sem ze kupila. BB vidim da mi je najljubsi c&a kar se tice oblekic. Vse bi pokupla, se morm zadrzevat ker mi ze iz vseh strani obljubljajo da bom dobila. En bodi je pa obema bil tak vsec da je se moz rekel naj kupim enega za novorojencka enega pa ko bo 1 leto stara(ker je poletni bodi) 😂Pa za kile se ne sekiram ker sm do zdaj dobila 1 kilo, mala je po tezi vse tipi topi, zdaj pa tak vem da me bo do konca razbacalo pa bom nabrala na kilah. Edin trebuh mam ze tak velik kot da za 1 mesec prehitevam 😂 se dobr da smo poletne, samo lepo oblekico gor dam nase pa natikace tak da se pri nosecniskih oblacilih ne bom zapravlala hehe

(odgovor članu Aloa)
Neposredna povezava do sporočila: 1139
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 20:35:16   
ironic
Jaz pa sem zaradi te korone se prestavila na splet. Po trgovinah se mi sploh ne ljubi več hodit, res user posted image Sem tudi sama gledala in se mi zdi da ima C&A res lepe. Ravno zadnjič sem tam bodije gledala, pa so mi tak lepi bli, tiste "starinske" barve. Super! Ni mi všeč tisto preveč pocukrano in punčkasto, zato sem tašči kar zabičala, da mi ne kupuje kaj, naj raje bon podari user posted image Ker ona je.. Včasih ne vem, ali je ona noseča ali jaz user posted image Drugače pa sem gledala na best secret, zalando. Ti bodiji so v setih pa še ugodni in res lepi, tak tisto nevtralni. Za punčke pa mi je tak lepo ko so tisti pajacki poletni user posted image user posted image Edino prek alija sem še naročila držalo za dudo, tisto leseno. Pri nas je tak vse isto pa od tam pa 3x dražje.. Edino naročila sem napis imena za steno, da bo v sobici user posted image

Nekako pa vse bolj prek spleta kupujem.. Nastavek za previjalno sem naročila sedaj na amazonu, ker se v ikeji ne dobi več (imam njihovo komodo).. Omaro bom pa tudi kar tam vzela.. Kinderbet pa še gledam. Sem se odločila, da z aprilom začnem. Sploh ne morem verjeti, kako hitro gre vse skupaj. Ko si še kar misliš, saj še je čas user posted image Ampak saj ta oprema še gre, papirologija, ko sem to šla gledat, noro.. user posted image user posted image

Aja, ravno glede te opreme ipd.. Kaj menite o teh dudah bibs, ko se sedaj tak oglašujejo? Sem videla da imajo en set, 4 različne dude ravno za novorojenčka, da se vidi katero sprejme.. Ne vem..? Jaz sem sicer vzela dudo MAM, ker se mi je oblika nekak bolj zdela.. Še opisano je glede otroškega neba,... Če je tolk vsega na trgu, da sploh ne veš kaj je resnično funkcionalno kaj pa kr neki zarad trendov...

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1140
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 20:43:07   
Aloa
Ja meni so pa našli bakterijo enterokokus fecalis🤦 In tudi zdravljenje z lokalnik antibiotikom, brise mi skozi jemlejo..ampak kliničnih znakov nimam, izcedek je rumeno bel in malo vonja oz lahko rečem brez. Ja sluz sem tudi jaz danes opazila?? Kaj je to? Probiotike si moram še kupiti, prehrane se pa pazim! Hmm glede dude sem jaz pri taprvi mela MAM so mi ble najboljše..ampak to tak potem vidiš kero sprejme..oblačilca tudi imam od prve. Kupiti moram voziček in pa posteljico🥰

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1141
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 21:14:13   
ironic
Sploh mi niso odgovorili, ker tudi v urgentni ambulanti, nevem.. Ali se nisva razumela, ali pa je mislil da mislim na izcedek, ker je tudi na izvidu bilo v takem smislu, krvav izcedek. Ker tisti dan sem imela kontrolo in sem ponovno imela, tako da sem dobesedno slikala, da če bo še kako vprašanje da lahko pokažem. Kolikor sem na splošno brala, je lahko tudi čas menstruacije in kot da bi vmes se malce luščilo, ampak ni bojazni ker se v teh tednih samodejno obnavlja in je kot stara kri. Če pa bi bila svetla, pa je sveža in je treba pod nujno dalje. Tako so mi tam povedali. Drugače pa nimam nobenega izcedka, nič.. Tako da imam samo to bakterijo potrjeno. Glej samo te probiotike da jemlješ,sploh se poudarja ko se uporabljajo antibiotiki. Ker antibiotik uniči tudi dobre bakterije, te kapsule pa bi naj varovale, tudi naravno floro.. Pa pazi pri milu/peni. Vem, da še neko peno priporočajo, sploh ta Nastja ima omenjeno, pa vem da so še ene toliko za tisto svetovale kak je super, ampak se ne spomnim katera je. Ampak jaz sem si kar ta gel poiskala pa je super zaenkrat... Aja, pa čaji na osnovi brusnic so priporočljivi pri bakterijah, da se čimveč izloča iz telesa (ne vrečke, ker tam je mali % in je tak sam šipek bolj) skozi urin.

(odgovor članu Aloa)
Neposredna povezava do sporočila: 1142
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 21:34:27   
Anonimen
Dekleta, če mate možnost pejte na eno nosečniško masažo! Jaz sem glih prišla iz nje (80mim) in je takooooooo pasal! Priporoča se mes 4.-8. mesecem 😃 
Saša

(odgovor članu ironic)
  Neposredna povezava do sporočila: 1143
   RE: Julijke 2023
14.3.2023 22:05:36   
Stella Marella
wooow pa glih danes nisem dobila nobenega maila, pa tolko novosti v nasem klubu 😉

jp, nosečniške masaze so zakon, kr pejte punce 👍 

evo jaz sem zdaj v 27.tednu in sem pri +10 kg. Vse je se vedno v trebuhu, ki je ogromen, ker imam posteljico spredaj in precej plodovnice. A katera ve, ce imas lahko tudi prevec plodovnice pri teh tednih, zakaj in kaj lahko naredis? 

železo je tudi pri meni na meji, vse ostalo ok. dula mi priporoca sirupe (tablete imajo vecinoma umetne vitamine), ki jih jemljem ze od zacetka, ampak je zelezo vseeno na meji 🤷‍♀️ zdaj sem si zacela delat se smoothije (spinaca, pomarancni sok, banana), bomo videli... so pa ti sirupi presneto dragi. aja, moja dula pravi, da se lahko stanje zeleza tudi izboljsa, da sem zdaj v tednih, ko ga moje telo rabi malo vec... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1144
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 6:34:50   
anja93


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

wooow pa glih danes nisem dobila nobenega maila, pa tolko novosti v nasem klubu 😉

jp, nosečniške masaze so zakon, kr pejte punce 👍 

evo jaz sem zdaj v 27.tednu in sem pri +10 kg. Vse je se vedno v trebuhu, ki je ogromen, ker imam posteljico spredaj in precej plodovnice. A katera ve, ce imas lahko tudi prevec plodovnice pri teh tednih, zakaj in kaj lahko naredis? 

železo je tudi pri meni na meji, vse ostalo ok. dula mi priporoca sirupe (tablete imajo vecinoma umetne vitamine), ki jih jemljem ze od zacetka, ampak je zelezo vseeno na meji 🤷‍♀️ zdaj sem si zacela delat se smoothije (spinaca, pomarancni sok, banana), bomo videli... so pa ti sirupi presneto dragi. aja, moja dula pravi, da se lahko stanje zeleza tudi izboljsa, da sem zdaj v tednih, ko ga moje telo rabi malo vec... 




Stela hvala za idejo glede smootijev! Kaksno spinaco pa das notri? Svezo, zamrznjeno? Moji smootiji so vednooo sadni in sol

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1145
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 6:38:05   
anja93
Oh kako sem se zatipkala grdo in prisla samo do pol sporocila ! Torej Stella, kaksno spinaco v smootije, lahko se kaksno drugo das zraven? Moje zelezo je slabo ze od pred nosecnostjo, nekaj let nazaj jemala Ferrum… fuj! Potem pa nisem niti hodila preverjat ker sem se Ok pocutila. Sedaj na zadnjem odvzemu je pa malo znizano.. ampak se ne tako hudo.
Tudi jaz se oglasam po 100 letih, vsi smo dobro in vesela sem, ko berem vase izkusnje! Samo s tako paro naprej! 

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 1146
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 7:17:03   
Stella Marella
oj, anja, jaz dam svezo mlado spinaco. sem se bala, da bo cudnega okusa, pa je v bistvu ful sladko. 🙂jaz imam ze od zmeraj skos premalo zeleza, ne vem, zakaj. pa jem vse - meso,.... mislim, da ga moje telo pac bolj slabo absorbira 🤷‍♀️ 

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 1147
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 8:09:27   
Bonbonnie
Hej, da se se jaz malo javim. Trenutno sem 17t, slabost se je vedno prisotna vendar ni vec tako hudo, upam da bo pocasi sla nekam ker mam dovol. V 15t sem ponovno bila hospitalizirana zaradi dehidracije... Drugace pa na nuhalni je bilo vse top, g je napovedal puncko in potem je NIFTY potrdil. Zal pa spet sem na antibiotikih ker mam e.coli v urino in to kar 10 000 000. Mala pa pridno raste. Na trenutke se mi zdi da cutim kak miga, samo nisem se ziher ali je to to ker je prva nosecnost... Drugace a ima katera se vedno pri teh tednih rahle krcke kot pred M? Meni se dogaja da me na parkrat na dan zaboli za par sekund samo res rahlo.. ne vem ali je za omenjat to zdravniku ali je normalno?

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1148
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 12:59:07   
4.mama
Ironic dobrodošla in čestitke pa pupiko, res je prevladujejo to leto se tudi meni zdi, full hvala da si nam povedala za te povezave, jaz nisem še nič šla gor a si bom pogledala in si danes sposodila v knjižnici knjigo Zdrava prahrana za nosečko jo full hvalijo.

Bonboni lepo da si sem nam oglasila in res ti želim da ti hitro minejo te slabosti, tudi sama jih še imam a verjetno ne tako hude kot ti.

Beautifullbatterfly kako si odpravila na morfo?


(odgovor članu Bonbonnie)
Neposredna povezava do sporočila: 1149
   RE: Julijke 2023
15.3.2023 13:45:20   
ironic
bonbonnie mislim, da čutiš bolj to raztezanje in rast. Mene bolj "špika", včasih malo bolj ostro, odvisno od kakšnega giba... Sem pa 23t. Na IG še lahko pogledate fizio.mami.anja ... ima tri otroke, ravno se je vrnila iz porodniške, pa ima kar precej tem glede vsega med nosečnostjo, po porodu.. Je fizioterapevtka. Ravno o tem mojem špikanju sem potem videla, da je naredila objavo. Tak, da takšne kar spremljam, včasih ravno o tem spregovorijo ko bi rabila odgovor. Glede slabosti pa sem jaz imela tam do 14/15t in mi je pomagala samo voda in radenska, nič drugega. Prav zalivala sem se s tem, to mi je najbolj omililo in nasitilo želodec. Druga mi ni nič pomagalo user posted image

4.mama to je ta knjiga od oopsike? Sem malo brala pri njej, včasih sem jo bolj spremljala, zdaj ne več toliko. Ne vem pa če ima Ana Žontar kaj, ker vem da je imela nekaj tem napisanih v času nosečnosti, ker je tudi imela težave z GD. Nisem nič gledala teh kuharic.

Osebno nekak bolj po občutku delam, v glavnem da je dovolj vitaminov, zelenjave. Vmes sem malo grešila s sladkim, ker do nekje 17t nič sladkega nisem, potem pa sem si malo privoščila, pa sem začela sumit, da to že ne more fantek bit, ker mi je preveč prijalo user posted image user posted image ampak je tudi to treba.. Preveč strogo kot nekatere počnejo, pa se mi zdi nesmiselno. Otroček itak iz telesa vzame kar potrebuje. Pa zadnje čase se mi zdi, da imam obdobja, ko bi eno stvar v nedogled jedla in samo tisto ali pa dve.. Še katera? Pa zdaj sem v staležu in sem imela najprej odrejeno mirovanje, zaradi kratkega MV... Še dobro, da me niso zadržali user posted image in ker sem do kontrole res to upoštevala, se mi zdi da sem takoj dobila +kg.. Tak da zdaj ko se je izboljšalo ponovno migam. Aktivnost se takoj pozna, pa lahko nevem kak paziš na prehrano.. Noro. user posted image


(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?