|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Glinene talne ploščice
25.10.2005 11:11:04   
Grascakinja
Ali ima kdo po tleh glinene ploščice?

Kako se obnesejo ? Toplota, čiščenje, ....?

Kje ste jih nabavili, koliko so stale in kdo jih je položil?

Midva se namreč odločava glede talnih oblog v novi hiški pa nama jih je nekdo priporočil, rada pa bi še kako mnenje.
 
Hvala lepa!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Glinene talne ploščice
25.10.2005 14:07:26   
Anonimen
Nimam in jih niti ne bi imela.
Pri polaganju morajo zelo pazit pa tlaki morajo biti posebej obdelani, da ne prepuščajo navzgor, nekajkrat zaporedno jih mora keramičar premazati s posebnim premazom in ta premaz moraš na nekaj tednov obnavljati, ker spuščajo neke vrste "sol". To traja kar nekaj let.
Če se karkoli polije, vpijejo. Marsikateri madež ostane za vedno.
Na otip so mrzle tako kot vsake druge ploščice, je pa res, da so na videz toplejše.
Nanje se nabira prah, čisti se jih s posebnimi, dražjimi čistili, marsikaterega običajnega čistila se ne sme uporabljati, vsake toliko jih je potrebno razsoljevati.
Cena ni oteževalna okoliščina, stanejo kot boljši granitogres.
Seveda je zgoraj govora o pravih terracottnih ploščicah, ne o "ponaredkih".
Imam pa zato tak granitogresni ponaredek terracotte in sem kar zadovoljna.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Glinene talne ploščice
25.10.2005 14:37:42   
Grascakinja
No, vidim, kako dobro je malo povprašat, da vidiš, kako se stvari obnesejo.

Kje pa si dobila ta granitogresni "ponaredek"? Kak link morda?

Hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Glinene talne ploščice
25.10.2005 17:57:22   
Anonimen
Naše niso čisti "ponaredek", ker jim v resnici niso podobne, vsaj tistim klasičnim toscanskim ne - so nekoliko temnejše in bolj zrnate -, se pa dobi tudi podobne. Jih imajo na več koncih, poskusi v kakem večjem centru.
Na našem koncu je recimo tak center Cescutti v Ronchiju ali Ugussi pred Trstom. Verjamem, da jih ima tudi Scarbo v Kopru ampak ta trgovina je user posted image  draga!

Zadnjič sem videla take, ki imitirajo parket. Za ne verjet - dokler se jih nisem dotaknila, nisem verjela, da ni parket.


(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Glinene talne ploščice
1.11.2005 12:08:27   
afna pika
Tako parket varjanto imamo pri nas.

Se super obnese, pa so bile fulll  poceni, sva jih najprej kupila za v pralnico, potem še za v vežo. Samo za vhod sva potem kupila granitogres. Je bil 10x dražji, pa je čiščenje veliko težje. Mi je žal, da sva ga dala notri.

_____________________________

Danes je prvi dan življenja, ki je še pred nami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?