|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 17:51:42   
bini
Pozdravček...
saj ne  vem kako naj tole imenujem... dežurna je rekla, da je herpes, berem pa da je to v bistvu slinavka - naša velika punca (3,5 let) ima bele pike po celih ustih in že drugi dan kuha vročino do 40 - to zaenkrat obvladujemo in mala jo presentljivo dobro prenaša... kakorkoli, problem je, ker tako težko kaj poje oz. ne more jesti praktično nič kar ima okus - je pa očitno že zelo lačna, ker vedno za nove stvari prosi... juhice in čajčki pa pač ne nasitijo, prejle je nekaj časa glodala makovko... pije zaenkrat veliko, ampak le z velikiiiimi obljubami, ker ji je tudi to velika muka...

zanima me ali imate kak skriven domač recept, kaj bi vsaj malo omililo tele bolečine oz. pospešilo zdravljenje teh vražjih pik v ustih??? grgra zelo rada, tako da razmišlja, da morda bi ji grgranje kakega čaja pomagalo??? koliko časa to sploh traja?? je vročina prisotna ves čas ali le prve dni??
in pa rada bi kakšno spodbudno besede okoli tega, da ni nujno, da se tega vraga naleze tudi njen 21mesečni bratec??? pazimo kolikor se da, pa upam da nam morda uspe...

srečno in hvala že vnaprej. user posted image

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 17:56:07   
Seven*
Skriven recept? Kupi Calgel, ki ga uporabljamo za izraščanje prvih zobkov. Finta je ta, da je lokalni anestetik in omrtviči del na katerega ga naneseš.

Drugače pa mu daj za jest sladoled, ki mu bo kot obkladek pomagal, da bo vsaj nekaj pojedel.

Prva okužba z virusom herpesa se pokaže na ta način - kot slinavka.

Lepo bodite!!!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 17:57:16   
Seven*
Moj dragi si vse afte pozdravi s propolisom. Kupi tistega za otroke, (Api baby se mi zdi), ki ni na osnovi alkohola. Propolis je zakon.l

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:04:29   
Gina
Nujno pojdi k zdravniku, ker le-ta lahko predpiše zdravila proti herpesu menda tudi za otroke, če je tako zelo hudo. Sama sem po mamini smrti dobila od hudega stresa 11 herpesov zunaj, pa komplet cela usta od znotraj posuta z razjedami in vse dol do požiralnika. Sem bila na infekcijski. To je nevarno, če se razširi navzdol. Lahko gre do želodca. Sem pa imela slinavko tudi kot majhna, kar izgleda podobno v ustih. To tok boli, da sploh ni za povedat. Jaz sem lahko jedla zgolj po slamici in še to čisto nevtralne reči. Res boli ko pri norcih. Pomagajo tablete. To ej edina reč, ki pomaga. Mazila za notri so meni vso stvar hudo poslabšala. nekaj podobnega calgelu, tako da ne dajaj tega otroku, jaz ne bi.
To niso zgolj razjede, to je bolezen. Ljudje (pa žel tudi nekateri naši pocarski zdravniki) jemljejo herpese in razjede v ustih premalo resno. To je zelo zmanjšana odporonost s prisotnimi virusi vred. To je bolezen enako huda ali še bolj kot kaka druga. pojdi k zdravniku.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:09:50   
bini
ma ne me strašit gina user posted image ... pa midve sva ble pri zdravniku - je pa res, da je bla dežurna in ni imela pojma o tej zadevi in mi je konkretne podatke dala šele, ko je par minut listala po knjigi user posted image  ... edino kar je rekla, da se da je infuzija, če bo mala dehidrirala user posted image user posted image ... drugač pa da se menda ne da nič, ampak je treba čakat da mine... sej zaenkrat me ne skrbi, ker mala vsaj nekaj poje in dokaj solidno pije, sam upam da hitro mine..
a katera ve koliko časa to lahko traja????
drugače pa imava pregled spet v ponedeljek in najprej greva v laboratorij - crp in bris grla (če slučajno ni angina)... jao nam... no, vsaj za božič smo bli zdravi user posted image

ja, do tegale propolisa bom probala prit v ponedeljek takoj!! hvala seven za nasvet.. .za calgel pa zdej ne vem... hm... sladoled pa tud lahko probamo...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:11:33   
Petraa
To pa zato,ker dežurni večinoma nimajo pojma o pojmu ko se gre za otroke.Niso tko podkovani kot pediatri na žalost

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:13:18   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Nujno pojdi k zdravniku, ker le-ta lahko predpiše zdravila proti herpesu menda tudi za otroke, če je tako zelo hudo. Sama sem po mamini smrti dobila od hudega stresa 11 herpesov zunaj, pa komplet cela usta od znotraj posuta z razjedami in vse dol do požiralnika. Sem bila na infekcijski. To je nevarno, če se razširi navzdol. Lahko gre do želodca. Sem pa imela slinavko tudi kot majhna, kar izgleda podobno v ustih. To tok boli, da sploh ni za povedat. Jaz sem lahko jedla zgolj po slamici in še to čisto nevtralne reči. Res boli ko pri norcih. Pomagajo tablete. To ej edina reč, ki pomaga. Mazila za notri so meni vso stvar hudo poslabšala. nekaj podobnega calgelu, tako da ne dajaj tega otroku, jaz ne bi.
To niso zgolj razjede, to je bolezen. Ljudje (pa žel tudi nekateri naši pocarski zdravniki) jemljejo herpese in razjede v ustih premalo resno. To je zelo zmanjšana odporonost s prisotnimi virusi vred. To je bolezen enako huda ali še bolj kot kaka druga. pojdi k zdravniku.


Gina, pri slinavki ne dajejo čisto nič. Verjetno ti misliš Virolex zadevo zelo redko dajejo še odraslim, kaj šele otrokom. Zadeva je podobna kot pri vodenih kozah. Nimaš kaj narest, Calgel ne bo nič poslabšal. Boli, ampak ni pa zadeva nič bolj za paničarit kot kakšne vodene koze ali kakšna druga otroška bolezen.

Tole je napisala pediatrinja na MON-u..

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4101822,4105125#msg-4105125



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:15:07   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: bini

ma ne me strašit gina user posted image ... pa midve sva ble pri zdravniku - je pa res, da je bla dežurna in ni imela pojma o tej zadevi in mi je konkretne podatke dala šele, ko je par minut listala po knjigi user posted image  ... edino kar je rekla, da se da je infuzija, če bo mala dehidrirala user posted image user posted image ... drugač pa da se menda ne da nič, ampak je treba čakat da mine... sej zaenkrat me ne skrbi, ker mala vsaj nekaj poje in dokaj solidno pije, sam upam da hitro mine..
a katera ve koliko časa to lahko traja????
drugače pa imava pregled spet v ponedeljek in najprej greva v laboratorij - crp in bris grla (če slučajno ni angina)... jao nam... no, vsaj za božič smo bli zdravi user posted image

ja, do tegale propolisa bom probala prit v ponedeljek takoj!! hvala seven za nasvet.. .za calgel pa zdej ne vem... hm... sladoled pa tud lahko probamo...


Bini, nič se ne sekiraj. Zadeva je kritična samo zato, ker otrok skoraj nič noče jest. Sicer pa sama pobrskaj po MON-u pa boš videla vse odgovore pediatrinje.

Sama sem tudi imela močno slinavko v mladosti. Je rekla moja mama, da je bila rana pri rani.. Ampak je minilo...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:29:27   
Gina
Bini, jaz ne vem, kako hudo obliko ima tvoje dete. Če ima par spuščajev, najbrž res ni hudega. če pa ima cela usta polna, potem pa to res boli. Resnično je treba samo čakat, da mine. Je pa tudi res, da so naši zdravniki, kot sem že večkrat napisala v 80% nesposobni in da je mene ravno moja osebna zdravnica, ki sem jo takrat imela, zaj...., ker mi je dala mazilo, ki hladi, ala calgel, kljub temu, da sem ji povedala, da meni vedno te reči stvar poslabšajo (saj nisem prvič imela tega, samo tistikrat je bila najhujša doživeta oblika pri meni). In se mi je fuuul poslabšalo, izbuhe novih in novih spuščajev sem imela. Nismo vsi enaki. Tako da...zdravnikom jaz ne zaupam. Niti malo majčkeno več. Ob tako hudih izkušnjah so zame v 80% nesposobneži- Tako mi je hudo ob tem destvu, da se ne moreš zanesti nanje, pa bi jih včasih tako zelo rabil. Dobro da je vsaj nekaj zelo sposobnih. Neka zdravnica mi je pri vseh teh spuščajih na urgenci rekla, zakaj jokam, ko to vendarle ni ničuser posted image , meni so solze od bolečin dol tekle, čeprav imam kar ok prag bolečine, ker nisem mogla obraza premaknit, ne da bi se mi slina dotaknila kakega od spuščajev, in tisto je bolelo za umret, ne hecam se, vendar sem imela jaz to zelo zelo hudo obliko. Naslednji dan sem pristala na infekcijski. Trajalo je tri tedne, da sem se pozdravila.
Sicer pa dajo, ja, dajo viroleks ali valtreks. in ja, tisto pomaga. predpisujejo pa ne, ker je draaaago. Je samo za take primere, kot sem bila jaz takrat. Od takrat naprej ga dobim, ker vedo, do česa lahko pride. In ja, saj veš, seven, da gre za virus iz iste skupine virusov. Torej če bo hujše, pojdi nazaj, če pa bo šlo nazaj samo od sebe, pa hvala bogu. Seveda je več verjetnosti, da se bo vse pozdravilo ok in samo od sebe. Vendar ne glede na to, herpes virusi v nobeni obliki niso za jemat kot nekaj brezveznega.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:40:43   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Bini, jaz ne vem, kako hudo obliko ima tvoje dete. Če ima par spuščajev, najbrž res ni hudega. če pa ima cela usta polna, potem pa to res boli. Resnično je treba samo čakat, da mine. Je pa tudi res, da so naši zdravniki, kot sem že večkrat napisala v 80% nesposobni in da je mene ravno moja osebna zdravnica, ki sem jo takrat imela, zaj...., ker mi je dala mazilo, ki hladi, ala calgel, kljub temu, da sem ji povedala, da meni vedno te reči stvar poslabšajo (saj nisem prvič imela tega, samo tistikrat je bila najhujša doživeta oblika pri meni). In se mi je fuuul poslabšalo, izbuhe novih in novih spuščajev sem imela. Nismo vsi enaki. Tako da...zdravnikom jaz ne zaupam. Niti malo majčkeno več. Ob tako hudih izkušnjah so zame v 80% nesposobneži- Tako mi je hudo ob tem destvu, da se ne moreš zanesti nanje, pa bi jih včasih tako zelo rabil. Dobro da je vsaj nekaj zelo sposobnih. Neka zdravnica mi je pri vseh teh spuščajih na urgenci rekla, zakaj jokam, ko to vendarle ni ničuser posted image , meni so solze od bolečin dol tekle, čeprav imam kar ok prag bolečine, ker nisem mogla obraza premaknit, ne da bi se mi slina dotaknila kakega od spuščajev, in tisto je bolelo za umret, ne hecam se, vendar sem imela jaz to zelo zelo hudo obliko. Naslednji dan sem pristala na infekcijski. Trajalo je tri tedne, da sem se pozdravila.
Sicer pa dajo, ja, dajo viroleks ali valtreks. in ja, tisto pomaga. predpisujejo pa ne, ker je draaaago. Je samo za take primere, kot sem bila jaz takrat. Od takrat naprej ga dobim, ker vedo, do česa lahko pride. In ja, saj veš, seven, da gre za virus iz iste skupine virusov. Torej če bo hujše, pojdi nazaj, če pa bo šlo nazaj samo od sebe, pa hvala bogu. Seveda je več verjetnosti, da se bo vse pozdravilo ok in samo od sebe. Vendar ne glede na to, herpes virusi v nobeni obliki niso za jemat kot nekaj brezveznega.



Gina, lej, saj se strinjam, da lahko iz herpetične okužbe pride do hudih komplikacij, ampak le te so res redke. Tudi sama ne zaupam zdravnikom, oz. zaupam zelo redkim (btw, tale Tanč na MON-u ve kaj govori, vsaj po odgovorih, ki jih preberem). Ampak če tak pogledaš, so lahko komplikacije skoraj vsepovsod. Recimo šklatinka oz. steptokokna angina lahko pusti posledice na srcu, ob pljučnici lahko umreš itd itd. Moj je imel komplikacijo virusa herpesa in sicer na roženici očesa. Mu je grozilo, da ne bo nikoli več videl normalno. Ampak saj pravim zadeve so precej redke.. Gina, Virolex pa omejeno predpisujejo predvsem zaradi vsemogočih stranskih učinkov in dajejo ko je to res potrebno. Vsaj tako sem slišala, stanejo pa nekaj čez 9 evrov in so za doplačat, tako da ni neka cena.. Sem ravnokar preverila.

Bini, ti spremljaj zadevo

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:50:40   
Gina
Ne vem koliko stane viroleks, ker mi niti po 4 tbl parkrat na dan niso prijele nič pri čisto navadnem enem samem herpesu. Rabim valtreks in ta je bil že dolgo tega mnooogo dražji, lohk pa pogledaš, ne vem, kolk točno stane. Samo če eno škatlo viroleksa poješ na dan, potem si najbrž na isti ceni pri enotedenskem jemanju, kot pri valtreksu. je pa zihr zanič za ledvica, kot mnogokatero zdravilo, pa gotovo še za kaj zraven. Vendar pri zelo hudih oblikah šparat, tako kot so pri meni takrat, se mi zdi pa nezaslišano.

Maš pa prav, ni pri vseh ljudeh enako, hvala bogu, da ponavadi ni tolk hudo. Edino treba je gledat, al gre na boljše, ali na slabše. To je to. In ponavdi gre na boljše, bini. Vsaj en teden pa traja, da bo res fejst boljše.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 18:55:23   
Seven*
Gina, Valtrex je pa res drag. Tavečja pakunga je 83 evrov.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 19:20:37   
altati
To je slinovka in bo sama šla, kot je tudi prišla.
Pije naj bolj hladne zadeve, jesti pa otrok res ne more oz.bolj po slamici (juhe, milkshake-i, jogurti, sokovi...).
Skrivnih receptov pa ne poznam.
Je pa dejstvo, da to nima veliko veze z herpesom, ki ga sama hudo dobro poznam.
Virolex se pri slinovki ne uporablja.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 19:22:40   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: bini

a katera ve koliko časa to lahko traja????



pri nas je 'ta hudo' trajalo cca 3-4 dni, potem je šlo bistveno na boljše, pa zadeve prebolevamo v najhujši možni obliki (strašno slab imunski sistem).

Aja, propolisa pa jaz pri slinovki pri otroku ne bi uporabljala.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 19:38:24   
bini
hvala punce za vse odgovore...
zaenkrat ne kaže da bi šlo na huje, je pa res šele drugi dan :((...
trenutno se ubadam s k..... ušesnim termometrom, ki kaže čist drugač kot digitalni pod pazduho in s tem, da mala ne bi pojedla preveč calpola, ki ji zadevo sicer zbije za dobre 4 ure pod 38,5.... je pa vrag, ker mala se tudi pri 39,5 obnaša še čist skulirano in potem ne vem al paniko zganjat al čakat na tistih 6 ur, ko mine med dvema dozama calpola.. vem da to za jetra ni ok in če nas čaka še nekaj dni vročine, potem bi rajši dala manj kot več... za vročinske krče se recimo ne bojim (do 3,5 let jih še ni imela), čeprav menda nikol ne veš...

sam še en čudež bi rada ob novem letu - namreč, da malček tega ne bi dobil...
aja - a se ta zadeva lahko ponovi v taki obliki al je to enkratno kot pri noricah???
hvala - zlate ste user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 19:44:07   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: bini

hvala punce za vse odgovore...
zaenkrat ne kaže da bi šlo na huje, je pa res šele drugi dan :((...
trenutno se ubadam s k..... ušesnim termometrom, ki kaže čist drugač kot digitalni pod pazduho in s tem, da mala ne bi pojedla preveč calpola, ki ji zadevo sicer zbije za dobre 4 ure pod 38,5.... je pa vrag, ker mala se tudi pri 39,5 obnaša še čist skulirano in potem ne vem al paniko zganjat al čakat na tistih 6 ur, ko mine med dvema dozama calpola.. vem da to za jetra ni ok in če nas čaka še nekaj dni vročine, potem bi rajši dala manj kot več... za vročinske krče se recimo ne bojim (do 3,5 let jih še ni imela), čeprav menda nikol ne veš...

sam še en čudež bi rada ob novem letu - namreč, da malček tega ne bi dobil...
aja - a se ta zadeva lahko ponovi v taki obliki al je to enkratno kot pri noricah???
hvala - zlate ste user posted image


Zadeva se potem ponovi v obliki klasičnega herpesa na ustnici, če se, ni nujno seveda..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 20:00:55   
Anonimen
Mi smo tudi to imeli, samo v precej mili obliki. V bistvu brez vročine, le z razjedami po ustih. Tibor je najlaže jedel (tako smo mi tudi svetovali) jedi, ki so imele podobno temperaturo kot telo, torej nen tople ne mrzle, nekako mlačne. Kakšen puding ali kaj takega, kar nima kisline. Trajalo je pri nas par dni.
Se je pa od kolegice hčerka po moje od Tiborja nalezla, ona je imela pa ful hudo obliko, je bila na infuziji, ker ni mogla niti piti. Nalezel se je tudi njen bratec, takrat je bil star manj kot leto dni, samo je imel čisto blago obliko. Tako da je kar nalezljivo, na žalost.
Saj pri nas so na vrtcu imeli potem napisano opozorilo, da v vrtcu razsjaja slinavka in malčke so menda že kar na vratih obračali. Se mi zdi, če se prav spomnim, da ta  bolezen raje napade mlajše otroke. Držim pesti, da se vaš malček ne bo nalezel.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 21:11:01   
bini
aha... ma punce, pa ve vse veste user posted image ... tukaj je res zakladnica informacij na ekspres varianto...
torej, upam da na slabše ne bo šlo.. vrag je le, da je mala dobila strah pred hrano in karkoli ji omenim odklanja še predno poskusi.. saj jo razumem...
seven - sladoled žal ni palil, čeprav je bil čokoladni, za katerega bi drugače tud po kolenih lezla user posted image .. tud mleka ne mara -niti po flaški.. zaenkrat sva zmenjene da ji doziram metin čaj po veliki brizgi in je kar pridna.. mi je pa zanimivo, da je zmlatila npr. čez celo popoldne pol velike makovke - očitno je dovolj nevtralen okus, da se je potrudila..

za malega pa če že, molim za blažjo obliko, ker z njim se še ne da pogajat in bi blo težje takole tlačit vanj pijačo in hrano..
no, bo že.. sam da bo drugo leto boljš user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 21:14:29   
Anonimen
Bini kaj pa po slamici? A lahko pije?

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 21:16:41   
bini
ja, sej brizga je v bistvu isto.. tako da ja, po slamici bi šlo, ampak fora je bolj v psihološkem prepričevanju, da se potrudi za vsak požirek posebej - ker se vidi, da se matra za vsak požirek user posted image ... ji obljubljam vsega vraga, sam da pije... zanimivo je, da je tokrat prvič, da ne palijo podkupovanja v obliki sladkarij user posted image , ker čokolado trenutno sovraži - je probala in letela sprat v kopalnico... pišuka se mi smili... ampak ok, sam da ne bo hujšga a ne???
a tibor je že boljši al tud še vročiči???

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: herpes, afte, slinavka?
29.12.2007 21:17:44   
Anonimen
Od česa pa to pride?

Se tko grozno bere...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: herpes, afte, slinavka?
29.12.2007 21:24:51   
bini
ja mič... se bere, ampak tko hudo spet ni.. vsaj tko se jest tolažim..
je pa kao to virus.. ampak nimam pojma kje ga je mala staknila, ker po moji vednosti ni bila v družbi nikogar ki bi to imel.. razen, če to izbruhne tudi če ti pade odpornost.. ampak tudi to ne gre skup, ker zadnje čase ni niti smrkala, je bla res ful zdrava....
tako da morda zgolj slučaj ali kaj?? user posted image ... mah trenutno me itak bolj zanima to, da bi kmal minilo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: herpes, afte, slinavka?
29.12.2007 21:32:07   
Aja32
Naš jo je imel že dvakrat - slinovko... V lekarni sem kupila Gengigel - edina stvar, katera nam je pomagala... Po taveliki brizgi sem mu dajala vso hrano... Naredila sem recimo rižolino (ne pretirano gostega) in mu preko brizge dajal v usta... Potem sem mu enako dozirala jogurt... Poskusi... No, rižolino ga je kar nasiti. Je pa hudič, ker je otrok ful lačen, pa ne more jest....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: herpes, afte, slinavka???
29.12.2007 22:34:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bini

a tibor je že boljši al tud še vročiči???


Tibor je že čudežno dober. zaenkrat. Trkam.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: herpes, afte, slinavka?
29.12.2007 22:35:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Od česa pa to pride?

Se tko grozno bere...user posted image


To je drugače fuuul nalezljiva stvar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?