|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok in Verouk!!
18.10.2006 11:26:48   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
No, ce bova nadaljevala tako naprej, bova spet nekoga uzalila user posted image  


o tem ni dvoma.. ampak.. izraz mnenja, ki je za nekatere žalitev, je zame prvina demokracije..



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Otrok in Verouk!!
18.10.2006 20:46:15   
Anonimen
Zahi glej tako kot te jaz nimam pravice obsojati (in bog ne daj da bi te) da svoje otroke ne učiš verskih resnic tako ti mene nimaš pravice da jih posiljujem z vero. Kot so že ostali napisali je to  osebna stvar. In če mi ti rečeš da sem totalno mem ker na tako majhnega otroka prenašam tisto kar sem, in posiljujem svojega otroka z vero.......... jah nevem no kaj pa je to potemuser posted image Mislim da ni  le tvoj nepristransko izražen komentar.

Če bi bilo tako bi se lahko posmehovali in s prstom kazali kar na vsakega ki ima kaj oz. ki verjame v karkoli drugega kot verjameš ali imaš ti. Potem pa se posmehujmo eden drugemu........je to zate normalno???? Zame ni ker spoštujem vsakega človeka in se iz njegovih vrednot in njegovega načina življenja ne mislim norčevati, ker verjamem da vsi na svoj pa naj bo še tako nenavaden način strmimo k tem da svoje otročke naučimo čimveč  dobrega.

user posted image



(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 8:41:55   
Zahi
Učiti otroka nekih vrlin.. dobrot.. ljubezni.. nima nič s tem, da mu nabiješ štampiljko na glavo in ga včlaniš v neko ustanovo s katero mogoče kasneje ne bo hotel imeti nič..

nauči ga vsega dobrega.. pokaži mu luč sveta.. povej mu kaj je zate pomembno..

samo zanima me zakaj ga moraš dat krstit brez njegove vednosti? Brez njegovega privolenja..

ali bi ga tudi obrezala??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 18:31:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

aja.. pa še to me zanima..

po kakšni logiki je duhovnik upravičen do pokojnine???



Ker dela za splosno dobro.... se velikokrat slisi in Vatikanski sporazum, ki ga je Slovenija podpisala z Vatikanom.
Vatikanski posrazum je tudi "zanimiv" iz gledne tocke sekularne drzave in postavitvijo kanonskega prava nad drzavno zakonodajo. Ce te zanima, ti posredujem par linkov.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 18:58:03   
Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

aja.. pa še to me zanima..

po kakšni logiki je duhovnik upravičen do pokojnine???



V Švici in Nemčiji je tako, da verniki plačujejo cerkveni davek. En del tega davka je namenjen za pokojnine duhovnikov.

Vendar pa plačujejo davke samo verniki, kar se mi zdi tudi korektno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 19:47:29   
Anonimen
Zahi obrezovanje je drugačen poseg kakor krst z vodo..........se ne strinjaš??? In ne toliko pa nebi nikoli posegla v otroka da bi mu kaj obrezali ali ga kakorkoli pohabili tudi če bi verovala. Z krstom mu samo pokažem pot po kateri lahko gre, če se zanjo ne bo odločil ko bo odrastel lahko brez bolečin in trpljenja mirno gre mimo tega in se na ta obred niti ne spomni.
Zakaj sem ga jaz krstila te zanima..................ker živi z mano in če živi z mano in je moj otrok in želim da se mu prikažem takšna kot sem brez pretvarjanja. Ne zato ker babice govorijo da drugače se mu pa lahko kaj naredi in bla,bla,bla.........krstim ga zato ker želim da postane božji otrok, če bo kasneje želel drugače mu pod nobenim pogojem nebom nič branila niti ga ta obred ne bo oviral pri ničemer.Nevem kje ste pobrali to da bi ga to oviralo..........kako pa????? Če nekaj nisem potem mi noben papir ali župnik ali bog nemore privezati na  sebe.


Glede tega kako je župnik upravičen do pokojnine..............tudi on je človek ni Bog in tudi on tako kot ti in jaz potrebuje denar (na žalost) da preživi.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 20:17:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Zahi obrezovanje je drugačen poseg kakor krst z vodo..........se ne strinjaš???


Oboje posega v mojo intimo. Obrezovanje v fizično, krst v duševno. In oboje sem jaz, telo in duh.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 20:29:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Pravi vernik ni uzaljen.


Zelo pogosto molim, včasih berem Sveto pismo nove zaveze, pa se strinjam z večino stvari, ki sta jih napisala o Cerkvi kot inštituciji.

In vera ne uči užaljenosti, uči odpuščanja in to že v eni svojih osnovnih molitev.

Ni potrebno biti goreč faran, da bi bil veren.
Da bi delal dobro in mislil dobro, iz srca.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 22:33:29   
Seven*
1.pismo Timoteju

Lažni nauk in resnično bogastvo

To úči in priporočaj. 3 Če kdo uči drugačen nauk in se ne približuje zdravim besedam, namreč besedam našega Gospoda Jezusa Kristusa, in res pobožnemu nauku, 4 je domišljav in ničesar ne razume. Še več, tak boleha za razpravljanji in pričkanji za besedo. Iz tega pa izvirajo nevoščljivost, prepir, kletve in zlobna sumničenja, 5 prerekanje ljudi, ki so v umu pokvarjeni in oropani resnice ter mislijo, da je pobožnost le vir dobička. 6 Res je prava pobožnost velik dobiček, a le za tistega, ki je zadovoljen z najnujnejšim. 7 Ničesar namreč nismo prinesli na svet, zato tudi ne moremo ničesar odnesti. 8 Bodimo torej zadovoljni s tem, da imamo živež in obleko. 9 Tisti pa, ki hočejo obogateti, padajo v skušnjavo in zanko, to je v mnoge nespametne in škodljive želje, ki ljudi pogrezajo v pogubo in uničenje. 10 Korenina vsega zla je namreč pohlep po denarju. Po tem so nekateri hlepeli in tako zablodili proč od vere, s tem pa sami sebi zadali veliko bolečin.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 23:52:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
o tem ni dvoma.. ampak.. izraz mnenja, ki je za nekatere žalitev, je zame prvina demokracije..


Demokracije zal ne bos nasel niti v cerkvi kot instituciji, niti okoli nje. Zato je pa vsaka kritika cerkve obravana na zelo enostaven nacin - ce nisi z nami, si proti nas. In tako se jemljejo tvoja mnenja, izjave... ne kot izraz stalisca, kot kritiko cerkve, kot vzvod za razmislek... temvec kot "pljuvanje", ponizevanje, nerazumevanje, zaljenje... ker ce nisi z "njimi", moras biti proti njim...

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 23:54:40   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
V Švici in Nemčiji je tako, da verniki plačujejo cerkveni davek. En del tega davka je namenjen za pokojnine duhovnikov.

Vendar pa plačujejo davke samo verniki, kar se mi zdi tudi korektno.


Dopade se mi ta sistem, vendar se pri nas cerkev mocno otepa te moznosti.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Otrok in Verouk!!
19.10.2006 23:59:46   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Oboje posega v mojo intimo. Obrezovanje v fizično, krst v duševno. In oboje sem jaz, telo in duh.


In se vec... klofuta boli fizicno nekaj minut, v dusi pa boli celo zivljenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 0:02:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Pravi vernik ni uzaljen.


Zelo pogosto molim, včasih berem Sveto pismo nove zaveze, pa se strinjam z večino stvari, ki sta jih napisala o Cerkvi kot inštituciji.

In vera ne uči užaljenosti, uči odpuščanja in to že v eni svojih osnovnih molitev.

Ni potrebno biti goreč faran, da bi bil veren.
Da bi delal dobro in mislil dobro, iz srca.



Hvala za ta post !  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:29:55   
Nixxon
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zahi obrezovanje je drugačen poseg kakor krst z vodo..........se ne strinjaš??? In ne toliko pa nebi nikoli posegla v otroka da bi mu kaj obrezali ali ga kakorkoli pohabili tudi če bi verovala. Z krstom mu samo pokažem pot po kateri lahko gre, če se zanjo ne bo odločil ko bo odrastel lahko brez bolečin in trpljenja mirno gre mimo tega in se na ta obred niti ne spomni.


Več kot očitno ne veš, čemu vse služi obrezovanje. Res da je "tradicija" v muslimanskem svetu, ampak da ta poseg označiš za pohabljenje je pa res nerazgledano od tebe. Moški spolni organ ne izgubi popolnoma nikakršne funkcije s tem, funkcijo uriniranja tudi ohrani 100%. Je bolj higiensko, to sem celo na neki spletni strani prebral kot mnenje žensk, ki so imele za partnerje obrezane moške.

Torej potemtakem bi ti o svojem sinu mislila da je pohabljen, če bi ga morali obrezati zaradi medicinskih razlogov (vnetje,...)? Ali se ti zdi da je moški pohabljen zato ker je musliman? Druge varjante skoraj ne vidim.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zakaj sem ga jaz krstila te zanima..................ker živi z mano in če živi z mano in je moj otrok in želim da se mu prikažem takšna kot sem brez pretvarjanja.


A če bi mu to samo razložil (da ti si pač verna) pa misliš da nebi verjel, ga je treba krstit za kaj takega?

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

krstim ga zato ker želim da postane božji otrok, če bo kasneje želel drugače mu pod nobenim pogojem nebom nič branila niti ga ta obred ne bo oviral pri ničemer.Nevem kje ste pobrali to da bi ga to oviralo..........kako pa????? Če nekaj nisem potem mi noben papir ali župnik ali bog nemore privezati na sebe.


Torej vsi ki niso krščeni niso otroci boga? Vse naj bi ustvaril Bog, po besedah svetega pisma, pa vendar je treba otroka s krstom najprej vpisat v to cerkev da postane božji otrok. Kako arogantno in podlo od njih.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede tega kako je župnik upravičen do pokojnine..............tudi on je človek ni Bog in tudi on tako kot ti in jaz potrebuje denar (na žalost) da preživi.



Torej bi ti plačevala, da bi tudi Mufti ter ostali muslimanski/šiitski/... duhovni možje imeli pokojnino?
Navsezadnje so ljudje in potrebujejo denar da preživijo.


PS: Zakaj je potrebno biti anonimna? Če si tako trdno prepričana v svoje trditve se nebi smela sramovati tega kar si.


< Sporočilo je popravil Nixxon -- 20.10.2006 9:31:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:31:55   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


V Švici in Nemčiji je tako, da verniki plačujejo cerkveni davek. En del tega davka je namenjen za pokojnine duhovnikov.

Vendar pa plačujejo davke samo verniki, kar se mi zdi tudi korektno.


user posted image user posted image

sigurno se strinjam.. torej verniki naj plačujejo svoj davek..

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:38:46   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zahi obrezovanje je drugačen poseg kakor krst z vodo..........se ne strinjaš??? In ne toliko pa nebi nikoli posegla v otroka da bi mu kaj obrezali ali ga kakorkoli pohabili tudi če bi verovala. Z krstom mu samo pokažem pot po kateri lahko gre, če se zanjo ne bo odločil ko bo odrastel lahko brez bolečin in trpljenja mirno gre mimo tega in se na ta obred niti ne spomni.



za neke vere je obrezanje pač krst.. verjetno tudi tam kakšna mama gleda na to kot ti.. pa pač otroka "krsti" ali "obreže".. torej.. včani ga v neko vero, ker je nje strah, da ga nebi.. ker cerkveni zakoni narekujejo tako, da se to pač mora narediti..



Zakaj sem ga jaz krstila te zanima..................ker živi z mano in če živi z mano in je moj otrok in želim da se mu prikažem takšna kot sem brez pretvarjanja. Ne zato ker babice govorijo da drugače se mu pa lahko kaj naredi in bla,bla,bla.........krstim ga zato ker želim da postane božji otrok, če bo kasneje želel drugače mu pod nobenim pogojem nebom nič branila niti ga ta obred ne bo oviral pri ničemer.Nevem kje ste pobrali to da bi ga to oviralo..........kako pa????? Če nekaj nisem potem mi noben papir ali župnik ali bog nemore privezati na  sebe.



Torej.. če nekaj SI .. te noben papir ali župnik ne more privezat nase.. čemu potem krstiš otroka??
Saj bo samo to kar bo on sam hotel biti.. ali je to kristjan ali budist.. njegova stvar ne??
Zakaj ga potem štempljaš s tem??

Praviš, da ga krstiš, da postane božji otrok?? Torej mu že ob krstu vsiliš enega boga.. zakaj nima te izbire on sam?



Glede tega kako je župnik upravičen do pokojnine..............tudi on je človek ni Bog in tudi on tako kot ti in jaz potrebuje denar (na žalost) da preživi.



Hahaha.. tole sem se pa nasmejal.. zelo šibka izjava.. tudi klošar potrebuje denar, da preživi.. prosjači denar od neznancev (kot duhovnik).. pa mu še vedno država ne da penzije..

Če duhovnik potrebuje denar.. naj gre delat.. kot jaz in ti.. tebi noben ne bo dal penzije "na lepe oči", ker boš celo življenje "dobra" in pomagala ljudem.. NOBEN..

< Sporočilo je popravil Zahi -- 20.10.2006 9:39:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:41:02   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
o tem ni dvoma.. ampak.. izraz mnenja, ki je za nekatere žalitev, je zame prvina demokracije..


Demokracije zal ne bos nasel niti v cerkvi kot instituciji, niti okoli nje. Zato je pa vsaka kritika cerkve obravana na zelo enostaven nacin - ce nisi z nami, si proti nas. In tako se jemljejo tvoja mnenja, izjave... ne kot izraz stalisca, kot kritiko cerkve, kot vzvod za razmislek... temvec kot "pljuvanje", ponizevanje, nerazumevanje, zaljenje... ker ce nisi z "njimi", moras biti proti njim...


zato pa nisem včlanjen v nedemokratsko stranko user posted image

pa tudi.. imam možgane, da z njimi mislim.. in kar mislim tudi povem.. če mi je to omejeno.. potem hvala taka ustanova

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:42:15   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Oboje posega v mojo intimo. Obrezovanje v fizično, krst v duševno. In oboje sem jaz, telo in duh.


In se vec... klofuta boli fizicno nekaj minut, v dusi pa boli celo zivljenje.



user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:44:49   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zahi obrezovanje je drugačen poseg kakor krst z vodo..........se ne strinjaš??? In ne toliko pa nebi nikoli posegla v otroka da bi mu kaj obrezali ali ga kakorkoli pohabili tudi če bi verovala. Z krstom mu samo pokažem pot po kateri lahko gre, če se zanjo ne bo odločil ko bo odrastel lahko brez bolečin in trpljenja mirno gre mimo tega in se na ta obred niti ne spomni.


Več kot očitno ne veš, čemu vse služi obrezovanje. Res da je "tradicija" v muslimanskem svetu, ampak da ta poseg označiš za pohabljenje je pa res nerazgledano od tebe. Moški spolni organ ne izgubi popolnoma nikakršne funkcije s tem, funkcijo uriniranja tudi ohrani 100%. Je bolj higiensko, to sem celo na neki spletni strani prebral kot mnenje žensk, ki so imele za partnerje obrezane moške.

Torej potemtakem bi ti o svojem sinu mislila da je pohabljen, če bi ga morali obrezati zaradi medicinskih razlogov (vnetje,...)? Ali se ti zdi da je moški pohabljen zato ker je musliman? Druge varjante skoraj ne vidim.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zakaj sem ga jaz krstila te zanima..................ker živi z mano in če živi z mano in je moj otrok in želim da se mu prikažem takšna kot sem brez pretvarjanja.


A če bi mu to samo razložil (da ti si pač verna) pa misliš da nebi verjel, ga je treba krstit za kaj takega?

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

krstim ga zato ker želim da postane božji otrok, če bo kasneje želel drugače mu pod nobenim pogojem nebom nič branila niti ga ta obred ne bo oviral pri ničemer.Nevem kje ste pobrali to da bi ga to oviralo..........kako pa????? Če nekaj nisem potem mi noben papir ali župnik ali bog nemore privezati na sebe.


Torej vsi ki niso krščeni niso otroci boga? Vse naj bi ustvaril Bog, po besedah svetega pisma, pa vendar je treba otroka s krstom najprej vpisat v to cerkev da postane božji otrok. Kako arogantno in podlo od njih.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede tega kako je župnik upravičen do pokojnine..............tudi on je človek ni Bog in tudi on tako kot ti in jaz potrebuje denar (na žalost) da preživi.



Torej bi ti plačevala, da bi tudi Mufti ter ostali muslimanski/šiitski/... duhovni možje imeli pokojnino?
Navsezadnje so ljudje in potrebujejo denar da preživijo.


PS: Zakaj je potrebno biti anonimna? Če si tako trdno prepričana v svoje trditve se nebi smela sramovati tega kar si.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image končno še ena z zdravim razmišljanjem...

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:45:49   
Nixxon
Hvala, ampak sem moški.user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:49:50   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Hvala, ampak sem moški.user posted image


se opravičujem user posted image sem videl samo tvoj avata.. pa mislil...

skratka... zdravo razmišljanje je dobrodošlo v tej debati user posted image nekako so vsi pristranski

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:55:24   
Anonimen
Nixxon anonimna , če že želiš vedeti, sem zato ker ne želim da me še po ZS-jih gnjavijo nekateri kar semi je enkrat že zgodilo.

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon


Več kot očitno ne veš, čemu vse služi obrezovanje. Res da je "tradicija" v muslimanskem svetu, ampak da ta poseg označiš za pohabljenje je pa res nerazgledano od tebe. Moški spolni organ ne izgubi popolnoma nikakršne funkcije s tem, funkcijo uriniranja tudi ohrani 100%. Je bolj higiensko, to sem celo na neki spletni strani prebral kot mnenje žensk, ki so imele za partnerje obrezane moške.

Torej potemtakem bi ti o svojem sinu mislila da je pohabljen, če bi ga morali obrezati zaradi medicinskih razlogov (vnetje,...)? Ali se ti zdi da je moški pohabljen zato ker je musliman? Druge varjante skoraj ne vidim.




Točno tako da ne poznam muslimanske vere in pomen obrezovanja niti ne način kako to izpeljejo. Ampak zakaj braniš obrezovanje, krst pa ti je nekaj groznega s čimer zaznamujemo svojega otroka z nečim slabimuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon


A če bi mu to samo razložil (da ti si pač verna) pa misliš da nebi verjel, ga je treba krstit za kaj takega?



Če mu bom pokazala del sebe, to kar sem in v kar verujem mu bom prikazala v celoti. Vera ni samo to kar želim videti in kar jaz odločim da bom in ne bom. Verna sem v celoti in  otroku vero prikažem v celoti skupaj z zakramenti.

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Torej vsi ki niso krščeni niso otroci boga? Vse naj bi ustvaril Bog, po besedah svetega pisma, pa vendar je treba otroka s krstom najprej vpisat v to cerkev da postane božji otrok. Kako arogantno in podlo od njih.




Nixxon  če ne verjameš v Boga zakaj potem praviš da te je ustvaril Boguser posted image Ateisti imate ponavadi zgodovinske knjige pred sabo in ugotavljate iz katerega neand.....talca  ste se razvili, kaj ima tukaj vmes Bog če niti ne verjamete v njegov obstoj???
Jaz verjamem da je moj otrok božji dar in blagoslovljena ljubezen med mano in možem. S krstom ga le še bolj približam Bogu in njegovim resnicam. To je moja VERA, v to verjamem, zakaj  me označuješ za podlo, ker ne razmišljam tako kot ti in nisem to kar ste vi???

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Torej bi ti plačevala, da bi tudi Mufti ter ostali muslimanski/šiitski/... duhovni možje imeli pokojnino?
Navsezadnje so ljudje in potrebujejo denar da preživijo.



Kaj ti je pa tako dobrega že gospod Drnovšek pa razni naši poslanci in ministri naredili da plačujemo za njihove plače in jih toleriramo???? Jaz se vsaj z 3/4 njimi ne strinjam in mi je vseeno ali bi bili ali ne pa isto plačujem davke v njihovo zlato culico. Tako je bilo in bo zmeraj, danes mi delamo za tiste v pokoju, čez nekaj let bodo pa drugi za mene in tebe da bova uživala starost se bodo pa drugi kremžili da ti plačujejo zato da sediš ves dan na stolu in  goltaš najbolj drage tablete zaradi bolezni in se še pritožuješ da nimaš dovolj.



Sem že nazaj napisala da toleriram vsa verstva in da je to stvar odločitve vsakega posameznika, in če se ateisti lahko svobodno odločajo in jih ne kritiziramo da koga posiljujejo z svojim mišljenjem, mislim da tudi mi premoremo toliko svobode da se brez obtoževanja in pritiskov sama skupaj z partnerjem lahko odločim kako vzgajati svojega otroka.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 9:57:37   
tanikaa
A se vam še vedno da user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 10:04:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

A se vam še vedno da user posted image


Seveda ! Samo da kofe skuham, pa pridem user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Otrok in Verouk!!
20.10.2006 10:06:45   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Točno tako da ne poznam muslimanske vere in pomen obrezovanja niti ne način kako to izpeljejo. Ampak zakaj braniš obrezovanje, krst pa ti je nekaj groznega s čimer zaznamujemo svojega otroka z nečim slabimuser posted image



noben ne brani ne enega ne drugega.. oboje je štempiljka na glavi otroka.. v različnih embalažah..

A če bi mu to samo razložil (da ti si pač verna) pa misliš da nebi verjel, ga je treba krstit za kaj takega?



Če mu bom pokazala del sebe, to kar sem in v kar verujem mu bom prikazala v celoti. Vera ni samo to kar želim videti in kar jaz odločim da bom in ne bom. Verna sem v celoti in  otroku vero prikažem v celoti skupaj z zakramenti.



torej.. mu prikaži.. ne mu vsilit to v glavo.. pa ga včlanit v nekaj v kar se mogoče ne bo hotel..
zakaj mu ne znaš samo prikazat? ali ni zadosti??




Nixxon  če ne verjameš v Boga zakaj potem praviš da te je ustvaril Boguser posted image Ateisti imate ponavadi zgodovinske knjige pred sabo in ugotavljate iz katerega neand.....talca  ste se razvili, kaj ima tukaj vmes Bog če niti ne verjamete v njegov obstoj???
Jaz verjamem da je moj otrok božji dar in blagoslovljena ljubezen med mano in možem. S krstom ga le še bolj približam Bogu in njegovim resnicam. To je moja VERA, v to verjamem, zakaj  me označuješ za podlo, ker ne razmišljam tako kot ti in nisem to kar ste vi???



no.. če je tebe razvil bog.. nas pa narava iz neandertalcev.. kdo je potem ustvaril tvojega otroka? narava ali bog?
zakaj ga bližat bogu.. ali ni bog povsod?

Približaš otroka njegovim resnicam?? haha.. prosim te.. s čim.. da ga včlaniš v neko ustanovo??

Ali se ne strinjaš da je vera odločitev posameznika?? Zakaj ga moraš ti približat temu? Ali ne zna sam do tega? Ali misliš, da je neposoben lastnega razmišljanja?? Ali se pač bojiš, da bo otrok veroval v kako drugo vero.. pa ga moraš s krstom pač včlanit??

Nisi podla.. ampak pač samo bojezljiva..





Kaj ti je pa tako dobrega že gospod Drnovšek pa razni naši poslanci in ministri naredili da plačujemo za njihove plače in jih toleriramo???? Jaz se vsaj z 3/4 njimi ne strinjam in mi je vseeno ali bi bili ali ne pa isto plačujem davke v njihovo zlato culico. Tako je bilo in bo zmeraj, danes mi delamo za tiste v pokoju, čez nekaj let bodo pa drugi za mene in tebe da bova uživala starost se bodo pa drugi kremžili da ti plačujejo zato da sediš ves dan na stolu in  goltaš najbolj drage tablete zaradi bolezni in se še pritožuješ da nimaš dovolj.



oni so naredili veliko premalo.. premalo v smislu, da duhovniki prejemajo moj in tvoj denar, za to, da celo življenje rekrutirajo ljudi v neko politično stranko, ki ni obdavčena in za katero plačujemo davkoplačevalci..

skratka.. cerkva beži od države.. na drugi strani pa vzema iz države naš denar..

naj verniki plačajo za te neumnosti.. zakaj moramo mi plačevati za ene "reveže", ki pač samo potrebujejo denar??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?