|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok in Verouk!!
11.10.2006 12:50:07   
hati

Za tiste, ki ne berejo celotnih postov. 


Hati, še enkrat. Ne ocenjuj drugih po sebi. Če si ti polovičar, še ne pomeni, da smo vsi.
[/quote]

Tanikaa, citirala sem samo del, ker ni bilo nič mišljeno osebno nate. Šlo je samo za dokaz, da ne glede koliko imajo nekateri proti krščanstvu, vseeno potegnejo neke stvari iz njega. Še vedno trdim, da naj dela vsak tako kot mu narekuje njegova vest. Pa še to, tudi nekateri, ki se imamo za kristajne in verujemo v krščanski nauk se ne strinjamo z vsem kar Cerkev pravi in trdi. Ja mogoče sem potemtakem tudi jaz polovičar. Ampak si pa ne ustvarjam problemov kaj bi in česa ne bi. Niti se mi ne zdi, da bi krst otroka zaznamoval. Nenazadnje je bila debata o tem. Prerekanja o krščanstvu in veri pa je meni osebno že dovolj. Ne vem zakaj se nekateri toliko spotikajo ob vero. Še nikoli nisem slišala, da te v vero prisilijo s puško na glavi. Zame je to osebna odločitev. In ko bom imela otroka bom v začetku njegovega življenja sprejela nekaj odločitev namesto njega. Ena od teh bo zagotovo krst. Moja vest mi tako narekuje in moje mišljenje je, da s tem ni nič narobe. Vse to velja zame osebno. Nekdo drug bo pač ravnal kot mu paše. Jaz ne bom obsojala njega in upam, da on tudi mene ne. Malce strpnosti več, pa bo.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Otrok in Verouk!!
11.10.2006 13:32:45   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: hati
Tanikaa, citirala sem samo del, ker ni bilo nič mišljeno osebno nate. Šlo je samo za dokaz, da ne glede koliko imajo nekateri proti krščanstvu, vseeno potegnejo neke stvari iz njega.


Krscanstvo nikoli ni bilo tako izolirano, da ne bi samo potegnilo nekaj iz okolice ali okolica, tudi nekrscanska nekaj iz njega. Interakcija je jasna in normalna in se kaze tudi v praznikih. Lahko bi celo trdili, da je cerkev vec povzela iz druzbe, kot ta iz nje. Krscanski prazniki so v najvecji meri prevzeti "prazniki", ki so obstojali ze pred krscanstvom v razlicnih drugih verah in ki so v ljudstvu bili zakoreninjeni. Scasoma in nacrtno, kakor je bilo nacrtno prevzemanje "datumov" praznikov s strani cerkve, je cerkev prvotni pomen modificirala in ga prelevila v "krscanskega" oz. za njo primernega in izkoristila obstojeco tradicijo.
Na ta nacin se tvoj dokaz o "polovicarstvu" nasprotnikov cerkve ( ne krscanstva kot ti navajas in s cemer na nek nacin zavajas) postane dokaz o falsifikatih cerkve oz. njenem polovicarstvu v veri.

Ne nazadnje, nekaj desetletij nazaj je branje Svetega pisma doma bilo prepovedano, ker naj bi ljudstvo - verniki, ne zmogli pravilno ga razumeti in se ga je lahko bralo samo ob ustrezni razlagi. Lep "kompliment" vsem vernikom in vsekakor nacin za preprecevanje "neumestnih" vprasanj. Mogoce tudi zato, ker se b njem kot bozji dan navaja sobota, a ne nedelja...

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 13:14:57   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: hati

Še nikoli nisem slišala, da te v vero prisilijo s puško na glavi.




Nočem se prepirat ali pa kaj podobnega. Ampak glede na tvoj gornji stavek je moje mnenje, da ti zgodovina v šoli ni šla glih v glavo. Na žalost se je prav to dogajalo. Malo daj z učbenikov prah zbrisat pa jih še enkrat preštudiraj. Začni s Križarskimi vojnami. Pa knjigo Ne dam svojega otroka ti tudi priporočim. Pa tudi sama zgodovina Rima govori sama zase. Samo nekaj primerov. Jih pa lahko naštejem še kar nekaj...Španska inkvizija npr.



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 13:21:42   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: hati

Še nikoli nisem slišala, da te v vero prisilijo s puško na glavi.




Nočem se prepirat ali pa kaj podobnega. Ampak glede na tvoj gornji stavek je moje mnenje, da ti zgodovina v šoli ni šla glih v glavo. Na žalost se je prav to dogajalo. Malo daj z učbenikov prah zbrisat pa jih še enkrat preštudiraj. Začni s Križarskimi vojnami. Pa knjigo Ne dam svojega otroka ti tudi priporočim. Pa tudi sama zgodovina Rima govori sama zase. Samo nekaj primerov. Jih pa lahko naštejem še kar nekaj...Španska inkvizija npr.




Kopernik je bil čarovnik.. zemlja okrogla.. le kaj je mislil..

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 13:50:42   
Anonimen
Malo smešno je tale vaša debata in spet je vse tako po starem kot vedno ....potegnimo najboljše in najlažje iz tistega kar nas obkroža. Torej po vašem mnenju naj bi rekel " Nisem Kristjan in ne hodim v cerkev vse kar je povezanega s to vero mi že na daleč smrdi ampak ko pridejo prazniki pa nemorem mimo, ker tako delajo tudi drugi ker je fajn da na Božič dobim darilo in popijem deci rujnega na ta račun in ker moji otroci dobijo kup igrač od babic in teticuser posted image ".
Kar smejim se vamuser posted image user posted image kako prisrčno in priročno vam vse prav pride kljub temu da ko enkrat pridejo obveznosti za neko stvar vas pa mine, a ne???
No če bi bili vsi ljudje taki in iz vsake stvari potegnili le tisto kjer se žura in je fajn, potem nevem če bi ravno vsem vse zneslouser posted image


Je pa res živa in čista resnica da je vera osebna stvar in HVALA BOGU da verouka in Krščanske vere ne poučujejo v šoli ker bi totalno izgubila svoj pomen. Vsak človek je oseba zase in vsak razmišlja z svojo glavo in otroku nudi tisto kar sam misli da je najbolj primerno. Danes bi najrajši videli da bi imeli še starši svoj zakon kako pravilno in brez posiljevanja otrok, učiti in vzgajati našo mladino. Torej ne po svoji vesti in na način ki je meni pravšnji, ampak tako kot bodo rekli zakoni in veliki znanstveniki.
Jaz tu zraven ne spadam in nikoli ne bom!!!!

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 13:58:04   
tanikaa
Še ena, ki ne prebere celotnih postov.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 14:23:23   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Malo smešno je tale vaša debata in spet je vse tako po starem kot vedno ....potegnimo najboljše in najlažje iz tistega kar nas obkroža. Torej po vašem mnenju naj bi rekel " Nisem Kristjan in ne hodim v cerkev vse kar je povezanega s to vero mi že na daleč smrdi ampak ko pridejo prazniki pa nemorem mimo, ker tako delajo tudi drugi ker je fajn da na Božič dobim darilo in popijem deci rujnega na ta račun in ker moji otroci dobijo kup igrač od babic in teticuser posted image ".



mi praznujemo pač novo leto.. in tam okoli se obdarujemo.. božič s križi ipd pa ni.. pa tut če se na dan božiča obdarujemo.. kaj je tukaj takega.. pač takrat si pri nas dajemo darila.. kar pa nima veze z nobeno vero ali karkoli.. če ti to ni fajn.. pol pejt delat na dan reformacije.. al pa na kak kulturni praznik user posted image


Kar smejim se vamuser posted image user posted image kako prisrčno in priročno vam vse prav pride kljub temu da ko enkrat pridejo obveznosti za neko stvar vas pa mine, a ne???
No če bi bili vsi ljudje taki in iz vsake stvari potegnili le tisto kjer se žura in je fajn, potem nevem če bi ravno vsem vse zneslouser posted image



Obveznosti?? user posted image user posted image user posted image user posted image

o čem ti to? .. da moram nakazat tok pa tok denarja cerkvi? .. a o takšnih obveznostih govoriš??

človek naj počne sam otisto kar mu je fajn.. vmes pa dela zato, da mu bo še bolj fajn user posted image

tisti ki ne znate uživati v življenju se mi smilite.. in imate svoje obveznosti..




Je pa res živa in čista resnica da je vera osebna stvar in HVALA BOGU da verouka in Krščanske vere ne poučujejo v šoli ker bi totalno izgubila svoj pomen. Vsak človek je oseba zase in vsak razmišlja z svojo glavo in otroku nudi tisto kar sam misli da je najbolj primerno. Danes bi najrajši videli da bi imeli še starši svoj zakon kako pravilno in brez posiljevanja otrok, učiti in vzgajati našo mladino. Torej ne po svoji vesti in na način ki je meni pravšnji, ampak tako kot bodo rekli zakoni in veliki znanstveniki.
Jaz tu zraven ne spadam in nikoli ne bom!!!!



verouka ne sme biti v šoli.. saj naj izobrazba ostane izobrazba, ki jo človek potrebuje.. če je šola obvezna.. naj bo tam tudi samo obvezna izobrazba.. topa verok ni.. otroka isto sekundo izpišem iz šole, kjer bi bilo to obvezno.. moj ne bo poslušal nekih reči, ki mu ne koristijo.. naj se uči tisto, kar bo kasneje tudi rabil..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 14:23:52   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Še ena, ki ne prebere celotnih postov.


jah.. tako je lažje ne user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 14:27:16   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Še ena, ki ne prebere celotnih postov.


jah.. tako je lažje ne user posted image




je manj za prebrat.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 19:55:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

mi praznujemo pač novo leto.. in tam okoli se obdarujemo.. božič s križi ipd pa ni.. pa tut če se na dan božiča obdarujemo.. kaj je tukaj takega.. pač takrat si pri nas dajemo darila.. kar pa nima veze z nobeno vero ali karkoli.. če ti to ni fajn.. pol pejt delat na dan reformacije.. al pa na kak kulturni praznik user posted image



Ali potem praznujete tudi ramadan, ......in podobne praznike ostalih verstev????


IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

Obveznosti??

o čem ti to? .. da moram nakazat tok pa tok denarja cerkvi? .. a o takšnih obveznostih govoriš??




Poglej kako spet takoj obrneš na denar in materialne stvariuser posted image Neeee, nisem mislila na denar. Mislila sem na to da če sem Kristjan sprejmem vero v celoti, kar pomeni tudi to da hodim k maši, da molim, da živim po božji besedi. Jaz ne hodim v nedeljo k maši zato da bi gledala župnika ali nune, da bi opravljala kaj je župnik zadnjič rekel, da bi sodila kakšen je in kaj počne, da bi gledala v pehar koliko denarja je spet nabral in šinfala okrog..................jaz hodim zaradi sebe, da sem z Njim, da se pogovorim kaj me muči, da poslušam božjo besedo in včasih odnesem kaj koristnega kar me spremlja skozi življenje.  To je duhovnost, obveznost v smislu kaj mi nalaga vera, ker ne morem samo prositi in prositi za boljši jutri ko mi gre slabo ampak se moram tudi česa odpovedati, da zvečer zmolim da jutrišnji dan, da se zahvalim za današnjega, da se pokrižam ko sedem k kosilu in se zahvalim da imam to srečo da imamo kaj jesti...........vse to, vse te malenkosti ki se zdijo vam ateistom smešne in fanatičnost in brezvezne in tudi tistim ki ste verni in se jih prilagajate po svoje ker je težko narediti križ in težko v nedeljo zjutraj vstati da bi šel k maši in težko zvečer pred spanjem z otrokom zmoliti "angelčka"...............TO JE TISTO KAR SEM MISLILA!!!!!! 



Glej Zahi  bilo je že nešteto tem na to vsebino tu na RR, kar nekaj časa sem že tu gor da vem da temu ni ne konca ne kraja.  Mislim da smo vsi povedali in smo istega mnenja da naj se o vsem kar je v zvezi z vero in otrokom odločata starša, to je tudi njuna pravica in prav je tako. In njuna odločitev bo obveljala kakršnakoli že bo. Tudi moja je obveljala in tudi tvoja je pa sem 100% da sta si popolnoma različni. Zakaj bi potem grajal nekoga ki se odloči in se mu zdi prav da bo otrok krščen in ga obtoževal z posiljevalcem??? Samo zato ker ti razmišljaš drugače???? Se ti nezdijo te obtožbe malo preveč in neutemeljene??? Kaj vse bo tebi lahko otrok očital ko bo začel razmišljati z svojo glavo, saj ni vse samo v vprašanju vere so še druge stvari kjer lahko pride do konflikta ampak sam boš vedel da si mu dal tisto kar se je tebi takrat v tistem trenutku zdelo da potrebuje, če bo on kasneje razmišljal drugače sem 100% da mu nihče od nas nebi branil pa naj bo vprašanje glede vere, šole, pripadnosti, samohranilstva,....in drugih perečih tem.
Zato so takšne obtožbe res brez pomena.


(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 20:12:48   
rr.mm.dd
še ena, ki ne bere celotnih postov... kreganja na RR se človek hitro naveliča...
moje (skromno) mnenje pa je, da Cerkev sama po sebi ni slaba.
Uči, da se ne sme lagat, ubijat...
Tudi, če krstite otroka in ga vpišete k verouku, s tem ni nič slabega.
Majhnih otrok ne bodo pumpali s politiko.
Nastanek sveta in inkvizicijo bodo pustili pri miru, pa bo.

Če pa je to vsiljevanje "svobodne" volje otroku... saj se lahko izpiše...

Ali boste tudi tako svobodomisleni, če se bo pri 10-ih odločil, da bo posnemal npr. sataniste?
Boste tudi takrat dejatli: otrok moj, nisem te silil v nobeno vero; pustil sem ti odprte možnosti, da si sam izbereš...

Če otroka krstiš, mu s tem še ne zapečatiš usode...
Se pa tudi ne podre svet, če ga ne...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:33:30   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali potem praznujete tudi ramadan, ......in podobne praznike ostalih verstev????



če to pomeni dela prost dan.. in da se na tan dan gre v toplice.. bom šel v toplice user posted image  zakaj pa ne.. sej si rekla.. fešta je prva..



Poglej kako spet takoj obrneš na denar in materialne stvariuser posted image Neeee, nisem mislila na denar. Mislila sem na to da če sem Kristjan sprejmem vero v celoti, kar pomeni tudi to da hodim k maši, da molim, da živim po božji besedi. Jaz ne hodim v nedeljo k maši zato da bi gledala župnika ali nune, da bi opravljala kaj je župnik zadnjič rekel, da bi sodila kakšen je in kaj počne, da bi gledala v pehar koliko denarja je spet nabral in šinfala okrog..................jaz hodim zaradi sebe, da sem z Njim, da se pogovorim kaj me muči, da poslušam božjo besedo in včasih odnesem kaj koristnega kar me spremlja skozi življenje. 



no.. spoštujem tvojo odločitev.. hodi v cerkev.. bodi z njim.. se pogovarjaj ipd.. to je meni vse lepo in prav..



To je duhovnost, obveznost v smislu kaj mi nalaga vera, ker ne morem samo prositi in prositi za boljši jutri ko mi gre slabo ampak se moram tudi česa odpovedati, da zvečer zmolim da jutrišnji dan, da se zahvalim za današnjega, da se pokrižam ko sedem k kosilu in se zahvalim da imam to srečo da imamo kaj jesti...........vse to, vse te malenkosti ki se zdijo vam ateistom smešne in fanatičnost in brezvezne in tudi tistim ki ste verni in se jih prilagajate po svoje ker je težko narediti križ in težko v nedeljo zjutraj vstati da bi šel k maši in težko zvečer pred spanjem z otrokom zmoliti "angelčka"...............TO JE TISTO KAR SEM MISLILA!!!!!! 



če boš pa otroka naučila, da se je treba zahvalit nekomu drugemo, kot tistemu, ki prinese denar za kosilo.. pol je pa to tvoja odločitev..
samo realnosti je bolj malo.. oz. nič..



Glej Zahi  bilo je že nešteto tem na to vsebino tu na RR, kar nekaj časa sem že tu gor da vem da temu ni ne konca ne kraja.  Mislim da smo vsi povedali in smo istega mnenja da naj se o vsem kar je v zvezi z vero in otrokom odločata starša, to je tudi njuna pravica in prav je tako. In njuna odločitev bo obveljala kakršnakoli že bo. Tudi moja je obveljala in tudi tvoja je pa sem 100% da sta si popolnoma različni. Zakaj bi potem grajal nekoga ki se odloči in se mu zdi prav da bo otrok krščen in ga obtoževal z posiljevalcem??? Samo zato ker ti razmišljaš drugače???? Se ti nezdijo te obtožbe malo preveč in neutemeljene??? Kaj vse bo tebi lahko otrok očital ko bo začel razmišljati z svojo glavo, saj ni vse samo v vprašanju vere so še druge stvari kjer lahko pride do konflikta ampak sam boš vedel da si mu dal tisto kar se je tebi takrat v tistem trenutku zdelo da potrebuje, če bo on kasneje razmišljal drugače sem 100% da mu nihče od nas nebi branil pa naj bo vprašanje glede vere, šole, pripadnosti, samohranilstva,....in drugih perečih tem.
Zato so takšne obtožbe res brez pomena.



verjetno se nismo čisto razumeli... hočem samo povedat zakaj otroku ne pustite možnosti da sam izbira vero.. mogoče bo drugačna od vaše.. a ne obstaja vzgoje brez verskih pridihov?? zakaj nebi vero izbiral sam.. ne da mu jo vsilite že pri rojstvu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:35:38   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Malo smešno je tale vaša debata in spet je vse tako po starem kot vedno ....potegnimo najboljše in najlažje iz tistega kar nas obkroža. Torej po vašem mnenju naj bi rekel " Nisem Kristjan in ne hodim v cerkev vse kar je povezanega s to vero mi že na daleč smrdi ampak ko pridejo prazniki pa nemorem mimo, ker tako delajo tudi drugi ker je fajn da na Božič dobim darilo in popijem deci rujnega na ta račun in ker moji otroci dobijo kup igrač od babic in teticuser posted image ".


Kar se tice Bozica - v Svetem pismu pise, da smao gresniki slavijo/proslavljajo svoj rojstni dan. Za krscanstvo je znacilno, da se slavi dan smrti, kot dan ponovnega rojstva v bozjem kraljevstvu. Torej... kdo ze 25. decembra praznuje rd ?....
25. dec. se je praznoval rojstni dan boga sonca Sol-a; praznovalo se je z orgijami in razuzdanim veseljacenjem, ter je bil tako priljubljen, da so ga z kristijani prevzeli in tako uporabili za masovno sirenje vere. Sele v 5-em stoletju je padla odlocitev, da se Bozic proslavlja kot kristijanski praznik. Tudi nedelja kot bozji dan je vpreljana sele v 5-em stoletju, po nalogu Konstantina se za bozji dan namesto sovbote, kot pise v Svetem pismu, razglasi nedelja (SUNday - dan boga sonca), ker je bilo to mes ljudstvom popularno.
Tako pridemo do tega, da Bozic nima prav nic Biblijskega - krscanskega v svojem poreklu (iz Svetega pisma je tudi vec kot jasno, da Jezus nikakor ni bil rojen pozimi), pa tudi slavljen bozji dan nedelja, prav nic z Bogom, bozjim, biblijskim.

Kar smejim se vamuser posted image user posted image kako prisrčno in priročno vam vse prav pride kljub temu da ko enkrat pridejo obveznosti za neko stvar vas pa mine, a ne???
No če bi bili vsi ljudje taki in iz vsake stvari potegnili le tisto kjer se žura in je fajn, potem nevem če bi ravno vsem vse zneslouser posted image


Obveznost za kaj? To je kot bi se cudila, zakaj tisti, ki niso solobvezni in nimajo soloobveznih otrok, kupujejo na akcijah imenovanih npr. vse za solo. A ima tak kupec kaksno obveznost do nekaksne sole ali solskega sistema, ker je "zlorabil" akcijo namenjeno solarjem?


Danes bi najrajši videli da bi imeli še starši svoj zakon kako pravilno in brez posiljevanja otrok, učiti in vzgajati našo mladino. Torej ne po svoji vesti in na način ki je meni pravšnji, ampak tako kot bodo rekli zakoni in veliki znanstveniki.
Jaz tu zraven ne spadam in nikoli ne bom!!!!


Spadas, pa se kako spadas, samo da se zal tega bolj malo zavedas, prav zato ker se drzis znotraj zakonskih okvirov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:40:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: rr.mm.dd

Tudi, če krstite otroka in ga vpišete k verouku, s tem ni nič slabega.
Majhnih otrok ne bodo pumpali s politiko.
Nastanek sveta in inkvizicijo bodo pustili pri miru, pa bo.



zdaj mi pa povej razliko med "politično" vzgojo in veroukom?? user posted image user posted image  verjetno tega ne dojameš.. vendar krščanska cerkva je ogromna politična ustanova.. krst je pa samo naborništvo v to ustanovo..
saj prav da zagovarjate svoja načela.. samo ne silit otroka k temu, kar še ne ve.. in ne more izbirati sam..



Če pa je to vsiljevanje "svobodne" volje otroku... saj se lahko izpiše...



saj se lahko sam vpiše user posted image  brez tebe.. in vsiljevanja..




Ali boste tudi tako svobodomisleni, če se bo pri 10-ih odločil, da bo posnemal npr. sataniste?
Boste tudi takrat dejatli: otrok moj, nisem te silil v nobeno vero; pustil sem ti odprte možnosti, da si sam izbereš...



imaš kaj proti satanizmu? to je veja vaše vere.. če si proti temu.. si proti lastni veri.. pa smo spet naokoli..

satanizem je čaščenje boga.. v istem smislu kot ga častiš ti.. samo druge barve je.. "tardeči" pa "tabeli" user posted image

vsi pa sodijo v en koš imenovan vera.. če si proti eni veri.. si versko nestrpna.. kar je zelo slabo.. sam nimam nič proti nobeni veri..
dokler posameznik pride sam do te vere.. sem pa proti korporaciji Cerkva d.d. in pa vsiljevanju otrok v to ustanovo, ki ima vse manj stika z realnostjo in tisto pravo vero..



Če otroka krstiš, mu s tem še ne zapečatiš usode...
Se pa tudi ne podre svet, če ga ne...



torej.. zakaj ga krstit? nič se ne bo podrlo.. ko bo dovolj star, da bo dojel kaj je vera, bo pa sam izbral v kaj bo verjel.. če bo..

ali vas je pač strah tega.. "kaj pa če ne bo katolik.. kaj bodo rekli sosedje".. user posted image

(odgovor članu rr.mm.dd)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:44:42   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Kar se tice Bozica - v Svetem pismu pise, da smao gresniki slavijo/proslavljajo svoj rojstni dan. Za krscanstvo je znacilno, da se slavi dan smrti, kot dan ponovnega rojstva v bozjem kraljevstvu. Torej... kdo ze 25. decembra praznuje rd ?....
25. dec. se je praznoval rojstni dan boga sonca Sol-a; praznovalo se je z orgijami in razuzdanim veseljacenjem, ter je bil tako priljubljen, da so ga z kristijani prevzeli in tako uporabili za masovno sirenje vere. Sele v 5-em stoletju je padla odlocitev, da se Bozic proslavlja kot kristijanski praznik. Tudi nedelja kot bozji dan je vpreljana sele v 5-em stoletju, po nalogu Konstantina se za bozji dan namesto sovbote, kot pise v Svetem pismu, razglasi nedelja (SUNday - dan boga sonca), ker je bilo to mes ljudstvom popularno.
Tako pridemo do tega, da Bozic nima prav nic Biblijskega - krscanskega v svojem poreklu (iz Svetega pisma je tudi vec kot jasno, da Jezus nikakor ni bil rojen pozimi), pa tudi slavljen bozji dan nedelja, prav nic z Bogom, bozjim, biblijskim.



haha.. torej kristjani praznujejo nek praznik, ki nima veze z "božičem"? tega pa nisem vedel.. sem slabo poučen tukaj..
mi pač spijemo kak deci.. odpremo darila.. se zabavamo pozno v noč.. in to je to.. nek mali "novo leto" oz. trening...



Obveznost za kaj? To je kot bi se cudila, zakaj tisti, ki niso solobvezni in nimajo soloobveznih otrok, kupujejo na akcijah imenovanih npr. vse za solo. A ima tak kupec kaksno obveznost do nekaksne sole ali solskega sistema, ker je "zlorabil" akcijo namenjeno solarjem?



user posted image user posted image


po dolgem času pameten post.. ki ni versko naravnan in s tega stališča užaljen..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:45:48   
iva01
jst imam vse zakramente ampak sta me starša dala samo krstit, za ostalo sta pa rekla naj se sami odločimo (mam še 2 sestri in 1 brata), ko sem bila stara 17 let sem se vpisala k veruku in takrat naredila obhajilo in bermo, ni mi žal ker je bila to ena res prijetna izkušnja. Enako bom jaz naredila z svojimi otroki, Nik je že bil pri krstu za ostale stvari pa se bo sam odločil.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:47:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

25. dec. se je praznoval rojstni dan boga sonca Sol-a; praznovalo se je z orgijami in razuzdanim veseljacenjem, ter je bil tako priljubljen, da so ga z kristijani prevzeli in tako uporabili za masovno sirenje vere.



no.. to bi mogli podpreti v parlamentu.. masovne orgije in veseljačenje vse do jutra.. praznik na mestu.. user posted image  Pravi Božič..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:48:31   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: iva01

jst imam vse zakramente ampak sta me starša dala samo krstit, za ostalo sta pa rekla naj se sami odločimo (mam še 2 sestri in 1 brata), ko sem bila stara 17 let sem se vpisala k veruku in takrat naredila obhajilo in bermo, ni mi žal ker je bila to ena res prijetna izkušnja. Enako bom jaz naredila z svojimi otroki, Nik je že bil pri krstu za ostale stvari pa se bo sam odločil.


fino fajn..

sam pše 100ič vprašam.. zakaj se ne sme odločit še za krst?

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:52:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
haha.. torej kristjani praznujejo nek praznik, ki nima veze z "božičem"? tega pa nisem vedel.. sem slabo poučen tukaj..
mi pač spijemo kak deci.. odpremo darila.. se zabavamo pozno v noč.. in to je to.. nek mali "novo leto" oz. trening...


Jezus je rojen spomladi, ko so ovce na prostem... ves kaj, ce te zanima cela zgodba in ti hrvascina oz. srbohrvascina ni problem ti jo posljem. Najde se tudi poreklo bozicnega drevesca, vencka.... vse skupaj zelo zanimiva "zgodba".

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:57:10   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
haha.. torej kristjani praznujejo nek praznik, ki nima veze z "božičem"? tega pa nisem vedel.. sem slabo poučen tukaj..
mi pač spijemo kak deci.. odpremo darila.. se zabavamo pozno v noč.. in to je to.. nek mali "novo leto" oz. trening...


Jezus je rojen spomladi, ko so ovce na prostem... ves kaj, ce te zanima cela zgodba in ti hrvascina oz. srbohrvascina ni problem ti jo posljem. Najde se tudi poreklo bozicnega drevesca, vencka.... vse skupaj zelo zanimiva "zgodba".


pejstaj jo na RR.. odpri novo temo.. pa da mal debatiramo o tem.. me zanimajo argumenti user posted image
meni je božič pač samo en dan na katerega se malo raja in ni potrebno v službo.. nič drugega mi ni.. in nikoli ne bo..

me pa res zanima nastanek božičnega drevesa.. pa če je dovoljen plastičen user posted image  ali je tu spet kak problem, da pač izkoriščam kapitalizem namesto narave..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:57:46   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
no.. to bi mogli podpreti v parlamentu.. masovne orgije in veseljačenje vse do jutra.. praznik na mestu.. user posted image  Pravi Božič..


khm.... a se do sedaj nisi vprasal zakaj je za bozic dela prost dan oz. po novem dan po bozicu.. oz. kar oba...user posted image  

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Otrok in Verouk!!
12.10.2006 23:59:09   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
no.. to bi mogli podpreti v parlamentu.. masovne orgije in veseljačenje vse do jutra.. praznik na mestu.. user posted image  Pravi Božič..


khm.... a se do sedaj nisi vprasal zakaj je za bozic dela prost dan oz. po novem dan po bozicu.. oz. kar oba...user posted image  


hehe... no ja.. ampak kako open-air masovno orgijo bi pa lahko naredili v čast bogu Sonca.. mar si on ne zalsuži?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Otrok in Verouk!!
13.10.2006 0:02:25   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
pejstaj jo na RR.. odpri novo temo.. pa da mal debatiramo o tem.. me zanimajo argumenti user posted image


Ne bi rada zlorabila forum. Namenjen je pac druzinskim odnosom. Ne vem ce je kaksen primeren podforum na RR, ce je povej, pa se "preselimo" tja.  Sicer ti lahko posljem ze jutri, sedaj se mi ne da.. mal pozno je ze...


(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Otrok in Verouk!!
13.10.2006 0:06:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
hehe... no ja.. ampak kako open-air masovno orgijo bi pa lahko naredili v čast bogu Sonca.. mar si on ne zalsuži?


Ne - premrzlo je... mislim.. open-air sred decembra.... ti one zmrzne... user posted image  ce si je zasluzil al pa ne !!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Otrok in Verouk!!
13.10.2006 7:45:10   
mika
imaš kaj proti satanizmu? to je veja vaše vere.. če si proti temu.. si proti lastni veri.. pa smo spet naokoli..

i"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image prav smešen siuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Če ima otrok DVE IMENI...
Lubici

... ga kličete VEDNO po obeh skupaj?

DA (24%)

NE (66%)

DRUGO - podaj komentar (10%)


Število vseh glasov: 198

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!