|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:04:57   
Polona31
Jaz ko rečem Bog ail Marija pomagaj, mislim presneto resno.
Ne pa da kar nekaj blebetaš tja v tri dni.
Pol pa če ti misliš, da je isto pa reci "o sončece presvetlo pomgaj mi!"

In ti misliš čisto resno??? Veš koliko ljudi v istem trenutku izrazi te besede in to čisti resno? In Bog ali Marija naj vse te prošnje slišita in še izpolnita? Pa saj se jima zmeša!!!! Bog ali kakorkoli imenujemo našega stvarnika, nam je dal vse kar potrebujemo in svobodno voljo da te dobrine koristimo. Zato mu bodimo hvaležni in ne bodimo tečni in ga ne obremenjujmo ga z prošnjami pri katerih name ne more pomagati čisto nobeden drug kot tisti, ki ga vsako jutro pozdravimo v ogledalu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:05:36   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy



Sicer pa ga razumem.. kako pa bos drugace vse te neumnosti prezivel.. Fant se seksat ne sme.. user posted image


kaj pa ti veš user posted image user posted image




Mogoče seksa še več kot pa mi vsi skupaj user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:06:52   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Jaz ko rečem Bog ail Marija pomagaj, mislim presneto resno.
Ne pa da kar nekaj blebetaš tja v tri dni.
Pol pa če ti misliš, da je isto pa reci "o sončece presvetlo pomgaj mi!"

In ti misliš čisto resno??? Veš koliko ljudi v istem trenutku izrazi te besede in to čisti resno? In Bog ali Marija naj vse te prošnje slišita in še izpolnita? Pa saj se jima zmeša!!!! Bog ali kakorkoli imenujemo našega stvarnika, nam je dal vse kar potrebujemo in svobodno voljo da te dobrine koristimo. Zato mu bodimo hvaležni in ne bodimo tečni in ga ne obremenjujmo ga z prošnjami pri katerih name ne more pomagati čisto nobeden drug kot tisti, ki ga vsako jutro pozdravimo v ogledalu.



PAMETNA PUNCA user posted image user posted image user posted image  Kako že gre tisto: Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:10:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Bog ali kakorkoli imenujemo našega stvarnika, nam je dal vse kar potrebujemo in svobodno voljo da te dobrine koristimo. Zato mu bodimo hvaležni in ne bodimo tečni in ga ne obremenjujmo ga z prošnjami pri katerih name ne more pomagati čisto nobeden drug kot tisti, ki ga vsako jutro pozdravimo v ogledalu.


To mi je pa vsec ja... to je pa cist po mojem okusu..

Nekdo ala Aristotelj je reku.." Vsaka cloveska molitev je v bistvu: O Bog, daj da dva in dva ne bo enako stiri"

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:19:08   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Jaz ko rečem Bog ail Marija pomagaj, mislim presneto resno.
Ne pa da kar nekaj blebetaš tja v tri dni.
Pol pa če ti misliš, da je isto pa reci "o sončece presvetlo pomgaj mi!"

In ti misliš čisto resno??? Veš koliko ljudi v istem trenutku izrazi te besede in to čisti resno? In Bog ali Marija naj vse te prošnje slišita in še izpolnita? Pa saj se jima zmeša!!!! Bog ali kakorkoli imenujemo našega stvarnika, nam je dal vse kar potrebujemo in svobodno voljo da te dobrine koristimo. Zato mu bodimo hvaležni in ne bodimo tečni in ga ne obremenjujmo ga z prošnjami pri katerih name ne more pomagati čisto nobeden drug kot tisti, ki ga vsako jutro pozdravimo v ogledalu.


zanimivo.. se strinjam..

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:20:29   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Mogoče seksa še več kot pa mi vsi skupaj user posted image


user posted image cajtngi bodo povedali, kdo je ta teden user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:35:13   
BISKVITKA
Zdaj ste pa že prav nadležni al pa otročji, saj ne vem kaj je boljš - posebno ti Zahi.
Najboljš, da zdaj otrokom igrače v obliki orožja kupujemo in jih s tem učimo lepega vedenja!
No jaz se vseeno rajši za vero in kdaj pa kdaj kakšno mašo odločila, kot pa za orožje.
Vsak po svoje pa bo za vse prav.


LP

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:39:05   
tanikaa
Lepega vedenja otroke učimo starši in ne cerkev. Cerkev je lahko samo dopolnilo in ne osnova. In nikjer nisem zasledila, da bi kdo napisal, da zagovarja orožje ali pa da bo raje kupil otroku pištolo, kot pa ga poslal v cerkev.

In kot si napisala: vsak po svoje pa bo vse prav.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu BISKVITKA)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:41:00   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: BISKVITKA

Zdaj ste pa že prav nadležni al pa otročji, saj ne vem kaj je boljš - posebno ti Zahi.
Najboljš, da zdaj otrokom igrače v obliki orožja kupujemo in jih s tem učimo lepega vedenja!
No jaz se vseeno rajši za vero in kdaj pa kdaj kakšno mašo odločila, kot pa za orožje.
Vsak po svoje pa bo za vse prav.


LP


bravo zate.. jaz sem imel pa puško pa nič vere.. torej sem grozen user posted image

(odgovor članu BISKVITKA)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:44:48   
hati
Moram pristaviti svoj piskerček. V bistvu se mi zdi že prvi post v tej temi popolnoma brezpredmeten. Za kaj že naj bi krstili tega otroka? Čemu? Kot sem razbrala, niti mati niti oče nista verna in ne živita tako. Torej krst samo iz navade ali iz razloga, da bo okolica mirna in stari starši lažje spali. Če mene vprašate tukaj sploh ni kaj razglabljat. Tema dvama staršema pa samo to... začnita živeti po svoji vesti, svojih načelih in moralnih prepričanjih, potem se ne bosta ukvarjala s takimi problemi. Stari starši naj pa poskrbijo zase, možnost vzgajanja tudi v krščanski veri so imeli. Očitno so jo slabo opravili, če se sedaj hčerka ukvarja s vprašanjem krsta.

Kar se pa tiče vere, Cerkve in Boga pa bom rekla samo, živi in pusti živeti. Nismo vsi enaki niti ne razmišljamo enako. Torej tisti ki smo vereni bomo najbrž svoje otroke krstili in nam bo samoumevno da hodijo k verouku. Če jim bomo zato vsiljevali svojo voljo... pač al bog al sončece, al kdorkoli pomagaj... tako je. Sama še nimam otrok in partner je bolj ateist, sicer imam zakramente ampak vseeno. Upam, da ne bomo tudi pri nas prelivali žolča na to temo. Meni osebno se verouk ni zameril. Tam sem se imela odlično. Ravno tako pri maldinskih skupinah in pri Skavtih. Meni tega niso starši vsilili. Poslali so me k verouku in pač k zakramentom, ampak to je bilo daleč od verske vzgoje. Da bi mi pa kdo tam spiral možgane..... dejansko mi jih ni. Mogoče sem imela srečo in vedno naletela na dobre župnike. Sicer pa še vedno pravim, vsak naj dela po svoji vesti tako kot se njemu zdi najbolj primerno, pa nas bo po svetu hodilo več dobre volje.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:45:37   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Lepega vedenja otroke učimo starši in ne cerkev. Cerkev je lahko samo dopolnilo in ne osnova. In nikjer nisem zasledila, da bi kdo napisal, da zagovarja orožje ali pa da bo raje kupil otroku pištolo, kot pa ga poslal v cerkev.

In kot si napisala: vsak po svoje pa bo vse prav.


jah.. eni vidijo takoj orožje, če ni vere..

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:47:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

Kolega je pred kratkim dobil otroka.. s partnerko nista verna, vendar so verni starši.




In kaj ima to veze s tabo?

Povej svojemu kolegu, da obstaja RR pa mu bomo pomagali. Tak sigurno ne boš nič naredil, razen, da mu sprintaš odgovore, pa še takrat to ne bo to.user posted image

< Sporočilo je popravil nivess -- 9.10.2006 14:48:06 >

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:54:39   
Anonimen
O, bog pomagaj, kako ste eni nestrpni. Meni je pa čisto vseeno, kaj kdo reče ali počne. Pa ne zdaj mislit, da mislim, da more zdaj bog dejansko pomagatuser posted image , največkrat dejansko pomaga sončece presvetlo. Proti tečnobi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:56:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

da mu sprintaš odgovore,





Samo tega ne!!! Ker potem ziher ne bo prišel k nam na RR, ko bo videl kaki idioti smo tle gor user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 14:58:35   
Anonimen
In ti misliš čisto resno??? Veš koliko ljudi v istem trenutku izrazi te besede in to čisti resno? In Bog ali Marija naj vse te prošnje slišita in še izpolnita? Pa saj se jima zmeša!!!! Bog ali kakorkoli imenujemo našega stvarnika, nam je dal vse kar potrebujemo in svobodno voljo da te dobrine koristimo. Zato mu bodimo hvaležni in ne bodimo tečni in ga ne obremenjujmo ga z prošnjami pri katerih name ne more pomagati čisto nobeden drug kot tisti, ki ga vsako jutro pozdravimo v ogledalu.


Aja, a to potem pomeni, da sta bog ali Marija potem totalno zmedena, ker ne vesta, komu res pomagat, kdo pa to samo kar tako reče? Po moje pa vesta, da jaz ne mislim, da mi pa zdaj naj res pomagata. Edino če vi to zdaj resno mislite, da se ju ne sme brez veze obremenjevat. O jezus, meni je to že vse skupaj smešno.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 15:05:08   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

In kaj ima to veze s tabo?

Povej svojemu kolegu, da obstaja RR pa mu bomo pomagali. Tak sigurno ne boš nič naredil, razen, da mu sprintaš odgovore, pa še takrat to ne bo to.user posted image


amm.. v bistvu nič.. postavil sem samo vprašanje, da kolega zanima kako naj to predstavi staršem ki so verni.. pa da pač ne bo ugodil njihovim muham..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 15:08:31   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Aja, a to potem pomeni, da sta bog ali Marija potem totalno zmedena, ker ne vesta, komu res pomagat, kdo pa to samo kar tako reče? Po moje pa vesta, da jaz ne mislim, da mi pa zdaj naj res pomagata. Edino če vi to zdaj resno mislite, da se ju ne sme brez veze obremenjevat. O jezus, meni je to že vse skupaj smešno.


ja no.. saj tudi Božiček obdaruje vse otroke v eni noči.. čudeži pač user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 15:12:14   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Hodila bo tudi k verouku, če bo želela, to je pa itak odvisno od župnika.

OD ŽUPNIKA???

glej, odvisno od župnika sem mislila zato, da če ji ne bo vero predstavil kot nekaj pozitivnega in jo bo strašil z Bogom, potem nima smisla, da gre tja. Če bo pa župnik takšen kot je bil naš, pa mislim da ji ne bo teško 1uro na teden preživeti pri verouku. Ji pa skozi zgodbe nameravam vero že prej predstaviti.
ker kot 'dober'vernik-človek nisi po št, obiskov v cerkvi, ampak poživljenju ki ga živiš.


SE POPOLNOMA STRINJAM. SAMO DOBER ČLOVEK SI LAHKO TUDI V PRIMERU, ČE NISI VEREN. PA MIMOGREDE. KOT SEM ŽE NAPISALA. JAZ VERJAMEM. SAMO NE VEM, KAKO NAJ TEMU PRAVIM. VI TEMU PRAVITE BOG. JAZ PA GA PUŠČAM BREZ IMENA. KER KO BOM PRIŠLA K NJEMU/NJEJ, SE BOJIM DA BOM IMELA PROBLEME, NAVADIT SE NA NOVO IME user posted image  
zato sem napisala vernik- človek (tudi ne-vernik, ki itak ne hodi v cerkev)
Pa še nekaj, zakaj bi se norčevali iz ljudi ki hodijo v cerkev, oz vernikov?

JAZ SE NE NORČUJEM IZ NIKOGAR. SEM SAMO IZRAZILA MNENJE, DA JE OBISK VEROUKA IN CERKVE STVAR ODLOČITVE VSAKEGA POSAMEZNIKA. IN ČE OTROK ENKRAT PRAVI, DA GA TO NE ZANIMA, STARŠI NIMAMO PRAVICE ODLOČATI NAMESTO NJIH IN JIH PO SILI POSLATI V TO USTANOVO.
Tudi s tem se strinjam in če naši ne bo za hodit k verouku, pač ne bo hodila. Ampak jaz kot vernica ji bom vero predstavila in če jo bo sprejela jo bo, če pa ne, pa ne, silila je ne bom v nič. Tako kot za verouk se bolahko odločila za karkoli drigega, šport, glasbena šola. Mene so silili igrat violino user posted image in sem pol vse skupaj pustila, ker sem hotela igrati harmoniko- te pa nisem smelauser posted image . In če bi bilo po moje, bi danes znala igrat harmoniko, tak pa ne znam nič.
za norčevanje pa ni letelo na tebe, sem se spomnila enega fanta, ki se je hvalil, kako je delal nered pri maši in se norčeval iz tistih ljudi- se pravi da so tudi takšni , ki se norčujejo.
Si pa prilepila link, o pedofilski aferi- zato še enkrat, niso vsi župniki pedofili. Tudi med učitelji se najdejo, sosedi, sorodniki....a se bomo zaradi tega vseh izogibali, verjetno ne. Pozorni  moramo biti na obnašanje vseh, ki so okoli naših otrok



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 15:23:34   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Tudi s tem se strinjam in če naši ne bo za hodit k verouku, pač ne bo hodila. Ampak jaz kot vernica ji bom vero predstavila in če jo bo sprejela jo bo, če pa ne, pa ne, silila je ne bom v nič. Tako kot za verouk se bolahko odločila za karkoli drigega, šport, glasbena šola. Mene so silili igrat violino user posted image in sem pol vse skupaj pustila, ker sem hotela igrati harmoniko- te pa nisem smelauser posted image . In če bi bilo po moje, bi danes znala igrat harmoniko, tak pa ne znam nič.
za norčevanje pa ni letelo na tebe, sem se spomnila enega fanta, ki se je hvalil, kako je delal nered pri maši in se norčeval iz tistih ljudi- se pravi da so tudi takšni , ki se norčujejo.
Si pa prilepila link, o pedofilski aferi- zato še enkrat, niso vsi župniki pedofili. Tudi med učitelji se najdejo, sosedi, sorodniki....a se bomo zaradi tega vseh izogibali, verjetno ne. Pozorni  moramo biti na obnašanje vseh, ki so okoli naših otrok



tole me zanima.. kdaj ji boš pa vero predstavila.. in kako?

Ali boš navedla tudi kakšno dejstvo, da so krščanski verniki poklali toliko in toliko milionov ljudi, da bi vsilili svojo ideologijo? .. hmm.. pomoje ne..

če se predstavlja neka vera.. zakaj se izogibat tudi grdim dejstvom (cerkev tega sigurno ne bo omenila)..




(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 16:15:06   
mika
tole me zanima.. kdaj ji boš pa vero predstavila.. in kako?

Kaj pa vem, kadaj. Sedaj je stara 22mes in daljših zgodbic od deset stavkov ne preneseuser posted image . mogoče pri treh letih, ne vem... Brala ali pripovedovala ji bom zgodbe iz svetega pisma, ki so napisane za otroke in mladino.

Ali boš navedla tudi kakšno dejstvo, da so krščanski verniki poklali toliko in toliko milionov ljudi, da bi vsilili svojo ideologijo? .. hmm.. pomoje ne..
Zakaj si se pa zataknil toliko za zgodovino? Seveda ji bom povedala, ampak ne pri treh letih. Koliko vem, je to tudi šolska snov pri zgodovini. V tistem času je imel mož ženo pravico ubit, če je samo pogledala moškega. A zato ne bo imela partnerja, ker so moški včasih ubijali prešuštnice. Koliko vem se to še danes dogaja in je ponekod po zakonu dovoljeno- v nerazvitih državah. Pa saj so ubijali za vsako malenkost......Vero takrat, ko so klali, ne moremo primerjati z danes( v sloveniji), ker smo toliko civilizirani, da za svoja prepričanja ne uporabljamo orožja. Žal so razni fanatiki, ki še danes vero uporabljajo, da zadostijo svojim morilskim nagonom.

če se predstavlja neka vera.. zakaj se izogibat tudi grdim dejstvom (cerkev tega sigurno ne bo omenila)..

in zato obsodit današnje vernike, da so morilci, ker verujejo v Boga, ali kakorkoli imenovano. Kot sem že napisala, žal obstajajo ljudje in vedno bodo, ki bodo vero izkoriščali v svoje zlobne namene. Srečna sem, da živim v državi, kjer lahko svobodno izbiram svoj način življenja z vero ali brez.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 16:32:37   
mika
Pa še nekaj, a moramo sovražiti tudi Nemce, ki so se znesli nad miljoni ljudi, Srbe, ki so delali pokole po bivši Jugi, ..............user posted image A naj to učim svojega otroka?
S časoma bo spoznala vso zgodovino, brez skrbi, zato pa ne mislim ocenjevati in obsojati ljudi na podlagi zgodovine. Če bi vsi tako razmišljali kot ti, bi se še danes klali. Madona, pa sej obstajajo in se koljejo, zaradi zgodovineuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 17:30:12   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Ne flancaj. Jaz sem MORALA hoditi k verouku 8 let. In 8 let sem morala ob nedeljah k maši. In od takrat naprej NE HODIM VEČ IN TUDI NE BOM HODILA. KER IMAM ODPOR. KER SO ME SILILI V NEKAJ, KAR MI NI LEGLO. In zdaj me vprašaj, koliko poznam sveto pismo? NIČ. ČISTO NIČ.


Nikoli nisem morala hoditi ne k verouku, ne k masi. Ne hodim sedaj niti imam namen kadarkoli hoditi. Poznam pa Sveto pismo, poznam Katekizem..... user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 20:18:53   
Anonimen
Nikoli še nisem rekla Bog pomagaj. Rečem pa **** ti Boga. Velikokrat. Ne verjamem vanj. Zaradi hudih stvari, ki so se mi zgodile. Zaradi majhnih otrok, ki umirajo. Zaradi dobrih ljudi, ki umirajo. Zaradi marsičesa.
Otrok nikoli in nikdar ne bom dala krstiti. Lahko se odločijo sami. Če jih bom krstila jaz, bodo že zaznamovani, tega se pa ne da spremeniti. Zato naj se dajo krstit sami. Kaj, če bi bili krščeni, pa ne bi hoteli, da so? "Odkrstit" se pa ne da... Tako da....

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 20:30:00   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Pri nama je tako, da sem jaz verna, moj pa ne, a ga to ne moti. Tudi poročena nisva, če pa bi se, pa se sam želi poročit cerkveno. Najini otroci so vsi krščeni - sva se oba strinjala s tem, starejša oba hodita k verouku (in še zelo rada, k mašam pa le hčerka, sina pa ne siliva) - je bil moj predlog, da bi hodila, ker mislim, da od tam odneseta to, da v življenju ne bosta hudobna, bosta znala pomagat, ne bosta nevoščljiva (ne pa z namenom, da morata bit ful verna). In moj se je s tem strinjal. Lani je šla hčerka k obhajilu in to je bil zanjo dogodek, kot poroka. Staršem pa nikakor ne bi pustila, da bi odločali, kaj in kako bova midva počela z najinimi otroki.


Kaj pa če bi bil tvoj proti temu?


Potem bi se pogovorila in našla nek skupen kompromis, nikakor pa ne bi obveljala moja želja, če se moj z njo ne bi strinjal.
Polona 31 - nisem mislila dobesedno, da jih cerkev in vera učita, da ne smeš bit hudoben, škodoželjn,... ampak še moj je rekel, da jim škodit ne more, pač pa lahko samo kaj koristnega odnesejo. Predobro vem, da smo starši tisti, ki smo odgovorni za vzgojo svojih otrok.

Pa tista, ki piše, da jim vzamemo vse nedelje zaradi maš - ne, ni res - moja otroka gresta k maši, če sama želita. Sin pa ima vsako nedeljo nogometne tekme tako, da že zaradi tega ne more k maši (na dveh koncih pač ne more bit, je pa tam, kjer sam želi).
Mojo hčero je veliko v zvezi s cerkvijo zanimalo, še preden sem jo sploh vpisala k verouku. Sama nisem imela Svetega pisma in je mojo mamo nafehtala, če ji ga da, ker jo ful zanima in bi ga rada brala. In ga tudi je. Pa še danes ga velikokrat vzame v roke, brez, da ji kdo kaj omeni.

Vprašanje oz. predpostavljeno je bilo, da stari starši hočejo, da je otrok krščen, ne pa, da pljuvate po nas, ki svoje otroke vzgajamo tudi v duhu cerkve.

Ne, svojih otrok ne silim v cerkveno vzgojo- ta je del mene, mojega otroštva in otrokom pokažem, kako sem jaz to doživljala - sploh adventni čas (adventni venček), pričakovanje Miklavža, Božička in okraševanje stanovanja v tem času, pa Velika noč - priprave nanjo, in potem veselje ob darilih. Marsikdo pa je med vami, ki sedaj obtožuje, ker svoje otroke versko vzgajam, sami pa vsako leto hodite za Vse svete na pokopališče in se tam kitite z največjimi ikebanami ter polnim grobom sveč, ne veste pa , da je to cerkveni praznik in, da je namen popolnoma drugačen. Prav tako je za Miklavža in Veliko noč. Sem sigurna, da neverni otroci tudi kaj dobijo od Miklavža (sploh, če je to kje zastonj - predvsem v večjih supermarketih), in prav tako jedo šunko in še kakšno jed za Veliko noč, čeprav pravega pomena Velike noči ne poznajo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   [Brisano sporočilo]
9.10.2006 20:58:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?