|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:46:23   
rija
Raho user posted image

Mič, tebe pa bolj berem, bolj si mislim, da si si v možgane sprojicirala zelo slabo samopodobo v vlogi mame.....

In bolj ko berem, bolj sem prepričana, da bi sama težko oz. sploh nebi mogla storiti kaj takega.

Preveč bi pogrešala tisoč majnih stvari, ki se nam zgodijo vsak dan. Tisoč pogledov, ki me iščejo. Tisoč nerazumljivih besed, ki jih poslušam cele dneve. Tisoč nasmeškov, ki mi vsak dan ogrejejo srce. Tisoč malih vragolij, ki mi najedajo živčke.

In še tisoče in tisoče stvari, ki se zgodijo samo danes in nikoli več....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:48:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

In še tisoče in tisoče stvari, ki se zgodijo samo danes in nikoli več....


Rija, ta poved pa je tako lepa, da sem čisto brez besed!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  (si morave nehat ploskatuser posted image )

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:52:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

In bolj ko berem, bolj sem prepričana, da bi sama težko oz. sploh nebi mogla storiti kaj takega.


Saj do zdaj še nihče ni rekel, da bi to lahko storil, ne tukaj, ne kje drugje. Še moški ne.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:53:10   
Anonimen
Kaj a mene si preslišala? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:55:20   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: rija

In bolj ko berem, bolj sem prepričana, da bi sama težko oz. sploh nebi mogla storiti kaj takega.


Saj do zdaj še nihče ni rekel, da bi to lahko storil, ne tukaj, ne kje drugje. Še moški ne.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:56:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Kaj a mene si preslišala? user posted image


Ne, drugače sem razumela. Ti si tukaj vsak dan, jaz nisem; razlika v časovni odmaknjenosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Danes sem tako čudno....
3.4.2007 23:59:33   
Anonimen
To drži, ja.

Ampak jaz bi bila pripravljena narediti isto, kar si naredila ti. Že res, da bi morala imeti svinjsko dober razlog (predvidevam, da si ga imela ti tudi), ampak bi bilo pa izvedljivo pri meni.

Kajti sem mama, nisem pa 100%-no mama. Pa naj to razume kdor hoče in kakor hoče. Če pa noče, pa tudi prav. Ostala bom taka, kot sem. Nisem samo mama, ampak tudi prijateljica, uslužbenka, ljubica, žurerka in še marsikaj. Vztrajam pri tem, da se po poroki in rojstvu življenje za žensko ne konča pri štedilniku, metli in plenicah. Čemu kdo da prednost, je njegova stvar, po moje pa je edino pomembno to, da je za otroka poskrbljeno s strani staršev. Najbolje obeh skupaj, seveda, ampak če ne gre, pa vsaj enega. Kateregakoli. Oče ni nič manj vreden od mame, če je spodoben oče (ne pa ne luzer).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:05:46   
rija
Kerensa, vse to kar si naštela, nas je še mnogo: mame, ljubice, prijateljice, uslužbenke, žurerke....

Edino vrstni red je očitno pri vsaki drugačen.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:07:16   
Anonimen
Saj tudi jaz nisem žurerka na prvem mestu, da ne bo kdo mislil.

To sem samo naštela za primer, da nisem 100%-no samo mama.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:08:56   
rija
A je lahko katera sploh SAMO mamauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:10:54   
pety78
Kaj pa sploh pomeni biti samo mama? user posted image Kaj je definicija, da si 100% mama? user posted image

< Sporočilo je popravil pety78 -- 4.4.2007 0:11:44 >


_____________________________



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:13:54   
Anonimen
Kakšne znanstvene razlage ne poznam, ampak 100%-no mama zame pomeni to, da živiš 100%-no samo za svojega otroka.

Naj se sliši še ne vem kako sebično, hinavsko ali kakorkoli že, ampak jaz tega ne znam. Če to potem pomeni, da sem slaba mati, prav. Otrok mi JE na prvem mestu, v to ni dvoma, obstaja pa v mojem življenju kljub temu še veliko stvari, katerim se ZARADI otroka nisem pripravljena odpovedati.

No, na srečo tudi še nisem bila v situaciji, da bi morala izbirati.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:17:13   
rija
Saj dobro veš, da je 100 % živeti za nekoga nemogoče...

...in mislim, da v tej debati ni poanta v tem, da se odpoveš nekim stvarem, žuru, prijateljici...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:18:59   
rija
In zaradi te debate, se ne bom odpovedala parim uram lepotilnega spanca user posted image user posted image

Lahko noč user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 0:20:28   
Anonimen
Niti nisem rekla, da je to poanta te debate.

Z morda malce zgrešenim primerom sem hotela povedati, da je imela pa mogoče Mič kakšno drugačno prioriteto po končani porodniški, ki jo je preživela v Splitu. Mogoče je bil pa cilj od Mič npr. služba ali potovanje ali urejanje doma ali pa karkoli. In je presodila, da je lahko Mičica tačas z očetom, da ONA uresniči SVOJ cilj. Ata Mič pa naj bi pri tem pomagal kot oče in partner.

In ne skapiram, kaj je v tem zgrešenega, če je za določen čas postavila na prvo mesto sebe. Saj ni nikoli in nikjer napisala, da se je tako odločila za vedno. Ali pa, da bi bilo simpl.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 5:35:35   
Rožica I
Meni je ob vsem tem padla na misel primerjava dveh mam (moje prijateljice in mene):

-Sama ves čas, odkar sem mama, sprejemam odločitve tipa "midva z otrokom" (glede mojega faksa, službe, dopusta...), skratka v vsaki odločitvi, je otrok enakovreden meni.
- Moja prijateljica pa razmišlja v smislu, da se mora otrok prilagoditi staršem; torej o vsem, kar se jim dogaja, prvenstveno odloča ona sama zase osebno, otrok se na dano situacijo v bistvu "adaptira".

Obe se po svojih najboljših močeh trudiva biti dobri mami, s tem, da sem sama že po "naravi" mama in s tem, da ona ni, ampak se je morala materinskosti priučiti. (upam, da me kdo razume user posted image ). 

Težko je govoriti, kaj je bolje za otroka in kaj zame, razen mene oz. nje..
Neka psihologinja pravi, da kar že počneš, bo dobro za otroka le, če bo starš trdno stal za tem, kar dela (v tem smislu razumem tudi Mič, (po moževih besedah), da je tamala pomirjena, kadar je sama Mič pomirjena).

Torej moj način življenja je dober za mojega otroka in zame, kakor je način moje prijateljice zanjo in enako Mičin lifestyle zanjo.

Neumestno se mi zdi govorjenje v smislu "kakšna mama pa si" in "kako lahko".. , saj vendar ni materinstvo nek skupek pravil, ki se ga naučiš in potem znaš biti mama. Lahko je nekdo boljši starš, pa preživi bistveno manj časa z otrokom, kot nekdo, ki je nonstop ob otroku, ampak le fizično. Vsekakor samo bližina ne zagotavlja kvalitetnega roditeljstva.

Skratka, da ne dolgovezim preveč, to, kar je razumljivo in sprejemljivo zame, ni obvezno prav in dobro tudi zate, ter obratno.
Sama ne bi nikoli živela kot Mič in moja prijateljica, ampak tudi onidve ne bi tako kot jaz.  

Pa še nekaj je zagotovo predpogoj za otrokovo srečo- srečna mati. Vprašanje, koliko bi mali Mičici bila zagrenjena mati- dobra mati, pa četudi bi jo imela ob sebi 24 h/dan?!

Zato Mič, karkoli že počneš, (seveda predpogoj, da deluješ moralno in po svojih najboljših močeh), stoj za tem trdno.
Upam pa, da ti pomlad (kot sama praviš) prinese tisto, kar želiš user posted image !




_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 7:28:21   
skuštrana
!!

Zakaj?
Ker sem bila celo leto v Splitu in sem si zelo želela domov.
Ker sem bila ves čas pomalem nesrečna. Zdaj sem pa samo vsake nekaj mesecev.



Ja, Mič, tole pa popolnoma razumem. Težko je pognati korenine v drugem okolju in to v takšnem, ki je malo drugačno od našega. Ne me narobe razumet, meni je Dalmacija super za dopust, 10 dni v letu, da bi pa dol živela- ne hvala. Nekako mi ne potegne mentaliteta večine dalmatincev. Glej, jaz sem živela na Hr  in bom verjetno spet. Ampak meni je dol super, počutim se kot riba v vodi, zato pa je moj mož tule pri nas čisto nesrečen. (torej sta vidva v isti gabuliuser posted image ) Ok, tebi ni do tega, da živiš v Splitu, kaj pa mož v Sloveniji? Mu tudi ni?

A kaj razmišljaš o tem, da takole ne gre v nedogled? Glej, če je tole začasna situacija potem ok, saj ni konec sveta, ampak morate imeti nekakšen načrt za naprej , kje boste , kaj boste in kako boste? In, ja, Mičica ni vsak dan manjša, je vsak dan večja in se bo vse bolj zavedala kaj se dogaja okoli nje. Ne bom ti rekla, da bo nesrečna, ker verjetno ne bo, saj je to edino življenje, ki ga pozna (mama gre in pride) bo pa to pustilo posledice v njeni notranjosti in ko bo dovolj stara se bo verjetno začela spaševati zakaj? Jaz še dandanes ne morem razumet kako je lahko bila gradnja ogromne hiše  moji mami prioriteta pred mano in verjetno ne bom nikoli razumela.Večkrat se vprašam zakaj me je sploh imela, če sem odraščala pri babici?user posted image Če me je videla enkrat na teden, če me pravzaprav sploh ni poznala. Oz. me še vedno ne pozna. Mislim, da se tista posebna nit med starši in otroci splete v teh nežnih letih, kasnje karkoli popravljat je zelo težko. Res ti polagam na srce, da dobro razmišliš kaj je za tvojo malčico najboljše, pusti sebe malo ob strani ter se postavi v njeno kožo oz. poskusi si zamisliti kako bo ona razmišljala čez 15 let. Misliš, da bo razumela zakaj je bila situacija takšna kot je bila, ker ko otroka enkrat izgubiš si je njegovo naklonjenost zelo težko pridobiti nazaj. Pa ne mislim, da si slaba mama, prav nasprotno, tvoje razmišljanaj o starševstvu in življenju nasploh  mi je full všeč, se večinoma strinjam s teboj, samo tole pa...No, jaz vem, da bi že zdavnaj nekaj naredila, pa kakršnokli žrtvo to zahtevalo.

Ah, še tole. Če malo razmisliš, boš videla, da imate pravzaprav samo dve rešitve(če želite biti skupaj, seveda):
1. da se ti preseliš v St
2. da se on preseli v Slo
Vse ostalo po moje problema sploh ne bi rešilo,ampak bi ga spet samo malo zakamufliralouser posted image



< Sporočilo je popravil skuštrana -- 4.4.2007 7:35:28 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 7:35:49   
Anonimen
Vsekakor samo bližina ne zagotavlja kvalitetnega roditeljstva.


Imaš prav, vendar pa je bližina ena od osnovnih otrokovih potreb.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 7:51:04   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

In ne skapiram, kaj je v tem zgrešenega, če je za določen čas postavila na prvo mesto sebe. Saj ni nikoli in nikjer napisala, da se je tako odločila za vedno.


...se pa tudi ne spomnim, da bi kje napisala, da je tako za določen čas....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 8:20:53   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

In ne skapiram, kaj je v tem zgrešenega, če je za določen čas postavila na prvo mesto sebe. Saj ni nikoli in nikjer napisala, da se je tako odločila za vedno.


Ja je zgrešeno, ker ko imaš enkrat otroka, ti pač več nisi na prvem mestu in tako pač je.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 10:37:17   
ZARA
Ženske. Kaj pa, če bi bila situacija obratna ( ni to poanta debate, vem...) da bi očka šel tako živet, kot je šla Mič, a bi vam bilo potlej bolj sprejemljivo tako družinsko življenje? A ravno tako ne bi sprejele? Me zanima mnenje kakšne mamice, ki je v taki situaciji.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 11:12:21   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ženske. Kaj pa, če bi bila situacija obratna ( ni to poanta debate, vem...) da bi očka šel tako živet, kot je šla Mič, a bi vam bilo potlej bolj sprejemljivo tako družinsko življenje? A ravno tako ne bi sprejele? Me zanima mnenje kakšne mamice, ki je v taki situaciji.




Jaz bi razmišljala popolnoma enako, ker sta za vzgojo otroka potrebna oba. Sama sem zrasla brez očeta in zato se tega še toliko bolj zavedam.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 11:18:09   
cmokec
Moje mnenje je, da v zgodnjem otroštvu otrok bolj potrebuje mamico, če bi že mogel izbirati med staršema. To pa ne pomeni, da očka ne more biti dobra mamica, le nadomestiti v celoti je ne more. 

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 12:48:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ženske. Kaj pa, če bi bila situacija obratna ( ni to poanta debate, vem...) da bi očka šel tako živet, kot je šla Mič, a bi vam bilo potlej bolj sprejemljivo tako družinsko življenje? A ravno tako ne bi sprejele? Me zanima mnenje kakšne mamice, ki je v taki situaciji.


NE. Zame pojem družina razpade takoj, ko mama in oče živita na različnih naslovih 365 dni na leto.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Danes sem tako čudno....
4.4.2007 12:50:56   
srki
Imaš prav, Zara.

Saj sem že rekla, da tudi takšne familije funkcionirajo. Pač,  sprejmejo takšen način življenja.

Pri nas je kar nekaj družin, katerih očetje so delali oz. delajo v Nemčiji.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?